Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno odejście Torbickiej było by dużym ciosem wizerunkowym dla TVP. Większym niż odejście Piotra Kraśko. Pewnie TVP2 stworzyło by nowy cykl filmowy. 

Maciejolek- tenis w TVP2?? Raczej zapomnij. Liczyłem tu na pewną zmianę, ale się nie zanosi. 

TVOP- ostatnia edycja- umowa podpisana przez poprzedników, a deklaracje padały o stworzeniu własnego formatu. Jednak Czerwiec może być komletnie rewolucyjny w TVP - możliwe,że wszelkie dywagacje o tym co może być mogą być bez sensu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVP straci Torbicką, będzie to najgorsza zmiana kadrowa, jaka się dokonała. Magazyn filmowy powinien być, i takim bardzo dobrym jest właśnie program "Kocham kino", tworzony z pasją.

 

"Jeden z dziesięciu" nie zniknie, nie ma takiej opcji.

A co do zmian czerwcowych, czytałem o nich, wczoraj Newsweek wspomniał o tym w artykule nt. ogólnie telewizji publicznej. Tylko ciekawe, czy wtedy wyrzucą z automatu także szefów anten, czy zostawią? Bo przy takim układzie to obecne miesiące są dla Chmiela okresem próbnym, który wychodzi mu jak na razie całkiem nieźle. Choć prawdą jest, że odejście Torbickiej byłoby wielką stratą w bilansie.

Co do dywagacji - wiadomo, jeśli kierownictwo się zmieni, to wiele z tych rzeczy, o których mówimy w tym temacie, może wylecieć.Ale też może być to kontynuowane. Tak naprawdę to jedna wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już jaka jest oglądalność po trzech odcinkach Rodzinki.pl: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/rodzinka-pl-stracila-460-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja / I tutaj mamy również spadek oglądalności. No cóż. Leci zbyt późno. Ludzie byli przyzwyczajeni do wcześniejszej godziny.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejście Torbickiej z TVP 2 jest już, według mnie, przesądzone. Sprawa rozbija się pewnie o kontynuację jej cyklu. TVN może wcale nie chcieć tego na naziemne anteny. Tylko do kodowanej TVN Fabuły. A to strata dla widzów. To będzie najgorsza #dobrazmiana nowej TVP, jeśli się oficjalnie potwierdzi. Swoją drogą, czy nie tego właśnie domagali się niektórzy? Zwolnienia znanych i zastąpienia ich przeciętniakami. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 

to osoby jednej plci mogą się rozmnazac? Prawo naturalne (jako ateiście to chyba najbliższe) wie najlepiej co jest dewiacja a co nie, nie mogą się rozmnazac jak np. mieczaki, które sa obojnakami. patrząc na nature wymarli by po prostu, a jak wiemy ewolucja (a nie kreacjonizm) funkcjonuje, wiec ewolucja zdecydowala, ze związek dwóch plci jest naturalny a jednej niekoniecznie, nieprawdaż?

Nieprawda. Związki jednopłciowe występują nie tylko u ludzi. Czyli są naturalne. Natura nie jest doskonała. Orientacja nie jest dewiacją. Heteroseksualna orientacja całej populacji, nie jest warunkiem jej istnienia. Technicznie rzecz biorąc, osobniki homo mogą się rozmnażać. Naprawdę, Idealnie dobrałeś sobie avatar - pasuje ci. ;)

 

@wislok
Kraśko będzie pracował dla WP. Tak więc, dzięki uprzejmości TVP, nowo powstała konkurencja wcale nie musi martwić się o pozyskanie znanych twarzy. Nawet mają w czym wybierać. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie Kocham kino z innym prowadzącym. Torbicka jest jakby symbolem tego programu, chyba jego twórcą też była i rzecz jasna prowadzącą. W ogóle ilu mamy teraz krytyków filmowych w TVP? Raczek, Chaciński, Kłopotowski. Trzech. Jak Kocham kino, to tylko z Torbicką. Jeżeli kto inny, to tylko nowy cykl. Może jakiś przeniesiony z TVP Kultura?

 

Według WM, Popek odchodzi z TVP2. No cóż, była taka sobie. I teraz ciekawe, co z tymi dwoma jej programami, co mają lecieć w Dwójce. Możliwe, że pójdą do Jedynki, gdzie Popek ma być jej nową twarzą i prowadzić Świat się kręci.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-o-mnie-sie-nie-martw-4-stracil-130-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja - dobre wyniki OMSNM. Przegrana mnie nie dziwi, bo konkurencja mocna.

 

Rodzinka.pl - i tutaj właśnie pora decyduje. Nie wiem, jak było w środy o 21:10. A tak to mamy spadek. Coś czuję, że serial czeka przerwa, albo zakończenie emisji. Kilka wariantów jest. Ale wszystko zależy od Chmiela.

 

Chmiel robi w Dwójce bardzo dobrą pracę, więc nie widzę sensu zmiany w czerwcu. A tak przyjdzie nowy szef i będzie miał swoją wizję na Dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TVP ma w pełni prawa do nazwy "Kocham Kino", czy też Torbicka ma coś do powiedzenia?

Raczek na pewno nie, ponieważ przyznał się otwarcie do swojej orientacji homoseksualnej. Poza tym, jest związany z TOK FM. Kłopotowski ma swój program na TV Republice. Chyba, że go przeniosą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita

Krzysztof Kłopotowski od stycznia br. nie prowadzi już programu w TV Republika. Od marca br. prowadzi z Łukaszem Morozem program ''Tanie Dranie'' w TVP Kultura.

 

@Arkon

To prawda. Z kabaretem ''Paranienormalni'' pożegnano się już w styczniu br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Chiquita osobiście mam pewną słabość do Kraśki, trudno mi to racjonalnie wytłumaczyć, bo byłem mocno krytyczny do jego ostatniego okresu pracy w TVP. Ja tym ludziom nie życzę źle, rynek jest dość duży,mamy dużo telewizji, czasopism, różnych projektów internetowych. Diana Rudnik znalazła pracę , tego samego życzę Piotrowi Kraśce i innym. Jak ktoś się nie odnajduje w TVP- nie odpowiada mu osoba prezesa TVP, który do niedawna był czynnym i ważnym politykiem to przecież nie musi pracować w TVP. To samo dotyczy pani Torbickiej. Osobiście ją cenię i bardzo lubię, szkoda,że sama nie widziała potrzeby dopuszczenia głosów krytycznych odnośnie "Idy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już jaka jest oglądalność po trzech odcinkach Rodzinki.pl: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/rodzinka-pl-stracila-460-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja / I tutaj mamy również spadek oglądalności. No cóż. Leci zbyt późno. Ludzie byli przyzwyczajeni do wcześniejszej godziny.

Same krytyczne komentarze na WM wskazują na to, że ludzie mają już dość, a nie że pora emisji im nie odpowiada. Mam nadzieję, że wraz z zakończeniem tego serialu znikną też wałkowane do obrzydzenia powtórki na TVP 2 i pozostałych kanałach TVP.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

W sprawie chodzi, o ingerencję w program bez jej wiedzy. Nie, o jakieś inne stanowiska. Powiedz mi, dlaczego w ogóle ma martwić się, o cudze opinie w swoim autoskim programie? Może krytycy filmowi, też powinni streszczać zbiorowe uwagi, zamiast przedstawiać swoje przemyślenia? Bez sensu. Opinia Torbickiej musi być subiektywna. Pluralizm TVP, nie może zabijać indywidualizmu ekipy. Właśnie dlatego uważam go, za złą zasadę w odniesieniu do jednostki.

 

Opinia Kłopotowskiego na ten temat, to jakaś kpina. :roll: Otwarcie przyznaje, że wyru..ali Torbicką. I jeszcze wmawia, że ma dalej pozwolić się je.ać, bo ich racja jest słuszna. Zupełnie niepoważny człowiek. Pani Grażyna powinna uciekać z tej TVP jak najszybciej.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

W sprawie chodzi, o ingerencję w program bez jej wiedzy. Nie, o jakieś inne stanowiska. Powiedz mi, dlaczego w ogóle ma martwić się, o cudze opinie w swoim autoskim programie? Może krytycy filmowi, też powinni streszczać zbiorowe uwagi, zamiast przedstawiać swoje przemyślenia? Bez sensu. Opinia Torbickiej musi być subiektywna. Pluralizm TVP, nie może zabijać indywidualizmu ekipy. Właśnie dlatego uważam go, za złą zasadę w odniesieniu do jednostki.

 

Opinia Kłopotowskiego na ten temat, to jakaś kpina. :roll: Otwarcie przyznaje, że wyru..ali Torbicką. I jeszcze wmawia, że ma dalej pozwolić się je.ać, bo ich racja jest słuszna. Zupełnie niepoważny człowiek. Pani Grażyna powinna uciekać z tej TVP jak najszybciej.

Ja nie widzę problemu w tym,żeby pani Grażyna Torbicka zrobiła rozmowę przed filmem "Ida", gdzie zaprosiła by np.pana Kłopotowskiego i innych krytyków filmowych i po prostu była dyskusja na temat tego dzieła. Widziałem nieraz przed projekcją filmu w ramach jej cyklu pewną zapowiedź dzieła, rozmowę o nim. Tak tego jako widz telewizji publicznej oczekuję :pluralizmu, którego byłem pozbawiony dotychczas, bo był jeden magazyn filmowy, gdzie jak widać Grażyna Torbicka nie dopuszczała zdania innego niż zgodnego z jej. Skoro tak to niech idzie do tego TVN. Swój do swego ciągnie jak widać.  

Pan Kłopotowski przyznaje,że taka ingerencja miejsca mieć nie powinna. Oczekiwałbym w tej sytuacji,ze pani Grażyna Torbicka porozmawia ze swoimi przełożonymi, może wprowadzi jakieś zmiany i przy okazji emisji dzieł, które budzą kontrowersje wśród społeczeństwa poprzedzi je dyskusją czy coś takiego. Inna sprawa,że to może być pretekst. Doskonale wiadomo,że stacje komercyjne płacą lepiej. 

 

Zmienając temat : Czy TVP 2 to pokazywała, bo miała emitować nagrody Kisiela ?? https://www.youtube.com/watch?v=nTR8ABHguWA Krytyka serialu TVP . Sam nie oglądałem jeszcze tego serialu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego Torbicka miałaby organizować taką dyskusję w swoim autorskim programie? Jeśli Kurski widzi potrzebę tłumaczenia treści filmu, to niech stworzy nowy program. A nie wchodzi do kogoś z buciorami bez pytania. To autorytaryzm, nie pluralizm. Takiej TVP nikt nie oczekuje.

 

Ty jak zwykle rozstawiasz po kątach. Choć akurat Torbicka przez lata unika jednoznacznych wypowiedzi na tematy poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ''Idy'' to Torbicka powinna zorganizować dyskusje w ''Kocham Kino'', i wraz z tym powinna zaprosić np. Kłopotowskiego czy innego krytyka filmowego by dyskutować o filmie Pawła Pawlikowskiego. Dla mnie TVP nie jest telewizją autorytarną.

 

Co do rzekomego odejścia Torbickiej do TVN-u to TVP sporo przy tym straciła niż zyskała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużono umowę na produkcję hitowego serialu "M jak miłość". Emisja w TVP2 pozostanie co najmniej do końca roku: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/m-jak-milosc-pozostanie-w-tvp2-co-najmniej-do-konca-roku

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec

Nie powinna, to jej własny program, a nie dyskusja panelowa której jest moderatorką. Kłopotowski sam nie mógł zorganizować programu w swoim imieniu? Lepiej było podcierać się autorytetem kogoś innego?

 

TVP w coraz większym stopniu staje się autorytarna. Indywidualizm dziennikarzy znika z każdym kolejnym odejściem. Torbicka będzie ukoronowaniem takiego podejścia.

 

To TVP traci, bo telewizja bez nazwisk, jest dużo mniej interesująca.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego Torbicka miałaby organizować taką dyskusję w swoim autorskim programie? Jeśli Kurski widzi potrzebę tłumaczenia treści filmu, to niech stworzy nowy program. A nie wchodzi do kogoś z buciorami bez pytania. To autorytaryzm, nie pluralizm. Takiej TVP nikt nie oczekuje.

 

Ty jak zwykle rozstawiasz po kątach. Choć akurat Torbicka przez lata unika jednoznacznych wypowiedzi na tematy poglądów.

To jest TVP- Telewizja Publiczna,a nie prywatny folwark pani Torbickiej czy kogokolwiek innego np. Kłopotowskiego. Tak przez lata jest problem pluralizmu w TVP, gdzie wiele osób nie znajdowało swojego  punktu widzenia choćby na "Idę", bo był jeden magazyn z jednymi poglądami . Dopóki one były zbieżne z twoimi to Ci to nie przeszkadzało. 

Skoro sobie Ty-ujesz to Ty także rozstawiasz po kątach np. takiego Pospieszalskiego, Terlikowskiego, Karnowskich. itd. Tobie wolno,a mi nie?? Skoro Torbicka chce odejść to ok, mamy wolny rynek to nie jest tak,że nie ma życia poza mediami publicznymi. Wy[beep] dziennikarze kilka lat temu z mediów publicznych stworzyli własne media : wpolityce.pl, Telewizja Republika, tygodniki opinii i w swoich prywatnych przedsięwzięciach głoszą to co chcą, jednak TVP to nie jest prywatny folwark. 

Ty z kolei chcesz tu wprowadzić pewną cenzurę- obnosisz się ze swoim antyklerykalizmem, jednocześnie nie chcesz,żeby TV Maniac czy Mr Music wyrażali swoje poglądy na temat homoseksualizmu. Nie Ty tu będziesz rozstawiał użytkowników po kątach i mówił kto się może z czym obnosić,a z czym nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...