Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Makłowicza w żadnym razie. 

Są inni prowadzący, bo przez wiele godzin są równoległe transmisje w TVP1/TVP2. Sporo reklam. Jak kogoś interesuje dana konkurencja od deski do deski to streamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny zestaw prowadzących w Dwójce niż w Jedynce jest przy takiej ilości transmisji i przy równoległych transmisjach wręcz niezbędny, dobrze że TVP zdecydowała się na to. Dzisiejszy prowadzący studio w Dwójce, Marcin Rams, sprawuje się jak dla mnie poprawnie, nie mam co do niego zastrzeżeń.

Meczu tenisowego TVP2 nie pokazała, ale to dlatego, że kolarze dostarczyli masę emocji i wrażeń, więc to uznano - moim zdaniem słusznie - za ważniejsze wydarzenie.

 

Co do Telewizyjnych Wiadomości Literackich, to tu jest wzmianka o milionie: http://www.ksiazka.net.pl/?id=4&tx_ttnews%5Btt_news%5D=6870

A kwestie finansowe to jeden z dwóch głównych powodów, o których się mówi za każdym razem, gdy zdejmuje się misyjny program. Drugi powód to mała widownia. Często te powody się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makłowicz? Jeżeli ma być taka formuła jak dzisiaj, to ja podziękuję. Można to usuwać z ramówki. Pierwotnym zamierzeniem miały być potrawy i jako taka mniejsza część zwiedzanie miasta. Tutaj z kolei mamy sytuację odwrotną - zwiedzanie miasta zajmuje niemal cały program. Gotowanie jest rzadko i tylko jedna potrawa, a czasem w ogóle nie ma gotowania! A kiedyś było lepiej - 3-4 potrawy, zwiedzania mało.

Może więc warto wrócić do pierwotnych zamierzeń? Gotujemy dużo, zwiedzamy mało? Jeżeli tak, to w porządku, program może lecieć jeszcze kilka lat. Ale jak ma być tak jak teraz, to dziękuję bardzo.

 

Nie wiedziałem, że TWL leciały najpierw w Polonii, a potem je przenieśli /od jesieni 1999?/ do TVP2. Nie przypominam sobie, kiedy leciały o 17:30. No właśnie, 17:30 to lepsza pora niż okolice północy, a nawet 01:00. Ponadto, zauważam, że już wcześnie uznali, że jednak ten program nic do Dwójki nie wnosi i obcięli podwójnie - nie co dwa tygodnie, a co miesiąc, i w dodatku w nocy. I to musiało się odbić.

TWL wróciły na antenę bodaj pod koniec czerwca/na początku lipca 2011, już za Kapuścińskiego. Chyba dwa wydania poleciały do końca roku i słuch znów zaginął.

 

Co do olimpiady - i dobrze, bo Majka jechał po medal, a Radwańska grała słabo i gdyby dawali to drugie, to bym się wkurzył i w ostrych słowach skrytykował TVP. Co innego, gdyby jedno było w TVP1, drugie w TVP2, ale wczoraj po 20:00 TVP1 emitowała film.

Wracając do TVP2 - no dobrze, ja nic nie mam do prowadzących w TVP2 studio, ale mogliby częściej coś dawać na żywo, a nie emitują powtórki. Po co? No jeżeli coś z nocy, to dobrze, ale nie, jak to coś z wczorajszego wieczora.

 

Jutro może w końcu poznamy wszystkie szczegóły ramówki TVP2 na jesień. Na razie wiemy tyle.

- seriale wracają odpowiednio: M jak miłość 29.08, Barwy szczęścia 22.08, Na dobre i na złe 31.08, Na sygnale 22.08.

- Jeden z dziesięciu wraca 29.08

- Magazyn Ekspresu Reporterów wraca 30.08.

I to tyle. Najbardziej mnie zastanawia ten program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci!". W oryginalnej wersji program trwał aż dwie godziny. Ciekawe, jak będzie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, możliwe, że jak nic się nie działo, to dawali powtórki. To ja zrozumiem, ale nie rozumiem tego, dlaczego przerywają jakieś transmisje z udziałem naszych tylko po to, by dać reklamy. Na przykład wczorajsze kolarstwo. Urwali bodajże na jakieś 20 kilometrów do końca by dać reklamy. No nie rozumiem. W tym okresie przecież walczyła nasza o medal! A co nie daj Boże, jakby dołączyła do prowadzącej w wyścigu? To jest największe nieporozumienie.

Nie wiem, jaki był stosunek powtórki-na żywo w bloku nocnym. Teraz na razie jest OK, ale zobaczymy, co dalej.

 

Po drugie - mogliby zrobić jakieś olimpijskie jingle reklamowe, a nie wałkować promocyjne. Tych pozycji teraz nie ma, a i tak reklamują. Tylko po co? Nie rozumiem.... Lepsze byłyby jingle z oprawy, a właśnie. Ktoś je widział od marca 2015 jako reklamowe? Bo ja ani razu.

 

To teraz o nowościach. The Voice to od początku było wiadome, że w soboty i od 3 września, bo jak na to nie patrzeć, to pierwszy weekend jesiennej ramówki, zaczynają się nowe sezony, więc... A godzina to na 99,5% 20:05.

 

Myślałem, że Wildstein program będzie miał w TVP1, a tutaj w TVP2. Z tytułem nie trafili. To tak jakby Wildstein miał prowadzić program podróżniczy. ;) A tutaj szykuje się odpowiedź na Drugie Śniadanie Mistrzów z TVN24. No cóż, zobaczymy, jak to będzie wyglądać, chociaż możliwe, że będzie to przypominało jego autorski program z Jedynki.

 

No to wiemy coraz to więcej. Jednak nadal czegoś mi tu jeszcze brak. Ciekawie by było, jakby Wolski przekonał kabareciarzy "śmiejcie się ze wszystkiego", i by wróciły kabarety /te, co zawiesiły występy w Dwójce/. Byłoby ciekawie. I lepiej niech Pietrzak nie dostaje własnego programu w Dwójce, bo jak ma być tak jak w jego sobotnim jubileuszu, to źle to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jingle olimpijskie by się przydały, zawsze to było jakieś urozmaicenie. Przy Soczi były takie (bardzo dobre moim zdaniem), czemu teraz przy Rio ich nie ma? Ogólnie w TVP jest teraz jeden jingiel praktycznie olimpijski, z siatkarzami, na Jedynce go widać było.

 

Co do programu Wildsteina - moim zdaniem nazwa jest chwytliwa. Niektórzy włączą z ciekawości właśnie dlatego, że będą myśleć, iż to program podróżniczy. Zresztą ten "Południk" ma chyba raczej nawiązywać do pory emisji programu. Czy to ma być odpowiedź na Drugie Śniadanie Mistrzów? Sądzę, że nie w bezpośrednim znaczeniu. Bo jednak DŚM jest programem, w którym zaprasza się głównie ludzi kultury, a tutaj jak na razie nie wiemy, jacy goście będą zapraszani przez Wildsteina. Myślę, że to raczej będą publicyści, może politolodzy lub historycy, a program będzie podobny na przykład do "Saloniku Ziemkiewicza". Zresztą, może też być podobny także do autorskiego programu z TVP oraz z TV Republika.

Dobrze, że dano ten program do Dwójki, i to o dość korzystnej porze, a nie do TVP Info. Dlaczego? Ponieważ często na kanałach newsowych takie cykliczne programy są zdejmowane nagle z anteny z powodu wydań specjalnych, konferencji prasowych, relacji z uroczystości itd. A Dwójka takiego problemu nie ma.

 

Co do kabareciarzy, to dobrze było, żeby Wolski przekonał tych bojkotujących artystów, żeby występowali w TVP, zwłaszcza że od jesieni Polsat będzie miał swój cotygodniowy program rozrywkowy na żywo, a z tego co wiem to na przykład Kabaret Skeczów Męczących raczej będzie występować u Solorza niż na antenach TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech występują jak głupi tylko na Polsacie. Nie chcą, bo sobie ubzdurali,że jest jakiś reżim - krzyż na drogę temu kabarecikowi ze Świętokrzyskiego. Wolski zaraz wyleci, więc na jego miejscu i innych olałbym już wszystko kompletnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to KSM jest i tak jedyną grupą kabaretowa, która otwarcie zapowiedziała bojkot nadawcy publicznego. Tylko teraz nie pamiętam, czy bojkot miał trwać do momentu, w którym odejdzie Chmiel (czyli już po bojkocie jest obecnie), czy do odejścia Kurskiego. Jest wiele grup, które występują zarówno w TVP, jak i w Polsacie, bo im się to po prostu opłaca. Im częściej są na kabaretonie, tym bardziej publiczność ich kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety - nie wiem, co mówił KSM, czy do odwołania Chmiela czy Kurskiego, ale pewnie o to drugie. Wiele kabaretów występuje i w Polsacie, i w TVN. Nie ma problemów. Jeżeli Wolskiemu uda się przekonać wszystkich, by występowali w jesiennym cyklu kabaretowym TVP2, to będzie ciekawie. I w piątki, i w niedziele. Ciekawa będzie oglądalność. Się wtedy porówna,czy lepiej się ogląda w TVP2, czy w Polsacie. Ale na razie to Wolski musi przekonać.

 

Wicedyrektora kanału nie szukano daleko. ;) Na razie został kierownikiem redakcji filmowej. Przydałoby się podpisanie kilku nowych praw do filmów - bym widział animacje Disneya, dobre zagraniczne kino, no i oczywiście, polskie produkcje. Nie wiem, czy jest możliwe kupno praw do Disneya przez TVP, w ogóle nie wiem, jakie wytwórnie ma TVP....

 

Niedługo pewnie też zmienią szefa Panoramy, bo skoro Teleexpressu już zmienili, to i Panorama też niedługo. Pewnie Graczak albo Trzmiel już się szykują.

 

W programie dla prasy jest już częściowo ramówka jesienna /ale tylko do 1 września/. I co?

- daytime nadal tragiczny. Z "nowości" wnerwiający mnie powtórkami Makłowicz i Cejrowski /ileż można?/ i powtórki "Cesarzowej Ki"

- wraca Panorama Kraj

- o paśmie 18:50-21:35 nic nowego, nadal bez zmian - teleturniej, zbędna powtórka badziewia i dwa serialowe śmieci w ramówce wciąż widnieją

- 1 września o 06:25 powtórki /no bo pewnie nie premiery/ programu "Dzika Muzyka"

- o 20:40 tego samego dnia "Kochanie, ratujmy nasze dzieci". A mieli ruszać pod koniec października, tak? A tutaj już od razu 1 września? Długość odcinka to jedna godzina. No cóż, zobaczymy jak to upchną. Co ciekawe, kraj produkcji Wielka Brytania. Więc nic nie wiem, najpierw kilka odcinków wersji brytyjskiej a potem dopiero polska?

 

Krótko mówiąc - na razie jestem zawiedziony. Zmian mało, a miało być tak dobrze. Nie ujawnili jednak ramówki na kolejne trzy dni. Z nich wiemy tylko tyle, że:

- teleturnieje bez zmian

- w sobotnie wieczory The Voice of Poland, potem Komisja morderstw

- w sobotnie południa Południk Wildsteina

 

No to czekamy dalej. Może w weekend będzie ciekawiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabarety, to może się Wolskiemu uda przekonać tych, którzy mają wątpliwości. Przy czym jak to się uda, to wtedy składy odcinków w programach TVP i Polsatu będą się oczywiście różnić, myślę że nie będzie sytuacji, gdy ten sam artysta, czy ta sama formacja, wystąpi jednego tygodnia i w Dwójce, i w Polsacie. Ale na pewno będzie ciekawie, bo jak dobrze pamiętam, to już dość długo nie mieliśmy sytuacji, w której więcej niż jedna główna stacja miała cotygodniowy program kabaretowy.

 

Z szefem Panoramy to nawet nie kracz.

 

Co do "Kochanie, ratujmy nasze dzieci", to możliwe, że to albo jakaś wersja na rynki zagraniczne trwająca godzinę, albo zwykła pomyłka z wpisaniem Wielkiej Brytanii. Faktycznie, program miał ruszyć w październiku. Ale możliwe, że już zaczęli kręcenie odcinków po to, by zacząć program we wrześniu. Co do długości - nie pamiętam, czy w polskiej edycji też ma być obserwacja rodziny trwająca 4 tygodnie. Jeśli tak, to może jedną rodziną będą się zajmować przez 2 odcinki? No cóż, może niedługo będziemy mieć więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Programie do czytania były bestsellery. Do Myślnika pasują jak ulał. Nie wiem, kto kogo. TVN24 był pierwszy z Czytelnią. Potem, Polsat News dał swój program. Teraz się prosiło o TVP Info, ale uznali, że lepiej pasują w TVP2. Żeby nie było, musi być nieco inna formuła niż Polsat News i TVN24, bo inaczej będą posądzenia o plagiat.

Program do czytania - nie był zły, ale za krótki zdecydowanie. No właśnie, co dalej. Czy pozostanie, czy zniknie. Zobaczymy. Wciąż nie udostępnili w serwisie dla prasy ramówek na kolejny tydzień.

 

Drobna różnica - ten program na TVN24 nazywa się Xięgarnia (nazwy Czytelnia nie kojarzę, chyba że to nazwa tego "plagiatu" dokonanego przez Polsat News).

Wracając do Myślnika (przy okazji także do Programu do czytania) - mam nadzieję, że to:

1) nie będzie kolejny "plagiat" Xięgarni z TVN24 (choć podobnie może być z Południkiem Wildsteina - analogie do Drugiego Śniadania Mistrzów narzucają się same)

2) będzie to program o "ambitniejszej" literaturze (na "popularną" literaturę dobrze nadaje się już istniejący Program do czytania)

 

 

Co do ramówki jesiennej TVP2 - nadal emisja części programów jest niejasna. Czekam, co będzie z takimi programami jak:

* Sonda2 (miał być nowy sezon na jesień)

* Dzika muzyka (miał być nowy sezon na jesień; oby premierowa emisja w czwartki o 6:25 nie była prawdą)

* Domy przyszłości (tu nic nie było wiadome nt. kontynuacji; wydaje mi się, że tak dobrej architektury mieszkaniowej w Polsce jest znacznie więcej niż 10 domków/cały kraj)

* serial Artyści (jak wspominałem, może to być jeden z najlepszych polskich seriali - o ile wierzyć recenzji z pewnego bloga)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety - nie wiem, co mówił KSM, czy do odwołania Chmiela czy Kurskiego, ale pewnie o to drugie. Wiele kabaretów występuje i w Polsacie, i w TVN. Nie ma problemów. Jeżeli Wolskiemu uda się przekonać wszystkich, by występowali w jesiennym cyklu kabaretowym TVP2, to będzie ciekawie. I w piątki, i w niedziele. Ciekawa będzie oglądalność. Się wtedy porówna,czy lepiej się ogląda w TVP2, czy w Polsacie. Ale na razie to Wolski musi przekonać.

 

Przede wszystkim Piotr Bałtroczyk zapowiedział, że do TVP pod Kurskim nawet się nie zbliży. Co do KSM to nie wiem, ale spodziewam się, że Paranienormalni też się szczególnie pchać nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy /nie/szczęścia - tak, premierowe odcinki już od 22 sierpnia. Coś się obawiam, że się na tym przejadą, a większość widowni wróci 1 września i się wręcz zdziwi, że już trochę akcji przeleciało. W ogóle już pisałem o zbliżającym się poziomie serialu do paradokumentów... Setek tylko brakuje. Z dwojga złego, to już lepszy obecny poziom.

Od początku sierpnia nawet bym sobie nie wyobrażał no...

 

Co to "Kochanie ratujmy nasze dzieci" - wygląda na to, że to będą odcinki z UK. No ale tutaj kolejny problem. Nie słyszałem, by BBC robiło wersję godzinną. Odcinki trwały tam równe dwie godziny. Będzie trzeba tak ciąć, by upchać to w godzinę.

Program na pewno nie ruszy we wrześniu, bo chyba na przełomie sierpnia i września miały się zaczynać dopiero zdjęcia. Nie podejrzewam, by jedną rodziną mieli się zajmować dwa odcinki. Będzie 12 rodzin i 12 odcinków, tak przewiduję.

 

Co do Myślnika, to zobaczymy 28 sierpnia. Aha - warto zauważyć, że w ostatni weekend sierpnia pojawia się program "Wiersz poetycki".

Wiersze na antenie? Było na początku lat 90. w TP1 na zakończenie emisji w okresie IX 1991 -VI 1992. Jakiś artysta czytał wiersz/wiersze/poezję jakiegoś autora. Teraz jak gdyby wracamy do dawnej tradycji.

Pytanie, czy to będą jakieś nowe wiersze, czy te stare, kultowe?

 

Aha - nie wiemy też, ile czasu potrwa ten program Wildsteina. Czy 30, czy 60 minut. To też ważne.

 

A co do niepewnych programów?

- Sonda 2, jak pisałem, zostały się piątek i niedziela

- Dzika muzyka, no premiery w czwartkowe poranki to przesada by była. Może zostanie w soboty?

- Domy przyszłości, też nic nie słyszałem o II sezonie

- Artyści. No właśnie. Jedyna pora to niedzielny wieczór, tak 22:30, by nie nakładać się na Jedynkowe hity. Ale niedługo się okaże, niedługo, bo nadal nie znamy ramówki weekendowej.

 

A kabarety? Ciekawe, że w ogóle nie widzę, jakby zaproszeń na nagrania programu do TVP2, no chyba, że były one póżniej. Czy to o czymś świadczy, czy nie, nie wiem.

Ja z góry wyeliminowywałem już Bałtroczyka. KSM, Paranienormalni, może jak ich Wolski przekona. O ile ten kabaret jesienią będzie w Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku trwają przepychanki i roszady personalne a ramówki jak były dnem to dalej są dnem. W Jedynce i Dwójce zamiast komercyjnych paradokumentów tureckie opery mydlane a z braku koncepcji na nowy serial ciągną dalej KLAN. Castingi do nowych programów trwają parę dni, bo robi się wszystko na ostatnią chwilę, żeby ramówki nie świeciły pustkami. Nie tak to miało wyglądać - jakby TVP nie miał sportu to pewnie od rana od wieczora leciałyby tureckie paraśmieci i historycznopatriotyczne potyczki dokumentalne o tym kto jest ważniejszy w historii.

 

Widzę, że chęci były dopóki prezes nie dostał wyblakniętej czerwonej kartki. Teraz to już gra na przetrwanie.

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze ostatniego posta @Frontowca z wątku o TVP Kultura (i sprawdzeniu programu dla prasy) może się okazać, że Dzika muzyka owszem wróci i to w soboty o 11:30. Niestety, może być tak:

1) może nie być emisji na TVP2, bo audycja została przeniesiona na TVP Kultura

2) emisja na TVP2 może być w czwartek o 6:25, sobotnia tylko na TVP Kultura

Oby obydwa scenariusze się nie sprawdziły, trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Nie wiem, jak było w TVP2 około północy, może film puścili wcześniej, albo póżniej, albo weszli wcześniej z studiem olimpijskim... Nic a nic nie wiem na temat tego.

A dzisiaj się nie popisali - nie dali od początku startów naszych w wioślarstwie, bo nawalili sporo reklam. Po co? Nie lepiej przerwać blok i dać olimpiadę?

 

Bake Off - Ale Ciacho.

Na początek pochwalę że jest tak jak w UK, gdzie też są dwie panie prowadzące. ;)

Ale teraz ciekawie się robi. Anna Gacek - rewelacyjna w PR 3, prowadząca wtorkowe Tonacje Trójki z Mannem. Ale i z wadą wymowy.

Paulina Mikuła - a kto to? Czytałem, że zna się na kulinariach, prowadzi jakiegoś bloga...

No to strasznie fajnie się porobiło. Nie znają się, a będą prowadzić. ;) To tak, jakby Bralczyk w Jednym z dziesięciu czy Sznuk w Familiadzie. ;)

Teraz czekam na jurorów. Pewniakiem chyba Paweł Małecki, coś czuję. Ale kto z nim? Jakaś kobieta, ale kto się zna? Molska?

 

Dzika muzyka - a może emisja w TVP Kultura to emisja powtórkowa, a TVP2 będzie emitować premiery? Zobaczymy. Dalej nie ujawnili programu dla TVP2 na kolejne dni września, ale niedługo już ujawnią i wszystko będzie wiadomo. ;)

 

Ja bym radził coś zrobić z niedzielnymi porankami. Omnibus Barw nieszczęścia przenieść, jak już, do TVP Seriale, albo TVP HD. Innej opcji nie widzę. Tutaj tylko marnują czas. Już kiedyś było lepiej - 2 odcinki w sobotę, 3 w niedzielę. A tutaj tylko tracą czas.

Aha - miał też wejść Ostry z natury jesienią /o ile plany się nie zmieniły/ i nowy teleturniej. Chmiel mówił, że to na polskim pomyśle. Niedawno Kurski mówił w wywiadzie dla "wSieci", że chciałby teleturnieju o historii Polski. Tylko ciekawe, na jaką antenę. Możliwe, że TVP2. No ale zobaczymy. Pomysł popieram, no ale gdzieś chyba to już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IO - dzisiaj w trakcie meczu Polska-Egipt puszczono dekorację naszych złotych medalistek w dwójce bez sternika w wioślarstwie. Troszkę mieszane uczucia miałem, no bo z jednej strony fajnie że to pokazano na żywo, ale z drugiej strony na meczu właśnie wtedy nasza drużyna się rozkręcała, na całe szczęście karny na 8:4 można już było zobaczyć :)

 

Paulina Mikuła jest youtuberką, prowadzi taki kanał "Mówiąc inaczej", wydała książkę nawet o tym samym tytule. Ona zajmuje się opowiadaniem o poprawnej polszczyźnie, można powiedzieć, taki Miodek w spódniczce, ale wyjaśnia bardziej zrozumiale dla młodzieży (a oprócz tego czasem występowała w internetowym show Człowieka Wargi).

 

Teleturniej o historii Polski? Z tego co wiem, to kiedyś był taki na Jedynce, "Od rozbioru do wolności", to szło mniej więcej w latach 1998-99. Przy czym tam zakres materiału, że tak to nazwę, był ograniczony do okresu rozbiorów i 123 lat niewoli. A Kurskiemu pewnie chodzi o turniej, w którym ważna byłaby całościowa wiedza historyczna. Bardzo chętnie bym taki program zobaczył. Zresztą, myślę że quiz o historii powszechnej też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...