Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem trochę wczoraj na ten festiwal kultury romskiej i jakość była tragiczna, może trochę lepsza niż meczu Jagi z Batumi, która przypominała gorszy format niż VHS. Ale to może jest spowodowane tym, że właśnie wóz HD pojechał do Wisły. A co z Bydgoszczą, gdzie są ME w LA U-23? Tam też jest transmisja realizowana, choć tam chyba realizuje European Athletics, no chyba, że TVP produkuje sygnał jako tzw. oficjalny nadawca.

 

Może wyjaśnię kwestię braku transmisji sesji wieczornej MŚ w LA 4 sierpnia. 4 sierpnia rozpoczynają się właśnie sesją popołudniową (jak to określają organizatorzy, a nie wieczorną) te mistrzostwa i w programie jest jedna konkurencja medalowa, bieg na 10 000 metrów panów, poza tym, są biegi eliminacyjne na 100m (gdzie nasze szanse są małe), eliminacje skoku o tyczce pań, biegi eliminacyjne na 1500m pań, eliminacje skoku w dal panów i eliminacje rzutu dyskiem panów i może TVP wyszła z założenia, że nie ma sensu pokazywać dnia mistrzostw w kanale otwartym, w którym Polacy i tak przechodzą tylko przez eliminacje. Jak dla mnie, to powinni wyemitować ten dzień, co im szkodzi, przecież jest sezon ogórkowy i tylko powtórki emitują ;)

 

Maćku, Polak nie będzie na pewno walczył o medal o 19:30, bo sesje wieczorne rozpoczynają się w większości o 20:00, czyli 19:00 czasu londyńskiego. Te sesje, które rozpoczynają się o tej 19:30, zaczynają się od biegów eliminacyjnych. Także nic nie stracimy, bo widzę, że transmisje są w Jedynce od tej 20:15, parę dni od 20:00 ;)

 

A tak w ogóle, skoro mamy sezon ogórkowy, to Dwójka mogłaby emitować sesje poranne (na tych mistrzostwach są 4 takie pełnoprawne (5,6,11,12.8 ), bo piąta jest ostatniego dnia i tam są konkurencje chodziarskie), rozpoczynają się o godzinie 11:00 czasu polskiego, więc po "Pytaniu na śniadanie", w ramówce same powtórki, to nie byłby żaden problem dla TVP, bo zysk z reklam byłby na pewno dobry ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając jak Polak zdobędzie medal w trakcie braku transmisji w otwartym kanale to zwyczajnie nie będzie. Jednak warto moze by to sprawdzić, a nie prowadzić gdybologii. Nie po to jest kanał sportowy by wszystko lecialo w otwartym kanale. TVP 2 ma swoją ramowke i dlaczego ma poświęcać czeskie filmy kosztem meczów Jagiellonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wczorajszego festiwalu kultury romskiej. Jak zwykle dobra i świetna zabawa, no ale...

1. Jakość tragiczna. Aż oczy bolały. Nawet porządne SD to nie było. Albo wozy HD faktycznie w Wiśle, albo w Bydgoszczy i na Ciechocinek zabrakło? Że było mydło?

2. Przez twe oczy zielone gdzie się tylko da. Wczoraj w kolejnej wersji. No dobra, lubię ten utwór, no ale... ileż można? Nawet tutaj musiało się to pojawić?

 

A tak wszystko OK, prowadzenie świetne, Popek się zna, wiele dobrej muzyki.

 

Festiwal techno? Faktycznie - w ogóle w mediach publicznych zbyt mało takiej muzyki. Z jednej strony popieram, raz do roku, popularyzacja tego gatunku, ale z drugiej, czy to przyciągnie tłumy? I czy Kurski jest fanem takiej muzyki? Więc nie wiadomo. Z jednej strony tak, z drugiej strony nie...

 

Lekkoatletyka. Sesje wieczorne więc wyjaśnione, TVP1 emituje całość, więc OK. A sesje poranne to tak, i tak lecą same powtórki. I ten pierwszy dzień też, chociaż i tak w pierwszym dniu szans medalowych dla nas nie ma, ale to co.

 

Czeskie filmy OK, ale ja tu pisze o tym, że kiedyś TVP2 nawet jak nie miała praw, to i tak pokazywała po dogadaniu się z Canal +, czy tam innym podmiotem, mecze rund kwalifikacyjnych. Teraz tego nie ma. Lecha nie pokazują, Jaga w TVP Sport. Może od III rundy zaczną?

A czeskie filmy i tak emitują w sobotę o 12:00, więc problemu nie ma.

I oczywiście razi mnie brak meczów Radwańskiej. Tak obiecywali, każdy mecz w Dwójce i co? Tych meczów było mało, a w ostatnich miesiącach to w ogóle /jeden mecz nawet leciał w Jedynce/.

 

Co dzisiaj? No niewiele tego. Powtórki, powtórki. Aha - 22 lipca mogliby pokazać tą całość gali disco polo. Trzeciej części w Dwójce dalej się nie doczekałem. A może jakaś umowa, że trzeciej części w ogóle nie mają powtarzać czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie uznać za czepialskiego, ale te filmy co są w czwartki wieczorem i sobotnie południa (swoją drogą dobrze, że powtarzają, bo sobie nagrać można), są czechosłowackie a nie czeskie. Taki szczególik ;)

 

To że w Ciechocinku była jakość SD (choć jak ktoś się na muzyce skupi to aż tak to nie przeszkadza), to faktycznie może być dlatego, iż zabrakło wozu HD, a ośrodek bydgoski takiego pojazdu chyba nawet nie ma na stanie.

 

Festiwal techno...cóż, to by mogło być ciekawe. Przy czym nie stawiałbym tu kwestii typu "czy Kurski jest fanem" itp. bo to jest telewizja publiczna, a nie tylko jednego pana prezesa, z całym do niego szacunkiem. Ewentualnie mogliby to wpleść w ramach koncertu muzyki alternatywnej, bo coś takiego mieli szykować w Kielcach, ale sprawa nieco ucichła po happy endzie z Opola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić jak wyglądały wpływy abonamentowe wtedy. Takze zakup praw był dużo prostszy. Fakt, , że stacje komercyjne nie pokazują tych spotkań też coś mówi. Trzeba sie przyzwyczaić że coraz więcej wydarzeń będzie kodowanych lub nawet ekstra płatnych. Nie przypominam sobie by obecne władze TVP zapowiadały każdy mecz Radwańskiej na antenie otwartej. TVP w mojej ocenie pokazuje bardzo kdużo sportu co wielu krytykuje ze względu na finansowych. TVP Sport tez musi mieć cos na wyłączność by byc atrakcyjnym kanałem dla operatorów. Bardzo dobry wczorajszy koncert. Jakość nie przeszkadza mi w słuchaniu muzyki. Oferta TVP 2 powinna nadawac filmy czy jakieś nowe eventy zamiast powtórek tego jak uważają rechotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co powinna nadawać Dwójka. Oto mój mały pomysł.

Oczywiście jakieś dobre filmy, kultowe polskie tytuły, te czeskie/czechosłowackie komedie, dobre tytuły zagraniczne...

Polskie seriale i takie zagraniczne, które odniosły sukces na rynku. No i więcej seriali BBC. Na przykład mogliby tego Doctora Who wznowić. Kilku serii nie pokazali, a warto..

Otworzyć się na inne nurty muzyczne, a nie ciągle disco polo. Przecież jest rap, techno właśnie, a zapomnieli o muzyce tradycyjnej. Chodzi mi o cykl "Dzika muzyka". Zapodział się gdzieś, nie został wznowiony na tegoroczną wiosnę szkoda.

Pomyśleć o młodzieży - nie mają żadnego pasma.

Rozrywka? Jakiś nowy teleturniej, dodatkowo dobre programy kabaretowe, ale nowe, nie żadne powtórki powtórek.

 

Co do tenisa - coś tam było, że każdy mecz, ale nie wiem, czy to za obecnej, czy to za poprzedniej władzy. W każdym razie tak nie jest.

 

Wracając do BBC - mają bogatą bibliotekę, Dwójka mogłaby wziąć kilka tytułów i emitować jesienią je u siebie. No kilka pasuje w sam raz.

 

5 sierpnia o 20:05 "Kabaretowe Przeboje Lata 2015 (1)". Niech ich...

Następne części w następną sobotę 12 sierpnia. Oj, oj...

 

http://centruminformacji.tvp.pl/33248307/koprodukcje-tvp2-zwyciezcami-sopot-film-festival - chwalą się, ale czy ten dokument już emitowali? Bo wydaje mi się, że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko po kolei, wiem, wyszedł cennik, i od razu do niego przejdę, bo ze spraw bieżących nadal totalnie nic.

 

15 sierpnia jak w Boże Ciało - po dwa odcinki Jednego z dziesięciu powtórkowego i oczywiście powtórkowa Familiada.

 

Pierwsze jesienne nowości w Dwójce pojawią się jednak już w poniedziałek 21 sierpnia. Powrócą premierowe odcinki Barw szczęścia. Z jednej strony OK, ale z drugiej sierpniowe odcinki zaniżą średnią dla sezonu... Powtórki jak były o 11:00 i 19:25 tak będą, więc powtórkowy Jeden z dziesięciu w tygodniu do 25 sierpnia już po jednym odcinku. Przerwą na odcinku 2/99 25 sierpnia.

Po Barwach po dwa odcinki "Na sygnale", i to będą już odcinki premierowe. W następnym tygodniu z poniedziałku-piątku emisja zmienia się na środy i czwartki o 21:45.

 

Kolejny tydzień to już jesienna ramówka. Co prawda jeszcze bez odcinka i numeru serii, ale na 99,9% 100. edycja Jednego z dziesięciu ruszy już w poniedziałek 28 sierpnia. ;) O 20:40 oczywiście wraca "M jak nic". Trzeciej serii Bake Off nie widać. W zamian film fabularny. Pewnie ruszy tydzień póżniej.

29 sierpnia wraca "Magazyn Ekspresu Reporterów", a dzień póżniej "Na dobre i na złe" o stałych porach.

W ostatnim dniu sierpnia widnieje już "Pierwsza randka" /pewnie II sezon bez zmian/, a o 22:15 właśnie 997. Jestem zaskoczony. Czytają nas czy co? ;)

No, brawa. Ale w pełni brawa będą, jeżeli Fajbusiewicz będzie nadal prowadzącym. Bez niego to nie to samo. No i liczę na powrót rekonstrukcji, inscenizacji i tak dalej. 7 lat, wiele spraw wciąż czeka na roztrzygnięcie, warto, by legendarny program powrócił do Dwójki.

 

Cała reszta powracających seriali i tak dalej ruszy pewnie na początku września w pierwszy weekend. Nie wiadomo, co z dzieciakami. Może II seria w soboty?

 

Co jeszcze?

- ostatni odcinek 07 zgłoś się wyjątkowo w sobotę 26 sierpnia po powtórkach kabaretowych śmieci, bo w piątek juz się nie mieszczą

- pojawi się w Dwójce "Miasto strachów".

 

Co dalej? Może wróci "Va banque"? Albo nowy teleturniej? A co w piątki o 22:20?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa to ewentualnie będą, jak faktycznie Fajbusiewicz by to zreaktywowane "997" prowadził i jakby to wyglądało tak jak wcześniej, z tymi rekonstrukcjami (mniejsza o ich poziom, bo wtedy raz na jakiś czas to jeszcze się wytrzymywało, a nie tak jak teraz, gdy komercyjne stacje jeszcze gorsze aktorstwo prezentują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 997 - tu może być drobny problem, bo obecnie Fajbusiewicz współpracuje z Polsatem (chyba że coś się w tej materii zmieniło). Na kanale Polsat Play jest przecież program Fajbusiewicz na tropie, który bardzo dużo bierze ze schematu programu 997 (najbardziej wyraźnymi przykładami są muzyka tytułowa czy legendarne już rekonstrukcje).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest mały problem. Nie wyobrażam sobie "997" z innym prowadzącym niż Fajbusiewicz, bo to byłaby profanacja programu. Sonda 2 to zupełnie coś innego niż jej pierwowzór, Ktokolwiek widział też trochę inaczej dzisiaj wygląda, ale to były udane powroty.

Aha - w Polsat Play obecnie lecą powtórki, więc coś jest na rzeczy. To czekamy.

 

Kierunek Kabaret - tak, bardzo dobry program. Chętnie bym go widział w TVP2.

 

Od 27 lipca nie będzie rano emitowana powtórkowa emisja "Sondy 2". W zamian program "Pożyteczni.pl". Ciekawe, bo ten program coś ostatnio znikł z Dwójki i przenieśli go do TVP Info. A tu mamy wielki powrót...? Chyba, że to będą powtórki powtórek.

 

To jeszcze kilka takich spekulacji, co do jesieni.

- Sonda 2 jak to będzie jesienią? Jak wiosną, wrócą do 2x w tygodniu, czy może jeszcze ją przeniosą na inny dzień?

- Kochanie, ratujmy nasze dzieci - nadal cicho, cicho, cicho. I co, po II sezonie?

- Na sygnale - czy dwa razy w tygodniu to dobry pomysł? Myślę, że tak.

- mógłby wrocić Cejrowski. Jakiś nowy cykl podróżniczy, myślę, że byłby tak samo dobry jak "Boso przez świat".

- koniecznie jakieś młodsze kabarety dać, albo eventy muzyczne, jakiś może koncert cotygodniowy legendy polskiej sceny muzycznej? A nie ciągle stare kabaretony.

 

http://centruminformacji.tvp.pl/33258530/tvp-liderem-weekendu - ja tylko zaznaczam, że Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w tym roku oglądało nieco ponad 2 mln widzów. Jak na dzisiejszą TVP sporo, ale kiedyś bywało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten program Fajbusiewicza w tematycznym Polsacie nie jest już produkowany. Zresztą, jakby nawet był to by i tak chyba problemu nie było, bo inny jego program, "Z archiwum 997", emitowano zarówno w CI Polsat jak i w łódzkiej Trójce. 

 

A jeśli chodzi o młodsze kabarety... łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, tu by musiała być inicjatywa obustronna. Albo najlepiej jakby doświadczeni kabareciarze brali do swoich programów takie młode formacje jako "support", zresztą nawet tak kiedyś robiono w programach Dwójki. No, tyle tylko że wiemy jaka obecnie jest sytuacja z kabaretami.

Koncert cotygodniowy legendy muzycznej - ładnie brzmi, ale to wymaga nieco nakładów finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Sporo nagrywali, wiele jest zachowanych, więc mogliby zrobić takie pasmo. Jeden koncert archiwalny, w drugim tygodniu nowy. I tak w kółko. Na pewno to by urozmaiciło ramówkę.

 

Teraz o Bake Off. Tasują jak się da. Oj, żeby tylko nie skończyło się klapą.

Wczoraj była relacja z kręcenia III sezonu. Będzie nowy juror, to już pewne, ale na razie nie ujawnili. A Zawadzka mówi, że pojawi się nowa prowadząca. Określiła ją mianem zabawnej, grała w polskich i brytyjskich teatrach.

Od razu mi to się skojarzyło z Katarzyną Kołeczek. Litości... Te jej teksty w Ale numer drętwe, Opole katastrofa, oj, nie wróżę sukcesu.

Co sezon, to tasują. Najpierw wymiana prowadzących, teraz i jurora i prowadzącej. Jak tak dalej pójdzie, to po jesieni program zejdzie z anteny.

 

Przechodzę do Panoramy. Oj, coś niedobrego się dzieje. Tak, jakby to była przybudówka Wiadomości. Materiały i ataki w tym samym stylu, oj... idziemy w złym kierunku.

I zrezygnowali w ogóle z informacji ze świata - żle! Teraz nigdzie nie ma bloczku zagranicznego /nie liczę stacji newsowych!/

Pięknie, nawet ten dziennik psują...

 

W kolejnym tygodniu sierpnia:

- 14 sierpnia w ramach długiego weekendu o 11:45 film... "Znachor". No litości, niedawno go przecież emitowali!

- http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0815_T2D.txt - ramówka na 15 sierpnia, Dzień Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP. Mamy relację z Festiwalu Kultury Kresowej, powtórkową Familiadę i Jednego z dziesięciu /tak nagle zaczęli w tym roku nawet w święta powtarzać, byleby jak najwięcej/, trochę filmów i kolejną emisję Znachora

- 16 sierpnia aż trzy odcinki Na sygnale wieczorem pod rząd, bo w kolejnym tygodniu już nowe odcinki

- wraca Sonda 2 powtórkowa na czwartkowe i piątkowe poranki

- 19 sierpnia o 10:00 "Nabożeństwo z Grabarki (transmisja)". No... Lajk w południe.

- w niedzielę 20 sierpnia "Duet fortepianowy Leszek Możdżer - Gloria Campaner". Szkoda tylko, że o 23:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dzis był blok zagraniczny. To gorący okres więc nawet Wydarzenia Polsatu poswiecaja tym zdarzeniom całe niemal wydania. Myślę, że teraz nie ma co wydawać generalnych ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to też chyba od dnia zależy, i czasem faktycznie zdarza się tak, że tego bloku nie ma. Możliwe że to z powodów czasowych, bo też często na główny temat dnia poświęca się prawie połowę wydania, i to już występowało od jakiegoś czasu (tutaj jako główny temat określam materiały idące przed forszpanem, bo obecnie dopiero po tym jest forszpan umiejscowiony). A nie ma też zwyczaju przedłużania wydania, bo kolejne pozycje programowe też muszą się zacząć mniej więcej o czasie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raz jest, raz nie ma. A niestety materiały idą w złym kierunku. Jak w Wiadomościach normalnie. Coraz gorzej się z tym serwisem robi.

 

Tak sobie oglądam archiwalne fragmenty, wydania i kiedyś to był serwis. A teraz? Jakby kalka Wiadomości się z tego robiła.

 

W jakieś sondzie o tym, która pani powinna z Zawadzką prowadzić Bake Off, w portalu o gwiazdach najwięcej głosów zdobyła Elżbieta Romanowska, tylko, czy grała w jakimś londyńskim teatrze? Jeżeli tak, to może ma jakieś szanse. Jest dużo lepsza niż Kołeczek.

Ale i tak mi się to nie podoba. Gacek i Mikuła dobry duet, ale go zmieniamy na Zawadzką i Czaję. A teraz Czaję zmieniamy na kogoś innego. Takie zmiany programowi dobrze nie robią.

I ten nowy juror - wydaje mi się, że startował w Bake Off. Ja bym widział jakiegoś renomowanego cukiernika, a nie kogoś, kto brał udział w I czy II serii.

 

Dalej cisza co do programu o ratowaniu dzieci. Takie rzeczy tylko w TVP - organizujemy casting, zbieramy zgłoszenia i cicho. Jeżeli było za mało zgłoszeń, to rozumiem, ale jeżeli było sporo, to tego nie rozumiem. Dobra oglądalność, ponimo sporej konkurencji... I tak porzucać?

 

Tak samo było z Tylko ty. Zrobili nawet casting do nowej serii, a tu co? Znikł. Bo niska oglądalność.

 

Jak wcześniej zdejmowali teleturnieje, to te dłuższe typu Va Banque to z powodu wyczerpania się formuły /dziwne, do dziś ta formuła byłaby dobra/, a Wielką grę zdjęli, bo nawiązywała do PRL... Reszta potem to spadała z powodu niskiej oglądalności. W ostatnich latach tylko Postaw na milion się utrzymał /nie liczę wieloletnich/.

To jaki Dwójka powinna emitować teleturniej, by był na lata?

 

Dziś nic. Jutro też nic. Doszliśmy do czasów, gdzie Dwójka w weekend nie ma nic do zaproponowania z premier. 07 zgłoś się w HD pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...