Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie uznali, że biegi bez Kowalczyk to mało znaczący sport, i dlatego niektóre relacje w jakiś dziwnych godzinach typu rano, 14:45, po północy. A powinno być na żywo. No cóż, na szczęście jest Eurosport.

 

Co do Familiady - dzisiaj padło pytanie o Sherlocka Holmesa. No żeby nie wiedzieć no... Totalna kompromitacja. Takie proste rzeczy, a nie znają odpowiedzi.

A te dwa zera obok siebie wyglądają dość dziwnie. Lepiej było, jak było "--------------".

 

Sylwester - scena dopiero się buduje, więc jak będzie więcej widać, to dopiero ocenimy, a Maryla i Zenek to hit wszechczasów! Naprawdę, najlepszy duet na powitanie 2017 roku!

Argumentacja Kurskiego po prostu świetna. Piękniejszych piosenek o miłości to nie ma? Jak to nie ma, jak są? Tylko Zenek i jego hity!

 

No to teraz o majstrach /Sami swoi bez rewolucji - dalej czarno-białe/

Oj, program mocno średniawy. A nawet bardzo. A tak dobrze się zapowiadało.

Mogę pochwalić studio, jest dobre, a publiczność chyba zmuszali do oklasków, bo śmiała się bez powodu.

Uczestnicy? Młynarczyk tragedia, Strasburger dobrze, Doda najlepiej się odnalazła w tym. Nie dziwię się, że wygrała w tym "głosowaniu".

Prowadzenie oj cieńko. Królikowski tragiczny. Nieśpielak - oj, jeszcze gorzej. To już Doda wypadła tutaj lepiej, albo i Karol.

Średniawe, oj i to mocno. Albo i "dobrze słabe". Kto to wpuścił? Absolutnie większość do poprawy.

Aha - i jeżeli tak ma być w kolejnych odcinkach, to może lepiej brać formaty BBC, a nie takie sobie do produkcji.

 

Dzisiaj Bitwa Tenorów na Roże. Wszak z retransmisji, bo już gala była, ale warto obejrzeć. I część o 20:05, finał o 21:10. Naprawdę - dawno operetek w Dwójce nie było o tak dobrej porze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o program ''Mów mi Mistrzu'', to widziałem go na vod.tvp.pl i powiem, że ten program nie powalił mnie i jest to raczej jednosezonowiec. Zobaczymy jaką będzie miał oglądalność (milion widzów pewnie nie będzie miał).

 

Studio programu jak i scenografia bardzo fajne, obrotowe (takie same jak w programach ''Między kuchnią i salonem'' i ''HDw3D'', które były emitowane w TVN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słów prezesa Kurskiego, to jeśli miał on na myśli tylko piosenki disco polo, to faktycznie Akcent ma dobre piosenki o miłości, nie są aż tak banalne jak to co niektóre inne zespoły prezentują. Jednak jeśli prezes miał na myśli całość muzyki to tutaj bym się nie zgodził z tym, znalazłoby się całkiem sporo piękniejszych piosenek o miłości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Familiadzie" drużyny "42 do szczęścia" i Działkowców. Dwa pierwsze pytania padły łupem Działkowców - 92 i 68 dla nich poszło. To drugie pytanie o piłkę nożną no troszkę z tymi karami coś udziwnili.  Potem nastąpiła przerwa na reklamę sponsorską - no proszę Was, w finale wpychają, to jeszcze muszą po drugim pytaniu... W trzecim pytaniu 53 za coś, co lubimy w swoim domu dla drużyny maratończyków. Tylko 53.  Czwarte aparaty, za nie poszło 170 dla Działkowców, 330, więc witamy w finale :mrgreen: Maratończycy mają 159 zł + prezenty z cegłą w środku...to znaczy słodyczami :mrgreen: Karol dostał koszulkę. Od Działkowców w finale najpierw Anna, zebrała najpierw 10 za zabawę, potem 25 za zęby, 3 za prąd, 8 za biuro handlowe i 32 za owoce. To daje 122 do mety - dużo, ale da się. Grzegorz tyle musi zebrać. A więc po kolei. Najpierw 34 za prezenty, potem usta i jajo, szanse spadły do zera na triumf, nie można dotknąć ognia co on twierdzi, tu też jajo, szans już nie ma, walczą o honor i nie 4x0, za wieżowiec jest trzecie, honoru nie uratowali, bo mężczyzna miał też 0, więc takim sposobem cztery jaja w finale w drugiej rundzie, było blisko słynnego pana z Wielkanocy początku XXI wieku i pięciu zer, ale niestety nie pykło,  ha ha ha :lol2::mrgreen: Ale 1326 zł zebrali. Życzę pomyślniejszego wyboru uczestników w finale w sobotę :mrgreen:

 

Ciekawe, MotoGP (wtedy 500cc) było w Dwójce w formie nocnej retransmisji w latach 90! Ja z kolei przeglądając ramówki, albo to w Dwójce, albo w Jedynce, napotkałem na transmisje Formuły 1, były jakieś łączenia przedzielane innymi audycjami, czasem też leciał cały wyścig, czasem była retransmisja w godzinach wieczornych. Ponoć komentował wszystkim znany Andrzej Borowczyk, ale wszyscy wiemy, że to TVP pokazywała Formułę 1 w Polsce jako pierwsza ;)

 

Dzisiaj w Dwójce o 19:00 leciał będzie koncert świąteczny z Krakowa, wystąpią ludzie z "The Voice'a", mają coś też zaśpiewać.

 

A już za tydzień w sobotę świąteczny epizod "Bake-Offa",  w niedzielę o 21:55 poleci "The Best of Latający Klub 2", czyli kolejne odpadki po Beacie Harasimowicz. Zamiast coś samemu wyprodukować z kabaretami, to puszczają stare, odgrzewane kotlety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

Co do Mów mi mistrzu to podejrzewam, że jak tak było tak zostanie. Może prowadzący chociaż będą lepsi? Gorszych nie znalazłem. Po Nieśpielak sobie wiele oczekiwałem, a tutaj - klapa! Totalna! To już Kołeczek w Opolu była lepsza! A jak gadała z Dodą, to wydawało mi się, że Doda jest prowadzącą. Naprawdę - Doda jako prowadząca poradziłaby sobie lepiej.

A Królikowski jak był tragiczny, tak nadal nim jest.

 

Kabarety - no właśnie, z czego te nowe programy? "Dobra zmiana" wszystkie najlepsze kabarety pognała do Polsatu. A co Dwójce się zostało? Mumio, Łowcy. B, Fair Play Crew, OT.TO... Trochę mało. W ogóle ujmę to szerzej, ale to zostawię na Dwójkowe podsumowanie roku.

Faktem jest, że już lepszy jakiś dobry film, albo dokument, niż odgrzewanie tych samych staroci. Tak trudno jest się z nimi pożegnać?

 

Bitwa tenorów na róże - mi się podobało, świetnie, że emisja w TVP2 o takiej porze, ale czemu w jakości SD? 2016 rok i mi emitują w SD. Może oprawa graficzna była w HD, ale cała reszta to nie.

 

Tak, kiedyś TVP2 pokazywała wyścigi Moto GP. Czasami tylko na żywo - ważniejsze były południowe filmy. :) Stąd emisje w nocy. Wyścigi Formuły 1 też, ale nie całe, tylko pocięte, ale to końcówka lat 80./pierwsza połowa lat 90.

 

Co do tego koncertu z Krakowa - no dobrze, jakiś odpoczynek od powtórek Rodzinki.pl się przyda. ;) Tylko jednego nie rozumiem - co nie szkodzi wyemitować go całego? O 19:55 przenoszą do TVP 3. Tak, wiem, TVP 3, ale o 21:30 w Dwójce mamy niewiadomoktórą powtórkę kabaretów. Co nie szkodzi jej wywalić, koncert o 20:05 - też ciekawy, z piosenkami Kaczmarskiego, trochę przesunąć? Mielibyśmy muzyczny wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to Łowcy.B i OTTO występowali także w programach Polsatu (no, może przy OTTO to był tylko występ na Ryjku, ale jednak). Natomiast faktycznie nie ma jak na razie jakiegoś pomysłu na coś nowego. Oficjalnie bojkot ogłosiły może ze 2 formacje kabaretowe oraz Piotr Bałtroczyk (który i tak od kilku lat nie pojawia się w programach Telewizji Polskiej). Cała reszta nie jest zapraszana zapewne przez obecne kierownictwo. Trochę szkoda. No bo niby ma być ten program z Mumio w drugi dzień świąt, ale wciąż nie mamy pewności, czy potem na wiosnę to wróci jako regularne show. Swoją drogą to nieco się dziwię, czemu nie zaproponowano kabaretowi Hrabi realizacji programu świątecznego, w końcu ta formacja specjalizuje się w takich rzeczach, poza tym reprezentują oni trochę wyższy poziom humoru.

 

Co do F1 - Andrzej Borowczyk kiedyś wspominał w wywiadzie, że podobno już w latach '70 były relacje z wyścigów, i to mogło być możliwe, bo jak pewnie wiecie, to był okres telewizji Szczepańskiego, a on jednak ładował kasę w ramówkę. Borowczyk mówił też, że komentował wyścigi mniej więcej w połowie lat '80, ale większość wyścigów komentowano z Warszawy. Tutaj jest całość wywiadu: http://web.archive.org/web/20160307024808/http://tele-sport.pl/wywiady/wywiad-z-andrzejem-borowczykiem,artykul.html?material_id=505792a2b564da463f000000&ciastko=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, relacje z F1 już były w latach 70-tych.

 

Wczorajszy koncert mi się podobał. Zaszło trochę zmian w obsadzie wykonawców i prowadzących. Prowadziła z Kammelem nie Zawadzka, a Cieślak. Nie wiem czemu. Ponadto dalej nie rozumiem przeniesienia II części do TVP3. Można całość było puścić w Dwójce. No było miejsce no. Powtórka całości w sobotę o 21:30, po świątecznym Bake Off.

 

A potem leciał koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego. Bardzo dobry, o świetnej godzinie, cieszyło mnie, że prowadził dawno niewidziany Jan Wołek. A interpretacje piosenek świetne, chociaż i tak oryginał był tylko jeden.

 

TVP mogła by zrobić własne nagrody muzyczne. Rozumiem - mamy już Opole, mamy już Fryderyki, ale mi chodzi o nagrody muzyczne TVP. Artysta roku, debiut roku... Skoro BBC może, to czemu nie TVP? I transmisja gali w Dwójce. Może się ziści? Skoro tracą tyle gal...

 

Kurski obiecywał Pytanie na śniadanie w HD. I co? Jest w końcu HD! Ale tylko w "Barwach nieszczęścia". A w realu dalej SD. Kolejne słowa, które minęły się z prawdą. Zaraz 2017 rok, a tu dalej SD.

 

I zaległy wynik Jednego z dziesięciu na koniec - dziś powtórka 9/94, a tu dalej nic o 8/94. ;)

Wygrał Pan Krzysztof z 122 punktami na koncie, miał II szanse po II etapie. Pan Jan miał jedną, a Pan Jerzy aż trzy, ale przegrał w etapie III. ;)

Oczywiście Pan Krzysztof trafił po tym odcinku na listę zwycięzców. ;)

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. odcinek 94. edycji 1 z 10 :mrgreen: 10/10 w pierwszym etapie i wszystkie szanse zachowane :) Do finału weszli pani Kamila (3), Artur (3) i Rafał (1).  Pan Rafał jako pierwszy osiągnął prawo wyznaczania i pierwszego wyznaczył pana numer 2.  Na 23 do końca wszyscy mieli po jednej szansie. Potem po eliminacji pana Rafała, pani Kamila i Artur wymieniali się pytaniami, doszli tak do 13, kiedy to pani Kamila odpadła. Wygrał więc pan Artur rezultatem 143 pkt, odpadł na sentencji Cycerona, drugie miejsce na liście dał mu ten wynik i na pewno Wielki Finał ;)  Już jutro zapełnimy listę zwycięzcow w całości.

 

TVP2 mogloby zrobić jakieś nagrody, może właśnie dla śpiewaków operowych - zawsze warto zaryzykować :)

 

Myślę, że w 2017 roku PnŚ będzie w HD - może z nowym sezonem, może na wiosnę, kto wie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że od nowego roku tak będzie. Co prawda 6. i 8 stycznia tego nie ma, bo Trzech Króli i tak dalej, ale w następny? Jeżeli w weekend 13-15.01 tak będzie, no to dobrze, ważne, że magazyny będą co tydzień.

 

Ciągle się zastanawiam nad tą tajemniczą przerwą "Na dobre i na złe". 21 grudnia serial jest, w dwie następne środy nie ma. 28 to jeszcze zrozumiem, wszak okres świąteczno-noworoczny, ale 4 stycznia to normalny już dzień i mogliby puścić. Akurat formuła "Na dobre i na złe" przerw zimowych nie wymaga.

Aha - na produkcję Na dobre i na złe i Barw szczęścia TVP podpisywała umowę do końca roku. Coś na rzeczy? Barwy szczęścia nadal są w nowym roku w ramówce z premierami. A Na dobre i na złe? Jeżeli 11 stycznia dalej będzie 2x Na sygnale, to już jest niedobrze.

 

W Sylwestra o 12:55 pierwsza część dokumentu "Sekretne życie gwiazd PRL - u". O, może być ciekawie.

Po nim Familiada. Odcinek 2333. Powinien chyba być 2334, bo nie wyobrażam sobie w sylwestra powtórki z świątecznego poniedziałku.

Po sylwestrze? Kolejne powtórki kabaretów. "XVIII Mazurska Noc Kabaretowa Mrągowo 2016 - Moda na swetry". No cóż.

 

W Dwójce mi brakuje programu o modelkach... Ale prawdę mówiąc, mi to do TVP nie pasuje. Po co? TVN ma, Polsat ma, TVP też powinno, ale coś misyjnego. Tylko co no właśnie? Może o znanych modelkach cykl dokumentalny? Nie musi być to koniecznie program rozrywkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Familiadę" to dziś odwołano premierowy odcinek w Wigilię i wpisano 2247 z zeszłego roku. Po co i to dopiero dzisiaj? W końcu to sobota, z jakiej racji powtórka? Zatem w święta będzie 2331 i 2332, a w sylwestra premierowy 2333 o ile też za kilka dni nie zmienią na powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dwójce mi brakuje programu o modelkach... Ale prawdę mówiąc, mi to do TVP nie pasuje. Po co? TVN ma, Polsat ma, TVP też powinno, ale coś misyjnego. Tylko co no właśnie? Może o znanych modelkach cykl dokumentalny? Nie musi być to koniecznie program rozrywkowy.

Myślę,że w TVP nie brakuje programy o modelkach,bo program dokumentalny o tych paniach,byłoby to trochę słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 10. odcinek 94. edycji, czyli lista zwycięzców pełna :mrgreen: Po pierwszym etapie stan 5:5 w sensie 2 i 3 szans zachowanych. W finale mieliśmy pana Jarosława, panią Natalię (ale w moim wieku :mrgreen: ) i pana Piotra. Wszyscy z jedną szansą.  Pierwszy 3 dobre odpowiedzi zaliczył pan Jarosław, więc on wyznaczył pana Piotra. Potem mieliśmy do pani Natalii i potem dalej się wymieniali pytaniami.  Na 25 do mety pan Piotr wziął pytanie na siebie, lecz się spalił.  Na 19 przed końcem wszyscy mieli po jednej szansie. Pierwszym wyeliminowanym był na 18  pytań przed końcem pan Piotr rezultatem 41 pkt, na 16 do końca Natalia się pożegnała tym samym rezultatem. Wygrał pan Jarosław idąc od tego pytania jeszcze jedno, bo dalej pęknął, 71 pkt - tyle zebrał, wszedł na listę z dziewiątym rezultatem. A więc od jutra zawodnicy będą się eliminować, aby tuż przed Nowym Rokiem spotkać się w powtórkowym Wielkim Finale :mrgreen:

 

Ale jaja - szkoda, że nie będzie premiery w Wigilię, a powtórka "Familiady". Racja - sobota, więc i powinna być premiera.

 

Modelki - może jakiś program o modelach? Taki stricte tylko o modelach męskich przydałby się, bo Tap Madl w TVN łączy zarówno mężczyzn, jak i kobiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, że tak, ale z konspektem misyjnym, byleby nie kalka Polsatu i TVN, ale z drugiej strony no właśnie nie.

 

Brak Familiady w Wigilię - skandal! Wszak to sobota. Powinna być emisja premierowa, a nie powtórki powtórek powtórek. Dziś nic nie edytowali. W Sylwestra dalej premiera, w Nowy Rok pewnie też, ale nie wiadomo, co z pierwszym weekendem styczniowym. Nie zdziwię się, jak powtórki będą emitować w Święto Trzech Króli...

 

Może jednak przywróciliby "I kto to mówi?" Rzecz jasna nie z Bałtroczykiem. Ale można chyba znależć następcę, prawda? Tak samo jak czterech nowych. W ogóle w Dwójce jest tyle programów, które schowali do szafy, że wrócą, a nie, albo "Ostry z natury" - niby był, ale go nie ma. Premierę planowali wiosną i co? Nie ma do dziś. Takich przykładów można mieć wiele. O, seriale kryminalne. Niektóre czekają nadal na II sezon, bo nikt nic nie pisał, że koniec emisji.

 

http://www.tvp.pl/tvp2/aktualnosci/mlodzi-wielcy/28160037 - zapowiada się ciekawie, no ale to na razie wigilijny jeden odcinek, możliwe, że całość wejdzie na wiosnę.

 

http://www.tvp.pl/tvp2/aktualnosci/swiateczny-koncert-w-pelplinie-2016/28159939 - no proszę, Wolny dostał kolejną robotę - prowadzenie koncertu wiglijnego. Robi się dla mnie główną twarzą Dwójki. A niby Rosiak miała nią być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. odcinek 94. edycji 1 z 10  - już jesteśmy bliżej niż dalej końca tej edycji :mrgreen: Dzisiaj w finale panowie Bolesław, Piotr i Wojciech. Pierwszy trzy osiągnął pan Wojciech i wziął na siebie - to okazało się  skuteczne. Potm wyznaczył pana numer jeden.  Na 30 do końca pan Wojciech znowu wziął na siebie. Potem znowu wyznaczył. Pierwszym wyeliminowanym okazał się na 20  pytań do mety pan Bolesław wynikiem 32 pkt. Drugim był pan Piotr rezultatem 41 pkt, więc odcinek wygrał pan Wojciech idąc od 17 do mety, mając trzy szanse, dochodząc do mety, uzyskując wynik 273 pkt, a jak dodamy jeszcze 20 pkt, to będzie miał 293 pkt, co jest fantastycznym wynikiem,  który dawał wtedy drugą lokatę na liście zwycięzców. Spokojnie - zaraz wszystko rozmiecie pan Mariusz, który będzie za jakieś 6-7 odcinków :mrgreen:

 

O - Wolny będzie prowadził koncert, fajnie :) Może będzie angażowany do tych bardziej imprez kulturalnych w Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wolski wyszedł z innego założenia- dlaczego robić jedną twarz Dwójki? Może wyjść tak,że ta osoba kiedyś odejdzie z TVP - niekoniecznie z powodów jakie były ostatnio i TVP znowu będzie szukać twarzy. Może lepiej promować kilka osób - Rosiak, Zawadzka, Wolny, Kammel by w przypadku odejścia któregoś z nich nie będzie to tak mocno odczuwalne niż gdyby wszystkie imprezy prowadziła np. Rosiak, którą za jakiś czas skusił by np. TVN tak jak kiedyś chociażby M. Mołek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...