Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie jedno że niektórzy tak długo czekaja na aktywację widać to jest wina ewidentnie po stronie dystrybutora. Ja ostatnio kupowałem 2 tunerki w odstępie 3 miesięcy i za każdym razem po wpisaniu danych i zatwierdzeniu umowy u dystrybutora tunery były moment aktywne. Praktycznie od momentu sprzedaży do podłączenia tv upłyneło 15 min. Dlaczego tak jest czy jeden punkt wpisuje umowe online a inny robi to jakoś inaczej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia sprzedawcy wiem, że to wszystko zależy na pewno od dystrybuta, osób odpowiedzialnych po ich stronie za aktywwoanie nowowypisanych umów lub od systemu informatycznego, w tkorym wpisuje się umowy (jesli to system aktywuje zestawy a nie dystrybutor/pracownicy).

Tez czesto mam tak, że niektore dekodery po zatwierdzeniu umowy są gotowe w 15 minut, a niektore są nieaktywne nawet przez 1-2 dni. Z chwilą zatwierdzenia umowy przez sprzedawcę polsatu nie może on juz nic zrobić (jedynie poskomleć dystrybutorowi przez telefon). A sami wiemy, że rozmowa telefoniczna nie jest wiążąca i to, że pracownik mowi nam, że zaraz naprawi nie oznacza ze to zrobi.

@Marlow

@Bogdan

 

sprzedaję to coś a nie kupuję i mam sytuację, że klient czeka i czeka i wczesniej mial zablokowany, a teraz po upewnieniu się, że nie to moja wina, czekam na odpwiedz klienta czy juz działa. Ostatnia informacja była o błędzie 04 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaję to coś a nie kupuję i mam sytuację, że klient czeka i czeka i wczesniej mial zablokowany, a teraz po upewnieniu się, że nie to moja wina, czekam na odpwiedz klienta czy juz działa. Ostatnia informacja była o błędzie 04 :)

No tak, to robi wielką różnicę. :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy można gdzieś dorwać jeszcze tego samsunga? Oczywiście nie jako prepaid ale na zwykły abonament Familijny + Relax Mix.

Bo ostatnio niby zniknął on z oficjalnej oferty promocyjnej CP, ale z tego co widzę w tej najnowszej promocji na Familijny znów się pojawił...

Najbardziej interesowała by mnie jego dostępność we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq napisał:

A wie ktoś czy można gdzieś dorwać jeszcze tego samsunga? Oczywiście nie jako prepaid ale na zwykły abonament Familijny + Relax Mix.

Bo ostatnio niby zniknął on z oficjalnej oferty promocyjnej CP, ale z tego co widzę w tej najnowszej promocji na Familijny znów się pojawił...

Najbardziej interesowała by mnie jego dostępność we Wrocławiu.

 

Ja dzisiaj zdobyłem tego Samsunga DSB 305G we Wrocławiu na ul.Powstańców Ślaskich 114 na abonament w pakiecie familijnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wam działa EPG na Samsungu bo umnie po wyłączeniu w czuwanie na noc na drugi dzień prawie nie ma, dopiero po resecie czyli wtyczka z kontaktu pojawia się EPG. Czy też tak macie ? czy to norma, czy może mam coś źle ustawione ?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy można gdzieś dorwać jeszcze tego samsunga? Oczywiście nie jako prepaid ale na zwykły abonament Familijny + Relax Mix.

Bo ostatnio niby zniknął on z oficjalnej oferty promocyjnej CP, ale z tego co widzę w tej najnowszej promocji na Familijny znów się pojawił...

Najbardziej interesowała by mnie jego dostępność we Wrocławiu.

 

 

moze to głupie, ale polsat punktom sprzedaży najpierw kazał sprzedawac samsungi tylko z pakietem RM i RMX

gdy okazało się, że nie ma echostarów i do kwietnia ich nie będzie, to od arzu kazali sprzedawać samsungi z każdym pakietem. innymi słowy wiekszośc apsów ma chyba juz tylko samsungi, bo echostarów nie będzie i dystrybutor nie moze dostarczyc echostarów. Tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki czy zauważyliście że na TVP2 występują cyklicznie co około 15, 20 s mignięcia obrazu, są bardzo delikatne i trzeba się wpatrzeć ale widać je ewidentnie.

Tak jakby na ułamek sekundy traciła sie ostrość obrazu lub robił się trochę ciemniejszy.

Czy też tak macie bo ja mam tylko na TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki czy zauważyliście że na TVP2 występują cyklicznie co około 15, 20 s mignięcia obrazu, są bardzo delikatne i trzeba się wpatrzeć ale widać je ewidentnie.

Tak jakby na ułamek sekundy traciła sie ostrość obrazu lub robił się trochę ciemniejszy.

Czy też tak macie bo ja mam tylko na TVP2.

 

u mnie na 616ce także coś na dwójce z obrazem jest czasami tak jak opisujesz .. dodatkowo wczoraj ostrość ... hm jakieś mini kropeczki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie tyle mignięcia obrazu, ale stop klatkę od czasu do czasu i najczęściej na TVP2, jakoś na innych jeszcze nie zwróciłem na to uwagi i mam nadzieję, że nie będzie tendencji wzrostowej w tym temacie.

 

Jeśli chodzi o EPG to cały czas mi ginie, raz jest a raz nie, niekiedy jest część kanałów a innym razem wszystkie. Tylko po resecie bardzo krótko jest ok. Tunera nie reklamuję, bo widzę, że niemal wszyscy mamy ten problem, więc niewiele by to pewnie dało. Może wreszcie Polsat coś z tym zrobi, bo wiem z forum, że problem już miał zgłaszany.

 

Powiedzcie mi jeszcze proszę czy gdyby aktualizowali oprogramowanie to muszę coś włączyć, czy wszystko zrobi się automatycznie bez mojej wiedzy.

 

Ps. A może wystosujemy jakiś wspólny list w sprawie EPG na Samsungu? Ja jestem nowym użytkownikiem, ale dziwię się temu, że nic z tym nie robią skoro jak widać jest to wada fabryczna wszystkich tunerów tego modelu.

 

 

A co myślicie o jednym pasku do ustawiania sygnału? Ja myślę, że to trochę utrudnia sprawę bo trudniej zlokalizować czy usterka jest np. w zestawie antenowym czy np. źle ustawiliśmy antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamacji samsunga w CP to wątpie żeby to pomogło obawiam się że jest to zbyt stary tuner żeby samsung robił dla niego jakąś aktualizację. Nawet na stronie CP nic o nim nie piszą, są tylko najnowsze echostary. A szkoda bo by się przydała jakś aktualizacja poprawiająca zwłaszcza epg z jednym paskiem ostatecznie mogło by zostać.

No chyba że jakieś zbiorowe skargi by pomogły myśle że trzeba coć zadziałać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie, jest potem wyłączam na noc (w czuwanie) i na drugi dzień połowy nie ma, robię mały resecik z wtyczką i już jest. Czyli wynika że to ewidentnie wina softu. Może jednak jakiś list protestacyjny wyślemy niech coś zaktualizują. A jak uciebie z migotaniem na TVP2 czy coś zauważyłeś - cykliczne jakby przyciemnienia obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary model powiadasz? Czy to znaczy, że wcisnęli mi złom bo mam go nowego od tygodnia wprost od przedstawiciela i do tej pory cieszyłem się że to ten tuner a nie inny gdyż w necie niemal wszędzie był chwalony.

 

Czy te "najnowsze echostary" są lepsze? Bo może jeszcze uda mi się go na nie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie znaczy używany a jeżeli chodzi o niezawodność to sam poczytaj na forum opinie ale generalnie przaważają lepsze o samsungu. Ja miałem brać echostara 717 ale facet mi odradził, powiedział żę średno 2 razy w tygodniu wysyła kilka do serwisu a samsugów praktycznie wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcialem prosic o jedna moze dla znawcow prosta odpowiedz,mianowocie owego czasu przez glupote wrocilem do ustawien fabrycznych dekodera ,tracac liste programow, pytanie brzmi czy poprzez opcje aktualizacji manualnej moge sciagnac owa liste spowrotem na moj dekoder ???? Reczna aktualizacja programow jest troszke klopotliwa ,prosil bym o pomoc ,pozdrowki .Przyokazji chcialem dodac zeby nie robic OT nie mam zadnych problemow z moim samsungiem raz tylko sie zawiesil i musiualem wyjac z gniazdka ,co do epg czasem znika,jak wszytskim jeszcze raz dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...