Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W programie ''Bake Off - Ale Ciacho!'' pojawi się Robert Makłowicz w roli eksperta (Makłowicz także poprowadzi program ''Bake Off - Ale Przepis!''), gdzie także powróci ''Studio Teatralne Dwójki'' - będzie emitowane w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

Program ''Ukryte Skarby'' poprowadzi Patrycja Hurlak (będzie on prezentował miejsca i zakątki Polski, w których można podziwiać niezwykłe cuda natury i unikatowe, pełne tajemnic zabytki), a nowością programową TVP2 będzie także program pt. ''Szeptem'' z telefonicznym udziałem widzów (premiera w środę, 5 października o godz. 0:45), który poprowadzą Ewa Błaszczyk i Dariusz Kowalski (znany z roli Janusza Tracza w serialu ''Plebania'').

 

''Wiersz Codzienny'' będą prezentowali wybitni polscy aktorzy oraz studenci Łódzkiej Filmówki. Także będzie emitowana gala ''41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni'', którą poprowadzą Łukasz Nowicki i Aleksandra Rosiak.

 

Prowadzącym programu ''Myślnik'' będzie Szymon Kloska, a ''Dachy Krakowa'' poprowadzi Anna Czartoryska-Sziler. W ''Barwach Szczęścia'' do obsady dołączą Edyta Herbuś, Cezary Żak, Olga Bończyk, Helena Englert (prywatnie córka Jana Englerta) czy Lesław Żurek.

 

Jeśli chodzi o ofertę filmową TVP2, to pojawią się m.in. takie filmy jak: ''Notting Hill'', ''Holiday'', ''Miłość i inne używki'', ''To właśnie miłość'', ''Jumper'', ''13 dzielnica - Ultimatum'', ''Skazani na Shawshank'', ''Evan Wszechmogący'', ''Johnny English'' i ''Francuski pocałunek''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

Artyści - widocznie zauważyli, że świetne opinie i tak dalej, więc jednak serial przenieśli na lepszą porę. Bali się, że ledwo 500 tys. widzów będzie miał w poniedziałki o 23:15. Piątki o 22:20 to świetna pora i na pewno będę oglądał. Mamy więc serialowy piątek w Dwójce od 20:05, ale ja pierwszą pozycję to omijam.

I w dalszym ciągu nic na temat "Mów mi mistrzu". Program widmo czy jednak się pojawi w póżniejszym terminie. Nic a nic informacji. W plikach dot. TVP Rozrywka jako nowa pozycja TVP2....

 

Cieszę się z powrotu Kabaretu OT.TO do Programu Drugiego TVP. Tylko jedno ale - z Makowskim czy bez? I teraz ciekawe, jak to będzie wyglądało. Będą młodzi twórcy, kultowe skecze, i tak dalej. Nie myślę o tym, żeby to było Studio YaYo takie Dwójkowe, no ale zobaczymy. Jak z Makowskim, to będzie dobrze. A nawet jak nie z Makowskim, to też będzie dobrze.

Nic o tym programie typu show Kempy, nic o Kabaretowej Scenie Dwójki, nic o DBJW - a zatem z jednej strony dobrze, ale z drugiej mamy tzw. degradację kabaretów. No cóż. Tak musiało się stać.

 

Studio Teatralne Dwójki - no dobrze, ale nie można było dwa razy w miesiącu?

 

Makłowicz - przypominam, że w ostrych słowach mówił o kulinarnych talent-show. Wygląda na to, że zmienił zdanie. Może i dobrze, bo jego niestety już pseudokulinarny program daleko już odbiega od tego, czym miał być. Aha - Makłowicz nie poprowadzi tego Ale przepis, tylko będzie ekspertem.

 

Ukryte skarby - może być ciekawie. I ta pani Hurlak - przypominam, że opowiadała o swoim nawróceniu.

 

Szeptem - o, o, prosili widzowie o coś z Januszem Traczem i mają ;). Wygląda to jak Telewizja Nocą w TVP3. Tam też są takie tematy, a oglądalność ponoć jest niezła. Kowalskiemu do pary dano Błaszczyk, może być ciekawie. Tylko ta pora...

Gdyby to był piątek/sobota, sobota/niedziela to jeszcze, ale środa/czwartek? Pewnie więc historia tego programu zakończy się na kilku odcinkach.

Aha - wcześniej nie mogą puścić tego programu chyba, bo niektóre tematy mogłyby być zbyt trudne/drastyczne/nieodpowiednie do pokazania o wcześniejszej porze.

 

Wiersz codzienny - po zapowiedzi zapowiada się ciekawie. Pierwsze dwa odcinki w ten weekend.

 

Wiemy też, co w programach kulturalnych nowych. Ten drugi prowadzi publicystka bodajże "W sieci"... Ale - obejrzę, zobaczę, ocenię. Na razie, po opisach, jest dobrze.

 

Barwy szczęścia - poziom spada dalej na dno, nawet nowi aktorzy nie pomogą. No chyba, że poziom pójdzie nagle w górę....

 

Filmy dobre, choć powtórkowe i to takie, które wcześniej leciały w Polsacie/TVN.

 

Ogółem jest dobrze, kilka zaskoczeń, ponadto stałe pozycje, teleturnieje misyjne /nawet Familiadę zaliczyli/... Więc tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę o godz. 16:45 będzie emitowany program pt. ''Pan tu nie stał'', który poprowadzi Tomasz Łysiak:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-lysiak-poprowadzi-pan-tu-nie-stal-w-tvp2


Dzisiaj w programie ''Pytanie na śniadanie'' gościem był Dyrektor TVP2 Marcin Wolski, który zapowiedział m.in. zrealizowanie w TVP2 koncertu pamięci Jana Kaczmarka oraz koncert Kabaretu Mumio.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw coś o "Kochanie, ratujmy nasze dzieci". Wczoraj w głównej Panoramie był reportaż z planu programu. Przedwczoraj z kolei program znikł z ramówki prasowej z czwartków i powtórkowych emisji w soboty. Wczoraj w Panoramie padła informacja, że program ruszy najwcześniej w II połowie września. A zatem, jeżeli wierzyć wcześniejszym informacjom, że program wejdzie jednak pod koniec października, każdy termin teraz jest możliwy. ;)

 

Szeptem - no lepsza byłaby 23:00, ale przedtem co mamy? Trzy seriale do 22:20, potem film, a nie wiadomo ile trwa. Więc po północy będzie ten program. I pewnie zleci po kilku odcinkach, bo kto to będzie oglądał? W noc z jednego na drugi dzień powszedni? Z 500 tys. widzów? Naprawdę, lepsza byłaby nawet ta sobota.

 

O proszę, Detektyw Inwektyw z Radia WAWA w TVP2 ;). Czasem słuchałem, był dobry. A teraz dostaje szansę w TVP ;). Szykuje się ciekawie, bo program satyryczny o historii Polski połączony z quizem. No... Zapowiada się ciekawie.

 

Koncert pamięci Jana Kaczmarka - miał sporo piosenek, i tak dalej, w przyszłym roku mija 10. rocznica jego śmierci. O kabarecie Mumio już Chmiel wspomniał, więc nic nowego.

 

Ale do Wolskiego to mam jednak kilka pytań. Na przykład co z projektami Chmiela - 2050, Większa gra, bo coś cicho. Zwłaszcza o tym drugim - jeżeli ma wejść w lutym, to chyba pora ogłaszać castingi/eliminacje?

O co poszło z tymi Artystami, że miały pierwotnie lecieć w poniedziałki o 23:15?

Co z "Mów mi mistrzu"?

I jeszcze wiele, ale to nie tutaj.

 

I na koniec o tej degradacji kabaretów. Wracamy do sytuacji sprzed wielu lat, kiedy też OT.TO było jedynym kabaretem w TVP2. A można było zrobić jakiś program kabaretowy ze wszystkimi zainteresowanymi, taki na sobotni późny wieczór. A tutaj wygląda na to, że na razie sytuacja będzie taka, że więcej kabaretów będzie w TVP Rozrywka niż w Dwójce. Więc z jednej strony, dobrze, że OT.TO wraca, no ale z drugiej - nie będzie innych.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Kochanie, ratujmy nasze dzieci!", to obecnie program widnieje w ramówce na 15 września (a powtórka 18), więc możliwe, że wtedy albo ruszy polska edycja, albo będzie pokazany oryginał angielski (swoją drogą dobrze by było to drugie zrobić, by zaznajomić widzów z formatem, a w międzyczasie kończyć polską wersję).

 

Mam nadzieję, że program "Szeptem" nie zleci zbyt szybko, bo z opisu zapowiada się całkiem ciekawie. Poza tym chciałbym Tracza zobaczyć :D Mogliby go nawet puścić o 23:00, wystarczyłoby o 22:20 dać ciekawy dokument. Tak swoją drogą, to w opisie określono parę prowadzącą jako ludzi z empatią, i o ile Ewa Błaszczyk faktycznie się z tym kojarzy, to już Dariusz Kowalski kojarzy mi się praktycznie tylko z postacią Tracza. A jak pamiętamy, empatii u niego akurat nie było ;)

 

Koncert pamięci Jana Kaczmarka - pomysł bardzo dobry.

 

A co do kabaretów, no, cóż, widocznie chcą przypomnieć masowej widowni kabaret OTTO, przy okazji promując młodych artystów. Chyba nawet powoli klaruje nam się pewien podział, że publiczna będzie areną dla formacji młodych, stawiających pierwsze kroki na scenie kabaretowej, natomiast większość grup znanych i działających od lat będzie występować głównie w stacjach komercyjnych. Choć ten podział może się jeszcze nieco zmienić, zobaczymy, jak będzie wyglądać listopadowy kabareton, o ile będzie w ogóle coś takiego organizowane.

 

Co z projektami Chmiela... może wciąż nad Większą Grą pracują i nic nie mówią. Bo eliminacje mogą ogłosić nawet w grudniu. W styczniu nagrać pierwsze odcinki, a puścić je w lutym. "2050" to chyba była tylko wstępna koncepcja, choć akurat tutaj Wolski moim zdaniem powinien się tym bardziej zainteresować, bo to praktycznie jego klimaty literackie pod względem scenariusza (wiecie, alternatywna historia i te sprawy, Wolski jest w tym bardzo dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam z tym "Kochanie ratujmy nasze dzieci", że ruszy wersja polska. Nie ma kraju produkcji i tak dalej, co może sugerować, że rozpocznie się już edycja polska. Ale mogli i dać te dwa odcinki z angielskim oryginałem, by właśnie zapoznać widzów z formatem /tylko musieliby ciąć, nie słyszałem o żadnej wersji, która trwałaby mniej niż 2 godziny, a tyle trwały w BBC odcinki/.

 

Co do kabaretów - ja nie chciałem, żeby tylko przypomnieć OT.TO i promować młodych, ale żeby był też program dla znanych kabaretów. Taki w podobie do DBJW. Jedno jest ale, nie ma już miejsc w ramówce. A właśnie, kabaretony. W zeszłym roku był chociaż program Górskiego i Wójcika. A w tym? Nie ma. I jest problem. Od zawsze Kabaretowa Noc Listopadowa była robiona na równi z jakimś programem kabaretowym. A w tym roku nie wyobrażam sobie - OT.TO i młodzi. Jacyś doświadczeni też muszą być.

 

Dalej - Większa gra faktycznie, mogą trzymać w tajemnicy, a 2050? Tutaj się zgodzę. Warto się zainteresować i pierwsze odcinki puścić np. jesienią 2017.

 

Szeptem - no mógłby być hit o tej 23:00, no ale... filmy są ważniejsze. Ciekawie się zapowiada, nawet bardzo, ale żeby nie było, że kilka odcinków i program zlatuje. Chociaż niech do końca sezonu dociągną.

 

Patrzę jeszcze na te nowe cykle w "Pytaniu na śniadanie" i stwierdzam, że jeszcze do pozbycia się komercji droga daleka. Te nowe cykle - zauważyłem z jeden, dwa takie niepasujące coś do TVP. A tak to w porządku, wszystko gra. I te reklamy. Nie można tego załatwić od razu? Od razu Panorama, potem pogoda i wracamy do programu?

 

Familiada - zastanawia mnie ten opis "gośćmi jubileuszowych odcinków". Jakich jubileuszowych? Żadnej okrągłej rocznicy ten program nie ma. Nie liczę odcinków świątecznych.

 

A jutro premiera "Wiersza codziennego". Po zapowiedzi zapowiada się ciekawie, choć krótko. Ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! dziękujemy ci wielki manitu prezesie, że w swojej niewyobrażalnej łaskawości, pomimo, że w swojej nieskończonej mądrości uważasz serial za badziewny, to jednak pozwolisz nam maluczkim go obejrzeć i to o godzinę wcześniej.

A na serio - do jakich czasów wracamy - prezes osobiście cenzuruje i decyduje czy film może iść czy nie i o której godzinie. To są lata siedemdziesiąte-osiemdziesiąte? Stan wojenny? 

Zamiast mechanizmów instytucjonalnych wypracowanych w zarządzaniu takim molochem mamy totalny woluntaryzm.  Granica obciachu dawno przekroczona. Ale jak widać wielu to nie przeszkadza, a wislok nawet chwali prezesa, jaki to dobry pan z niego. Mógł nie puścić, a puścił. O tempora, o mores.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem jedynie,że tytuł może być nieco mylący, bo to on zmienił gorszą dla widzów decyzję. Ogólnie - może i serial jest bardzo dobry, chwalony przez krytykę,ale to oznacza,że zapewne by tłumów nie przyciągnął przez ekrany, bo jest za ambitny, więc pora 22.15 to pewien kompromis. Inna sprawa,że faktycznie Kurski to jeden z niewielu myślących w tej TVP i ratuje bardzo niedobre decyzje swoich podwładnych. Tak było chociażby z IO, które miały być relacjonowane w kanale SD TVP3.  Transmisje przeniesiono do głównego kanału nadającego w HD. Jeśli podejmuje decyzje dobre to mnie to guzik obchodzi,że struktura itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o telewizję publiczną, to produkcje w niej prezentowane powinny być ambitne. Czytałem pierwsze recenzje "Artystów", i faktycznie się recenzentom ten serial podobał. Więc możliwe że szerszej widowni też przypadnie do gustu, a fakt, że może to być "zbyt ambitne" (choć myślę, że akurat tego brakuje w polskiej telewizji), tylko poprawi odbiór serialu. Dlatego to, że przeniesiono porę emisji na 22:15 w piątek, jest moim zdaniem dobrą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Chmielowi serial się podobał, a Kurskiemu /i Wolskiemu pewnie też/ nie? A i dlatego. Po prostu - serial nagrali jeszcze za poprzedniej władzy /Daszczyński, Kapuściński/, a potem się zmieniło i zmieniły się plany. I dlatego Wolski, na prośbę Kurskiego pewnie, umieścił ten serial jak najpóźniej, by po prostu poleciało te osiem odcinków i tyle. A potem się okazało, że kończy się pewna epoka /piątkowa rozrywka w TVP2/, więc teraz serial jest o lepszej godzinie, dniu, i jest dobrze. Zwiastuny, recenzje robią wrażenie, mi już się podoba. Już czekam na piątek 22:15.

 

A ciekawie może się zrobić w listopadzie. A niech przyjdzie nowy szef TVP2 i powywraca wszystko do góry nogami. ;) Wiem, jeszcze daleko, ale na razie zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość.

 

Wiersz codzienny - oglądałem. Krótkie, ale robi wrażenie. Dobry pomysł czytania wierszy przez znanych aktorów.

 

Wygląda na to, że Radio Eska będzie patronem najbliższej edycji The Voice of Poland. Więc, można prognozować, że sylwestra możliwe, że partnerem medialnym też będzie Eska. Wtedy byłaby pewność, że będą największe polskie gwiazdy. Może i letnia trasa by wróciła, ale na razie to tylko pogłoski. Wszak sponsor programu nie zawsze jest też patronem medialnym sylwestra.

 

Ciekawi mnie, jak tam seriale po pierwszym tygodniu emisji. Czy już są jakieś efekty wcześniejszego rozpoczęcia czy słabo się zaczęło? Już coś wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna teoria bez pokrycia. Jakoś wiele programów leci chociaż powstały przed erą Kurskiego. Pamiętajmy,że Kurski teraz jest pod presją i musi poprawić słupki oglądalności. Jak leciały ambitne rzeczy to GW z radością podawała wyniki Nielsena. Jak Wam się tak wszystko nie podoba to i nie oglądajcie i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor TVP2 Marcin Wolski zapowiada następujące plany:

 

-Będą emitowane filmy z WFDiF (pakiet ok. 25 filmów).

-Krzysztof Kłopotowski ma być następcą Grażyny Torbickiej, gdzie miałby poprowadzić ''Magazyn filmowy'' w TVP2.

-Powrót programów o tematyce operowo-operetkowej, który miałaby prowadzić Alicja Węgorzewska.

-Większa obecność kultury w ''Pytaniu na śniadanie''.

 

Więcej znajdziecie tutaj:

http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/529420,dyrektor-tvp2-marcin-wolski-o-planach-telewizji-publicznej-seriale-programy-rozrywkowe-filmy-rozmowa-wywiad-dziennik-pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...