Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja umowa jest z 31.08.2016. Nie mam kanału CBS Drama w gwarantowanych. Jest za to TVN Meteo Active - może na to pociągnę.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga Zomer o HGTV:

"Jest to rebranding kanału, co nie daje abonentom prawa do wypowiedzenia umowy bez ponoszenia konsekwencji"

 

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/155099/cyfrowy-polsat-i-nc-hgtv-a-wypowiedzenie-umowy.html

 

Kto by się spodziewał :D

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Pawop - zmienią Canal+ Sport HD jego nazwę i zawartość na to co było w Orange Sport ( wyłączony z dniem 31.12.2016 ). Kanał Orange Sport będzie nadawał na tej samej koncesji co Canal+ Sport i tez powiesz że to rebranding jest.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę, ze Cię trochę fantazja ponosi, ale ok. Jeśli ITI Neovision zmieniłoby nazwę C+Sport na Orange Sport (oczywiście jeśli mieliby prawa do nazwy) i zaczeli pokazywać to, co dotychczas było na OS, to tak, byłby to rebranding.

 

UOKiK wypowiedział się w tej sprawie jakiś czas temu i stwierdził, że Zmiana, nazwy, ramówki i loga, nie daje możliwości wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem przy takim rebrandingu nowy kanał nie powinien zawierać ileś tam procent starej ramówki.Chodzi mi o tematykę powiedzmy że znika kanał sportowy to nowy musi zawierać minimum np.70-80 % sportu?Czy nie ma nic takiego?Czyli UOKIK działa na naszą szkodę.Podpisując umowę mamy świadomość jakie są kanały i co pokazują a tu nasz ulubiony kanał zamieniają na inny.Oczywiście z inną ramówką a nam pozostaje siedzieć cicho i płacić abonament.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę, ze Cię trochę fantazja ponosi, ale ok. Jeśli ITI Neovision zmieniłoby nazwę C+Sport na Orange Sport (oczywiście jeśli mieliby prawa do nazwy) i zaczeli pokazywać to, co dotychczas było na OS, to tak, byłby to rebranding.

 

UOKiK wypowiedział się w tej sprawie jakiś czas temu i stwierdził, że Zmiana, nazwy, ramówki i loga, nie daje możliwości wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

 

 

I że w tym przypadku nie masz możliwości rozwiązania umowy bez ponoszenia kary umownej ?

 

Z takim podejściem to platformy sat będą mogły robić co chcą w porozumieniu z nadawcami poszczególnych kanałów.

 

 

Tak jak w przypadku zamiany Polsat Sport News na Super Polsat i dodatkowo wprowadzeniem Polsat Sport News HD.

Polsat Sport News był dostępny w dvb-t i w najniższych pakietach a Polsat Sport News HD będzie w jednym z najwyższych.

 

Oczywiście ramówka Super Polsat ( stary Polsat Sport News ) i Polsat Sport News HD będą się różnić.

 

 

Przecież to jest jawne [beep] w twarz i mówienie że deszcze pada.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna możliwość to niezawieranie umów z operatorami, ewentualnie utrzymywanie nieatrakcyjnych cenowo umów na czas nieokreślony, które można wypowiedzieć bez konsekwencji z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, gdy przestaje nam odpowiadać oferta programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSN chyba od samego początku był kanałem niegwarantowany, to nawet nie ma co się zastanawiać, podobnie jak Eska ---> 8TV

 

@czerstwy nie wiem dokładnie jak to jest. Z tego co pamiętam to u nas nie było jakiś ekstremalnych rebrandingów typu kanał filmowy ---> kanał muzyczny. Nawet jak Romantica zmieniała się w w CBS Action, czy Fox Life na Fox Comedy to była to zamiana kanału serialowego na inny kanał serialowy. Oczywiście inna tematyka seriali, ale bez przesady, bo niedługo dojdziemy do absurdu i jak kanał skończy emisję serialu, to ludzie będą chcieli wysyłać rezygnacje.

 

Ja osobiście uważam, że nadawca powinien mieć możliwość rebrandingu swojego kanału, bez wiadomych konsekwencji. Jest to w sumie z korzyścią dla abonenta, bo jeśli kanał nie ma oglądalności, to znaczy, że się widzom nie podoba i wtedy jest szansa na lepszy produkt.

Co innego jak jest taka sytuacja jak w INEI, gdzie za Eurosport mają być oferowane Eleveny, wtedy nie ma przebacz, można rezygnować.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmiana kanału filmowego na muzyczny to też rebranding - a może już zmiana oferty?

Gdzie jest granica i gdzie jest definicja rebrandingu w umowie Abonenta skoro to istotna kwestia w zakresie zmian programowych w ofercie
Prawda jest taka: w przypadku TVN Meteo Activ zmenia się nie tylko logo czy nazwa ale SPECJALIZACJA kanału i to w sposób istotny skoro w dokumencie koncesyjnym wyraźnie to zaznaczone. To nie są symboliczne procentowe zmiany w zakresie oferowanych treści w ramach specyfikacji kanału TVN Meteo Activ 

 

Urząd powinien to wreszcie uregulować - również w zakresie promocyjnego oferowania treści (najczęściej te promocje to nie są żadne promocje) w ramach pakietów i zamieszczaniu tego w sposób wprowadzający w  błąd w swoich ofertach reklamowych

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gwarantowany w mojej umowie na abonament TVN Meteo Active - pakiet Rodzinny HD.

Nawet dziś złożyłem reklamację i poprosiłem o przesłanie nowego regulaminu świadczenia usług w którym będzie widniał gwarantowany kanał HGTV w pakiecie Rodzinnym HD.

Bo znając życie po cichu zmienią z gwarantowanego TVN Meteo Active na niegwarantowany HGTV.

 

Mam gwarantowany w Polsacie ale taki sam ruch może wykonać NC+ przy okazji zmiany TVN Meteo Active na HGTV.

 

Niech się wykosztują na listy do abonentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ja osobiście uważam, że nadawca powinien mieć możliwość rebrandingu swojego kanału, bez wiadomych konsekwencji. Jest to w sumie z korzyścią dla abonenta, bo jeśli kanał nie ma oglądalności, to znaczy, że się widzom nie podoba i wtedy jest szansa na lepszy produkt.

Co innego jak jest taka sytuacja jak w INEI, gdzie za Eurosport mają być oferowane Eleveny, wtedy nie ma przebacz, można rezygnować.

 

A to ciekawe.Kanał sportowy zamieniany jest na inny sportowy i uważasz że można rozwiązać umowę a w przypadku TVN Meteo twierdzisz że to rebranding :D

Pozwól abonentom decydować czy zmiany są dla nich korzystne czy nie.No chyba że lubisz być ubezwłasnowolniony  ;)

 

Operator komórkowy w trakcie umowy zamieni Ci darmowe rozmowy na darmowe gry online bo stwierdzi że to będzie dla Ciebie bardziej korzystne :D

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest w tym wszystkim że operator sat może robić co mu się podoba a ty musisz walczyć o swoje,

 

Jak złożysz wypowiedzenie wyśle ci wezwanie do zapłaty bo stwierdzi że nie masz prawa do wypowiedzenia bez rozwiązania umowy bez płacenia kary umownej.

 

Ty udowadniaj że białe jest białe a czarne to czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...