Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według planów letnich mają być w TVP2. Tak samo jak mecze Legii w eliminacjach LM w TVP1.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-w-czwartek-gra-z-niemcami-tvp1-transmituje-mecz-tvp2-pokaze-krzyzakow - a tutaj dość ładna zagrywka TVP. Grają z Niemcami na dwóch antenach. W TVP1 mecz, w TVP2 - Krzyżacy.

Ciekawi mnie, ile widzów wybierze tych Krzyżaków. Pewnie z milion, dwa, bo mecz pewnie p[beep]rnie 6-7, a może i więcej milionów osób. Ładnie, że udostępniła Kino Polska im licencję na wersję trzygodzinną, i to za dość niską kwotę.

Najciekawsze są jednak dwa przypadki. Kurski twierdzi, że dwumeczu na pewno nie przegramy. ;) A drugi - że tego samego dnia film pokaże Kino Polska, ale o 16:35.

 

Można byłoby iść dalej i pokazywać w Dwójce przy meczu Polski z Ukrainą "Ogniem i mieczem". I tak dalej. ;)

 

A właśnie. Dwójka ma tyle własnych produkcji filmowych, dokumentów, nagradzanych na różnych festiwalach, informują o sukcesach, a jakoś nie widzę ich w programie. Trochę mnie to dziwi. Tak promują swoje produkcje, a nie pokazują. Kolejne powtórki powtórek mogą, a własnych produkcji /dokumenty, reportaże/ nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z "Krzyżakami" w dniu spotkania z Niemcami całkiem niezły, ale jeśli o oglądalność, to ja stawiam, że będzie co najwyżej milion. Mecz może przyciągnąć nawet 8-9 milionów widzów (i mówię tu o samej Jedynce, nie wliczam Polsatu).

Swoją drogą to niektórzy zaczęli już mówić, że gdybyśmy grali ze Szwecją, to Dwójka powinna wyemitować "Potop" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. No ale mecz najważniejszy. Jakaś tam widownia będzie, ale większość wybierze mecz.

 

Tak sobie o kontynuacjach ewentualnych, a tutaj coś pomyślałem o reaktywacji Bliżej świata, no ale by się nie przyjęła. Dlaczego?

- po pierwsze, obecnie każdy ma dostęp do wielu kanałów zagranicznych,

- po drugie, oglądalność pewnie byłaby śladowa. Taki Teleranek wrócił i co? Tylko 14 tys. dzieci. To nie te czasy. Nie te czasy.

 

Teleturnieje by pewnie zgarnęły więcej widzów. Można powtórzyć stare odcinki Koła fortuny, Familiady, Jednego z dziesięciu. No ale nie wiem, czy to nie kwestia licencji. Mogłaby TVP2 powtarzać te starsze odcinki, skoro TVP Rozrywka i tak powtarza odcinki takiej Familiady od 2012, a Jeden z dziesięciu kilka serii w tył tylko.

 

Znamy ramówki na kolejny tydzień.

Nic specjalnego. 13 lipca przerwana zostaje emisja Herkulesa. Czy 59 odcinek jest ostatnim? Jeżeli nie, to dziwne trochę. Przerywali trzy lata temu, dwa lata temu, rok temu i znów. Od 14 lipca będzie powtarzany program "P[beep]rnij mnie", ale nie wiadomo, czy I seria, czy też II.

Ciekawa pozycja na rozpoczęcie dnia 14 lipca o 05:55 "Zegar TVP 2". Takie szczególiki dotąd mało co wyskakiwały na widok ogólny.

17 lipca znów wczesna godzina rozpoczęcia, 03:55. Powodów kilka - filmy, powtórki i pozycje, które marnują się pod koniec nocy.

 

W ogóle przez ten program dla prasy nie można się połapać. P[beep]rnij mnie, Kocham cię, Polsko, Dzięki bogu już weekend - czasem w ogóle nie mogę się połapać, która to seria. Odpowiednio II, IX, IV. W VOD jest prawidłowo. A tu nie. Drobny szczegół, ale ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bliżej świata" to by się na pewno teraz nie przyjęło, właśnie z tych powodów, które wymieniłeś. Ja bym jeszcze jeden dodał, taki trochę pikantny. Z tego co czytałem, to w tym programie były także fragmenty programów erotycznych, a gdyby coś takiego obecnie robiono w TVP, to by się straszne larum podniosło.

 

Co do powtórek teleturniejów, to chyba "Koła fortuny" nie mogliby powtarzać, właśnie ze względów licencyjnych, nawet kilka lat temu była podobna sprawa. Te teleturnieje, które obecnie są emitowane, to raczej mogliby bez problemów, o ile stan techniczny by na to pozwalał, szczególnie przy tych najstarszych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że się nie przyjmie. Nie te czasy. W ogóle myślałem o wersji bez tych programów erotycznych. Ale - nie. Nie przejdzie taki powrót.

 

Może jakiś serial anime? Ale taki dobry. Z jednej strony - no dobrze, ale z drugiej - jest już TVP ABC. Ale kiedyś takie animacje leciały w TVP2 i to w popołudniowych godzinach. Ja bym zaryzykował i dał jakąś ciekawą animację. Dobra europejska, jeżeli takowe są.

 

Jakieś nowe formaty. Jest taki program w BBC Two "The Great British Sewing Bee" - o projektowaniu. Wciągnął mnie ten program i tak patrzę, w Dwójce mógłby się przyjąć. Tylko nie wiem, czy tego formatu już inna stacja wcześniej nie robiła.

 

Wczoraj kolejny raz mi się bardzo przydała Dwójka. Włączyłem na "Krzyżaków" po meczu i najpierw wygrana historyczna pod Grunwaldem, a potem mecz z Niemcami na bis. Podobnie zrobię we wtorek.

Aha - ma ktoś dane ilu wczoraj oglądało "Krzyżaków", skoro mecz prawie 8 mln?

 

I jeszcze o kolejnej zmianie programowej, która znów mnie wkurzyła. I tu się spytam - po co ta zmiana.

Od 4 lipca przerywają emisję powtórek "Imperium miłości" ledwo po 17 odcinku. Dziwne. Ale żenujące jest, to, co dała Dwójka w zamian.

Poprzesuwała parę pozycji i wprowadziła dodatkowe powtórki powtórek "Na sygnale" i "Rodzinka.pl".

Po co? Sądzą, że naprawdę to sporo osób ogląda? Nie. Ogląda to garstka, powtórki czegoś innego /o, na przykład teleturnieju właśnie/ miałyby większą oglądalność.

 

Aha - już chciałem ponarzekać, że Dwójka w ogóle nie pokazuje lekkoatletycznych mistrzostw Europy, ale zamierza pokazać serię wieczorną w piątek 8 lipca od 19:25 do 21:15. Ale to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 milionów dotyczy tylko widowni TVP1.

 

Co do anime, to pomysł dobry, mogłoby to jakoś wyjść. Tylko tak na marginesie - jeśli byłoby to europejskie, to nie byłoby to anime, że tak powiem, "czystej krwi". Byłoby tylko inspirowane japońskim stylem rysowania. Ale to taka techniczna uwaga ;) Na TVP ABC to raczej nie daliby żadnego anime, bo to nie pasuje do targetu tej stacji. Ale na Dwójce - czemu nie? Tylko trzeba by było wyszukać takie, które nie byłoby zbyt brutalne. Swoją drogą to i tak obecnie fani anime w Polsce są przez telewizje niezbyt dobrze traktowani.

 

Dopisane o 12:29 w sobotę: Wyborcza podaje, że oglądalność "Krzyżaków" wyniosła średnio 570 tysięcy widzów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, takie niezbyt brutalne animacje, dla dzieci, młodzieży i osiągnie mały sukces. Albo i duży.

 

14 milionów to tylko widownia dla wszystkich kanałów, a 8 mln to tylko TVP1 właśnie. A oglądalność Krzyżaków, słabiutka, ledwo prawie 600 tys. No ale mecz to mecz, a jak grają nasi, to wiadomo, że inne kanały nie mają szans.

 

Wrócę do lekkoatletyki, bo uważam, że trochę mało tych transmisji w TVP2. Powinno być po równo, połowa w TVP1, połowa w TVP2, a tutaj w Jedynce jest więcej niż w Dwójce, ale i tak to w tym roku wygląda skromnie. Nie wiem, z jakich powodów nawet to marginalizują. Przecież lekkoatletyczne mistrzostwa Europy to też wielka impreza, akurat w tym roku przygotowuje do igrzysk, które miesiąc potem. Wiem, że wszystko w TVP Sport, ale to za mało. W kanałach otwartych chcę więcej!

 

Dziś rozpoczął się kolejny sezon powtórkowy "Familiady". Już nie piszę w ogóle, że kiedyś mogli emitować bez przerw letnich. A tutaj niby oszczędności. Ale - chodzi mi o dwie rzeczy.

Pierwsza, to godzina. Nie wiem, czemu początkowo program emitowano o 16:30, nie wiadomo, jaka była idea. Może taki popołudniowy oddech? A teraz jest "idealna do obiadu". Początkowo co ciekawe, teleturniej miał prowadzić Wawrzecki. Nie wiem, jakby to wyglądało, ale pewnie nadal śmiesznie, chociaż mniej, niż z Karolem. ;)

Druga, to te powtórki. Kolejny raz idą na łatwiznę i powtarzają np. odcinki ostatniego turnieju mistrzów. A można się dogadać z producentem, by jakies legendarne odcinki udostępnić. Nie wiem, w czym przeszkoda. Byłoby to dużo lepsze od powtórek np. z marca i sprawi, że te dwa letnie powtórkowe miesiące zlecą szybko.

I jeszcze o tym Kole fortuny. Powtórki były, były powtórki, ale to już 2008/2009, a licencja nie dotyczyła powtorek, tylko dalszych odcinków premierowych /jesień 2009/. W międzyczasie szef TVP2 się zmienił i co? Licencji nie przedłużono. O to chodziło, że nie gadano o powtórkach, tylko o nowych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na informacje dot. mistrzostw i faktycznie, większości świetnych zawodników zabraknie, bo przygotowania do igrzysk. Więc się nie dziwię.

 

Co do sportu, w wątku TVP Sport już jest o tym, że dwa OESY w TVP Sport, ale coś jest też w Dwójce o 13:00. Wiem, że to tylko fragment, ale chciałem tylko zaznaczyć. Rok temu chyba była relacja z Rajdu Polski, dwa lata temu była na pewno.

 

Nie będzie żadnych transmisji ze Światowych Dni Młodzieży. Wszystko wzięła do siebie Jedynka. Z jednej strony - dobrze, bo Jedynka to najważniejsza antena, ramówki Dwójki nie będzie zawalać, no ale z drugiej - mogłaby się Dwójka pokusić o jakiś cykl papieski w zamian, dla niezainteresowanych wizytą Papieża. Kiedyś bodajże emitowali fragmenty starych pielgrzymek Jana Pawła II i filmy dokumentalne. Można to wykorzystać na ten czas, a nie katować widzów "Rodzinkami" i tak dalej.

 

O The Voice of Poland dwa zdania. Fakt spekuluje, że w jury na pewno Tomson i Baron, Piaseczny i Kukulska. Kukulska to dobry wybór. Jeśli się potwierdzi. Też uznana artystka, jak jest w mediach, to bardziej z powodu muzyki, a nie np. rodzinnych, sobie by poradziła. No ale taki fakt.

Tylko czwarty juror nieznany. Możliwe, że znów Sadowska. A jeśli nie, to kto. Dla mnie tak - Farna, Grzeszczak, Margaret, albo ktoś z alternatywy. Byle nie "idole" nastolatek/nastolatków.

Prowadzący. Niby Kurdej-Szatan potwierdziła, a tutaj nadal nic nie wiemy. Może Zawadzka? Czytam, że może Kołeczek, ale nie, nie, słabo wypadła z Musiałem w Opolu. Jedyny plus z tego, że nie poprowadzi Popek. ;)

 

A dzisiaj obejrzałem sobie film z cyklu "Gang Olsena" i znów - czemu TVP2 emituje sobie losowo, co kilka niedziel, zamiast w każdą emitować całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku pojawi się teleturniej pt. ''Większa Gra'', który będzie na podstawie ''Wielkiej Gry''. Prowadzącą ma być kobieta:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/teleturniej-wieksza-gra-na-podstawie-wielkiej-gry-od-lutego-2017-roku-w-tvp2-wspolczesna-formula

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to z ME w lekkoatletyce w 2012 roku nie było na kanałach otwartych żadnej transmisji (albo była jakaś jedna, podsumowująca całe mistrzostwa). nie mówiąc, że TVP Sport nie pokazywał sesji porannych (pisałem o tym kiedyś, było 1,5 roku kiedy takie coś robili), Teraz dostaniemy na kanałach otwartych 0 transmisji z pierwszego i drugiego dnia, 3 godziny z trzeciego dnia, 2 godziny z czwartego dnia i 1,5 godziny z piątego dnia.

Ciekawe kogo wyślą do komentowania? 4 lata temu wysłali jedynie Jóźwika i Rudzińskiego, teraz raczej w dwójkę nie skomentują wszystkiego, więc pewnie Babiarz dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 też były igrzyska i dlatego, nie wiem, jak było dwa lata temu, ale jak porównamy z 2012 to i tak jest lepiej.

Teraz co tej Wielkiej gry, czyli... Większej gry.
To już nie będzie tak samo. Zacznę od tytułu, no ktoś tu odleciał. Większa gra? Normalnie odlot. A można zrobić lepiej - Średnia gra, Mniejsza gra i Mała gra! Normalnie pięknie.
Odświeżanie formuły? Zbyt wolna? Dla mnie byłaby idealna nawet dzisiaj! Oglądam archiwalne odcinki z TVP Historia i ta formuła mi przypadła do gustu! Wolno, nie spieszymy się i tak dalej.
Nazwa no nawiązuje do tradycji, ale jest totalnie... dziwna. To tak, jakby zrobić z "Milionerów" "Miliarderów".
 

W teleturnieju pojawią się także urządzenia pozwalające w łatwy sposób nawigować zadawanymi pytaniami i eliminować zawodników.

No tu już pojechali. Dawniej tak nie było! Po co te nowinki. Pani Ryster raczej z tego zadowolona nie będzie. Ja też. No i wielu widzów pamiętających tą starą, dobrą Wielką grę. W 1 z 10 tak nie jest /chyba/...
Co ma do siebie scenografia Sondy 2 i tej Większej gry, że ma iść w tą stronę. W Sondzie 2 akurat wyszła. Jest kącik na eksperymenty, kącik na rozmowy, kącik z tablicą, jest ekran i tak dalej. A tutaj? Pewnie wstawią jakieś koło, jakiś ekran LED-owy, pulpity i tak dalej. Tak będzie.

Pytanie, kto układa te pytania. Mam taką nadzieję, że w tym zespole są uznani specjaliści, a nie jakieś nieznane mi dotąd osoby.
Mężczyzna prowadzącym? No gdyby to był Weiss albo Sznuk, to tak, ale że formułę unowocześniają... Boję się coś, że będzie to Kurdej-Szatan... Chociaż... Znów plus w tym, że nie będzie Anny Popek. ;) Ale - że nie będzie Ryster, to może i dobrze, że się nie zgodziła na te warunki stawiane przez TVP.
Wielka gra od nowa? A kto ma prawa autorskie? Jeżeli TVP to dziwią mnie słowa Chmiela. Jeżeli TVP to można bez problemów napisać program "od nowa". Gorzej, jakby prawa miałaby inna firma.
Największa gra - no ładnie, ładnie. Na początku jednak zaprosiłbym żyjących jeszcze legendarnych zwycięzców Wielkiej Gry. A potem dopiero, jak już raz na rok to najlepszych z poprzednich wydań.
W dodatku błąd w artykule - w 1975 r. Ryster zaczęła prowadzić program, a sam program był w emisji od 1962. Wcześniej byli inni prowadzący.

Podsumowując - to już nie będzie to samo. To będzie jakaś parodia Wielkiej Gry. Unowocześnienie? Oj, coś czuję, że Chmiel się przejedzie na tym, a jest taki pewny, że program odniesie sukces. Aha - kilka elementów to niemal z "1 z 10". Ech...

Aha - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/udzial-wielkiej-czworki-ponizej-40-proc-najslabsza-w-historii-ogladalnosc-tvp2. Jak widać, pokończyło się wszystko i już TVP2 z najsłabszym w historii wynikiem oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na to, że TVP nagrywa nową wersję lektorską do cyklu "Gang Olsena"? Ciekawe po co? Pamiętam, że podczas poprzedniej emisji serię czytali panowie: Gudowski, Szydłowski i chyba Olejniczak. A wczoraj drugą część czytał o dziwo Piotr Borowiec. Pierwsza część też była nagrana od nowa, choć lektor został ten sam co poprzednio - Maciej Gudowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Większej Gry - tylko czekać na reaktywację Koła fortuny pod nazwą Róg obfitości :rofl:

Jeżeli chodzi o jakieś ciekawe pomysły na programy dla Dwójki:

ostatnio oglądam na Domo+ The Great Interior Design Challenge (po polsku zwany jako Najlepszy projektant wnętrz), też format BBC. Czemu by się nie pokusić o zrealizowanie polskiej wersji? Oprócz współzawodnictwa (element rozrywkowy) ma też element edukacyjny (historia architektury na przykładzie budynków występujących w programie), przez co można podciągnąć program pod charakter misyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem jeden z profili na Facebooku informuje że w przypadku ewentualnego powrotu Polski na Eurowizję dla Dzieci widowisko zostanie pokazane w Dwójce i kanale TVP ABC:

Ck8ET_gWgAAuGhE.jpg

Szczerze mówiąc nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu zwłaszcza że kanał TVP ABC ma problemy z zasięgiem. Co ciekawe to TVP2 emitowało pierwszą edycje Junior Eurowizji paręnaście lat temu. Zorganizowała nawet preselekcje które to prowadził Jarosław Kulczycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LA to pamiętajmy,że w 2012 r. TVP transmitowała całe EURO plus IO. W tym roku to i tak sporo relacji jak na rangę tej imprezy. Swoją drogą nie ma chyba większego sensu rozgrywanie ME w roku olimpijskim. Cykl raz na 4 lata był w porządku. Tak to otrzymujemy karykaturę,a nie poważną imprezę. 

Sport w TVP2- widać,że główną anteną jest TVP1 i ta dysproporcja między rozdzieleniem transmisji w kanałach otwartych zdecydowanie przechyliła się na stronę TVP1. HMŚ, Łyzwiarstwo figurowe czy Copa America- emitowana w TVP1 tylko. Podobnie jak EURO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na to, że TVP nagrywa nową wersję lektorską do cyklu "Gang Olsena"? Ciekawe po co? Pamiętam, że podczas poprzedniej emisji serię czytali panowie: Gudowski, Szydłowski i chyba Olejniczak. A wczoraj drugą część czytał o dziwo Piotr Borowiec. Pierwsza część też była nagrana od nowa, choć lektor został ten sam co poprzednio - Maciej Gudowski.

Faktycznie, nagrali nową wersję. Możliwe że stara wersja zaginęła albo się zepsuła, choć to nie jest bardzo prawdopodobne. Różnica jest, zwłaszcza jak się przez pewien czas oglądało filmy z tego cyklu na ATM, i tam bodajże Brzostyński czytał.

 

Co do Większej Gry - tylko czekać na reaktywację Koła fortuny pod nazwą Róg obfitości :rofl:

A ja bym tu dał nazwę z ZCDCP - "Krąg obfitości". Też by pasowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, faktycznie jest nowa wersja lektorska. Co ze starą tego nie wiem. Przy ostatniej emisji była stara i nic nie wskazywało na nic, jakby coś miałoby się z nią stać. Dziwne.

 

Reaktywacja Wielkiej Gry dla mnie to parodia. Przypomnę, co w lutym mówił Chmiel: "Reaktywujemy Wielką Grę".  A teraz? To nie jest reaktywacja, skoro tytuł inny, formuła się zmieni, studio, oprawa, no i prowadzący. Jak dla mnie to zupełnie coś innego, a nie reaktywacja.

O właśnie, Koło fortuny można też reaktywować, możliwe, że zrobią jak w wersji rosyjskiej - zasady te same co w polskiej, tylko te występy i rozmowy podczas losowania kołem. Tylko ciekawe, czy jakieś tam plany jeszcze mają, wszak już zaprzeczano, no ale, ale...

Aha - coś cicho o reaktywacji Turnieju Miast. No chyba, że też szykują "superhipernową" formułę.

 

Co do tego Great Interior Design Challenge - też dobre. Pasuje do Dwójki. A Sewing Bee? Też to projekt misyjny, jest o projektowaniu głównie ubrań, ciekawy format, oglądam regularnie.... I na to niech idzie ramówka, a nie na setne powtórki.

 

Konkurs Eurowizji dla dzieci - po pierwsze, podziwiam Cię, Poland, za żródło tureckie. No skąd oni to wiedzą, nie wiem. ;)

Ale do rzeczy - najpierw to powrót musimy potwierdzić. Dopiero jak wrócimy, a nie jest to takie pewne, będziemy myśleć, co dalej.

A do tego nie wiadomo, czy w wypadku ewentualnego powrotu, nie byłoby przypadkiem transmisji w Jedynce? TVP ABC chyba podlega pod TVP1. Nie widziałem nic z Dwójki w tym kanale.

No ale zobaczymy. A do promocji TVP ABC wystarczy np. reklama w Dwójce.

 

Tak, pamiętam tą juniorską Eurowizję. Dwójka transmitowała też obydwie taneczne. Miała też zorganizować trzecią, w 2009, ale nie, bo ponoć nie było kasy. A szkoda.

 

Aha - w nocy natknąłem się na pozycję TVP Kultura "Studio Kultura - rozmowy". Proszę, rozmowy po nocach, czyli jakaś współpraca z TVP Kultura jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...