Skocz do zawartości

DVB-T z Chorągwicy


MaclawPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację tylko, że EMITEL jak zwykle nic nie może i jak zwykle się nie da

na Forum Emitela, przedstawiciel Emitela napisał:

 

Jarosław Bałuka napisał(a):

Pozwolenie radiowe to dokument potwierdzający zgodność zastosowanego sprzętu technicznego z wymaganiami zasadniczymi (normami UE itd.). W PR ujęte są również nieprzekraczalne parametry techniczne emisji. I na tym kończy się "rola" pozwolenia radiowego.

Pozwolenie radiowe jest zgodą na emisję, a nie nakazem emisji, więc proszę rozróżniać te podstawowe różnice i nie nadinterpretować rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mija się z prawdą wypowiedź przedstawiciela Emitela, bo pozwolenie radiowe ma jeszcze datę ważności.

 

Ale wiadomo jak wygląda sytuacja w Polsce. Nie będę pisał kto z kim ma powiązania, bo to poza tematem forum. W każdym razie chyba wszyscy wiedzą że decydenci wybrani są tak by nie podejmowali żadnych decyzji. W cywilizowanych krajach Europejskich sprawa Puls2, ATM Rozrywka, Polo.TV, Trwam, braku Polsatu w TnK, czy opóźnień we włączaniu nadajników została by odpowiednio szybko i skutecznie załatwiona. A kary firmy płaciły by do 67 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Odświeżam temat, ponieważ mam pewien problem. Mieszkam w Mydlnikach (obrzeża Krakowa - 20 km od Chorągwicy), kupiłem dekoder, podłączyłem antenę z dachu(wcześniej odbierała kanały z sygnału analogowego). Dekoder jednak wyszukuje tylko kanały z MUX3. MUX2 nie znajduje nawet gdy szukam ręcznie (nie ma sygnału w ogóle. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel jaki masz. Skoro odbierasz słabszy mux to powyżej 48 kanału coś strasznie tłumi sygnał. Symetryzator wymieniłeś zostaje kabel lub antena. Nie napisałeś jakiej używasz. Jeśli to yaga np. tego typu http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm to one rónież są z ograniczona szrokością odbioru kanałów. Ta pracuje 21-69 kanał. Starsze były np. 21- 39, 30-50 . Jak odbierałeś polsat w analogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Lokalizacja Zabierzów k/Krakowa

Posiadam na dachu 2 anteny kierunkowe Polkatu Jedna na VHF druga UHF. Po uruchomieniu DVB-T i przeszukaniu kanałów okazało się że MUX2 wykazuje siłę w postaci 40% a jakość wahającą się pomiędzy 15 a 20 %.

Co ciekawe MUX 3 działa tak : siła 80 % jakość 100 %.

Kabel to Triset 113.

Sprawdzałem jakość połączeń-instalacja ma 3 lata.

Dodam ponadto że cały analog działa ok.

Mogę się dowiedzieć czemu tak słabo odbiera paradoksalnie mocniejszy MUX?

Czy za to odpowiedzialny może być wzmacniacz?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja wysłałem do UKE zapytanie w sprawie proponowanych przeze mnie szybszych przenosin kanału MUX2 na docelowy kanał 23 (łączony z Tarnowem) przy jednoczesnym przeniesieniu MUX3 na kanał 64. W odpowiedzi odpisali mi że myślą nad tym i planują przekazanie pomysłu do Emitela i nadawców obydwóch multipleksów. Moim zdaniem można by to zrobić przy okazji włączenia MUX1 a plusem takiego rozwiązania byłoby poszerzenie zasięgu MUX3 w Krakowie co zas umożliwałolby odbiór TVP1 także w wersji SD. Dzięki temu rejony gdzie dociera sygnał z "Chorągwicy" odbierały by wszystkie multipleksy a nie jak obecnie bywa tylko jeden z nich. Dodatkowo Kraków zyskałby kanał 48 do ewentualnych testów. Jak myślicie czy może coś z takiej propozycji wyjść i czy to w ogóle jest możliwe do wprowadzenia w naszym regionie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland

 

Na pewno można przenieść MUX2 z kanału 64 na kanał 23. Problem w tym, że finanse TVP się kurczą i oszczędzają na nadawaniu. Skoro nie zgodzili się na uruchomienie nadajnika o mocy ERP 5kW na kanale 45 na Skrzycznym, to tym bardziej nie zgodzą się na przeniesienie na kanał 64 na Chorągwicy, skoro docelowy obszar (aglomeracja krakowska) został już pokryty sygnałem na kanale 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie wyglądać i czy nadawcy jak i również zdecydują się na wspomniane przeze mnie rozwiązanie. Póki co... krakowski MUX1 z kanału 25 już działa ! U mnie to wygląda tak że siła sygnału wynosi 58 procent a jakość sygnału to 97 procent czyli tyle samo ile mam przy MUX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik: DVB-T Kraków (Chorągwica)

MUX: 1

Częstotliwość: 506 MHz ( k.25 )

Moc: 25 kW

Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)

Odległość od nadajnika: 89.4 km

Azymut: 251.9 °

Umiejscowienie anteny: maszt na dachu - 12m nad ziemią

Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: las - 100m

Antena: Antena kierunkowa ATX-91

Symetryzator / Wzmacniacz: SWA-9701

Zasilacz: Regulowany 12V

Kabel antenowy / długość: Triset 113 / 30m

Zwrotnica/Sumator: brak

Odbiornik: Telewizor Samsung C650

Data i godzina skanowania: 30.IV.2012 godz. ~15:00

Siła i jakość sygnału: siła: 91% liczba błędów: 0

 

Profil terenu:

choragwica-profil.jpg

Zdjęcia:

 

k.25-krak%C3%B3w.jpg

 

Na k. 64 moc sygnału wynosi u mnie 71%, liczba błędów: 0.

Jak widać niski kanał ma jednak znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...