Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podpisalem umowe 29.02.2012 na pakiet familijny hd plus 2 pakiety dodatkowe czyli extra hd i sport hd czyli w tym wypadku moge zerwac umowe bez kosztow po wylaczeniu zone romantica lub espn classic dobrze mysle? ile trzeba czekac po wylaczeniu kanalu i jak najlepiej i najszybciej to zrobic prosze o rade bo naprawde chcialbym jak najszybciej rozwiazac umowe i nie miec z nimi wiecej nic wspolnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie są planowane żadne zmiany w ofercie CP. ESPN Classic Sports nadaje i na razie będzie nadawał, podobnie jak Zone Romantica, której póki co nie grozi wyłączenie. Jak wyłączą te kanały, a masz jest zagwarantowane w PWU, to masz 30 dni na bezkarne rozwiązanie umowy. Później już tylko po rozwiązaniu pozostanie ci odesłanie na swój koszt dekodera na adres CP (jeżeli nie miałeś na własność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze jedno pytanie czy to ze zmienili pakietyzacje skutkiem czego pakiet ktory posiadalem zostal wycofany berz mojej zgody zostalem po fakcie powiadomiony (nie wiem czy stracilem jakies kanaly niestety podczas tego procesu juz)moze byc tutaj jakims argumentem dorezygnacji bez uiszczania oplaty wyrownawczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze jedno pytanie czy to ze zmienili pakietyzacje skutkiem czego pakiet ktory posiadalem zostal wycofany berz mojej zgody zostalem po fakcie powiadomiony (nie wiem czy stracilem jakies kanaly niestety podczas tego procesu juz)moze byc tutaj jakims argumentem dorezygnacji bez uiszczania oplaty wyrownawczej?

 

 

a Tobie coś wycofali? Zmienili Ci pakiety? Nie, Tobie wszystko pozostaje po staremu, więc nic zrobić nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę z CP na pakiet Familijny HD +1 ( z oferty sierpień 2012), w PWU zagwaranotowany mam kanał ESPN Clasic, który kończy emisje 31.07.2013r.

W chwili obecnej aktywny mam pakiet Familijny HD +extra .... Czy taka konfiguracja uprawnia mnie do rozwiązania umowy na skutek wycofania ESPN z oferty programowej CP, czy też aby być uprawnionym do wypowiedzenia w chwili wyłączenia kanału muszę mieć aktywny pakiet sport zamiast extra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w czerwcu wypowiadałem umowę z powodu usunięcia kanału Polsat Futbol.Miałem aktywny tylko Familijny HD (bez Sport i Extra).

Wielu na tym forum pisało ,że w tym przypadku nie będzie możliwości uznania wypowiedzenia.Jak twierdzili należało uaktywnić dodatkowo pakiet Sport.

Nie zrobiłem tego a wypowiedzenie uznano. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN Classic od 23.05.2013 r. przechodzi z pakietu Sport HD do kanałów nadawanych promocyjnie.

 

Wszyscy, którzy podpiszą umowę z Cyfrowym Polsatem (nową lub aneks) 23.05.2013 i później NIE BĘDĄ mieli możliwości bezkarnego odejścia po wyłączeniu kanału ESPN Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby móc nie zgodzić się na zmianę warunków umowy z powodu wyłączenia ulubionego kanału trzeba ten kanał mieć gwarantowany umową (mieć wykupiony dostęp do kanału/pakietu). Wypowiedzenia będą mogli wysyłać abononci pakietów Relax Mix i Sport w starej pakietyzacji, Sport HD z nowej pakietyzacji oraz abonenci umów elastycznych z obowiązkiem jednego pakietu dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego ciekaw. W kwietniu podpisywałem aneks i zobowiązałem się do abonowania pakietu Familijny Max HD +1 pakiet dodatkowy. Zdecydowałem się na pakiet Film HD i poprosiłem o wyłączenie pakietu Sport HD. Konsultant zaznaczył że mogę jednak w każdej chwili swobodnie przełączać sobie pakiety z filmowego na sportowy, wystarczy że taką chęć zgłoszę na infolinii.

Tak więc teoretycznie mimo iż obecnie nie abonuję pakietu sport HD to mam możliwość jego abonowania, w PWU mam ujęty kanał ESPN Classic.

To jak- muszę zgłosić że chce wyłączyć Film HD i proszę o włączenie Sport HD by ewentualnie złożyć wypowiedzenie po wycofaniu ESPN czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mam pakiet familijny hd +1 (i obecnie aktywny pakiet extra hd) wystarczy zmienić go na sport hd i będzie podstawa od odstępstwa od cyrografu z CP....

Pojawia się jeszcze wątpliwość, czy zmieniając taki pakiet nie akceptuje nowych warunków promocyjnych, czy też ciągle obowiązuje mnie PWU z dnia podpisania umowy ?

Jeśli zmiana pakietu wiąże się z akceptacją zmodyfikowanego PWU to ostatnim dniem na zmianę pakietu jest dziś - 22.05.2013 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moim skromnym zdaniem powinien obowiązywać wykaz kanałów gwarantowanych z dnia aktywacji pakietu Sport HD, ale szczerze mówiąc nie jestem pewien interpretacji.

 

Poczytałem sobie PWU (aktualne) i:

 

§ 1 Zasady Ogólne

3. Promocja obowiązuje od 08.03.2013 roku do 19.08.2013 roku albo do odwołania. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do odwołania Promocji w każdym czasie bez podawania przyczyn, przy czym odwołanie Promocji nie wpływa na prawa nabyte przez uczestników Promocji przed dniem odwołania.

 

Czyli obowiązuje wykaz kanałów z dnia podpisania umowy a uprawnienie do bezkarnego odstąpienia od umowy nabywa każdy abonent z aktywnym pakietm Relax Mix i Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając dalej.... kolega przedłużył umowę przed miesiącem na Familijny max hd, promocyjne włączyli mu sport hd i film hd.... Czy w takim przypadku ma możliwość rowiązania umowy bezkarnie? (zdaje się że jest to umowa elastyczna z familijnym max hd w podstawie, gdyż konsultant zaznaczył, że jeżeli po upływie 4 miesięcy nie wyłączy pakietów dodatkowych to będzie się to wiązało z wyższym rachunkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interpretacja jasna, czytelna, profesjonalna .... lecz bezduszna :( - jeśli ktoś coś podpisuje i z tego korzysta choćby w opcji pakietu dodatkowego, który zawsze może aktywować, to w mym odczuciu ta dodatkowa opcja winna być również gwarantowana, a ewentualna zmiana uprawniać winna do wypowiedzenia umowy. Jest jednak bezdusznie, choć zgodnie z litera prawa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te 90% klientów podpisując umowę na pakiet familijny hd w każdym okresie rozliczeniowym hipotetycznie rozważa opcję włączenia pakietu z hbo ... Działanie platformy byłoby logiczne gdyby, oferta była sztywna, bez możliwości włączenia pakietu dodatkowego a tak mamy pewną interpretację i jak zawsze wątpliwości natury prawnej

 

Kupując pewien produkt myślę o nim globalnie.... i tak w jednym miesiącu interesuje mnie hokej i włączam pakiet z MŚ w TVP sport, w innym stwierdzam że nie mam czasu na TV i pozostawiam goły familijny, po kilku tygodniach siedzę z dzieckiem na chorobowym i właczączam pakie z z bajkami i filmami bo będę z tego korzystał ...

Podpisując umowę jako klient świadomy i który chce cieszyć się oferta programową przy zachowaniu możliwie dużych oszczędności takie manewry są w mym odczuciu wskazane. Podpisując umowę ważne jest dla mnie to co wchodzi w skład pakietów dodatkowych i nieobowiązkowych a zabranie jedej z opcji np. hbo jest zwyczajnie krzywdzące - stad sformułowanie "bezduszne" - choć mój post to tylko płacz nad rozlanym mlekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z wami zgodzić. W zeszłym roku miałem aneks do umowy. Pakiet podstawowy Familijny HD + 2 dodatkowe pakiety promocyjne tj. Sport HD, Extra HD. Przez 8 miesięcy płaciłem 14.90 Minimalna liczba pakietów 0. Mogę sobie dowolnie włączyć i wyłączyć kiedy chcę. W pakiecie Sport HD jest gwarantowany kanał ESPN Classic. Niby dlaczego nie mam prawa wypowiedzieć umowy??? Od dzisiaj uruchamiam pakiet. Kanał znika, wypowiedzenie i nara. Już wiele osób tak robiło. Płacę, mam gwarantowany program w ofercie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...