Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć, ale już tu ze 2-3 lata temu był odnośnik do opinii UOKiK gdzie było potwierdzenie że zmiana przekazu z SD na HD mieści się w pojęciu zmiany warunków umowy,ale ze względu że jest to działanie prokonsumenckie,dające mu lepszy towar, uznano że nie może być powodem do zerwania umowy,

ale w tym przypadku mamy (chyba pierwszy przypadek w naszej historii) gdy mając gwarantowany HD, otrzymamy przekaz pogorszony do wersji SD :!:

 

Moim zdaniem będzie to bezapelacyjne złamanie warunków umowy konsumenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - ta decyzja UOKIK zmieniła definicje nas jako klientów, bo faktem jest że na przestrzeni lat 2010-2015 zdarzały się absurdalne sytuacje w których my jako klienci otrzymywaliśmy nowy lepszy produkt w HD ale "my"cwaniacy twierdziliśmy że nas od HD oczy bolą - zmiana definicji nastąpiła właśnie wówczas gdy wprowadzono nowe  kodowanie  MPEG-4 i rozmnożyły się byty medialne  w HD. 

Co do niedoprecyzowanej umowy tu się w pełni z tobą zgadzam - trzeba to uściślić, zaczynając od rozdzielczości a kończąc na minimalnym bitterze - ale tego to operatorzy satelitarni boją się jak diabeł święconej wody. Niemniej jest odgórne prawo regulujące definicję kanału w wersji HD w jednym z rządowych rozporządzeń.... 

Natomiast słowa tajniaka+ poniekąd czytając wyłącznie umowę z operatorem bez innych aktów prawnych mogłby się okazać prorocze: wówczas pod hasłem rebreding rozumieć moglibyśmy zarówno zmianę w rozdzielczości na niekorzyść jak też treści z czym już mieliśmy doczynienia.

Oznaczało by to tyle: że literki "HD" przy nazwach kanałów to tylko marketingowy bełkot, jednak jest ona stanowiskiem skrajnym. 

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idąc takim tokiem myslenia że nic się nie zmieniło - że to tylko rebreding: teoretycznie wstajemy jutro rano i nc+ oraz CP zaprzestaja emisji w wersji HD wszystkich kanałów bo dla naszego dobra lepiej będzie w majestacie prawa dać dostęp do miliona kanałów tych samych tyle że w SD.... też się nic nie stanie (bo to tylko rebreding)? a hd to znaczki przy nazwach  nie mające nic wspólnego z gwarantowaną rozdzielczością? 

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurencja już zaczyna się bronić i twierdzą że zmiana jakości nie pozwala na rezygnację, ciekawe jak będzie z CP

Jakie to śmieszne. Przecież bywały już takie rebrandingi gdzie zmieniano nazwę kanału i zmieniano przy tym typ emisji kanału z SD na HD tłumacząc to że zmiana na HD to in plus dla abonenta. W mojej ocenie jeśli w PWU mam wymieniony dany kanał w wersji HD i zniknie lub jak to woli nastąpi rebranding wraz ze zmianą typu nadawania z HD na SD to w mojej ocenie taka zmiana z HD na SD jest zmianą PWU. Tłumaczenia w tym wypadku operatora, że to z korzyścią dla abonenta można sobie darować. Świat idzie z postępem, TV już nadaje w 4K a tu cofamy się z HD na SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że posty w stylu "nie można z tego powodu słać wypowiedzenia" albo "nie jest to zmiana warunków umowy" to opinie zatrudnionych w CP bądź NC+ osób mających za zadanie udzielać się na tym forum. 

Jak inaczej można stwierdzić, że zmiana z HD na SD nie jest zmianą na niekorzyść abonenta, która pozwalać będzie na rozwiązanie umowy bez kary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana HD na SD jest zmianą na gorsze, więc musi być możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Chyba, że zrobią taki myk i zmienią nazwy kanałów, czyli: Filmbox Premium zamienią na Filmbox Extra, a Filmbox Extra HD na Filmbox Premium HD. Efekt końcowy będzie taki sam, ale druga metoda pozwoli uniknąć wypowiedzeń, bo będzie to znany i lubiany rebranding ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można tłumaczyć że to zmiana na lepsze - bo od nadmiernie wysokiej jakości oczy bolą klientów CP :P

 

Czasem mam wrażenie, że posty w stylu "nie można z tego powodu słać wypowiedzenia" albo "nie jest to zmiana warunków umowy" to opinie zatrudnionych w CP bądź NC+ osób mających za zadanie udzielać się na tym forum. 

Jak inaczej można stwierdzić, że zmiana z HD na SD nie jest zmianą na niekorzyść abonenta, która pozwalać będzie na rozwiązanie umowy bez kary? 

Ja również mam takie wrażenie, tym bardziej że osoby te nie przedstawiają merytorycznie szerokich argumentów oraz nie polemizują w kolejnych postach sieją zamęt i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że zrobią taki myk i zmienią nazwy kanałów, czyli: Filmbox Premium zamienią na Filmbox Extra, a Filmbox Extra HD na Filmbox Premium HD. Efekt końcowy będzie taki sam, ale druga metoda pozwoli uniknąć wypowiedzeń, bo będzie to znany i lubiany rebranding ;)

I tak to sie wlasnie odbedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...