Skocz do zawartości

wPolsce24


KENZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):
 
 

Tu nie chodzi o przepis, a umowę z operatorem. Jest spisana na konkretny kanał. Jeśli zmieniasz kanał na slocie, to gdyby to wszystko miało się odbyć w 100% zgodnie z legalizmem (bo umowy także są aktem prawnym najniższego rzędu) operator powinien zażądać przywrócenia pierwotnej wersji, a na nową stację spisać odrębną umowę.

Ale to czysta teoria. Jak wiadomo umowy są między dwoma stronami i jeśli żadna z nich nie widzi problemu, to już ich sprawa.

 

Miałeś już taką sytuację z kanałem MN, które emitowały swój program na kanale z którym operator miał podpisaną umowę, ale to był inny podmiot.

I co się stało pamiętasz? Operator usunął kanał z oferty, za złamanie umowy.

Biorąc pod uwagę, za co faktycznie został usunięty kanał Zebrra, to jestem bardziej niż pewien, że dopóki wPolsce24 starczy pieniędzy, to nikt ich nie usunie. Druga sprawa - dlaczego niby operator miałby trzymać się jakichś kruczków prawnych z KRRiT? Operatorzy nadają stacje telewizyjne, a nie jakieś formalnoprawne podmioty. Z ich punktu widzenia to, jak to od strony formalnej widzi KRRiT, jest bez znaczenia, byleby nie robiono im problemów. Operatorzy umawiali się z nadawcą, a nie z KRRiT, czy z koncesją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałam na chwilę z czystej ciekawości na ten nowy kanał 😂 a więc jakość dramat, oprawa grafika dramat, prowadzący totalny dramat. Wygląda to tak jakby studenci amatorsko robili tv 😂 wróżę im sukces.😂 

Edytowane przez Kiler
Popraw pisownię.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jock napisał(a):
 
1

Zależy kto Ci płaci bo możesz wynająć mieszkanie osobie jednej a mieszka tam jego rodzina lub znajomy. Na przykład wynajmiesz mieszkanie dziecku na studia płacisz TY mieszka Twoje dziecko

W tej sytuacji mamy nowy podmiot jedynie formalnoprawnie (czy w ramach marketingu kanału), a dla wynajmującego mieszkanie czy operatora kablowego formalnoprawne kwestie mają znaczenie tylko w tym zakresie, że ma wszystko być cacy, żeby żaden urząd się nie przyczepił. Jak już porównujemy do wynajmu mieszkania to raczej to jest sytuacja typu, że skończyła Ci się ważność dowodu osobistego i wyrobiłeś sobie nowy. Jesteś jedną i tą samą osobą, ale od strony formalnoprawnej jest całkiem inny nr dowodu, trzeba podać nowy np. w banku. Kto normalny wywaliłby kogoś, bo legitymuje się teraz innym nr dowodu osobistego?

1 minutę temu, Maciek 33 napisał(a):
 
 

Spojrzałam na chwilę z czystej ciekawości na ten nowy kanał 😂😂 a więc jakoś dramat oprawa grafika dramat prowadzący totalny dramat wygląda to tak jakby studenci amatorsko robili tv 😂😂😂😂 wróżę im sukces 😂 😂 😂 😂 

Chciałbym, żeby kiedyś amatorskie studenckie tv dobiły do takiego poziomu techniczno-wizualnego. Dotychczas się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że część z was ma alergię na kanały proPiSowskie,  ale gwarantuję wam że nikt nie będzie ich na satelicie trzymał ze względu na poglądy. Oglądając tą stację zauważam ogromny progres.  Przede wszystkim  na plus jest zmiana grafiki ekranowej i wprowadzenie serwisów informacyjnych. Zobaczymy czy Wiadomości będą miały jakieś specjalne studio, bo na moje oko tak powinno być

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to były lata  90-te gdzie wszystko raczkowało w Polsce. Mamy 2024 rok.

Jakkolwiek by na to nie spojrzeć dziś nie ma możliwości nie zrobienia dobrej jakościowo telewizji. Wszystko jest kwestią środków finansowych i zakupem odpowiedniego sprzętu, zatrudnienia wykwalifikowanych osób, posiadania odpowiednich pomieszczeń.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał(a):

Forum jest od tego aby komentować. Oglądać nie muszę, ale jako pasjonat techniki RTV SAT i samych kanałów interesuję się tym.

Jak by nie patrzeć to jest to pierwszy z ogólnodostępnych kanałów dostępny również w niektórych kablówkach np. w UPC także w 4K !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dvbtowiec napisał(a):
 
 

Dlatego mówię, to już kwestia tego czy operatowi to przeszkadza. Z formalnego punktu widzenia jest to nowy kanał i powinna być nowa umowa, ale jeśli operatowi to nie wadzi, bo nadawca ciągle jest ten sam, to nic z tym nie zrobi.

Z formalnego punktu widzenia. A operatorzy nie działają dla zapewnienia formalności. Formalności są im potrzebne tylko do tego, żeby urzędy ich się nie czepiały. Albo żeby wywalić jakiś kanał, który chcą wywalić. Ale sprawa wygląda zupełnie przeciwnie, niż Ty do niej podchodzisz - nie jest tak, że pojawia się jakaś nowość formalnoprawna i to motywuje operatora do działania, tylko jeśli u niego pojawia się motywacja do działania, to szuka podstawy prawnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, white snake napisał(a):

Z tego co zauważyłem  więcej do powiedzenia tudzież krytykowania mają osobý, którego kanału nie oglądają: wPolsce, Republiki..

Chyba po to, aby się w tym utwardzać, dlaczego tego nie oglądają.

Gdyby chcieć być złośliwym to można by odbić piłeczkę i napisać z tego co zauważyłem wszystko się podoba tym którzy oglądają Republikę i wPolsce24. Nawet jakby na ekranie była pikseloza byłoby OK, bo najważniejsze że mogą się utwardzać w swoich przekonaniach jakie otrzymują na tych kanałach. 

Po co takie kąśliwe uwagi? Jest to forum techniczne także i chyba oczywiste jest że pasjonaci zwracają uwagę nie tylko na treść, ale także na aspekty techniczne. Gdy TVP Info zmieniało się na przełomie roku także czytałem wiele krytycznych uwag co do jakości tego kanału po zmianie.

15 minut temu, pavl6 napisał(a):

 nie jest tak, że pojawia się jakaś nowość formalnoprawna i to motywuje operatora do działania, tylko jeśli u niego pojawia się motywacja do działania, to szuka podstawy prawnej. 

Przecież to dokładnie napisałem i to kilka razy, że jest to umowa między stronami i jeśli strony nie widzą problemu to nic nie będą zmieniać ;)

 

 

Pierwsze komentarze o kanale z ust takze bardziej prawicowych dziennikarzy.

Nie są zbyt przychylne.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wpolsce24-nowa-stacja-naziemna-telewizja-jak-ogladac-programy-opinie

Cytat

- Niewątpliwie wPolsce24 zamyka się [na nowego widza – red.], a wynika to z klanowego podziału widzów w Polsce - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe, dawniej współtwórca Telewizji wPolsce.pl i TV Republika.

(...)
Zdecydowanie dobierając współpracowników z dawnej TVP, wPolsce24 postawiło na jeden z klanów, czym ograniczyło w pewnym sensie i możliwość dotarcia, i zdobycia sobie wśród tych widzów fanów.

(...)

Dobór autorów budzi jednak pewne wątpliwości – podkreśla Barełkowski, dodając, że „mankament zamknięcia się i oparcia o dosyć zgrane, kontrowersyjne twarze z dawnej TVP na pewno zaciąży nad przyszłością i możliwościami rozwojowymi tego projektu”. 

 

Cytat

- Grupa widzów, o którą walczy w tej chwili Republika i chcą zawalczyć bracia Karnowscy, to ta sama grupa. To są ci, którzy oglądali namiętnie dawną TVP, a teraz chodzi o to, żeby dać im coś w zamian. Tylko że przyjęta przez oba podmioty strategia nie zakłada, mam wrażenie, prób poszerzenia tego grona byłych widzów TVP, którzy trwali przy tej stacji do jej przejęcia przez obecną władzę. A było przecież bardzo wielu widzów centroprawicowych, którzy odpuścili sobie dawną TVP, no bo nie mogli na to patrzeć. Dla nich ani TV Republika, ani bracia Karnowscy nie mają żadnej propozycji. Mamy natomiast powrót, tyle że w innych okolicznościach, do rywalizacji między braćmi Karnowskimi a Tomaszem Sakiewiczem. Wcześniej to była rywalizacja o państwowe pieniądze. Teraz będzie rywalizacja już bez państwowych pieniędzy, ale o to samo zamknięte grono odbiorców, w większości twardy elektorat PiS, tym razem w ramach telewizji naziemnej – stwierdza Warzecha, podkreślając jednocześnie, że dawne twarze TVP mogą zachęcić wyłącznie najwierniejszych wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego. 

- Michał Adamczyk jest jedną z najbardziej skompromitowanych postaci z dawnego TVP. Więc to jest wyraźnie zwrócenie się do twardego, nawet powiedziałbym betonowego elektoratu pisowskiego. Tego typu program nie ma  szans na dotarcie do innego grona niż twardzi pisowcy, zwłaszcza z tą osobą. 

Cytat

Publicysta tygodnika “Do Rzeczy” zwraca także uwagę na inne wyzwanie, jakie stoi przed wPolsce24, czyli finansowanie stacji. - Trzeba pamiętać, że uruchomienie takiej stacji telewizyjnej to są ogromne pieniądze. Jest zatem pytanie, czy te pieniądze na rynku są. Łatwo można coś takiego robić, gdy się dostaje pieniądze od rządu, bez nich jest dużo trudniej - zauważa.  

 

Cytat

Bogusław Chrabota z „Rzeczpospolitej” także zwraca uwagę na pieniądze, jako kluczowy element powodzenia nowego projektu Karnowskich. - Oczywiście odbiorca jest i to dość liczny. Widzów pewno będą mieli, choć z wyraźną stratą dla rozpędzonej TV Republika. Gorzej będzie z reklamą, bo trudno będzie namówić widzów na kolejną składkę a telewizja rozsiewcza to koszty. Wielkie koszty. Nie tylko program, technologia, ale i opłaty za częstotliwości, sieć rozsiewaczą etc. Bez sporego zasobu środków ciężko będzie to przez pierwsze sezony utrzymać. Sakiewicz też nie pomoże – podkreśla redaktor naczelny dziennika. 
 

- Oczywiście twarze byłej TVP pomogą, ale nie wiem, czy totumfaccy Kurskiego przygotowani są na taką orkę, jaką jest start nowego kanału. Przeżywałem to kilka razy, wiec wiem, jakie to trudne. Moim zdaniem kanał przeżyje, jak znajdzie środki na finansowanie przez dwa - trzy lata. Bez solidnego inwestora sobie nie poradzi. Konkurencja jest też znacząca: Trwam i Republika. Dla nich to niebezpieczeństwo – kwituje nasz rozmówca. 

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak spore wyzwanie aby wszystkie media informacyjne i z  publicystyką ogarnąć, oglądając na bieżąco. Dużo jest stacji telewizyjnych a każdy ma ograniczoną ilość czasu. 

Dla kanału wPolsce 24 to pewnie już sukcesem będzie miejsce wśród rozpoznawalnych mediów, o których się mówi i pisze niż być  wiecznie niszowym  kanałem telewizyjnym.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek ma nie krzyczeć do mnie a TV powinna unikać określeń partii typu NeoKRS a z drugiej NeoTVP czy opozycja demokratyczna czy opozycja 13 grudnia dlatego tylko Polsat News, Wydarzenia24  i TVP Info są moim zdaniem wartościowe. wPolsce24 wygląda lepiej od Republiki

Klarenbacha bym widział w wPolsce24 zamiast programów o 9, 10 i 11 program o 20:30 do południa to się ma program live z tym co się dzieje a nie publicystykę stąd ten serwis informacyjny lepszy niż ta publicystyka. Chodź proponuje im nazwę "wPolsce na żywo" 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spędzam dzień z tym kanałem. Jest odczuwalny przechył w prawo, ale nie tak jak u szaleńców z Dzielnej. Starają się być dość obiektywni.

 

Oprawa jest fajna i miła dla oka. Szkoda, że muszą się kisić w malutkim studio.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek w stronę kanału informacyjnego jest niezły. Muszą popracować nad fleszami.

Z dużych krajów europejskich, chyba tylko Francja ma zbliżoną liczbę kanałów informacyjnych co u nas w Polsce. We Francji królują podobnie gadające głowy, czyli publicystyka. Chyba stamtąd czerpiemy inspiracje. Inne kraje jak UK czy Włochy, ograniczają się zwykle do 2-3 kanałów ogólnokrajowych (przeważnie 1 stacja od nadawcy publicznego i 1 od komercyjnego). My jesteśmy bogaci i potrafimy mieć ze 12 kanałów newsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...