Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja nadal nie wiem o jaką stylizację chodzi, o co w ogóle kaman, więc jak widać nie cała Polska. No chyba,że ja już zostałem wykluczony z grona Polaków. 

Może po prostu jest nakręcona taka,a nie inna ilość odcinków i by serial nie skończył się za wcześnie to ma teraz krótką przerwę w emisji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylizacji, to chodzi dokładnie o ten fragment "PnŚ", nadany chyba 2 dni przed Sylwestrem:

 

 

Czy w Polsce sprawdziłby się program w stylu "CBS Sunday Morning"...cóż, ogólnie koncepcja jest nawet niezła, chociaż to nie jest "śniadaniówka", do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, to jest bardziej magazyn reporterski z dużym naciskiem na kulturę, sztukę i życie zwykłych Amerykanów. Oni tam przywykli już dawno do takiego formatu, który ma świetne wyniki jak na pasmo, w którym jest nadawane (9:00 rano bodajże). Tutaj by się trzeba było zastanowić, czy u nas jest zapotrzebowanie na taki program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, możliwe że coś by z tego wyszło, taki format na popołudnia weekendowe.

 

W czerwcu będzie na żywo gala "25 lat disco polo w Polsce": http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-i-zpr-media-zorganizuja-gale-25-lat-disco-polo-w-polsce-transmisja-w-dwojce

 

Te "25 lat" to tak umownie, bo tyle lat mija właśnie od "Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej", transmitowanej przez TVP1 w 1992 roku. Swoją drogą widać, że kierownictwo wyczuło kierunek, zobaczyło, że zainteresowanie tym nurtem muzyki jest bardzo duże, i postanowiło to wykorzystać. Zobaczymy, jak to będzie w praktyce wyglądać. Chociaż są już głosy, że to nie ma nic wspólnego z misją nadawcy publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siara w kuluarach" + pan Rewiński (konwencja PiS bez niego to konwencja stracona :mrgreen: ) = śmianie się z opozycji i brak tegoż śmiechu na partię rządzącą. Ten program na pewno będzie jednostronny i nie ma co wierzyć w śmianie się ze strony rządowej, no chyba że w formacie szopkowym, czyli takie ciche "hi hi hi", takie lekkie, nieostre, bez sosu tabasco. Program w 2010 (forma krótka 3-5 minut) wyleciał bo ekipa programu dostała bana permanentnego od Kancelarii Sejmu na wstęp do Sejmu, a pan Rewiński ma wstęp, bo jest byłym parlamentarzystą (era partii kanapowych, kadencja nr 1 i PPPP). Obecne rządy i marszałek Kuchciński oczywiście tego bana zniosą, więc realizacja programu jest możliwa. Ale dobra, dość polityki, zobaczymy, jak to będzie

 

Wtedy była pani Fudala. Kto teraz? Może pani Bugała z \\'? A może pan Graczak? A może sam pan Pobudzin wyjdzie z gabinetu szefa TeXu i pokaże panu Rewińskiemu, jak gonić posłów po korytarzach, w końcu jest tego mistrzem? :twisted: Troszkę pośmiałem się z Sejmu, ale już dość tego, bo jeszcze dostanę ostrzeżenie za politykę na forum.

 

Gala "25 lat disco polo w Polsce" - wszystko umowne, wszystko pięknie, ale taki problem się pojawia, że to jest lekko niezgodne z misyjnością TVP.  Choć wiecie, oni mogą zawsze się powołać na to, że disco polo też niejako stanowi kulturę Polski i przez to pełnią misję, tak samo jak to jest w Niemczech, że w Das Erste w noc sylwestrową leci Silvesterstadl z niemieckimi szlagierami, taka ekstra biesiada, tańcują, śpiewają i jeszcze im mało!  Z disco polo jest podobnie, glówną stacją emitującą jest Polsat, który pod disco polo podpisuje się wszystkimi możliwymi kończynami. Teraz dołącza TVP. Pewnie to nie koniec. Miałem dobre przeczucie po sylwestrze, że będzie coś więcej z disco polo i stało się. Co dalej? Festiwal w Kobylnicy? Niee, przecież to Polsat organizuje z Disco Polo Music - ich stacja. Słyszałem koncept, aby disco polo mialo swój dzień na festiwalu w Opolu - polska muzyka: tak, polscy wykonawcy: tak, ile widzów przyjdzie: tłum. Ja jestem na nie, bo disco polo ma już wystarczająco dużo festiwali w Polsce, nie trzeba tego zagnieżdżać w Opolu.  W dodatku ta gala i to wystarczy. Zdecydowanie.  Prezes Kurski jest takim psem na disco polo - gdzie ma okazję, to bierze, Zenka bierze, robi takie show że mysz nie siada :mrgreen: Co dalej? Pewnie jakiś program z muzyką o tej tematyce, coś jak Disco Relax. Zaproponuje panu Wolskiemu, a ten to weźmie.

 

A poza tym te 25 lat to takie za bardzo niedoszacowane, bo disco polo w Polsce zaistniało już w latach 80. XX wieku, nawet pod koniec tych lat. Syntezator wtedy wystarczył do stworzenia muzyki. Bayer Full powstał w '84. Ale skoro umowne, to umowne, pewnie chodzi o rocznicę pierwszego wielkiego bumu na taką muzykę.

 

Chyba w tym wątku o tym w "Familiadzie" nie było, a to jest z 2015 roku. Podobno organizacja charytatywna dostaje na wstępie od zespołu programu 5 000 zł gwarantowane, a drużyny w tych odcinkach specjalnych walczą o te 15-16 tysięcy zł, aby mogły powiększyć ten hajs, co im dają. Wiele osób zadaje sobie pytania, czemu na tablicy nie pokazują np. 21 653 zł na tablicy. Odpowiadam. Nie pokazują, bo 5 000 zł dostają najprawdopodobniej poza programem, a te 15-16 tys wygrywają gwiazdy w odcinku i liczy się to, co się wygra.  Stąd taka prezentacja. Ciekawie to zrobili. Wyobrażam sobie reakcję widzów, którzy zaspamowaliby "Familiadę" na Fejsie pytaniami, czemu taka wysoka nagroda i czy zmienili coś w regulaminie.  A potem wyzywanie od oszustów, złodziei.  Pamiętamy także to, że finały są powtarzane w tych odcinkach ponoć do skutku, aż te 200 pkt padnie. Pewnie są takie same zestawy pytań, choć my nie wiemy. Trzeba byloby się zapytać kogoś, kto bierze udział w nagraniach odcinków i był m.in. na takim odcinku specjalnym ;)

 

Poranek w formie CBS Sunday Morning - może trzeba coś takiego w TVP2 przetestować, skoro oni byli za tą kulturą i za jej odnowieniem w Dwójce. Może taki poranek powinien trwać od 8 do 10 i potem niech sobie lecą te dokumenty. Jak na niedzielny poranek to zdecydowanie wystarczy. Tylko czy gusta widzów zostaną trafione tym programem i czy on czasem nie spadnie po jednym sezonie, tego nie wie nikt.

 

Bardzo ciekawe, czyli jednak "Na dobre i na złe" nie dokona żywota. Ale po co ta przerwa, to ja sam nie wiem.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program w 2010 (forma krótka 3-5 minut) (...)

Nie czasami "Siara w kuluarach" była emitowana jako 20-25 minutowy program w niedziele po "Między ziemią a niebem"? Przynajmniej tak to pamiętam. ;)

 

EDIT:

Tutaj potwierdzenie mojej wypowiedzi: http://www.telemagazyn.pl/tvp_1/?dzien=2010-09-12

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, dzieje się trochę.

 

Siara w kuluarach? Coś takiego już było i właśnie z Rewińskim. Trwało tak te 20-25 minut w niedzielne popołudnia. Nawet dobre, ale po kilku odcinkach znikło. Teraz wraca. Tak myślałem, że rozmowy Wolskiego z Rewińskim /bo już jakiś czas temu się to pojawiło/ to nie przelewki i coś się kroi. Teraz podejrzewam, że albo będzie wariant 50/50, śmiejmy się ze wszystkich, albo format tylko z jednej strony się śmiejemy. Jeżeli tylko z jednej, to podziękuję.

 

Teraz tylko czekać na Piaseckiego w Dwójce. O, może "Szkoda gadać" zreaktywować. I Drozdę - tylko co on miałby dostać? Śmiechu warte to to nie, Dyżurny satyryk to Polsat, może powrót Herbatki u Tadka?

 

Disco Polo - no w końcu! Przypominam, że TVP2 już latem 1995 miała do czynienia z disco polo. Dwa koncerty wyemitowała i tyle. TVP powinna od zawsze się tym interesować. W Dwójce powinien już dawno ten nurt gościć na koncertach i tak dalej. A tutaj - proszę, było w szufladzie. Przełom nastąpił za Kurskiego. Fan Martyniuka, zaprosił go na sylwestra do Zakopanego, dzięki niemu Dwójka pokonała wszystkich i biznes nam się rozkręca powoli ;). Nie dziwię się. O wykonanie i jakość się nie martwię. Wysoki światowy poziom. Każda muzyka zasługuje na docenienie, nie tylko disco polo.

To teraz jakiego gatunku muzycznego brakuje w Dwójce? Chyba tylko muzyki alternatywnej.

Aha - było też, że TVP ma kształtować gusta muzyczne Polaków. Więc warto - polski pop, muzyka alternatywna i disco polo - po równo.

 

Szczerze, nie zdziwię się, jak w wakacje TVP2 znów z jakimś radiem zrobi letnią trasę koncertową. Hity na czasie? Lato ZET i Dwójki?

 

Co do makijażu - to się bierze profesjonalistki, a nie zwyczajne dziewczyny nie mające nic wspólnego z makijażami i modelingiem. Ale się wypromowały i to się liczy.

 

Gala Oscarów? No byłbym za, ale jak już gale były, to pokazywała to Jedynka. Z magazynem filmowym faktycznie - obiecywany na jesień, a tu styczeń i nic a nic. Podobnie z programem Łysiaka i the best W tyle wizji.

 

Familiada - tak, w zeszłym roku wprowadzili taką zasadę i miało niby służyć emocjom w odcinkach specjalnych - jak na razie tylko w noworocznym były emocje, czy padnie w ostatnim pytaniu, czy też nie. Jak wiemy, padło. A tak to bez problemów same główne wygrane.

 

A co do śniadaniówek - już kiedyś mieliśmy kulturalne Pytanie na śniadanie, za Kapuścińskiego. Kilka miesięcy było i tyle, bo widownia słaba. Może w niedzielę byłoby lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj z góry dyskredytujemy Rewińskiego nawet nie pamiętając jak wyglądał "Siara w Kuluarach" To nie było nabijanie się z polityków. Poruszano tam wiele ciekawych inicjatyw obywatelskich próbując zainteresować polityków różnej opcji danymi zagadnieniami.  Zdjęcie Rewińskiego to dla mnie do dziś niezrozumiała decyzja.Bardzo częstym gościem programu(zaprzyjaźnionym posłem ) był pan Szczerba. Taka to ciekawostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Siarę w kuluarach'' pamiętam, leciała w niedzielę o godz. 13:10 w TVP1. Program zdjęto, bo na polecenie ówczesnego Marszałka Sejmu ekipę programu po trzech odcinkach już nie wpuszczono do Sejmu, tylko Rewiński mógł wejść w racji z tego, że w latach 1991-1993 był posłem. A co do Krzysztofa Piaseckiego to nie sądzę, on w swoich monologach naśmiewa się z obecnego Rządu (tak samo Drozda, który jest pro-lewicowy moim zdaniem).

 

Jeśli chodzi o letnią trasę koncertową, to skoro tak się TVP2 spodobało Disco Polo, to może będzie letnia trasa koncertowa TVP2 z VOX FM, który przecież piosenki DP nadaje na okrągło?.

 

Transmisja ''Gali Oscarów'' jest za droga. W 2015 roku nawet TVP nie było stać na wyemitowanie retransmisji ''Gali Oscarów'', w której polski film ''Ida'' otrzymał tą statuetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasecki akurat wyśmiewa się z każdej władzy, więc jego by mogli pokazać w telewizji, bo i tak rzadko się pojawia, i to od dość długiego już czasu. Ostatni występ na żywo w TV to był chyba z Mrągowa w 2016, o ile się nie mylę. Natomiast Drozdy w publicznej nie dają jeszcze dłużej, w zasadzie to od momentu, w którym zniknęła "Herbatka u Tadka". Zresztą i tak Drozda ma swój program w Superstacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to Drozda ze Śmiechu warte zrezygnował w 2004/2005. Herbatka u Tadka znikła po sezonie 2005/2006. I od tego czasu nic. Superstacja no dobra, ale warto też przypomnieć go szerszej widowni. A Piasecki to z Rewińskim powinien jak co tydzień mieć program. Tak jak kiedyś Ale plama! i Szkoda gadać.

 

Z VOX FM trasa? Mało realne. Bardziej prawdopodobna trasa z Eską. No chyba ZPR Media ma tą Eskę, tak? I Polo? Też. Może tak łączona, ale nie, może tak powrót tych Hitów na czasie? Naprawdę dobra trasa, utwory na topie...

 

TVP2 tymczasem traci kolejną galę. Bestsellery Empiku - kolejna. Przechodzi rzecz jasna do TVN. A tak w ogóle ciekawotska - TVP2 nie mogła pokazać na żywo, a TVN jakoś może. Chwila i TVP2 nie będzie miała żadnej gali na żywo do pokazania. Ile ich zostało? Chyba wszystkie TVN wziął. Brawo, dobra zmiano!

 

WOŚP - niby mieli się dogadać, niby miało być trochę transmisji w Dwójce, a wszystko wskazuje na to, że tylko w Panoramie będzie o WOŚP i to tyle. Ale cóż się dziwić. Jacek Kurski mówi widocznie tylko słowa na wiatr, obiecuje i co? Nie ma.

 

I jeszcze o Magazynie Ekspresu Reporterów. Nie piszę o tym, że jest rewelacyjny i kultowy, a tylko o tym, że wczoraj pokazali fragment "Tylko dla dorosłych" /dziwię się, czemu tego jeszcze nie przywrócili/. Tylko w tym fragmencie był widoczny i logotyp TVP2 i oznaczenie wiekowe. Skąd oni wzięli ten materiał? Z internetu? Z YouTube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na Piaseckiego w Dwójce. O, może "Szkoda gadać" zreaktywować. I Drozdę - tylko co on miałby dostać? Śmiechu warte to to nie, Dyżurny satyryk to Polsat, może powrót Herbatki u Tadka?

 

Piasecki na kabaretonie w Koszalinie lub w Mrągowie skrytykował władzę,a TVP teraz "korzysta" z satyryków,którzy są za rządem.

Z tymi galami co przeszły do TVN jest kłopot,bo są reklamy,a w TVP 2 nie było podczas gali przerw.

Edytowane przez Pihał102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to Drozda ze Śmiechu warte zrezygnował w 2004/2005. Herbatka u Tadka znikła po sezonie 2005/2006. I od tego czasu nic. Superstacja no dobra, ale warto też przypomnieć go szerszej widowni. A Piasecki to z Rewińskim powinien jak co tydzień mieć program. Tak jak kiedyś Ale plama! i Szkoda gadać.

 

Z VOX FM trasa? Mało realne. Bardziej prawdopodobna trasa z Eską. No chyba ZPR Media ma tą Eskę, tak? I Polo? Też. Może tak łączona, ale nie, może tak powrót tych Hitów na czasie? Naprawdę dobra trasa, utwory na topie...

 

TVP2 tymczasem traci kolejną galę. Bestsellery Empiku - kolejna. Przechodzi rzecz jasna do TVN. A tak w ogóle ciekawotska - TVP2 nie mogła pokazać na żywo, a TVN jakoś może. Chwila i TVP2 nie będzie miała żadnej gali na żywo do pokazania. Ile ich zostało? Chyba wszystkie TVN wziął. Brawo, dobra zmiano!

 

WOŚP - niby mieli się dogadać, niby miało być trochę transmisji w Dwójce, a wszystko wskazuje na to, że tylko w Panoramie będzie o WOŚP i to tyle. Ale cóż się dziwić. Jacek Kurski mówi widocznie tylko słowa na wiatr, obiecuje i co? Nie ma.

 

I jeszcze o Magazynie Ekspresu Reporterów. Nie piszę o tym, że jest rewelacyjny i kultowy, a tylko o tym, że wczoraj pokazali fragment "Tylko dla dorosłych" /dziwię się, czemu tego jeszcze nie przywrócili/. Tylko w tym fragmencie był widoczny i logotyp TVP2 i oznaczenie wiekowe. Skąd oni wzięli ten materiał? Z internetu? Z YouTube?

Co do WOŚP - to nikt po podpisaniu umowy z TVN nie mówił,że TVP będzie także transmitować WOŚP. To twoja nadinterpretacja słów Kurskiego, więc jeśli ktoś obiecywał transmisje to Maciejolek :)

Co do gal - wszystkich nie wziął, bo jakoś relacji z gali Tygodnika "wSieci" w TVN nie widzę. Mnie to jakoś nie dziwi. Ciężko sobie wyobrazić współpracę np. z Tygodnikiem "Polityka", który jak mniemam bardzo ostro krytykuje TVP. 

 

Drozda nie wróci do TVP z wiadomych względów jego wyrazistych poglądów i zwyczajnie sam by nie chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak disco polo będzie częściej to jeszcze bardziej mnie będzie to odpychało od TVP, pewnie nie tylko mnie, oczywiście zdaje sobie sprawę, że niektórych przyciągnie, ale przecież też sporo osób nie znosi disco polo.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu powinien się pojawić opis 8. odcinka 95. edycji 1 z 10 - powinien, ale się nie pojawi. Niestety w momencie trwania odcinka nie miałem dostępu do telewizora, a pewien serwis oferujący dostęp do Dwójki nie chciał ze mną współpracować, stąd się ten opis nie pojawi. Mogę jednak Was zapewnić, że w finale wzięło udział 3 uczestników, pan Tadeusz miał 40 karteluszek, oczywiście wszystkie pytania nie zostały zadane, ktoś awansował na listę zwycięzców, pani Sylwia wręczyła z uśmiechem prezenty, a pan Tadeusz się pożegnał :mrgreen:

 

Z kim trasa? Myślę, że szanse Zetki po tym sylwestrze wzrosły, także nie zdziwię się, jak będzie reaktywacja po roku przerwy "Lata Zet i Dwójki". To jest najbardziej bliskie prawdopodobieństwa zdarzenia. Tylko oby nie było żartów telefonicznych Nosela, choć one najpewniej będą, bo to się stało takim stalym elementem :mrgreen:

 

I kolejna strata w wykonaniu TVP2. Tym razem "Bestsellery Empiku". Nie wiem naprawdę, co napisać o tym, ale Dwójka powinna inwestować w jakieś transmisje gali, bo teraz wygląda to bardzo biednie. Galami tygodników prawicowych sobie nie pozalepiają.

 

Materiał w MER w słabej jakości - tak, widziałem. Ale to jest znana praktyka, że TVP sobie ściąga materiał z YT i wlepia do programów, bo nie mają chyba w archiwum pozapisywanych nagrań programów takich clear tj. bez loga, bez ograniczenia, dziwię się, że tego nie mają ;)

 

WOŚP - tak, nie było obietnic, że w TVP coś będzie więcej oprócz relacji w "Panoramie". Jurek Owsiak mówił, że będą rozmawiać ze wszystkimi stacjami, no ale widać, że TVP2 nie wyemituje transmisji, a wyemituje pewnie materiał w "Panoramie", w którym będzie stawiany kontrast z akcją Caritasu (która też jest w ten weekend!). Przynajmniej takie ja mam odczucie. Ale najpewniej będzie zwykły materiał o WOŚP, ile kasy zebrali, co licytuje się i opinie niezależnych komentatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wzięli z VOD. Rolnik szuka żony był z logiem TVP1 na VOD. Tak samo, jak oglądam pozycje Dwójki na VOD - też wszystkie z logotypem TVP2.

 

Tymczasem o angaż w Kocham cię, Polsko walczą Królikowski i ... Pniewski. Tak, Pniewski. Przez Barwy nieszczęścia teraz walczy o bycie kapitanem. Jezus Maria, jeden gorszy od drugiego, co to ma znaczyć? Nie można Kammela jako prowadzącego, Kurdej-Szatan jako kapitanki jednej z drużyn i np. Zielińską? A tak to się ośmieszają. Królikowskiego jednak jeszcze trochę zniosę, ale nie Pniewskiego.

 

Ta sama dwójka walczy i o angaż w The Voice of Poland za Musiała. Boże...

 

MediaInside podaje, że w marcu TVP2 wyemituje IV sezon Sherlocka. Z jednej strony, brawo, ale z drugiej... nieżle zaspali. Mogli dać od razu w styczniu, wszak mają umowę z BBC. Co by im nie szkodziło? A tak wielu będzie już po emisji z BBC Brit.

 

Tenis jutro w TVP1 tym razem wynika z tego, że w Dwójce niezręcznie byłoby emitować tylko pół godziny "Pytania na śniadanie". Miejsca nie ma, a godzina meczu taka jaka jest. Więc tym razem tenis w TVP1 /a ta akurat o tych godzinach powtórki emituje/.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-pokaze-show-pierwsza-randka-polska-wersje-brytyjskiego-hitu-first-dates - niedawno było o castingu do programu randkowego i wygląda na to, że to ten program. Channel 4, przypominam, nadawca też publiczny, ale z reklamami, ten sam, który emitował oryginalne wersje "Jednego z dziesięciu" i "Postaw na milion".

Chodzi tu o to, że w każdym odcinku jest kilka randek. Spotykają się w restauracji, kompletnie się nie znają, poznawają się właśnie tam. No, pomysł ciekawy, ale czy na pewno pasuje do Dwójki, tego bym nie powiedział...

Uczestników szukają od miesiąca, emisja już wiosną. No, tylko kiedy? Poniedziałek 21:50?

 

I z ramówek na kolejny tydzień lutego:

10 lutego od 18:45 transmisja "Halowego Mityngu Copernicus Cup - Toruń". A o 22:20 powtórka pierwszych majstrów. Co to, pakiet premier zakończy się w styczniu?

A tak to bez zmian. Byle do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...