Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy program publicystyczny zamiast ''Tomasz Lis na żywo'' będzie dopiero jesienią. Zamiast tego, zostanie wyemitowany nowy polski serial pt. ''Artyści'':

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-artysci-zamiast-tomasza-lisa-w-tvp2-wiosna-bez-publicystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka.pl - no ja też, ale może warto by wprowadzić młodszych bohaterów, którzy z czasem zastąpią np. Musiała, Zdrójkowskiego i tak dalej. Są coraz starsi.

 

Sprawy bieżące. No, to Chmiel gra ryzykownie. Chce mieć pewność, że nowy program publicystyczny będzie dobry. Więc wiosną bez publicystyki, a z serialem. No, no. Plus jest taki, że leci po M jak miłość, więc ok. 2 miliony będzie miał. Ale minus - a można było to dać w niedziele o 22:00. Idealna pora, wszak niedziele wieczór dawniej należały do kultury /i teraz też, vide Studio Teatralne Dwójki/. Ale - obejrzy się i się zobaczy.

 

Ale teraz ciekawe, co w marcu poleci w Dwójce w poniedziałki. Może "Towarzysz generał"? Można wypromować jakoś pasmo w TVP Historia. Albo jak teraz - dokumenty, bo gal "Człowieka roku" pewnie nie będzie.

 

Seriale to już pewniakami były za poprzedniego szefa Dwójki.

 

Cały czas jednak i tak jest wiele do poprawy - usunięcie powtórek. Cejrowski - ileż można? Na sygnale - litości, a powtórek Rodzinki.pl jest multum. Codziennie w TVP2 jeden odcinek conajmniej. Przeliczyłem ostatnio ile odcinków w tygodniu Rodzinki leci w TVP2. Przykładem jest ten tydzień. Aż 13. Trzynaście powtórek. Normalnie 14, ale w tym tygodniu jedna wypada. Mamy po 2 od poniedziałku do czwartku, 3 piątek, znów 2 w soboty i 1 w niedzielę. Czy nie za dużo? Od wałkowania Rodzinki są już TVP HD i TVP Seriale. Po co to dublować i w Dwójce?

 

Niedługo powinniśmy wszystko wiedzieć. Są dni powszednie o 19:30 wolne. Po co drugi raz powtarzać Barwy szczęścia z poprzedniego dnia? Jedna powtórka chyba wystarczy. A jak nie - masz na VOD. Ciekawi mnie weekend - będą duże zmiany. Cejrowski, powtórki Makłowicza, właściwie z soboty od 11:10 do 18:00 pewniakami są tylko Familiada, Słowo na niedzielę i Kocham kino. I jeszcze niedzielny wieczór. Podejrzewam, że jednak będzie jak było, czyli film.

 

I jeszcze co do Panoramy. Wiem, że już o zegarze i tak dalej. Zmiany też realizacyjne. Najpierw jest jingiel, potem prezenter się wita, jest forszpan, potem czołówka i już dalej normalnie. Zmienili kadrowanie. Zmiany na plus. Może w marcu zmienią oprawę? Wszak sześć lat to dużo. I jak już Panorama o 15:45 już nie jest ani świat, ani kraj, to można spokojnie usunąć to z programu dla prasy. Zrobiło się wydanie popołudniowe.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórek Rodzinki.pl nie dadzą rady usunąć z Dwójki, bo potem ludzie by się czepiali że serial leci na kodowanych stacjach. Co do Panoramy, to oficjalnie popołudniowe wydanie nie ma już żadnego dodatkowego słowa w tytule. A od wczoraj chyba przy śródszpanie pojawia się fraza "główne wydanie", czego nie używano chyba wcześniej.

 

Jeszcze co do samej Rodzinki - może wprowadzenie młodszych aktorów byłoby dobre, ale jak to wytłumaczyć w scenariuszu? Przecież nie zrobią tak, że ci młodsi będą grać role już istniejące. Musieliby wstawić coś w stylu "nieślubne dzieci Ludwika" albo jakieś inne rzeczy że to siostrzeńcy czy bratankowie. Zresztą, ja byłbym ostrożny z tym. W polsatowskiej "Rodzinie zastępczej" też wykonano taki manewr, i przy 3 rotacji dzieciaków zrobił się niezły mętlik w głowie, a serial ostatecznie się skończył z powodu słabej widowni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też widzę, że o ile politycznie ta formacja strasznie się odcina od dawnych czasów, to jednak chyba tak naprawdę za nimi tęskni, jest nimi zafascynowana. Wręcz by skazywała na śmierć gdyby mogła ludzi działających wtedy, ale z kolei całymi garściami sama czerpie z tamtych lat. Teleranek, Turniej miast, Wielka Gra, Sonda. Wszystkie niby "relikty dawnych, złych czasów". Mnie by to nie raziło, ale ich? To mnie dziwi, a was oczywiście nie, bo łykacie każdą ciemnotę. Jeśli ja kontestuję jakieś czasy, działania, to nie promuję tych metod, czy programów które tworzyli tamci ludzie. Wtedy jestem wiarygodny w tym co mówię i robię.

 

W takim razie jeszcze proponują zrobić casting na nowych prowadzących Kabaret Starszych Panów, reaktywować Podwieczorek przy mikrofonie, Studio 2, Jarmark, Piątek z Pankracym, 5-10-15, Kobrę, W starym kinie, Festiwale Piosenki Żołnierskiej i Radzieckiej A Wiadomości oczywiście zmienić na dawną i bardziej adekwatną nazwę: Dziennik Telewizyjny. Towarzyszu Kurski pomożecie?

Ale do czego mają się odwoływać? Legalne polskie władze będące do 1989 roku na uchodźstwie nie nadawały żadnego własnego kanału tv, którego programy można by było reaktywować. Mamy zamknąć TVP jako "relikt dawnych, złych czasów"?

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka.pl - to czemuś od kilku lat to wałkują? Co jakiś czas się zdarza, że ten sam odcinek leci na trzech antenach ! Jak już mają, to niech chociaż ograniczą, a nie dawają po 16 odcinków powtórkowych na tydzień. Oczywiście potem wejdą odcinki premierowe, to powtórek będzie mniej. To samo można o Cejrowskim powiedzieć. Przecież leci w TVP Rozrywka /tutaj to kpina, bo co podróże mają wspólnego z rozrywką?/ A TVP Rozrywka jest w NTC. Więc z Dwójki go można bez problemu usunąć.

 

Scenariusz? No właśnie tu problem. I tutaj trzeba byłoby zakończyć serial, by już nie mieszać. Rodzina zastępcza - tak, pamiętam, że zmienili dzieciaków i widownia poleciała w dół. Więc podejrzewam, tak 2-3 sezony, i to byłoby na tyle. Ładnie trzeba zakończyć, a nie jak tacy Złotopolscy.

 

Panorama - a zatem wydanie z 15:45 stało się popołudniowym. Główne wydanie teraz o 18:00, bo o 15:45 było wydanie "kraj'/"świat". I tutaj ciekawostka - w Wiadomościach zrezygnowali ze stania, w Panoramie nadal stoją. Do tego nowa realizacja i tak dalej.

 

Ciekawostka. TVP2 nie promuje w głosowaniach do Telekamer "Paranienormalnych Tonight", którzy są nominowani. Jeszcze kilka dni temu promowali. Teraz nic. Na paskach, ogłoszeniach wizerunkowych, w samym programie nic. Wszystkie inne nominacje TVP2 lecą normalnie. Boją się, że program, który kilka dni temu skasowali, wygra? No właśnie, ciekawe, co będzie, jak wygra. Rudnik i Kraśko są nominowani i TVP jakoś ich nie usunęła /albo i usunęła, albo nie wiem/,a tutaj - promowali, usunęli, że "głosuj na nich" i nic.

 

I jeszcze jedno - dzisiaj wracają biegi. I dobrze, że dzisiaj pokazują, nawet, jak Kowalczyk już nie ma. No bo nie chcę takiej sytuacji - odpada w kwalifikacjach, a my odpuszczamy sobie zawody i damy np. Rodzinkę.pl.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panoramie akurat przywrócili teraz stanie, bo z tego co pamiętam to jeszcze pół miesiąca temu główne wydanie zaczynało się już na siedząco ze stołu. A w popołudniowej Panoramie dołożyli stolik, i teraz prowadzący siedzi, a stoi tylko na początku, a nie tak jak wcześniej, cały program (czyli wygląda to teraz prawie tak jak w Polsacie, tylko że tam prowadzący w popołudniowym wydaniu stoi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno - dzisiaj wracają biegi. I dobrze, że dzisiaj pokazują, nawet, jak Kowalczyk już nie ma. No bo nie chcę takiej sytuacji - odpada w kwalifikacjach, a my odpuszczamy sobie zawody i damy np. Rodzinkę.pl.

To tak nie działa. Mają wykupiony reklamy pod biegi narciarskie. Naprawdę warto troszkę znać realia funkcjonowania TV. 

 

 

Ciekawostka. TVP2 nie promuje w głosowaniach do Telekamer "Paranienormalnych Tonight", którzy są nominowani. Jeszcze kilka dni temu promowali. Teraz nic. Na paskach, ogłoszeniach wizerunkowych, w samym programie nic. Wszystkie inne nominacje TVP2 lecą normalnie. Boją się, że program, który kilka dni temu skasowali, wygra? No właśnie, ciekawe, co będzie, jak wygra. Rudnik i Kraśko są nominowani i TVP jakoś ich nie usunęła /albo i usunęła, albo nie wiem/,a tutaj - promowali, usunęli, że "głosuj na nich" i nic.

 

 

Myślę,że naciągana teoria. Dlaczego mieli by akurat ich nie promować.. Sytuacja będzie nietypowa. Nagrody mogą otrzymać osoby i programy wywalone z TVP za to,że były złe,a tu w ocenie jakieś części widzów było odwrotnie i teraz pytanie jak mocne będą aluzje lub nie do nowych władz TVP i to wszystko live na antenie tego nadawcy. Logika nakazywała by TVP wycofanie się z transmisji :D Nawet kosztem kar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale powtórki serialu ''M jak Miłość'' nadal tłumaczą na język migowy starzy tłumacze zamiast nowych, którzy tłumaczą na język migowy programy w TVP Info. Najczęściej serial ''M jak Miłość'' na język migowy tłumaczy Zbigniew Grzegorzewski - od lat 70-tych tłumacz języka migowego w TVP, tłumaczy także program ''Pełnosprawni'' w TVP Sport.

 

Dawniej ''M jak Miłość'' na język migowy tłumaczyli Józef Henzel i Mirosława Sosnkowska, którzy prawdopodobnie już przeszli na emeryturę bo już nie tłumaczą w TVP.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk

Starsi tłumacze języka migowego jak Zbigniew Grzegorzewski, Józef Henzel czy Mirosława Sosnkowska tłumaczą programy w TVP od samego początku ich pracy. Przypomnę, że pierwsze programy z tłumaczem języka migowego już powstały pod koniec lat 70-tych m.in. weekendowe wydania ''Dziennika Telewizyjnego'' w TP2 (od 1987 ''Przegląd Tygodnia'', później ''Echa Tygodnia'' i ''Echa Panoramy''), niedzielny poranny ''Film dla niesłyszących'' w TP2 i ''W świecie ciszy'' w TP1 (od 1989 w TP2).


Od piątku, 4 marca o godz. 13:35 będzie emitowany serial ''Paweł z Tarsu''. Także tego samego dnia o godz. 22:20 będzie emitowany program ''Dzięki Bogu już weekend'' (prawdopodobnie będzie to powrót po latach przerwy), a o godz. 23:25 pojawi się nowy program ''Komediowa scena Dwójki'', który najprawdopodobniej zastąpi program stand-up'owy ''Tylko dla dorosłych''.

 

W sobotę, 5 marca o godz. 10:45 będzie nowy program kulturalny pt. ''Śniadanie na trawie - tygodnik kulturalny'', który zastąpi ''Kultura Głupcze''. O 11:20 pojawi się nowy program muzyczny pt. ''Dzika muzyka'', o 11:50 program przyrodniczy ''Ostry z natury'' a o godz. 20:05 po czterech latach przerwy powróci teleturniej ''Kocham Cię, Polsko!''.

 

W niedzielę, 6 marca o godz. 19:05 powróci program ''P[beep]rnij mnie''.

 

Póki co, 3 marca nie będzie premiery ''Sondy 2'' - zamiast tego będzie film ''Krucjata Bourne'a''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedli mnie. Po prostu zawiedli. Dalej powtórki Boskich. Dalej te wkurzające powtórki Cejrowskiego.

Premierowy Jeden z dziesięciu od 29 lutego. Czyli jak prognozowałem. Dalej emisja 5 razy w tygodniu.

Paweł z Tarsu to powtórki.

 

Ale najbardziej mnie wkurzyły Barwy szczęścia. Premiery bez zmian, dalej trzy powtórki /o dwie za dużo!/ i jeszcze wraca emisja piątkowa. Naprawdę z tego serialu chcą zrobić polską Modę na sukces. Więc proponuję emisję także w weekendy. Może jesienią. A w niedziele rano znów zaśmiecanie powtórkami, nie nie.

 

Warto zauważyć, że pojawienie się tego badziewia w piątki przesunie "O mnie się nie martw" na 20:40, "Rodzinkę.pl" na 21:40, a "Dzięki Bogu już weekend" na 22:25. Dzięki Bogu już weekend - a to ciekawe. Powrót do starej nazwy i formuły? Czyli każdy kabaret prowadziłby co tydzień? Jeżeli tak, to na plus. Komediowa Scena Dwójki? Pewnie Tylko dla dorosłych. Teraz nawet będzie dłuższe - nie 20, a ok. 50 minut. Też na plus.

 

Soboty? Poranki psuje tylko ten Cejrowski. No chyba, że nagle TVP mu zleciła robienie nowych odcinków, a w to wątpię. A tak same dobre programy się szykują, ale niech ujawnią szerzej, o czym mają to być. Od Familiady pasmo bez zmian. Kocham Cię, Polsko - już pisałem. W dodatku odcinki będą trwały ok. 90 minut. Cieszy. W pierwotnej wersji chyba tyle nie trwały? Nie liczę jesieni 2012.

 

Niedziele? Barwy szczęścia psują ramówkę. Teraz już nie cztery a pięć. Makłowicz może zostać, ale niech się zdecyduje - czy kulinaria, czy podróże. P[beep]rnij mnie - a to ciekawe. Nigdzie nie znalazłem informacji o II serii. Możliwe, że to powtórka I. W nocy znów serial amerykański "Psychoza" - następny o świetnej porze, 03:00.

 

Krótko - no jest dobrze, no ale minusy też są.

 

Nie ma Sondy 2 na razie, nie ma też Artystów. A co do Sondy 2 - kolejne nowe informacje - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sonda-2-wiosna-w-tvp2-wyobrazenia-kurka-i-kaminskiego-konfrontujemy-ze-wspolczesnoscia. Brzmi obiecująco, ale jak to wyjdzie "w praniu"?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychoza (oryg. Bates Motel - znany z 13Ulicy) będzie emitowany po 23:00 - to powtórki pewnie tak późno

A Sonda2 i Artyści pewnie pojawią się później. Ramówka pewnie była już wcześniej zatwierdzona i ciężko dokonać w krótkim czasie wielu zmian. Nadal jest do d... oby lepiej na jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DBJW ma wrócić, to bardzo fajnie, ale oby było na żywo, to będzie się to wspaniale oglądać. Dobrze by było, gdyby ta "Komediowa scena 2" naprawdę okazała się nową formą "Tylko dla dorosłych", bo o ile programów kabaretowych jest dużo, to widowiska przedstawiającego stand-up nie ma praktycznie w ogóle w polskiej TV. I oczywiście niech to będzie bez cenzury.

 

Co do Sondy 2 - widać że dopracowują formułę. Ale jeden prowadzący? No, nie wiem... może sobie poradzi.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek (5 lutego 2016 roku) w TVP2 i TVP Sport będzie transmitowany międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Pedro's Cup. Zawody będą nie tylko ważnym sprawdzianem, ale i istotnym etapem w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

 

 
[...]

Transmisje z Pedro's Cup Łódź 2016 w piątek (5 lutego 2016 roku) os godziny 17.30 na antenie TVP Sport oraz od godz. 18.50 na antenie TVP2.
 
 
Początek relacji w TVP Sport o godz. 17:30. "Dwójka" zagości w Atlas Arenie w Łodzi od godz. 18:50.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziele? Barwy szczęścia psują ramówkę. Teraz już nie cztery a pięć. Makłowicz może zostać, ale niech się zdecyduje - czy kulinaria, czy podróże. P[beep]rnij mnie - a to ciekawe. Nigdzie nie znalazłem informacji o II serii. Możliwe, że to powtórka I. W nocy znów serial amerykański "Psychoza" - następny o świetnej porze, 03:00.

 

 

Podróże Makłowicza to jedyny program, który oglądam w TVP2. Kilka miejsc, w których bywał stały się inspiracją dla moich wypadów za granicę. Pora emisji jest bardzo dobra, w sam raz po późnym śniadaniu w niedzielę. I formuła też mi odpowiada: więcej podróży, pokazywania ciekawych miejsc, mniej wątków kulinarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu ''Wielkiej gry'', to podobne plany miał ówczesny Prezes TVP Andrzej Urbański w latach 2007-2008, lecz z tych planów szybko zrezygnował. Ciekaw jestem także, czy formuła programu by się sprawdziła w współczesnej telewizji?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o reaktywacjach. O Studiu 2 można zapomnieć. Już TVN próbował coś w tym stylu wskrzesić,ale z marnym skutkiem. Kabaret Starszych Panów, Podwieczorek przy mikrofonie, Piątek z Pankracym - to wszystko odpada. Jarmark? Cała trójca jeszcze żyje, ale nigdzie nie było pomysłu reaktywacji. Kobra? Też stare dzieje. Festiwale to samo. W starym kinie można reaktywować.

 

Wracam do TVP2. Kocham Cię Polsko w soboty - tak jak przewidywałem niedawno, gdzie to umieścić. Bardziej literackie? Niech zostanie rozrywkowy charakter programu, bo jak będzie poważny, to z góry można to skreślić. W dodatku kandydatury prowadzących - Kammel i Musiał. Ileż można tego Musiała? Niech sobie gra w tej Rodzince.pl. W ogóle za dużo go w tej Dwójce.

 

A co do Rodzinki.pl chciałbym zadać pytanie - czy serial ma się zakończyć po tej serii, czy też go kontynuować do skutku? Moim zdaniem prawdopodobny jest wariant I. Dzieci są coraz starsze, serial nadal się dobrze ogląda, ale pewnego dnia zakończą się pomysły na odcinki. A tak to będzie jak ze Złotopolskimi - będą tylko zajmować miejsce w ramówce.

 

W "Pytaniu na śniadanie" niedawno gościł Pospieszalski, by... kolędować. Był też szef TVP Historia. No dobrze. Wstawiam to jako ciekawostkę. Nie często to się zdarza. Ciekawe, czy tutaj "nowa władza" coś zmieni.

 

W ogóle przydałby się program kulturalny. Może tak emitować "Tygodnik kulturalny" z TVP Kultura? No nie, albo wymyślić jeden nowy program kulturalny. Dodam, że niedługo wraca "Kocham kino". Będzie jak jesienią w soboty. Więc po co ta przerwa była, nie wiem.

No to TVP2 wychodzi na przeciw twoim oczekiwaniom - od 5 marca o 10:45 tygodnik kulturalny "Śniadanie na trawie" a po nim o 11:20 program muzyczny pt. Dzika Muzyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, odważnie polecieli z "Wielką Grą". Jeszcze jakiś czas temu były to tylko marzenia, a tu proszę, zaczyna to się urzeczywistniać. Coś czuję że chcą zrobić tak, aby Dwójkę dało się oglądać bez obrzydzenia, niezależnie od poglądów. Ale obawy dyrektora są zrozumiałe. Nie wiadomo czy to się przyjmie, bo niestety widzowie w tym kraju nie grzeszą zbytnio inteligencją, karmieni od wielu lat doku-soapową papką. I tutaj pojawia się problem, czy TVP ma iść w komercję i dawać programy tylko dla oglądalności, czy stawiać na ambitniejsze rzeczy, mniejszą uwagę poświęcając słupkom oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Pedros Cup - czemuś póżniej niż w TVP Sport, tego ja nie wiem.

Makłowicz - no dobra, każdy ma swoje gusta, ale przestałem go oglądać. Oglądam tylko iluzorycznie. Głównie z powodu, że kiedyś to więcej gotował, a mniej pokazywał ciekawe miejsca. Teraz jest dokładnie na odwrót - więcej podróży, mniej kulinariów. To w końcu program podróżniczy czy kulinarny? Niech się zdecyduje.

O tygodniku kulturalnym już było wspominane. Program muzyczny? Być może będzie w tej "Dzikiej muzyce" o rocku, i tak dalej, ale zobaczymy.

 

Wielka gra. No właśnie. Chyba czytali nasze forum. ;)

Oglądam powtórki w TVP Historia, i przy zmianie władzy, twierdziłem, że szanse na reaktywację są iluzoryczne. A jednak. Pomysł już mi się podoba. Tylko to odświeżenie formuły... Już mi się nie podoba. Przecież formuła do 2006 była idealna. Po co zmieniać? Jeżeli wraca Pani Ryster, to wielki plus, bo nikogo innego w tym programie po prostu nie wyobrażam. A obawy no podzielam, bo dzisiaj rynek telewizyjny jest taki jaki jest. Ja bym postawił w połowie na ambitniejsze rzeczy, a połowę na typowo komercyjne, albo 75% ambitne, 25% komercyjne. Chce zrobić antenę dla każdego.

 

Jeszcze jedno - pasowałoby w końcu wyemitować ten odcinek z 2006, w którym uczestnik wygrał, ale pieniędzy nie dostał, bo emisji nie było. Ale plany są dobre.

 

Chętnie bym widział o 19:30 jakiś inny teleturniej. Taka alternatywa dla Wiadomości. Va Banque, Duety do mety, Krżyżówka szczęścia, Krzyżówka 13-latków. A w piątki Wideoteka dorosłego człowieka. Nie zaszkodzi przesunięcie następnych pozycji o 10-15 minut. Można zbudować dobrą wieczorną ramówkę w Dwójce w piątki - teleturniej, program muzyczno-wspomnieniowy, seriale, potem kabarety.

 

No ale, zobaczymy, czy te plany w ogóle wypalą. Na razie tylko "Wielka gra".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...