Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy prowadzących i jurorów The Voice Kids. Jurorami będą: Tomson i Baron, Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski. Poprowadzą: Szatan, Kammel i Adam Zdrójkowski.

 

W Dwójce właśnie trwa transmisja prawosławnego Święta Przemienienia Pańskiego z Góry Grabarki.

 

Z ramówki zniknął 997. Zamiast niego pojawił się francuski serial Wypadek. Ale wpisali Miasto skarbów.

Edytowane przez Alek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeżeli chodzi o 997 nie podpisali jeszcze umowy na produkcję. Swoją drogą, jak myślicie, teraz produkowałby program jak dawniej OTV Łódź, czy centrala? Osobiście obstawiam, że tym razem by w centrali nagrywali te wejścia Fajbusiewicza.

 

Jurorzy dziecięcego Voice'a. Duża oglądalność pewna, bo Kwiato. I na pewno przypływ fanek na FB "och Kffffffiatuszek jaka ładna koszula!!!!!!!!!!111111oneoneone" :mrgreen:  Jeżeli chodzi o prowadzących, to tyle dobrze, że tu Marceliny nie wpychali. Skoro program z dzieciakami, to i trzyosobowy skład najlepszy. Podobnie myślę, jeżeli chodzi o seniorską wersję.

 

Tak, widziałem transmisję z Grabarki, dokładnie to jej początkowy fragment, jakość nie powalała. Niemniej cały sposób realizacji był na dość przystępnym poziomie. W związku z transmisją dzisiejsze "Pytanie na śniadanie" było skrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co co widziałem to transmisja z Grabarki była w jakości HD.

Co do 997 to myślę, że Łódź nie da sobie odebrać swojego flagowego programu. Tym bardziej, że nawet ten program dla Polsat Play był robiony we współpracy z TVP Łódź.

Tak sobie teraz myślę, że ta 5 z Voiców, czyli Kurdej-Szatan, Zawadzka, Kammel, Musiał i Zdrójkowski poprowadzi imprezę sylwestrową Dwójki, ale do tego jeszcze dużo czasu. Myślę, że ta cała machina organizacyjna będzie około października nabierała tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Froniu - sprawdziłem i tak, Dwójka emitowała powtórki w 1991/1992, a wcześniej też emitowała wybrane odcinki Sondy. Większość faktycznie premierowo emitowała TP1. Mój błąd. Czyli mamy powrót do anteny głównej po 27 latach. Ale czy to pomoże?

 

Miło, że transmitowali uroczystość w Grabarce, dodatkowo na żywo, jakość była dobra, na moje oko było to już HD. Lajka dodam wyemitowali o 12:00.

 

Teraz o The Voice Kids. Tak czułem, że będzie ten skład. O Górniak już pisałem, Tomson i Baron byli pewniakami, Kwiatkowski z kolei w Super Dzieciaku był dobry jako juror. Więc dobry wybór, no i przyciagnie sporo swoich fanów. A, jak śpiewa, to już drugorzędna sprawa.

Prowadzenie? Czułem, że będzie Kurdej-Szatan, bo Kammel to był pewniak. A Zdrójkowski to też na przyciągnięcie widowni głównie z "Rodzinki.pl". Jak Musiał w "dużym" The Voice.

Plejada pisze, że program od września, Wirtualne Media, że od zimy. Ja wierzę tym drugim. Nie ma miejsca na dziecięcy The Voice we wrześniu. W tygodniu nie, w niedziele też nie.

 

I teraz o 997. No też podejrzane, że tu ogłaszali powrót programu, a tutaj zniknął. Albo to wielka ściema, i program w ogóle nie wróci, albo nie podpisali umów.

No Łódż musi produkować program. Nie widzę innej możliwości. Żeby nie było tak jak z Mów mi mistrzu - też długo czekali, i jak wypuścili, to klapa.

 

Więc jeżeli wróci "997", to pewnie 28 września, po zakończeniu tego serialu, co wstawili. Miasto skarbów było pewniakiem, bo i tak nie było na niego innego miejsca niż w czwartek.

 

Na profilu Dwójki na FB są już zwiastuny nowych sezonów "1 z 10" i "Familiady". W obu programach bardzo niewiele zmian. 100. edycja "1 z 10" więc będzie zwykłą edycją. Żadnego specjału. Trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No potwierdzali, no fakt, ale to, że program znikł z ramówki jest mocno podejrzane. No bo gdyby jednak nie było wielkiego powrotu, to byłoby to trochę nie fair. Jak potwierdzali i autor programu, i dyrektor Dwójki, no to trzeba dotrzymać słowa. Pewnie 997 i tak wróci na antenę, tylko, że póżniej. Nie w ostatnim dniu sierpnia, a w II połowie września.

Aha - ile odcinków ma "Wypadek"? Bo zauważyłem, że 31 sierpnia puszczą od razu dwa odcinki. Jeżeli 4, to 997 wróci dopiero 21 września. A jeżeli więcej, to...

 

Tymczasem jutro rozpoczynają się wielkie premiery. Zeszłoroczny manewr się sprawdził, więc powtarzają. I pomyślec, że w zeszłym roku na Barwy szczęścia nie czekałem zbytnio, bo to było badziewie jakich mało. A dzisiaj aż chce się oglądać. Na sygnale - ale to będzie sezon. Jeden z najlepszych w Polsce seriali medycznych. A jak już paradokument, to z walorami misyjnymi.

 

Niewiele się dzisiaj dzieje. A mogliby "Jeden z dziesięciu" też od jutra wznowić. Nic by się nie stało, jakby zaczynali wcześniej serię. No i oczywiście liczę na to, że nie będzie przerwy zimowej. Formuła programu w ogóle takowej nie wymaga.

 

Wrócę jeszcze do "Pod wspólnym niebem". W obsadzie jest np. Szwedes - no, dawno niewidziany w serialach. Tylko ten Wolski.. Jeżeli to będzie na poziomie szopki w muzeum, to podziękuję. Ale liczę na miłe zaskoczenie.

 

Ogółem lato w Dwójce w tym roku było bardzo nudne. Jedyny plus to festiwale cygańskie, piosenki polskiej i czeskiej, koncert The Voice pod żaglami i 25-lecie Disco Polo. Ponadto czeskie filmy. Na minus - brak kabaretów, nadmierne powtórki.

Dobrze, że od jutra znów będzie co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei....

 

Serial o Osieckiej - no, brawo. Serial jej się należy. Wybitna autorka wielu tekstów, artystka, poetka... Miała burzliwe życie, więc warto zrobić o niej serial. Żeby tylko się do tego bardziej przyłożyli, niż jak "Bodo" - też miał być hit, a wyszło jako tako.

Ale na razie to plany. Ciekawe, co z nich wyjdzie.

 

Jeżeli "Wypadek" ma 6 odcinków, to 997 wróci w pażdzierniku. Pierwszy czwartek to 5. No chyba, że znów coś nie podpiszą.

 

Wolski to tylko współautor, ale no właśnie. Też liczę na to, że to będzie dobry serial. Jeżeli tak, to będzie dobrze.

 

Tymczasem Plejada informuje przy tekście o Brzozowskim i Kole fortuny, że "program dostał bardzo dobry czas antenowy - godzina 18:00".

Muszą chyba mieć bujną wyobrażnię, skoro to piszą. No jaka 18:00? O tej porze jest "Panorama"! I co z nią zrobią? O 18:30? Wcześniej? Póżniej?

A co z "1 z 10"? Już zwiastuny nowej serii, 18:45, i co? Do zmiany?

Oj, coś tu chyba nie gra. Za trzy dni konferencja ramówkowa i powinniśmy wszystko wiedzieć.

Ja tam im nie wierzę. Ma być o 16:30 i to jest oficjalna wersja.

 

Tymczasem rozpoczęła się jesień serialowa. Barwy szczęścia wróciły. Tylko ta czołówka i ten podkład muzyczny - no pasuje do paradokumentów, a nie serialu obyczajowego. I to jedyne, co pozostało z dawnego żenadnego poziomu.

A tak - dalej wysoki poziom, niewiele zmian, dalej chce się oglądać. Obecnie numer 1 wśród polskich seriali. M jak nic już dawno stoczyło się w dół.

 

A Na sygnale i wątki misyjne? Pierwsza pomoc, ratowanie ludzi - tu wątki są. W paradokumentach typu Szpital tego nie ma. Albo innych w innych stacjach.

Tylko mam jeden mankament - scenariusze. Czasami w ogóle "odlatują". Nie wiem kto tam im pisze te scenariusze, ale... do takiego serialu to nie pasują.

 

W tym tygodniu dwa seriale, za tydzień większość stałych pozycji. I jesień się rozkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czas na moją opinię nt. tego, co wiemy z ramówki TVP2 (3 tygodnie na wyjeździe wakacyjnym, nie zawsze mogłem śledzić bieżących wydarzeń):

 

Koło fortuny - dla mnie wybór prowadzącego (Rafał Brzozowski) bardzo dziwny. Dam szansę, nie wiem czy ten prowadzący nie będzie strzałem w stopę. Pora dla mnie całkiem akurat.

 

Sonda 2 - decyzja o przeniesieniu do TVP1 jeszcze dziwniejsza niż wybór prowadzącego do Koła fortuny. Jak oni mają zbudować stabilną widownię, skoro tak często zmieniają pory?

 

Pod wspólnym niebem - śledzić nie będę, bo przez ostatnie lata mam dużego pecha do sticomów (z paru seriali tego typu, które śledziłem w polskiej telewizji w ostatnich latach ostał się tylko Świat według Kiepskich). Oby był jednak dobry, żebym miał powód do [beep] sobie w brodę :wink:.

 

Miasto skarbów - tutaj się trochę bardziej rozpiszę. Pora w czwartek o 21:45 jest całkiem dobra (uwzględniono parę minut na przełączenie z Ojca Mateusza z TVP1 na TVP2), o ile komercyjna konkurencja (bardziej AXN, bo swoje premiery zaczyna w bardziej nietypowym momencie [dość często po jakimś czasie od zaczęcia sezonu jesiennego]; chociaż pora emisji 2. sezonu Belfra na Canal+ to nadal tajemnica) nie wpadnie na premierę swoich seriali kryminalnych o porównywalnej porze oraz Legia nie przejdzie dwumeczu z Tyraspolem w Lidze Europy (w wypadku awansu Legii do fazy grupowej Miasto Skarbu może mieć obsuwy, jeżeli prawdą będzie emisja otwartych meczy LE na TVP2). Problem polega na tym, że Ojciec Mateusz rozpoczyna emisję w TVP1 jeszcze 31 sierpnia (analogicznie inny kryminalny stały punkt ramówki TVP1 Komisarz Alex - od 2. września), a Miasto skarbów dopiero 14 (jeżeli LE będzie na TVP2 ze względu na Legię, to dopiero 21 - ale wtedy się mogą nie wyrobić z emisją do Sylwestra) września.

 

Serialu o Osieckiej na razie nie skomentuję, dopóki nie zaczną się zdjęcia.

 

Parę dylematów jest nadal:

  • Podróże z historią - jak ma być kontynuacja, to wysoce prawdopodobna jest emisja premierowa z opóźnieniem względem startu ramówki,
  • 997 - akurat coś musiało pójść nie tak :/, skoro w wersji optymistycznej mówi się o emisji dopiero w październiku;
  • oferta kulturalna - czy cośkolwiek na TVP2 będzie :?:, bo na TVP1 będzie powrót Teatru Telewizji (premierowy spektakl już 4 września).

@bober1 - przez jakiś czas tak na pewno będzie, bo w tym tygodniu będzie konferencja ramówkowa TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejada to jest portal plotkarski, więc nic dziwnego że piszą bzdury o emisji "Koła fortuny" o 18:00. Najwidoczniej nikt nie zadał sobie odrobiny trudu, by wejść np. na wirtualnemedia_pl (o stronie z ramówka dla prasy już nie wspominam, to "wyższy stopień wtajemniczenia") i to sprawdzić w wiarygodnym źródle, tylko palnął głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to co tam napisali, to zwykła głupota.

 

Brzozowski ostatnio zaprzeczał, jak gdyby miał prowadzić Jaką to melodię. Powiedział, że TVP składało mu propozycję /podczas tego zamieszania z Janowskim/, ale odmówił. Teraz z kolei traktuje Koło fortuny jak wyzwanie. No cóż, na razie go nie skreślam, zobaczymy, jak się spisze, a może pozytywnie zaskoczy.

Aha - Tele Tydzień w notce o powrocie Koła fortuny zapomniał o edycji z Tyńcem.

 

Sonda 2 - już wiadomo o porze w TVP1: niedziela 16:30. No zobaczymy co ugrają w TVP1, ale wiadomo, że to dziwna decyzja. A tak Dwójka ma dodatkowy slot: na powtórki kabaretów, Boskich, Koło fortuny. Na razie decyzji ostatecznej, co będzie w slocie po Familiadzie, nie ma.

 

Pod wspólnym niebem - dziś ruszyły zdjęcia, no nie ma co. A chcieli ruszać od razu, 8 września. I wtedy byśmy otrzymali niedokończony produkt. A tak jest szansa, że dostaniemy dokończony. Ważny tu jest scenariusz. Przypominam, że ma to być nawiązanie do "Romea i Julii".

 

Miasto skarbów - no właśnie. Przyjmijmy, że wypadnie sześć czwartków i mecze pokaże TVP2. Odcinków jest 13. Wyliczyłem, że ostatni odcinek poleciałby już w przyszłym roku, 18 stycznia. O ile wcześniej nie zrobią przesunięć typu dwa odcinki w tygodniu, albo jak nie będzie przerwy pomiędzy świętami albo sylwestrem. Ale się zobaczy.

W planie pierwotnym koniec serialu wypada na 7 grudnia.

A powtórki będą co ciekawe, w soboty po The Voice of Poland. No, ciekawe zagranie, może i tutaj przyciągnąć widzów. A co z "Nocnym recepcjonistą?" Będzie od 16 września po jednym odcinku, po "Mieście skarbów". A to oznacza, że nowy tytuł wejdzie 14 pażdziernika.

 

Podróże z historią - no właśnie. I tu dobra wiadomość, od 16 września premierowe odcinki. ;) Emisja w soboty o 13:25, czyli w dobrym czasie, bo przed Familiadą ;).

 

No właśnie, oferta kulturalna. Na razie nie znalazłem nic poza Lajkiem. A pomyśleć, że jeszcze trzy lata temu było praktycznie wszystko, no może poza operą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe kto będzie ten serial rezyserował i czy będzie za zgodą jej córki Agaty Passent która podobnie jak wielkie przyjaciółki Osieckiej Krystyna Janda i Magda Umer są wielkimi sprzeciwniczkami "dobrej zmiany" i Kurskiego.

Agata Passent ma nadzorować prace nad serialem o Agnieszce Osieckiej. W roli poetyki ma zagrać Aleksandra Justa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie jeden dzień minął od mojego poprzedniego posta nt. nowości TVP2, a już są zmiany (do których powinien się jednak odwołać, a edycja posta już zablokowana)...

 

Koło fortuny - jak pisałem o "porze całkiem akurat", to pisałem o dniach powszednich ok. 16. O tej powiem, że prawdopodobnie nawet lepsza (bo format się aż tak szybko się nie znudzi) - jedynie styl prowadzenia to zagadka...

 

Podróże z historią - akurat pora super :rofl:. Nie zmienia to faktu, że jest to jedna z niewielu serii tego programu rozpoczynająca się wraz ze startem jesiennej/wiosennej ramówki TVP2.

 

Miasto skarbów/Liga Europy - wysuwając wnioski z poprzedniego sezonu LE można stwierdzić, iż z godzinami meczy fazy grupowej jest akurat dość różnie. Mogą to być wspomniana 21:05 oraz 19:00 lub nawet 17:00. To, czy i o której będą mecze (i na ile zaszkodzi to oglądalności Miasta skarbów) zależeć będzie wyłącznie od dwóch czynników: wygranej Legii w jutrzejszym meczu (warunek konieczny) oraz rezultatów losowania fazy grupowej (warunek wystarczający).

 

Pod wspólnym dachem - chyba ten mój sceptycyzm wobec śledzenia nowych sitcomów w polskiej telewizji  w tym przypadku miał jakieś postawy (rozpoczęcie zdjęć dopiero teraz + komedia na podstawie Romea i Julii = [moim zdaniem] :doh: ). Żeby moje zdanie jednak się nie pokryło z rzeczywistością, to muszą mieć niesamowicie dobry scenariusz - inaczej tego nie widzę.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...