Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha.

 

Pytanie na śniadanie dziś normalnie, a podawali, że z plaży. Też coś czułem, że dzisiejsze wydanie będzie typowe, z plaży zaś będą tylko relacje.

 

W ramówce znów film "Znachor". No ileż można ten film emitować? Za często ostatnio go emitują. Jak nie na Wielkanoc, to na 15 sierpnia. Pewnie następna emisja w Boże Narodzenie.

 

http://plejada.pl/newsy/izabella-krzan-o-prowadzeniu-kolo-fortuny-komentarz-tylko-u-nas/sn5qhm - Izabella Krzan o "Kole fortuny". Niewiele nowego. No, Koło i Pod wspólnym niebem będą powstawać na szybko, skoro zdjęcia zaczynają się lada dzień, a chcą to od września emitować.

Żeby tylko realizacyjnie było na poziomie. Nie mam nic, by wróciła oprawa graficzna i muzyczna z 2007 - była świetna. Tylko podmienić imiona i nazwiska w czołówce.

 

I taka ciekawostka:

Nie wiedziałem, że ta plansza była jeszcze latem 2005 roku. Możliwe, że ją wymieniono, jak zaczęli przechodzić na emisję z komputera, kilka miesięcy póżniej.

 

Jutro ramówka świąteczna. Familiada powtórkowa, na pochwałę tylko relacja z Festiwalu Kultury Kresowej. Znachor ponownie, i podwójny powtórkowy Sznuk.

 

9 września o 11:20 pojawia się "Program historyczno - przygodowy (Było, nie minęło - extra)".

Było nie minęło jest jednym z lepszych programów o tematyce historycznej i nie mam nic przeciwko, by się pojawił w Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogło dojść do zmiany plansz przy zmianie na emisję komputerową. Ta plansza przypomina mi lata dziewięćdziesiąte. Osobiście ją pamiętam z pewnego razu, gdy "M jak miłość" emitowane wieczorem miało jakąś awarię, taśma zaczęła się cofać i w efekcie serial rozpoczął się od początku, albo od jakiegoś momentu, jakoś tak było.  Swoją drogą, co by było teraz, gdyby doszło do awarii? Plansza, czy zatrzymany jingiel Dwójki? Czy może autopromocja + reklamy w pętli? Choć pamiętamy tę awarię z 2014, kiedy to zasilanie w TVP wywaliło i nie był żaden kanał emitowany, Dwójka wtedy najpierw emitowała czarny obraz, potem obraz kontrolny, następnie planszę z zatrzymanym jinglem, a potem kabarety. 

 

Tak, dzisiaj był Znachor. Nie wiem, wolałbym, jakby puścili "Przeminęło z wiatrem" od 14:35, do 18:00 by się wyrobili. Widziałem dzisiaj ten film w TVN7, swoją drogą, obowiązują jakieś licencje co do tego filmu? 

 

Następna emisja szybciej, 1 listopada :mrgreen: I pewnie w Jedynce, żeby nie było monotonności, że w Dwójce cały czas leci "Znachor".

 

Fajnie, że będzie BnM extra, widać, że zaczynają powoli dbać o kulturę wysoką i zaczynają emitować programy historyczne inne obok Kotarskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, póżno w nocy, ale jednak napiszę, i zaliczę to jako post wtorkowy. ;)

 

Tak, też pamiętam. Też nagle taśmę cofnęli i rozpoczęli serial od nowa. Z kolei kilka lat póżniej /2009/ mieli problemy z Dr. Housem. Wciągnęło im taśmę, trwało to dość długo, bo 40 minut, ówczesny szef Dwójki był wściekły i domagał się dyscyplinarnego zwolnienia osób odpowiedzialnych za tą wpadkę.

 

Jakby teraz do tego doszło, to pewnie mielibyśmy kadr z jingla i pasek z informacją o awarii.

 

A Bezludna wyspa bardzo dobry program. Mogliby sięgnąć też po jakieś powtórki i je emitowac. Jak TVP Rozrywka bierze, to emituje kilka odcinków tylko tych z 2005/2006.

 

Swoją drogą, widziałem wczoraj zwiastun nowych odcinków M jak nic. Dalej to dno dna, poziom paradokumentów, włączę chyba tylko po to, by zobaczyć, czy Tomek przeżyje, i jak Teresa przyjmie wiadomość o śmierci Lucjana. I to tyle. Serial stacza się coraz niżej.

 

Na Przeminęło z wiatrem chyba jest licencja, ale nie jestem pewien.

 

A powtórkowa Familiada była ze Święta Niepodległości. Poleciał też Sznuk. Nie zdziwię się, jak w tym roku poleci np. 1 listopada. Byłby to powrót do tego, co było kiedyś - też emitowali teleturnieje np. 1 listopada.

 

A co do filmów, to mogli chociaż dać "Krzyżaków". Albo jakiś film o bitwie warszawskiej.

 

Nie jest pewne, czy wejdzie program Sikorskiego, ale coś się dzieje jeżeli chodzi o kulturę wysoką. ;) Przydałby się jeszcze magazyn filmowy, kulturalny, bo tego nie ma. Jeden Lajk! to trochę jednak za mało.

 

Mogliby się też postarać o "Doctora Who". Kiedyś emitowali, przerwali i nie wrócili. Może warto odnowić prawa?

 

Być może dzisiaj poznamy /w cenniku/ ramówkę na cały wrzesień. I zobaczymy, gdzie to Koło fortuny dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Fortuny od 11 września (poniedziałek) o 16:30. Emisja pięć razy w tygodniu.

Jeden z odcinków The Voice od Poland będzie w niedzielę, a nie w sobotę (24 września zamiast 16 września).

23 września o 22:20 retransmisja gali Festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdynii.

Serial Miasto skarbów będzie prawdopodobnie emitowany w czwartki o 21:45 (od 14.09).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z tym Kołem Fortuny mogliby jednak po tej 17:00 rozpocząć program. Przynajmniej mieliby słabszą konkurencję, a tak mogą skończyć na trzecim miejscu ;) Ta 16:30 w ogóle źle mi się kojarzy, bo właśnie o 16:30 były emitowane ostatnie odcinki "Koła" w pierwszej wersji.  Potem spadli przez oglądalność. 

 

Dobrze, że LE wraca do Dwójki, bo Dwójka jest takim nominalnym kanałem do emisji Ligi Europy, a Jedynka emituje tylko finał, choć Dwójka też chyba emitowała finał jedną edycję temu, w 2016. 

 

Pewnie, że warto odnowić licencję na "Doktora Who". Serial na pewno cieszyłby się dobrą oglądalnością i popularnością, nie powiem, to by podratowało oglądalność Dwójki.

 

Pojawił się zwiastun drugiego sezonu  "Pierwszej randki"

 

 

 

 

Ogólnie jest jakby lepiej, ten wystrój jest bardziej przyjemny, ale jednak i tak mam wrażenie, że jest dużo reżyserki, między innymi to westchnięcie tego szefa sali, czy jak mu tam w trzydziestej sekundzie. Zdziwię się, jak format nie spadnie po tym sezonie. W końcu pierwszy sezon to był prawdziwy hit oglądalności, aż milion! Normalnie korki od szampanów wyleciały w gabinecie Wolskiego :mrgreen: Sukces na miarę dzisiejszej TVP. 

Edytowane przez Barti
Poprawiono zapis godziny podanej w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Przeminęło z wiatrem", to skoro szło to w TVN7 wczoraj, to zapewne tam są prawa do emisji tego filmu. Jak Dwójka odkupi to sobie może puścić :)

 

16:30 to będzie dość ciężka pora dla "Koła fortuny", ale z drugiej strony i tak za bardzo pola manewru nie było, ewentualnie ta 17:00 by mogła być. Zobaczymy, jak to wyjdzie, i czy Dwójka to odpowiednio wypromuje.

 

Nie wiem czy to już było pisane, ale 8 września o 22:10 (czyli po "Rodzince.pl") będzie pierwszy odcinek serialu "Pod wspólnym dachem", nosi on tytuł "Kontrakt". Powtórka w niedzielę o 18:55, czyli wtedy, gdy wiosną powtarzano "Rodzinkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że Koło fortuny trafi na tą godzinę, bo żadnej alternatywnej nie ma. 17:00 - musieliby przesunąc serial turecki, ale w Jedynce też leci serial turecki i mielibyśmy kanibalizację... Więc lepiej o 16:30.

Konkurencja jakaś tam jest. Na Jedynce tureckie seriale, w Polsacie i TVN-ie paradokumenty. Nie jest ciężka, ale zobaczymy, czy Polacy wolą kultową rozrywkę, czy też dalej chcą się odmóżdżać paradokumentami.

 

O, świetnie, że w końcu mecze w TVP2, tylko obudzili się dopiero przy Legii. A Lech, Arka, Jagiellonia to już mało znaczące kluby. ;| Trochę szkoda, ale lepiej póżno niż wcale. Liczę, że jak Legia dostanie się do fazy grupowej, to odkupią sublicencję i bedą pokazywać mecze Legii.

 

The Voice teraz - tego już nie rozumiem. Mogli nie usuwać odcinka z 16 września. A co, jeżeli Opole znów odwołają /bo są takie pogłoski/? Wtedy trzeba będzie przywrócić na 16 września. Ale na dziś to trochę jednak nie pasuje. Ledwo się rozkręci, a tu przerwa, bo Opole pewnie. A tak to szansa dla Mam talent się otwiera.

W ogóle nie rozumiem emisji w niedzielę 24 września. Totalny błąd. Z jednej strony testują, ile odcinek wyciągnie w niedzielę, ale tutaj konkurencja jest ogromna - dwa seriale, MasterChef, potem kabarety i Rolnik... Oj, ciężko...

Nie lepiej wszystko opóżnić i finał tydzień póżniej? Tak by było najlepiej. Nie byłoby rywalizacji z Mam talent.

 

Miasto skarbów - jeżeli ma to wejść faktycznie od 14 września, to co przez dwa tygodnie wcześniej robi Na sygnale? Trochę bez sensu. Z drugiej jednak strony, to może być podstawa do stworzenia "Kryminalnych czwartków". Najpierw serial, a potem 997 /którego dalej nie potwierdzili w ramówce/. Kiedyś takowe były, kiedy TP1 emitowała "Kobrę". Ale jeszcze zobaczymy, ale to logiczne, nie ma innej wolnej pory.

 

Co do randek - no, postęp jest, widać po zwiastunie, ale dalej sporo reżyserki i naprawdę nie zdziwię się, jak to zleci po II serii. A co z ratowaniem dzieci, tego nikt nie wie. Projekt po prostu schowano do szuflady po jednej serii, castingi były i jak w Tylko ty - nie ma kontynuacji.

 

Kirk - było o serialu, że w piątki o 22:10, a powtórkowa pora świetna. Za dużo tych Boskich w ramówce już..

 

http://www.press.pl/tresc/49563,barbara-kurdej-szatan-nie-dostanie-wlasnej-audycji-w-polsacie - o Kocham cię, Polsko tylko tyle, że planowany na wiosnę, ale czy z Kurdej-Szatan, tego nikt na razie nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tak co do "KCP" to jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły co do obsady. Sama Kurdej-Szatan powiedziała że nagrania planowane są dopiero na luty '18, i pewnie bliżej tego okresu będziemy wiedzieć więcej szczegółów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z tym Kołem Fortuny mogliby jednak po tej 17:00 rozpocząć program. Przynajmniej mieliby słabszą konkurencję, a tak mogą skończyć na trzecim miejscu ;) Ta 16:30 w ogóle źle mi się kojarzy, bo właśnie o 16:30 były emitowane ostatnie odcinki "Koła" w pierwszej wersji.  Potem spadli przez oglądalność. 

 

Tak w zasadzie byłaby jedna dobra pora emisji ale wymagałaby ona niestety pewnych sporych korekt ramówkach TVP2...i TVP3

Mam tu na myśli godzine 17:55 czyli przed teleturniejami na Jedynce. Pech niestety polega na tym że o 18:00 w TVP2 jest "Panorama" a o 18:30 serwisy lokalne w TVP3. Inna pora to 17:25 ale na to też pewnie też by Dwójka nie poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje choć z drugiej strony "Koło Fortuny" o 17:55 miałoby jedną zaletę, w postaci otwarcia pasma teleturniejowego TVP gdyż bezpośrednio po nim byłby nowy codzienny teleturniej TVP1. Poza tym myślałem jeszcze nad godzinami 17:25 i 19:25 ale nie wiem czy ta pora emisji byłyby bezpieczniejsze.

Przy okazji powtórki "Koła Fortuny' będą od 12 września w dni powszednie o 09:10 na TVP Rozrywce

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawienie KF o godzinie 16:30 to zły pomysł, chociaż mogliby powalczyć o oglądalność z telenowelą na Jedynce oraz z serialem "Na ratunek 112" emitowanym w Polsacie.

Obstawiam że Dwójka mogłaby przegrać w wynikach oglądalności, ale tylko z Jedynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Koło fortuny już leciało o 16:30. To już było w końcowym okresie pierwszej wersji, kiedy oglądalność spadała w dół. Przesunęli dokładnie 19 stycznia 1998 roku. I tak było już do lipca, czyli do zdjęcia z anteny, ale i to niewiele dało.

 

Teraz konkurencja niby łatwiejsza - serial turecki, dwa paradokumenty. Jest szansa wykręcić dobry wynik. Wiele zależy od tego, jak się przyjmie Brzozowski i ten zespół muzyczny.

 

W ogóle w sezonie 1997/1998 była ciekawa sprawa z teleturniejami. Na początku sezonu mieliśmy Koło fortuny, Jeden z dziesięciu i Va Bangue w porze 18:35. Potem za Va Banque weszła Magia liter.

Od stycznia Koło przesunęli na wcześniej, wstawiono o 18:35 Va banque /ciekawe, czemu wtedy była ta kilkumiesięczna przerwa?/ i oglądalność była już lepsza i tak zostało.

A za Koło w lipcu 1998 wprowadzili Krzyżówkę szczęścia.

 

Co w ramówkach w kolejnym tygdniu września.

- pojawia się Koło fortuny o 16:30 - co ciekawe, jeden z naszych forumowiczów pisał do Dwójki na FB w tej sprawie i co? To nie jest jeszcze ostateczna godzina. Jeszcze myślą. Nie ma powtórek - może na zimę albo na wiosnę się pojawią, jak "Jeden z dziesięciu".

- o 21:45 11 września rozpoczyna się kolejna edycja "Bake Off - Ale ciacho". Czemu ciągle numerują od początku? Wielu się wydaje, że po prostu powtarzają pierwszą edycję. Mogliby jakiś zapis wprowadzić chociaż, że to seria III, co ciekawe na VOD odcinki są numerowane i niedzielone na serie.

- W czwartek o 21:40 jakiś "serial". Pewnie to "Miasto skarbów". Tylko czemu od razu nie wpisali tytułu? Może coś jeszcze grzebią i tytuł będzie inny?

- w piątek o 14:45 dwa nieznane cykle dokumentalne.

- nie ma ramówki na sobotę 16 września - a może jednak wstawią na wieczór The Voice?

- w niedzielę o 12:00 nie mają czego emitować. Smutne, że dalej będą wałkować niepotrzebne nikomu powtórki Makłowicza. O 12:35 powtórka "Bake Off". Na 16:20 na razie wstawiono film, ale kto wie, może na sobotę wróci "The Voice" i wszystko znów zmienią.

 

Wygląda na to, że skończą tylko na dwóch serialach i dwóch wielkich powrotach sprzed lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w tych ramówkach na dalsze dni września (od 11.09) są czasem takie luki jak brak tytułu serialu albo wpis "Cykle zagraniczne lifestylowo-dokumentalne", to nie jest nic niepokojącego, to się zapewne zmieni, najprawdopodobniej wtedy, jak ramówki na ten okres pójdą do dwutygodników telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda 2 zostaje przeniesiona do Jedynki od jesieni KLIK 

 

Szczerze mówiąc, nie rozumiem decyzji wlodarzy TVP, jak oni chcą zbudować widownię programu, już nie mówiąc, że najpierw program tułał się o różnych porach i dniach, wylądował ostatecznie po Familiadzie, a teraz chcą przenosić do Jedynki? I jeszcze to o treściach premium? Sonda 2 treściami Premium? Jakby to był dokument z National Geographic albo coś od BBC, to bym zrozumiał, ale produkcję własną określają Premium? Dziwne. Formuła dokumentalna, a nie studyjno-dokumentalna może ten program dobić. Osobiście lubię Sondę i nie myślę, żeby emisja w Jedynce jakoś im pomogła. No ale zobaczymy wyniki, może rzeczywiście program zyska ten drugi oddech. Właśnie.  Dwójka w nazwie pewnie pozostanie, bo chodzi o kontynuację tej pierwszej z PRLu.

 

W latach 90 mieliśmy duże pasmo teleturniejowe, teraz wygląda na to, że będzie wyglądać tak: "Koło", turecki, Panorama, 1 z 10.  Choć nie jest jeszcze to pewne, bo to dopiero prowizoryczna pora.  Ja nadal utrzymuję stanowisko, że emisja o 17 byłaby lepsza dla "Koła..." ;) Zresztą, zobaczymy, jeśli zostanie 16:30, czy ta godzina im będzie służyła.

 

To może skoro błędnie numerują "Bake Off", to niech zastosują w programach numerację z VOD? Myślę, że część widzów nadrabia odcinki na VOD i tam widzi ich numerację jako odcinek po odcinku, a nie, że jest posortowane na sezony. To byłoby znacznie lepsze do odczytania, a tylko w EPG danoby wzmiankę, że to jest np. pierwszy odcinek sezonu, albo coś ;)

 

Czyli chyba są opóźnienia, skoro "Pod wspólnym niebem" przesuwają. Oby nie skończyło się jak z majstrami, które to były przesuwane o kilka tygodni, aż skończyło się, że rozpoczęto emisję w październiku (czy listopadzie?) i program okazał się klapą z Królikowskim, a po jego odejściu oglądalność była lepsza, ale jednak i tak spadł z anteny.

 

A tymczasem znamy rolę Marceliny w "The Voice" - będzie wręczała zaproszenia na przesłuchania, a potem, od listopada będzie przeprowadzała wywiady przed i po występach. I tylko po to ją tutaj zatrudnili? Jakby Musiał nie mógł tego robić albo Kurdej-Szatan...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytuję inaczej pojęcie premium. TVP1 ma być tą anteną najważniejszą i też taką misyjną- Teatry TV, ważne transmisje społeczne i sportowe, seriale historyczne czy właśnie programy typu  "Sonda 2". Dwójka ma być bardziej od rozrywki i komercja dla masowego odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Sondy 2 - coś tego nie rozumiem. Dziwna decyzja. TVP1 anteną premium? Nie sądzę. W dodatku Matyszkowicz się pomylił, mówiąc o tym, że naturalnym miejscem dla Sondy jest właśnie Jedynka. W latach 70. i 80. Sondę emitowała TP2. Tylko kilka ostatnich odcinków, już po śmierci Kurka i Kamińskiego, emitowała TP1.

Dziwny ruch. Dobrze w poniedziałki po badziewiu, słabo w weekendy po Familiadzie i teraz co? Awans do Jedynki? Dziwnie się będzie to oglądało z innym logotypem, ale zobaczymy, może będzie lepsza oglądalność.

A tak w ogóle - to chyba pierwszy program od wielu lat, który przesuwają do Jedynki z Dwójki.

 

I teraz ciekawe, co w zamian da Dwójka. Nie zdziwię się, jak dadzą powtórki Boskich na tą porę. Nie zdziwię się. Ale też jest szansa dla Koła fortuny. Pisali bowiem, że rozważają emisję w weekendy. Jest wolne miejsce o 14:35, więc może Koło będzie codziennie.

 

Rafał - majstry weszły na początku grudnia na antenę po przesuwaniu, bo miały zacząć się od września. Też pisałem, że tak na szybko by to robili, i by była klapa. A tak mają tydzień ekstra i pewnie dorobią ten produkt.

A tutaj szczegóły: http://centruminformacji.tvp.pl/33644493/anna-samusionek-piotr-szwedes-i-marek-bukowski-w-nowym-serialu-tvp2.

 

Rola Marceliny skromna, no ale takie początki. Dalej Kammel i Kurdej-Szatan będą głównymi. Bez zaskoczenia.

 

I jeszcze jedno - przesunięcie premier Rodzinki /wszak dwa odcinki 8 września/ spowodowało, że ostatni wypadnie na 22 grudnia - tak w sam raz przed Świętami.

 

Dziś znów powtórki kabaretów w ramówce, a jutro mamy wieczorem film, by przypadkiem nie konkurować z koncertem w TVP1. Ale co robią Boscy po nim, już nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...