Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wyobraź sobie sytuacje, że polsat wycofuje wszystkie kanały z całego pakietu. I co wtedy?? Płacisz za dany pakiet. Masz w nim kanały i musisz mieć do nich dostęp. Dlaczego Twoim zdaniem musi być taki pakiet pakietem podstawowym? Mnie się wydaje, że po prostu musi być opłacony i tyle. Kolega kilka postów wcześniej pisze,że w ogóle nie opłacił a wypowiedzenie zostało uznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, porównanie jest jak najbardziej na miejscu, Oni dają Ci coś gwarantowanego, a to co jest u Ciebie gwarantowane to własnie Familijny Max HD, ale daje też możliwość dobrania pakietu bez podpisywania nowej umowy. Tak samo deeler daje Ci możliwość ingerencji w auto, ale nie mówi byś płacił drugi kredyt za niego oraz też nie bierze odpowiedzialności za ewentualne doróbki z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się zgadzam z punktem widzenia przedstawionym powyżej. Po pierwsze nie znalazłem w regulaminie ani umowie określenia pakiet podstawowy.

2. pakiet sport nie jest usługą dodatkowa w rozumieniu regulaminu.

3. mam przed sobą tabele pakietów i w pakiecie sport jest wyraźnie napisane ESPEN CLASSIC jako kanał gwarantowany dla tego pakietu

4. w ofercie cp na oficjalnej stronie wymieniono np. pakiet familijny max hd + sport hd co świadczy iż są to pakiety moim zdaniem równorzędne

Reasumując jeżeli ktoś miał np. familijny max HD + Sport HD może w związku z wycofaniem espen wypowiedzieć umowę.

I nie ma co pytać się przedstawicieli CP na forum bo jest jasne że będą oni składali pokrętne wyjaśnienia. Należy złożyć wypowiedzenie umotywowane wycofaniem omawianego kanału i czekać na pisemna odpowiedź CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pakiecie spor hd jes wyszczególniony tten kanał, ale wyypowiedzieć możesz w momencie gdy pakiet sport hd masz w obowiązku. Mozesz pisać do CP o wszysttkim. Uwierz mi, jak pracowałem na infolinii to w wolnych chwilach przeczytałem tysiące reklamacji, z których 90% byyło tak głupich i bezpodstawnyych, że radziłbym zastanowić się zanim się coś napisze. To, że Tobie się coś wydaje to wcale tak nie musi być. Ja wiem, że Polacy są ekspertami we wszystkich dziedzinach życia i nie słuchaja nigdy nikogo rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Uwierz mi, jak pracowałem na infolinii to w wolnych chwilach przeczytałem tysiące reklamacji, z których 90% byyło tak głupich i bezpodstawnyych, że radziłbym zastanowić się zanim się coś napisze.

Nie powinieneś przyznawać się, że pracowałeś na infolinii, bo większość tam "pracujących" ludzi, czyli jakieś 99%, nie ma zielonego pojęcia o swojej "pracy". Jedyne co potrafią to wprowadzić dane abonenta do systemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pakiecie spor hd jes wyszczególniony tten kanał, ale wyypowiedzieć możesz w momencie gdy pakiet sport hd masz w obowiązku.

Ale jak to rozumiesz? Ja mam obecnie pakiet Familijny Max HD+ obowiązkowo jeden pakiet dodatkowy. Zdecydowałem się na Film HD i kilka dni temu poprosiłem o wyłączenie Sport HD po okresie bezpłatnym. Jasno jednak zostałem poinformowany że mogę swobodnie zmieniać pakiety wyłączając jeden, a włączając drugi. No więc powiedzmy za chwilę zadzwonię na infolinię i powiem że jednak zmieniłem zdanie i proszę o wyłączenie pakietu Film HD i pozostawienie Sport HD. I powiesz że nie mam prawa do zerwania umowy bez kar? Warunki spełniam(pakiet podstawowy+ jeden pakiet dodatkowy który mogę zmieniać sobie wedle uznania).

Nawet jakbym miał włączony pakiet Film HD w momencie wyłączenia ESPN to mogę rozwiązać bez kar umowę bo mam prawo zmeniać sobie pakiety(na Sport HD) a pakiet sportowy został uszczuplony o jeden kanał, a ja miałem kaprys sobie go za powiedzmy 2 miesiące włączyć by pooglądać ESPN. Kanał został wyłączony i tym samym mój pakiet który mogłem aktywować został zmniejszony o tą stację(mam ją w PWU).

Czy bym pakiet filmowy zmienił na sportowy to inna sprawa, mam taką możliwość i w razie kiedy bym się zdecydował na zmianę pakietów dodatkowych z Film HD na Sport HD nawet za pół roku to obowiązuje mnie wykaz kanałów gwarantowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci coś wyjaśnić. dokładnie wygląda to tak:

1.Nowe warunki świadczenia Usług w zakresie Pakietu Podstawowego

1.1. Pakiet podstawowy-Pakiet familijny HD

2.Nowe warunki świadczenia Usług w zakresie Pakietów Dodatkowych1)oraz usług dodatkowych1)

2.1Pakiety dodatkowe- pakiet extra HD, pakiet sport HD

3.Nowe warunki świadczenia usług:

1.Minimalna liczba Pakietów dodatkowych-0

2.Ulga przyznana abonentowi -674.78

3.Kod promocji -TU041

 

Suma miesięcznych opłat Abonamentowych 79.9

Suma opłat abonamentowych przy zachowaniu minimalnej liczby pakietów dodatkowych 39.90

Wyraźnie pisze, że mam pakiety dodatkowe. A to, że nie mam obowiązku opłacać żadnego z nich to już inna bajka.

Dodam oferta utrzymaniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jeżeli ktoś miał np. familijny max HD + Sport HD może w związku z wycofaniem espen wypowiedzieć umowę.

I nie ma co pytać się przedstawicieli CP na forum bo jest jasne że będą oni składali pokrętne wyjaśnienia.

 

Pełna zgoda. Ale we wcześniejszej dyskusji chodzi o przypadek, gdzie masz obowiązkowy pakiet np. Familijny Max HD (jak u mnie). Wtedy nie przysługuje Ci wypowiedzenie, bo obowiązkowe kanały masz tylko na Familijny Max HD. Opcje dodatkowe (SPORT, FILM, HBO, REDLIGHT, które mogę sobie dokupić, ale nie muszę) są nieistotne.

Przykład bober1 z samochodem totalnie chybiony. Tutaj lepszy byłby przykład, gdzie kupujesz samochód bez klimy, ale możesz ją później dokupić w ASO lub od razu z klimą. Za ten z klimą musisz płacić więcej. Stwierdzono usterkę w klimatyzacji i oferują zadośćuczynienie, wymianę klimy na nową i bon na darmowe paliwo przez rok. No i ten koleś z samochodem bez klimy też chce bon na paliwo, bo przecież mógł sobie tą klimę w każdej chwili dokupić w ASO, bo on kupując auto patrzył na całokształt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca tutaj jak bumerang. Poczytajcie sobie ten wątek od samego początku. Zasada się nie zmieniła. Kluczem jest minimalny obowiązek pakietowy. Poczytajcie sobie strony UOKiK i/lub Federacji Konsumentów. Wypowiedzenia będą mogli słać wszyscy z wykupionym i określonym jako minimalny obowiązkowy pakiet przez cały okres umowy, tj.: Familijny + Relax Mix, Familijny + Sport, Familijny HD + Sport HD, Familijny Max HD + Sport HD oraz oczywiście wszystkie wyższe pakiety które składają się miedzy innymi z pakietu Sport i Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco8207 - w przypadku przez Ciebie opisanym, kiedy nie podpisujesz tzw. lojalki na pakiet tylko wykupujesz na czas nieokreślny to co najwyżej możesz się ubiegać o zwrot kasy za pakiet Sport HD, pod warunkiem, że zrobisz to dzisiaj a najpóźniej do ostatniego dnia wyłączenia kanału ESPN Classic i konsultant nie poinformował Cię prawidłowo o kanałach gwarantowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bober w twojej było zbyt wiele ogólników mało konkretów, ot wyjaśnienia typowe dla konsultantów na infolinii.Choć przyznam iż ja je rozumiałem , ale jak widać z dyskusji nie wszyscy. A nikomu nie kadząc wyjaśnienia kolegi swoja droga to prawie profesjonalizm i każdy choć w minimalnym stopniu obeznany z zawiło9ściami regulaminowymi nie będzie w tym wypadku miał wątpliwości> zgadzam się z wami co do jednego kiedyś w początkowym okresie wszedłem w dyskusje z kolegami na forum nie mając przed sobą regulaminu, więcej nawet go nie czytając. Drugi raz tego błędu nie popełnię. Przepraszam za te dygresję poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum. Pomimo iż moje konto jest nowe to już od dłuższego czasu regularnie przeglądam forum. Pisze z prośbą o radę. Mam umowę z lutego 2012 roku (obowiązuje mnie PWU z dnia 7.02.12) na Familiny + wymagany min. jeden pakiet dodatkowy (Film lub Sport, obecnie aktywny Film) oraz multiroom. Ze względów finansowych planuje rezygnację z tv sat i przejście na naziemną (2xdekoder Polastu z uruchomionym na każdym pakietem extra Polsatu) Co radzicie: czy mam zmienić teraz pakiet z Film na Sport, żeby móc wypowiedzieć ze wzgl. na lipcowe wycofanie ESPN Classic z oferty (najprawdopodobniej) czy pozostać przy pakiecie Film licząc na to, że przy okazji Polsat wycofa Zone Romantica? A może ze względu iż mam w PWU zagwarantowana możliwość dowolnego zmieniania pakietu dodatkowego brak ESPN Classic nawet przy włączonym aktualnie pakiecie Film umożliwi mi złożenie wypowiedzenia bez naliczenia kary. Z góry dziękuję za Wasze opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w rzeczywistosci zniklo juz pare kanalow przez ostatni rok czasu miedzy innymi fashion one zostal tylko fashion tv wiec szybkie pytanko,wydaje mi sie iz ktos wspomnial ze w takiej sytuacji czas na rezygnacje jest ograniczony max do 30 dni trzeba pismo dostarczyc potem sprawa ulega przedawnieniu,nie wiem zkad to wziela ta osoba bo w regulaminie nie ma otym wzmianki..ale wracajac do tematu ma ktos pod reka linka do oferty ktora byla aktualna rok temu bo chcialbym zweryfikowac liste kanalow z ta obecna mamfamilijny hd plus 2 pakiety czyli sport hd i extra hd z gory dzieki

wojtek509 czytaj co podpisujesz proste a wczesnij ogarnij regulamin to nie boli

iceberg idz do punktu sprzedazy tam wszystko wyjasnia i zalatwia tylko nie zapomnij zabrac ze soba umowy generalnie tam jest wszystko napisane poczytaj bedziesz madrzejszy generalnie zawsze mozesz zmienic oferte w kazdej chwili jednak tylko na wyzsza konsultantow polsatu odradzam bo raz ze ci nasciemniaja to o profesjonalnym doradztwie mozesz zapomniec

OBY Z TYM ESPN TO BYLA PRAWDA BO POLSAT TO POMYLKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
wojtek509 czytaj co podpisujesz proste a wczesnij ogarnij regulamin to nie boli

Skoro wiesz, że nie boli, to czemu sam nie ogarnąłeś regulaminu?

 

A wiem, że nie ogarnąłeś, bo o tym:

wydaje mi sie iz ktos wspomnial ze w takiej sytuacji czas na rezygnacje jest ograniczony max do 30 dni trzeba pismo dostarczyc potem sprawa ulega przedawnieniu,nie wiem zkad to wziela ta osoba bo w regulaminie nie ma otym wzmianki..

mowa jest w regulaminie - rozdział 5., paragraf 7., punkt 5. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, porównanie jest jak najbardziej na miejscu, Oni dają Ci coś gwarantowanego, a to co jest u Ciebie gwarantowane to własnie Familijny Max HD, ale daje też możliwość dobrania pakietu bez podpisywania nowej umowy. Tak samo deeler daje Ci możliwość ingerencji w auto, ale nie mówi byś płacił drugi kredyt za niego oraz też nie bierze odpowiedzialności za ewentualne doróbki z Twojej strony.

z tego ca napisales wynika ze tracisz gwarancje na produkt poniewaz zmodyfikowales jego strukture lamiac warunki umowy wiec czy polsat nie zlamal zasad ingerujac w moja wlasnosc bez mojej wiedzy co gorsza ba nawet pofakcie nie powiadamiajac ze zrobilli bajzel w moim 'nowym aucie' i nie mam juz kola zaPASOWEGO NA PRZYKLAD??? to dziala w obie strony ps jak ktos chce sie z nimi porzegnac to zapewniam ze mala kombinacja w pakietach oraz odpowiednie sformulowanie rezygnacji przyniesie skutek ewentualnie kazdy prawnik to ogarnie za free

jak cos nie wypali z espn to pisac na priv zrobimy pozew zbiorowy w kopii do polsatu oraz rzecznika praw konsumenta i zobaczymy kto ma racje setki niezadowolonych uzytkownikow czy polsat stosujacy metody absolutmie niezgodne z konstytucja a wrecz naganne ja sie czuje co najmniej oszukany bo nie taka byla umowa zaplacilem za cos innego wiec jesli rozmawiam z konsultantem a on mi mowi ze mam oferte ktorej juz nie ma ale jest inna to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac jak przy byle deszczyku znikaja kanaly hd albo wszystkie co gorsza jakosc sygnalu to nieporozumienie wracam do n albo orange tam nigdy nie mialem takich problemow jak w polsacie

zapomnialem dodac ze wiele zalezy co kto podpisal i ile okienek zanaczyl sobie polsat automatycznie tzw checkbox gdzie akceptujesz rozne gowienka ja wszystkie skreslilem na szczescie bo tak naprawde wymagane jest tylko 1 familijny hd plus minimalnie 2 dodatkowe w moim przypadku extra hd i sport hd

to mam na pismie zagwarantowane przez nich notabene tych pakietow juz nie ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...