Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wracają preselekcje do Eurowizji. 5 marca koncert w którym widzowie wybiorą reprezentanta Polski. Info z Twittera dyrektora TVP1.

To fajnie  :smile: Mam nadzieję, że preselekcje - w przeciwieństwie do tych sprzed kilku lat - będą stały na wyższym poziomie, a propozycje w jakiś sposób będą prezentowane pomiędzy programami (np. przed Teleexpressem)

Tak przy okazji: nie wiem, czy ktoś z TVP czyta nasze [beep]ny na forum, ale gdyby tak, to mam propozycję na program na następny rok (na ten rok akurat nie, bo byłoby "po ptakach", nawet gdyby ktoś spełnił prośbę). Mianowicie wśród wielu osób panuje przekonanie, że Eurowizja to konkurs, gdzie królują kiepskie piosenki, poza tym wielu z tych, co oglądają ESC, o wykonywanych piosenkach dowiaduje się dopiero w trakcie konkursu, a przecież sezon preselekcyjny zaczyna się o wiele wcześniej niż w połowie lutego, kiedy to Polska ogłasza nazwisko reprezentanta, zatem proponuję program, który prowadziłby ktoś, kto jest ekspertem w dziedzinie Eurowizji (i nie mam tu na myśli Artura Orzecha :P - myślę, że mógłby być to ktoś z OGAE Poland, czyli zrzeszenia fanów Eurowizji). Program ten mógłby przybliżyć laikom wszystko to, co towarzyszy Konkursowi Piosenki Eurowizji, można by było zawrzeć w nim jakieś mało znane fakty na temat konkursu, a także wieści z innych krajów np. na temat piosenek startujących w preselekcjach w innych krajach (wbrew pozorom, startują piosenki i dziwne, i całkiem niezłe, zatem wielu znalazłoby coś dla siebie) czy informacje o artystach, którzy mogą być potencjalnymi konkurentami reprezentantów Polski. Pytanie tylko, ile osób zainteresowałby program o takiej tematyce (moim zdaniem, kogoś by może zaciekawił :))

 

Program "Debata" zniknie po sześciu wydaniach,a zastąpi go "Warto Rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/warto-rozmawiac-jana-pospieszalskiego-od-marca-w-tvp1

Program nie będzie miał lokomotywy oglądalności w takim razie jak Tomasz Lis, który był po "M jak Miłość".

To, że oglądalności takiej jak "Tomasz Lis na żywo" program Pospieszalskiego nie będzie miał, jest wiadome, ale tragicznej raczej też nie osiągnie, bo pora emisji jest jeszcze znośna. Szczerze mówiąc, trochę dziwnym ruchem ze strony TVP byłoby wstawienie "Warto Rozmawiać" o 20:25 - "#Debata" jak najbardziej o tej porze może być, ale uważam, że na taki program jak ten Pospieszalskiego lepszą porą jest 21:30, i tu duży plus dla TVP (dla poprzedniej ekipy, która - według Wirtualnych Mediów - zdecydowała o powrocie programu, również)  :smile: Mnie zastanawia jeszcze jedno - co zastąpi "Bliżej" w TVP Info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka TVP INFO będzie taka jak i w inne dni, to program Jana Pospieszalskiego ją zaburzał. Program Tomasza Lisa miał zupełnie inny charakter, nastawiony na konfrontację, bieżącą politykę, program Pospieszalskiego bardziej analityczny, poruszający problemy, pewne zagadnienia i nawet z tego powodu może nie wzbudzać takiego zainteresowania, bo nie chodzi w nim o emocje . Myślę,ze to będzie zmiana,a właściwie powrót starego szyldu,a program będzie wyglądał jak wyglądał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pegaz'' wraca do TVP1. Premiera w środę, 2 marca o godz. 22:30:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pegaz-wraca-do-tvp1-nowe-pasmo-kulturalne-przed-teleexpressem

 

Natomiast od poniedziałku, 29 lutego będzie emitowany ''Pegaz Flesz'' o godz. 16:50.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku do piątku, od 29 lutego o godz. 8:30 pojawi się nowy pogram publicystyczny pt. ''Czas dla Ciebie'', który będzie trwał 30 minut. Także o godz. 16:45 będzie emitowany zapowiadany już wcześniej ''Pegaz Flesz'' od poniedziałku do piątku.

 

We wtorek, 1 marca o godz. 17:55 zostanie pokazana ''Transmisja Ogólnopolskich Uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych'', o 20:25 zostanie pokazany koncert zespołu Contra Mundum pt. ''Cześć i Chwała Bohaterom'' a o godz. 21:25 zostanie pokazany program ''Warto Rozmawiać'' Jana Pospieszalskiego.

 

W środę, 2 marca o godz. 20:25 zostanie wyemitowany serial włoski pt. ''Piękna i bestia'', a o godz. 22:20 zostanie pokazany program ''Pegaz''.

 

W sobotę, 5 marca o godz. 8:55 zostanie pokazany cykl reportaży pt. ''Poznaj swoją naturę'', a o 20:25 zostanie pokazany drugi sezon serialu ''Strażacy''. Także tajemniczymi pozycjami są ''Program publicystyczny'' (11:25) i ''Magazyn'' (12:20). Premierą w TVP1 będzie film ''Bling Ring'' o 22:40.

 

W niedzielę, 6 marca o godz. 12:55 zostanie pokazana ''Transmisja uroczystości wręczenia nagród im. Jana Rodowicza ''Anody'', o godz. 20:25 będzie pokazany serial pt. ''Bodo''. Tajemnicza pozycją jest ''Program rolny'' o 8:35.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę popielcową TVP 1 pokaże dwie transmisję sportowe. Najpierw od 17 skoki narciarskie, a od 20.30 mecz Pucharu Niemiec Bayern-Bochum. Cieszę się zwłaszcza z piłki nożnej bo szczerze powiedziawszy trochę za nią tęsknie. Promocja Bayernu dzięki Lewandowskiemu w TVP 1 trwa i to mnie cieszy. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zastanawia czy jest to możliwie żeby krajowy finał Eurowizji będzie trwał tylko nieco ponad godzinę.

Raczej nie bo dotychczas krajowy finał Eurowizji trwał od 2 godzin i 35 minut do 2 godzin i 50 minut. Wyjątek był tylko w 2010 roku gdy z powodu Igrzysk w Vancouver skrócono koncert do 1 godziny i 55 minut. Tak poza tym po co wpisali "program rozrywkowy" skoro i tak od kilku tygodni wiadomo o dacie i godzinie. Ciekawi mnie też co to za ten program rozrywkowy o 18:25 i czy TVP1 pokaże bloki pomocyjne eliminacji z piosenkami najpierw w formie audio a później z teledyskami. Wszak po ogłoszeniu wyników teledyski będą zbierać do 1 marca.

Zresztą co do eliminacji będie ciekawie bo oprócz normalnych krajowych utworów zgłosiło się też sporo piosenek disco polo jak i tych z zagranicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy teraz scenarzyści seriali TVP nie będą mieć takiego zadania, żeby wpleść takie propagandowe zagrywki. Zaraz może będą zachwalać obniżenie wieku emerytalnego. Kurski nie takie rzeczy w przeszłości wymyślał. A nie można tego nazwać przypadkiem, bo w polskich serialach wcześniej nigdy nawet nie mówiono że są wybory, że zmarł papież, że była katastrofa itp. Raczej trzymano się od takich rzeczy z daleka. Ostatnio w Klanie było, że zmienił się minister środowiska, ale pracownicy oczywiście w tym Lubiczówna zostali na stanowiskach. Kolejny kit, bo wiemy jakie są wtedy czystki. Ciężko sprzątaczce nawet pozostać po starej ekipie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz- w Plebanii nieraz była mowa o papieżu i wydarzeniach, które się działy w życiu kościoła. No widzisz - ja mam wrażenie,że tu raczej wyśmiano ten projekt,ale każdy widzi co chce widzieć. Sztuczne było to,że to był temat tabu. Dziś skoki się nie odbyły.. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to widać po kontekście, reakcji na słowa dziecka, było to utrzymane w żartobliwym tonie. Ponadto teraz można by to uznać wręcz za wrogie działanie, bo jak wiemy nie na każde :) Naprawdę troszkę dystansu i poczucia humoru :) Za bardzo do wszystkiego podchodzicie śmiertelnie poważnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst jest ważny - można było skrytykować, wygłosić pean pochwalny. Tutaj ani jedno ani drugie miejsca nie miało. W serialach TVP pojawia się często wątek jakiś akcji społecznych, było nawoływanie do płacenia abonamentu. 

Także z tym brakiem polityki to widz666 generalnie ma rację, acz nie do końca. Np. w "Świecie według Kiepskich" nie brakowało i nie brakuje odniesień do polityki. Także w innym serialu "Rodzina Zastępcza" odniesień do polityki nie brakowało. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest akcja społeczna tylko ustawa która była jedną z podstaw kampanii wyborczej PiS-u.

 

W Klanie w ostatnim czasie pojawiło się więcej dziwnych zmian. Doktor Lubisz i jego obecna partnerka planują ślub mimo, że wcześniej Paweł absolutnie nie chciał o tym słyszeć, konserwatywna w tym temacie Agnieszka zaczyna mówić o ślubie, a na końcu temat także pojawił się w związku Oli i Rafała którzy także woleli do tej pory żyć na kocią łapę. Oczywiście nie będę forsował tutaj przekonania, że to przez nowe władze TVP, ale dość niezwykły przypadek. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...