Skocz do zawartości

DVB-T z Chorągwicy


MaclawPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbierzesz jeśli odbierałeś do tej pory analogowe kanały czeskie . W Krakowie i okolicach można odbierać mux a czeski z kanałami CT i mux B ze stacjami komercyjnymi ze Słowaków można odebrać mux z Namestova ale to zależy od położenia zajrzyj na stronkę telewizjacyfrowa.interia.pl tam masz wiele ciekawych porad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem wyświetlania MENU jest już załatwiony.

 

Do anteny dokupiłem symetryzator taki:

p1010205x.th.jpg

p1010175k.th.jpg

p1010207w.th.jpg

 

To mi dał sprzedawca i powiedział, że na tym będzie szło. Pytałem się o wzmacniacz, jednak powiedział, że na tym pójdzie.

 

I po załączeniu poszło, jednakże tylko MUX 2 (i chyba gorzej niż na pokojowej). Kanałów TVP nie znalazł. Więc coś muszę jeszcze dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość i siła po ok. 50-70 % (z tego co pamiętam). Obraz wszystkich kanałów był b. dobry, więc na poziomie pokojówki. Antenę dałem na strychu i zrzuciłem kabel, a przez okno podłączyłem do tunera, a tuner Eurozłączem do telewizora. Nie miałem wtyczki, więc odkręciłem z pokojowej (a ta ma zasilacz, który wychodzi od wtyczki).

 

A czy był to dobry zakup? Trzeba zasilacz? Jak ustawiać tą antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parapecie to sobie postaw kwiatki. Miejsce dla anteny jest na dachu - powinna być zawieszona jak najwyżej, zwłaszcza że mówisz o Lesie Wolskim.

Miej na uwadze, że na wiosnę znowu będą liście - sygnał wtedy się znacznie pogorszy.

Nie wierzę żebyś miał bardzo dobry odbiór ze wszystkich kanałów (i nie mógł złapać MUX3) - bardzo proszę zrób zdjęcie odbioru choćby TV Puls i wrzuć tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tak ładnie masz narysowane na symetryzatorze. Oplot kabla wywinąć na izolację. Sprawdzić czy nie styka się oplot z rdzeniem.
Czyli te drobne kabelki nie mogą dotykać tej metalowej części przymocowanej dwoma śrubkami?
Miejsce dla anteny jest na dachu - powinna być zawieszona jak najwyżej

Ale kabla nie mam tak długiego.
Nie wierzę żebyś miał bardzo dobry odbiór ze wszystkich kanałów (i nie mógł złapać MUX3) - bardzo proszę zrób zdjęcie odbioru choćby TV Puls i wrzuć tutaj.
To jutro. Nie chce mi się znów podłączać i wychodzić na strych :smile:

Nie pisałem, że mam b. db odbiór, ale jakość i siłę po ok. 50-70% max. I nie łapie mi mux3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te drobne kabelki nie mogą dotykać styków do których przykręciłeś rdzeń. Najlepiej wywiń je w drugą stronę i przykręć kabel tak żeby izolacja i oplot były tam gdzie teraz masz tylko oplot.

 

W cyfrowej telewizji albo jest odbiór albo go nie ma :) 70% to wynik dobry, ale w zasadzie nic nie znaczy, bo nie wiadomo co dla tunera oznacza taka wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się co znaczy na parapecie. Kup sobie taki stojak jak się montuje czasze anten satelitarnych do ściany i do niego przymontuj antenę. Ale może okazać się za słaba na odbiór MUX3, chyba będzie trzeba skoczyć do sklepu po przedwzmacniacz LNA-169, wymienić symetryzator na niego i podpiąć wtyczkę z zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skierowana antena nie ma szans dobrze działać.

Jak dla mnie - trzeba zrobić raz a dobrze porządną instalację. Czyli zakup stojaka do anteny (może być właśnie taki do TV SAT), odpowiedniej długości kabla i ewentualnie:

płytka ze wzmacniaczem LNA-169 (nie widzę na Hollex.pl, na pewno dostaniesz w DIPOLu), oraz zasilacz do wzmacniacza (też DIPOL) - taki żeby była regulacja wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie? Może lepiej kupić ten wzmacniacz, przecież to nie zaszkodzi. Co do stojaka, mogę sobie tam wprawić wystającą rurkę (pionowo) i do niej przykręcić antenę.

 

czyli to:

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4008.htm

i coś takiego? http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacn ... _D0015.htm

 

a ten wzmacniacz montuje się zamiast symetryzatora?

 

gdzie jest jakiś sklep w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodziło. Wzmacniacz montujesz zamiast symetryzatora. Te dwie rzeczy kupisz właśnie w dipolu, to jest ul. Ciepłownicza 40.

 

Kupić zawsze można ale wiedz że znacznie lepsze efekty da dobre ustawienie anteny. Wzmacniacz podbija także szumy i zakłócenia, o czym nie wszyscy wiedzą. Jak sygnał jest zbyt kiepski to wzmocnienie nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie na tym ;)

Przeczytaj (choćby na wiki) o tzw. Strefie Fresnela.

Zasłonięcie tej strefy na środku (przez Las Wolski) jest mniej szkodliwe(i tak nieuniknione) niż na początku (ściany Twojego budynku).

Więc przy tej wysokości niezbędne byłoby odsunięcie anteny od parapetu.

 

No a jak warunki spełnisz - to na jak najlepszą jakość sygnału, ew. jak najmniejszy BER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak będzie najlepiej bo ogólnie ułożenie terenu masz przyzwoite

 

Ciepłownicza jest pod elektrociepłownią, lepszy dojazd będzie chyba do Holexu, ten jest pod byłą Krakchemią obecnie Almą na ul. Anieli Krzywoń (przystanek Pilotów). Ew. na pewno jest w Amperku na Długiej, w V-Mosie na Starowiślnej i w Elesie na Wrocławskiej. Tam widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dobrze ustawić antenę? Na czym polega filozofia? Bo jak na razie biegam sobie z strychu na dół i z powrotem ;D

 

 

 

 

Witam

Na nowej antenie Tri Digital ,wzmacniacz APL-103 10/14 dB ,seperator napięcia z Niepołomic po poprzednich problemach odbieram k.62 z Wisły i k.64 z Chorągwicy.

Ustawienie kierunku na Wisłę pomogła mapa http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kupiłem właśnie wzmacniacz LNA-169 i zasilacz z regulacją:

p1010176j.th.jpg

p1010179aq.th.jpg

p1010180jv.th.jpg

 

Ustawiłem wszystko tak jak ostatnio, podłączając zasilacz do prądu. Wynik, raczej analogiczny jak ostatnio - MUX 2 - siła 60-70%, jakość 60-80%. Cóż mam zrobić? Oczywiście, stojak niedługo będę miał, ale czy to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego,jeśli znalazłeś swoją antenę na strychu,to znikoma jest szansa,aby odbierała ona dobrze kanał 64 z Chorągwicy-po prostu dotychczas nie produkowano takich anten,bo nie było emisji w kanałach powyżej 60.Po drugie-od niedawna bezskutecznie próbuję odkłamić mit wzmacniacza LNA 177,169 i podobnych.A wystarczy popatrzyć w sieci na ulotkę producenta-dla wyższych częstotliwości mają znacznie mniejsze wzmocnienie niż pośrodku pasma.Dla jasności-może i są dobre,ale nie w tym i wielu innych przypadkach.Moja rada-kup 19-el.antenę Yagi dipola lub podobną,załóż symetryzator i umieść antenę na zewnątrz mieszkania w tak dużym oddaleniu od parapetu,jak to tylko możliwe.Powinno wystarczyć dla przyzwoitego odbioru.Dodam jeszcze-poprawne ustawienie anteny,to nie zawsze 100 proc mocy i jakości,lecz maksymalne do uzyskania w określonych warunkach wartości.Pozdrawiam.Ew.polemik nie podejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...