Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rebranding tutaj tyle razy przerabialiśmy, że aż trochę się dziwię ponownego wałkowania tego samego. Skoro niektórzy mają taką potrzebę, to proszę bardzo, byle kulturalnie. ;) Pamiętajcie tylko, że rebranding, to nie tylko zmiana loga/nazwy, ale również totalna zmiana oferowanego produktu w ramach firmy (tutaj koncesji).

Jest jednak coś co mnie bardziej martwi, niż rebranding TVN Meteo Active. Zrobienie idiotów z abonentów uruchomieniem niby nowego kanału Polsat Sport News HD, będącego kopią znanego nam i dostępnego wszystkim Polsat Sport News, ale na nowej koncesji. Natomiast koncesję Polsat Sport News zmodyfikowano, aby powstał Super Polsat, czyli z jednego produktu zrobiono rebranding i nowy produkt. Według mnie tym sposobem po mistrzowsku pokazano nam środkowy palec i jeszcze powiedziano nam, że zyskaliśmy wyciągając od nas dodatkową kasę za dostęp do kanału.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się "rzecznikom" platform determinacji ...choć np. pan @swojadraga powinien pamiętać o innych "rebrandingach"  po których CP przystał na rozwiazanie umowy z niektórymi osobam (sprawa znana z tego forum0 i. I tylko nie mówcie, ze w korporacjach są takie zwyczaje, żeby komuś zupełnie bez racji ustepować bo, bo  się podrzuca.

Wymiana zdań owszem, ale z wyobraźnią, że to typowy aspekt prawny i o racje zakresu rebrandingu trzeba bedzie się upominań w arbitrażu.Czy ktoś ma na to ochotę i dowiedzie nam poprawność racji , czy tylko darmowo wykrzykuje, że ma rację (i na tym zakończy) to powaga argumentacji.

Ktoś,kto wymienia partnerkę na nowszy model chyba nie znajdzie uznania, że to rebranding związku. W jego związku i odczuciu tak, ale czy to rebranding dla porzuconej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy kto czyta wpisy na forum od zaraz ma potrzebę się wypowiadać.Panie @swojadroga  prosze nie banalizować, a wrócić i poczytać. bo to o czym piszę zaczerpnięte z tego forum i jak sadzę rzetelnie tycza faktów..

W tym temacie warto rozróznić kwestie zakresu rebrandingu i szerokosci pola podstaw rezygnacji. To 2. sprawy i wiadomo, ze korporacje nie odpuszcza łatwo.

Może nie w temacie , ale poprzednik słusznie podał skandaliczne podejscie do Superpolsatu... to jak z porzucona zona. Zamiast siatkówki..kreskówki.

A jak zmiany nazywa operator? Na jakiej to koncesji nadal nadaje? Typowa wolnaamerykanka , tylko, ze widz nic nie może z tym zdziałać. Nie wyklucza to jego poczucia pokrzywdzenia na tych zmianach.

Koncesja z 2010 r dla PSN mówi

"Udzielenie koncesji na rozpowszechnianie drogą satelitarną  (z póxniejszą decyzja o rozszerzeniu na MUX DVBT) programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym sportowym pod nazwą POLSAT SPORT NEWS"

zmiana w koncesji z 2016

"Zmiana nazwy programu z nazwy: Polsat Sport News na nazwę: Super Polsat i zmiana specjalizacji programu (z wyspecjalizowanego sportowego na wyspecjalizowany przeznaczony dla osób niepełnosprawnych)"

 

Tu najlepiej widać chorą" wersję rebrandingu.  I o czym tu rozmawiać panie @swojadroga jak wasza firma robi takie numery.

Nie twierdzę, ze nie zgodnie z prawem.

Edytowane przez ran1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze @tweed77 odpowiedział na mój wpis. Po drugie nadal zachęcam do lektury wcześniejszych wpisów, bo łatkę mi przykleiłeś, która nie ma nic wspólnego prawdą.

Po trzecie. Posłużyłem się Twoim przykładem, aby Ci wyjaśnić definicję rebrandingu, którą źle interpretujesz. Moje zdanie w tym temacie już tutaj wyraziłem nie jeden raz, więc ostatni raz proszę o zapoznanie się z nim zanim przejdziesz do pyskówki i skończy się to zarzutami cenzorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt z Polsat Sport News udowodnili, że liczy się tylko biznes, z ludzi zrobili totalnych idiotów przyglądając się tym tłumaczeniom heh..

To wygląda jak jakieś bezprawie, przecież w naziemnej zaistniał ten kanał tylko dzięki temu, że przedstawiał sport w 100%. Gdyby nie sport, nie dostaliby koncesji. Nagle po wypromowaniu kanału znaleźli tylne wyjście i za sport wstawiają kanał "polsatowskie powtórki z powtórek",  praktycznie nic nie związanego ze sportem. Sport będzie w śladowych ilościach aby przyćmić wszystkim oczy, że nie ma go w ogóle! Wstawią tam jakąś transmisję tylko wtedy, jak na ich 3 sportowych (płatnych) kanałach nie będzie miejsca na transmisję "live". Raz kiedyś zdarza się taka sytuacja, szczególnie jak lecą eliminacje MŚ w piłce nożnej - wtedy 3 mecze lecą na żywo jednocześnie i np. transmisji z turnieju tenisowego nie mieli gdzie dać. Po to teraz będzie ten kanał Super Polsat.

 

Śmiech, że KRRiT na to pozwala, wcześniej wymagała kanału sportowego w naziemnej, teraz już nie wymaga, tylnym wyjściem Polsat robi co chce !

Wypromowali swój kanał, a teraz żądają za niego niezłą kasę ustawiając go w wysokich pakietach. Na dodatek robiąc z ludzi palantów, tłumacząc, że to zupełnie nowy kanał na satelicie hehe.

Nieźle POLSAT potrafi wykorzystać telewizję naziemną (po to chyba ona jest) - nie zdziwię się jak będzie więcej takich akcji ;)

 

Wygląda to na typowe polskie przekręty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę różnice.Staram się tylko zrozumieć Twój niekonsekwentny tok rozumowania.

Chyba jednak nie widzisz różnicy, inaczej nie zarzucałbyś mi niekonsekwencji.

Rebranding to jest modyfikacja koncesji. W Inei jest podmiana kanałów różnych nadawców.

 

To samo co Polsat, zrobiło ZPR z 8TV i Eską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nawet jak Romantica zmieniała się w w CBS Action,

 

Romantica nie zmieniła się w CBS Action, a w Polsat Romans.To były kanały dwóch różnych nadawców (Romantica należała do AMC, a Polsat Romans do Polsatu) zatem nie ma tu mowy o żadnym rebrandingu.

Edytowane przez Yakuzzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pan @Pawop wie (bo zdaje się, ze wie wszystko) na jakiej koncesji nadaje obecnie Polsat Sport News HD?

Ewidentnie Superpolsat korzysta z dawnej PSN czyli jaka dla tego nowego PSN HD?  Polsatowcy jak wiemy maja kilka koncesji  (z marca 2016) na wydumane kanały X, Sport2. sport3 itd i w decyzjach KRRiT wyraźnie zapisano, ze nadawca ma 6 miesiecy na konsumpcję decyzji. To, ze nie wykorzystano ich w przepisowym terminie jak widać w Polsce nic nie znaczy. Prawdopodobne , że miedzyczasie wniesiono o zmianę koncesji jednego z tych kanałów -widmo.

A ZPR to ma osobną koncesję sat. z sierpnia 2016 na Eska TV..... i nic wspólnego z koncesja na "8"

 A  ta zmiana/zamiana to nie przejaw uczciwości nadawcy tylko konkretnej kasy. Koncesja sat to coś koło 10 tysi więc żaden problem mieć ich kilka (nawet bez konkretnego celu).

Edytowane przez ran1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ran1 - ostrzegam ostatni raz. Prowadzimy kulturalną dyskusję. Kolejne wpisy noszące znamiona obrażania użytkowników forum, bez ostrzeżenia polecą do kosza, bez względu na dalszą merytoryczną część wpisu! Czytaj ze zrozumieniem, co napisał @Pawop i czego się to tyczyło. To samo dotyczy innych!

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że dzwoniąc na infolinię Polsatu dowiedziałem się że:

 

1. Kanał Food Network HD ma być gwarantowany dopiero od pakietu Familijnego HD dla nowych abonentów.

 

2. Ci co moją kanał Polsat Food Network HD w pakiecie Mini HD i Rodzinnym HD moją niby nadal mieć kanał Food Network HD także gwarantowany.

 

Choć w to co mówią pracownicy na infolinii mało wierzę ( po ostatnich wyczynach ) poprosiłem o przesłanie tej informacji w formie pisemnej. Nowego regulaminu w którym będzie to zawarte.

 

Tak samo jak pisałem wcześniej w sprawie TVN Meteo Active i zmiany na HGTV.

 

Bo jak widać różnie może to być i przy okazji coś pozmieniają w ilości kanałów gwarantowach w umowie.

 

Robię to dla zasady i po części z przekory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romantica nie zmieniła się w CBS Action, a w Polsat Romans.To były kanały dwóch różnych nadawców (Romantica należała do AMC, a Polsat Romans do Polsatu) zatem nie ma tu mowy o żadnym rebrandingu.

 

Nie, to że Polsat razem z Chello sztucznie utrzymywali przy życiu Romantike, a potem zamienił ją na Polsat Romans to inna sprawa.

Był rebranding kanałów Chello: Zone Club ---> CBS Drama, Zone Romantica ---> CBS Action, Zone Europa --->CBS Europa, Zone Reality ---> CBS Reality.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie trwania Twojej umowy, kanał może przestać być gwarantowany, ale Tobie będzie on nadal gwarantowany. To akurat nie jest działanie na Twoją szkodę. Hipotetyczna sytuacja, że kanał HGTV dostępny byłby od powiedzmy pakietu Max HD, a Ty masz Familijny HD i tracisz dostęp do niego od 7 stycznia uprawniałaby Cię do rozwiązania umowy na mocy gwarantowanego Ci TVN Meteo Active.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt z Polsat Sport News udowodnili, że liczy się tylko biznes, z ludzi zrobili totalnych idiotów przyglądając się tym tłumaczeniom heh..

To wygląda jak jakieś bezprawie, przecież w naziemnej zaistniał ten kanał tylko dzięki temu, że przedstawiał sport w 100%. Gdyby nie sport, nie dostaliby koncesji. Nagle po wypromowaniu kanału znaleźli tylne wyjście i za sport wstawiają kanał "polsatowskie powtórki z powtórek", 

 

Śmiech, że KRRiT na to pozwala, wcześniej wymagała kanału sportowego w naziemnej, teraz już nie wymaga, tylnym wyjściem Polsat robi co chce !

Wypromowali swój kanał, a teraz żądają za niego niezłą kasę ustawiając go w wysokich pakietach. Na dodatek robiąc z ludzi palantów, tłumacząc, że to zupełnie nowy kanał na satelicie hehe.

Nieźle POLSAT potrafi wykorzystać telewizję naziemną (po to chyba ona jest) - nie zdziwię się jak będzie więcej takich akcji ;)

 

Wygląda to na typowe polskie przekręty !

 

W tej wypowiedzi pokazałeś swój brak wiedzy na ten temat. KRRiT nigdy nie ogłosiła konkursu w MUX-2. Stacje komercyjne (Polsat, TV4, TVN i TV Puls) otrzymały dwa miejsca w tym muxie w zamian za rezygnacje z aktywnych koncesji na nadawanie analogowe. Dzięki temu telewizja analogowa mogła zostać wyłączona w 2012 roku. Tematyka tych kanałów nie została nikomu odgórnie narzucona.

 

 

Tak samo jak pisałem wcześniej w sprawie TVN Meteo Active i zmiany na HGTV.

 

Bo jak widać różnie może to być i przy okazji coś pozmieniają w ilości kanałów gwarantowach w umowie.

 

Robię to dla zasady i po części z przekory :)

Już o tym wspominałem kilka postów wcześniej. Jeśli kanał masz gwarantowany w PWU, to nic się nie zmieni. W przeciwnym razie miałbyś prawo do bezkarnego wypowiedzenia umowy.

Edytowane przez Vernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak na dłoni widać, ze temat nas przerasta i nie warto udawać poinformowanego.

Nie słyszałem aby nadawca czy Satkurier  cos wspominali o rebrandingu PSN , a wyraźnie mowa o zastapieniu kanału PSN ofertą Superpolsat , która to jak donossi SK startuje (a nie zmienia się) 2 stycznia. . To, że koncesja pozostaje przy tym nowym-zastępujacym jak widać nie wpływa na okreś[beep]e rebranding (cos koło "odswiezenie marki")

Jak w tym kontekscie brzmią naciagane słowa "Rebranding to jest modyfikacja koncesji. W Inei jest podmiana kanałów różnych nadawców."

Tyle ze mnie. Pozdrawiam walczących (nawet jak z wiatrakami) o swe racje. Ja w ramach "podzięki" za zabranie siatkówki z DVBT wysłałem rezygnację z usług CP z powodu CBS Drama. Oczywiscie w konkretnym celu ekonomicznym.W nc+ mam groszowe koszty wiec nie zaprzata mi głowy podmiana w śmieciowych kanałach. Sa inne, konkretniesze metody upominania o swoje niż rezygnacje z powodu niezauważalnych zmian (podobnie jak TVNActive tak i HGTV nie trafi na liste Favorite.

I jakoś mogę spać w nocy.

Edytowane przez ran1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem wniosek w APS wypowiedzenia umowy w związku z wyłączeniem CBS Drama. Pan powiedział mi że teraz muszę czekać na list i dopiero wtedy mogę oddać sprzęt. Okres rozliczeniowy mam do 6 każdego miesiąca. Skąd ja mam teraz wiedzieć jak długo mam jeszcze płacić abonament skoro powiedział mi że mam czekać 2 tyg na list a jak nie przyjdzie to dzwonić na infolinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zrozumiałeś o czym tutaj piszemy. Zafiksowałeś się na tym, że @Pawop i ja jesteśmy obrońcami platformy i kompletnie nie słuchasz/czytasz ze zrozumieniem. Polsat Sport News poza tym nie był dłuższy czas (a nie pamiętam, czy nawet od początku), kanałem nadawanym promocyjnie, więc ten ruch CP w majestacie prawa jest tylko powodem do dyskusji i obrazujący co operator z nadawcą mogą, a my możemy tylko sobie ponarzekać. Przykład Polsat Sport News i Super Polsat klasyczny rebranding (zgodny z jego definicją), której nie chcesz zaakceptować. Czy Ci się to podoba, czy nie, to inna kwestia. Zgodnie z definicją rebrandingu Ferrari jeśli by chciało, to zamiast produkować samochody, po rebrandingu, będzie producentem pączków. I będzie to rebranding.

Za to uruchomienie Polsat Sport News HD jest już pokazaniem słabości ochrony konsumenta prawem (lub jego niedoskonałości). Tak samo dopuszczanie do oferowania w pakietach kanałów niegwarantowanych, nadawanych promocyjnie bez podania okresu trwania tego nadania promocyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem wniosek w APS wypowiedzenia umowy w związku z wyłączeniem CBS Drama. Pan powiedział mi że teraz muszę czekać na list i dopiero wtedy mogę oddać sprzęt. Okres rozliczeniowy mam do 6 każdego miesiąca. Skąd ja mam teraz wiedzieć jak długo mam jeszcze płacić abonament skoro powiedział mi że mam czekać 2 tyg na list a jak nie przyjdzie to dzwonić na infolinie.

 

Rozwiązanie umowy nastąpi z końcem bieżącego cyklu rozliczeniowego, więc jeśli zapłaciłeś abonament, który obejmuje okres od 06 grudnia 2016 r. do 06 stycznia 2017 r., to już nic nie musisz płacić. Na zdanie sprzętu masz 30 dni od rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...