Skocz do zawartości

wPolsce24


KENZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, swordfish napisał(a):

W chwili obecnej jest tak:

 

Republika 13 tys. widzów

wPolsce24 1,4 tys. widzów

TV Republika Plus 154 widzów

 

No nie ma co się dziwić, Republika wyciągnęła rękę po widzów dawnego Info od pierwszego dnia i konsekwentnie budowała dla nich ofertę, często wręcz "małpując" ówczesne TVP. WPolsce startuje 8 miesięcy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że panel Nielsena jest dla reklamodawców taryfą rozliczeniową. Zobaczymy za miesiąc lub za dwa, kto wygrywa ten pojedynek. Bo teraz nawet jeśli po pierwszych dniach będzie wystrzał w górę, to może być chwilowy. Entuzjaści mediów jak my sprawdzają jak wygląda nowa/stara stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczbach na widzów ktoś będzie zwycięzcą i podejrzewam że będzie to Republika, bo wydaje mi się że większa część tych co ją oglądają szuka radykalizmu w przekazie.

W kwestii potencjalnego zarobku na reklamach, zwycięzców nie będzie moim zdaniem. Tort reklamowy zostanie podzielony na dwie stacje o podobnym profilu, gdyż ta widownia się podzieli na te dwa kanały. Żadna z nich wg mnie nie zarobi na MUX8.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie studio oraz oprawa graficzna wPolsce24 jest zdecydowanie lepsza niż w konkurencyjnej Republice, jednak realizacja programów na żywo jest bardzo słaba. Prezenterzy mają problem z powiedzeniem więcej niż jednego zdania bez patrzenia na kartkę. Większości z nich nie znam, więc nie wiem czy wynika to z tego, że wzięli dziennikarzy bez doświadczenia czy jest jakiś inny powód. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2024 o 09:57, Mariusz Wójcicki napisał(a):
 
 

Ja rozumiem, że oni zrobią dokładnie to samo co Republika czyli na obecnym slocie zmienią logo i wstawią go do mux8. W ten sposób nie będą musieli budować zasięgu od zera. Gdyby tak nie zrobili to byliby skończonymi kretynami, Republika pokazała, że za takie nielegalne działanie nie grozi żadna kara :)

Co jest w tym nielegalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP nie muszą mieć koncesji.

Tu konkurs był na nowy kanał. Koncesja na stary jest nadal obowiązująca. Trzeba by spytać Polsat czemu przy konkursie na MUX1 startował z W24, potem wnioskował o zmianę nazwy na Wydarzenia 24 i do czasu gdy nie uzyskał zgody z emisją na MUX1 nie ruszył, a na koncesji gdzie były Wydarzenia 24 uruchomił Polsat News Polityka, a zasięg Wydarzenia 24 buduje od zera.

Może mają złych doradców?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na chwilę na stację i akurat zaczynał się serwis, prowadzący powiedział coś w stylu: "zapraszam na serwis w całkiem nowym kanale wPolsce24". Także nie wiem, o co wam chodzi, przecież wyraźnie mówią, że to całkiem nowy kanał, nie mylić z wPolscePL, Polska24, Telewizją Polską czy TVN24 😅.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Kanały TVP nie muszą mieć koncesji.

Do dużej ustawy medialnej z 2016 tworzącej RMN musiały mieć koncesję. Nie masz w 100% identycznej sytuacji, ale zgodnie z logiką TVP Info powinno robić zasięg na nowo, a nie Regionalna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2024 o 09:57, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Ja rozumiem, że oni zrobią dokładnie to samo co Republika czyli na obecnym slocie zmienią logo i wstawią go do mux8. W ten sposób nie będą musieli budować zasięgu od zera. Gdyby tak nie zrobili to byliby skończonymi kretynami, Republika pokazała, że za takie nielegalne działanie nie grozi żadna kara :)

9 minut temu, pavl6 napisał(a):

Co jest w tym nielegalnego?

 

Do tej pory myślałem, że "nielegalne" jest w tym momencie wpuszczenie operatorom innego kanału niż ten, na który mają umowę. Czyli na przykład jest umowa z Polsatem, UPC itd. na kanał wPolscePL, a nadawca nagle daje im wPolsce24. Natomiast najprawdopodobniej operatorzy przymykają na to oko i zarówno Republika jak i wPolsce wykonali taki ruch i nie ma problemu, tutaj @Mariusz Wójcicki okazał się mieć rację.

 

15 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Koncesja na stary jest nadal obowiązująca.

 

No cóż, ciekawe co będzie się dalej działo z tą koncesją. W tej chwili jest de facto martwa. Powinni ją uchylić przy najbliższej okazji, no chyba że planują uruchomić drugi kanał, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jakiego przepisu taka podmianka kanału u operatorów miałaby być nielegalna? Tylko w NTC poszczególne sloty są przydzielone poszczególnym koncesjom. Na kablu i sat kanały się nieustannie zmieniają, czasem tylko kolejnością, czasem za jeden wchodzi drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michael112 napisał(a):

 

Do tej pory myślałem, że "nielegalne" jest w tym momencie wpuszczenie operatorom innego kanału niż ten, na który mają umowę. Czyli na przykład jest umowa z Polsatem, UPC itd. na kanał wPolscePL, a nadawca nagle daje im wPolsce24. Natomiast najprawdopodobniej operatorzy przymykają na to oko i zarówno Republika jak i wPolsce wykonali taki ruch i nie ma problemu, tutaj @Mariusz Wójcicki okazał się mieć rację.

w przypadku w Polsce24 nic się nie zmieniło stacja informacyjno - publicystyczna zastąpił informacyjno - publicystyczną w przypadku Republiki jest gorzej bo jedna stacja ma koncesje Uniwersalną a druga informacyjno - publicystyczną wiec powinna w kablówkach nadawać Telewizja Republika Plus

 

Jakiś czas przed startem Polsat News Polityka, Polsat dostał koncesje na kanał Polsat News w Sejmie chciano zastąpić Polsat News 2 według waszej logiki musiałby wyłączyć kanał Polsat News 2 i od nowa uruchamiać iwchodzić do kablówek z Polsat News w Sejmie

Edytowane przez Jock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pavl6 napisał(a):

Na podstawie jakiego przepisu taka podmianka kanału u operatorów miałaby być nielegalna? 

Tu nie chodzi o przepis, a umowę z operatorem. Jest spisana na konkretny kanał. Jeśli zmieniasz kanał na slocie, to gdyby to wszystko miało się odbyć w 100% zgodnie z legalizmem (bo umowy także są aktem prawnym najniższego rzędu) operator powinien zażądać przywrócenia pierwotnej wersji, a na nową stację spisać odrębną umowę.

Ale to czysta teoria. Jak wiadomo umowy są między dwoma stronami i jeśli żadna z nich nie widzi problemu, to już ich sprawa.

 

Miałeś już taką sytuację z kanałem MN, które emitowały swój program na kanale z którym operator miał podpisaną umowę, ale to był inny podmiot.

I co się stało pamiętasz? Operator usunął kanał z oferty, za złamanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polsat spisywał nową umowę jak wchodził Polsat Biznes za TV Biznes? Albo Polsat Biznes na Polsat News 2

 

Profil kanału się nie zmienił. A czy były nowe umowy Edusat na Red Carpet?

 

Poza tym czy przypadkiem kanał naziemny jak chce nadawać na satelicie nie musi mieć drugiej koncesji satelitarnej?

Edytowane przez Jock
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale profil tu ma najmniejsze znaczenie.

Jeśli wynajmujesz mieszkanie Kowalskiemu, a bez Twojej zgody w miejsce Kowalskiego zaczyna przychodzić Brzęczyszczykiewicz to czy umowa jest złamana, czy nie?  Oczywiście że jest.

Pytanie czy mnie jako właścicielowi to przeszkadza o ile Kowalski opłaca nadal regularnie za wynajem.

10 minut temu, Jock napisał(a):

Poza tym czy przypadkiem kanał naziemny jak chce nadawać na satelicie nie musi mieć drugiej koncesji satelitarnej?

Nie. O tym już była kilka razy mowa. Koncesja naziemna, pozwala nadawać wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tu nie chodzi o przepis, a umowę z operatorem. Jest spisana na konkretny kanał. Jeśli zmieniasz kanał na slocie, to gdyby to wszystko miało się odbyć 

Miałeś już taką sytuację z kanałem MN, które emitowały swój program na kanale z którym operator miał podpisaną umowę, ale to był inny podmiot.

I co się stało pamiętasz? Operator usunął kanał z oferty, za złamanie umowy.

Całkiem inna sprawa  bo nikt nie poinformował operatora o zmianie na kanał o innym profilu niż umowa. A tu masz to samo co CBS Europa na Film Cafe

10 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale profil tu ma najmniejsze znaczenie.

Jeśli wynajmujesz mieszkanie Kowalskiemu, a bez Twojej zgody w miejsce Kowalskiego zaczyna przychodzić Brzęczyszczykiewicz to czy umowa jest złamana, czy nie?  Oczywiście że jest.

Pytanie czy mnie jako właścicielowi to przeszkadza o ile Kowalski opłaca nadal regularnie za wynajem.

Zależy kto Ci płaci bo możesz wynająć mieszkanie osobie jednej a mieszka tam jego rodzina lub znajomy. Na przykład wynajmiesz mieszkanie dziecku na studia płacisz TY mieszka Twoje dziecko

Edytowane przez Jock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...