Skocz do zawartości

Kanały FAST


Bingo TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać Wasze zdanie dotyczące kanałów FAST. Ostatnio są coraz bardziej popularniejsze-na taką formę zdecydowali się Player, Rakuten TV oraz WP, lecz inne platformy/stacje również szykują się na wprowadzenie takich kanałów. Czy waszym zdaniem są one potrzebne? Czy taki model biznesowy utrzyma się na dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały na Playerze są poza moim zainteresowaniem - nic dla mnie tam nie ma, może TVN Moto, ale oglądanie programów motoryzacyjnych sprzed 15+ lat ma raczej formę nostalgicznego zabijania czasu. Na Rakutenie czasami włączam sobie te darmowe kanały, ale głównie Moconomy, bo nieraz fajne dokumenty podają.

Czy się przyjmą? W Playerze się chwalą, że wyniki są lepsze, niż się spodziewali (cokolwiek to znaczy, bo twardych danych brak), na zachodzie rośnie liczba tych kanałów, więc widocznie zapotrzebowanie na darmowe, tanie zapychacze jest. Plus też, że nadawcy mogą tam puszczać rzeczy, na które mają licencję tylko linearną, nie VoD. Dla mnie to taki internetowy odpowiednik kanałów MWE, czy Polcastu - niby nic ciekawego tam nie ma, ale na tyle ludzi to ogląda, że się opłaca.

Czy jest to potrzebne? Widocznie tak, skoro ludzie to włączają z własnej woli i spędzają czas oglądając reklamy. Dla mnie, osobiście, zbytek, ale mam trochę wyższe wymagania niż oglądanie powtórek powtarzalnie powtarzanych.

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma swoją platformę typu Player to może sobie takich kanałów nawalić do woli bo to w takim przypadku grosze kosztuje a generalny biznes jest w przyciąganiu do płatnej platformy. Natomiast niezależni nadawcy bez swoich platform absolutnie nie powinni się w to bawić bo kasa z tego śmieciowa a może jedynie odciągnąć od głównego kanału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, norbitor2 napisał(a):

Dla mnie to taki internetowy odpowiednik kanałów MWE, czy Polcastu - niby nic ciekawego tam nie ma, ale na tyle ludzi to ogląda, że się opłaca.

Dla mnie też, na Playerze nic ciekawego nie ma. Znikoma ilość ludzi o tym wie a jeszcze mniej to ogląda.

Obecnie lista kanałów FAST prezentuje się następująco:

Player:

TVN Rewolucje w Kuchni

TVN Talk Show

TVN Milionerzy

TVN Kultowe Seriale

TVN Życie jak w Bajce

TVN Momenty Prawdy

TVN Rajska Miłość

TVN Seriale o Kobietach

TVN Telenowele

TVN Prawo i Życie

TVN Usterka

TVN Moto

TVN Szkoła Życia

TVN Szpitalne Historie

TVN W Domu

TVN Kryminalnie

Rakuten TV:

Top Movies Polska

Moconomy

Bigtime

Grjngo

WP Pilot

Karuzela Śmiechu

Patronite Podróże

Benchmark TV

Pilot w Domu

Glina TV

Auto Pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bingo TV napisał(a):

Znikoma ilość ludzi o tym wie a jeszcze mniej to ogląda.

Czy znikoma to bym nie powiedział. Gdy Player wprowadzał kanały FAST, to spoty reklamowe były dosłownie w każdym bloku reklamowym, czy to na TVN, czy to na Siódemce albo TTV. Tak więc o samym fakcie istnienia tych stacji dowiedzieć się mogło sporo osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bingo TV napisał(a):

Dla mnie też, na Playerze nic ciekawego nie ma. Znikoma ilość ludzi o tym wie a jeszcze mniej to ogląda.

Obecnie lista kanałów FAST prezentuje się następująco:

Player:

TVN Rewolucje w Kuchni

TVN Talk Show

TVN Milionerzy

TVN Kultowe Seriale

TVN Życie jak w Bajce

TVN Momenty Prawdy

TVN Rajska Miłość

TVN Seriale o Kobietach

TVN Telenowele

TVN Prawo i Życie

TVN Usterka

TVN Moto

TVN Szkoła Życia

TVN Szpitalne Historie

TVN W Domu

TVN Kryminalnie

Rakuten TV:

Top Movies Polska

Moconomy

Bigtime

Grjngo

WP Pilot

Karuzela Śmiechu

Patronite Podróże

Benchmark TV

Pilot w Domu

Glina TV

Auto Pilot

Czy dysponuje ktoś linkiem do wyżej wymienionych kanałów w m3u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kirk napisał(a):

Gdy Player wprowadzał kanały FAST, to spoty reklamowe były dosłownie w każdym bloku reklamowym, czy to na TVN, czy to na Siódemce albo TTV.

Dobrze o tym wiem-akurat wtedy, gdy wprowadzali te kanały byłem przeziębiony i siedziałem w domu-po trzy reklamy w jednym bloku na raz

 

3 minuty temu, Marek99 napisał(a):

Pewnie są takowe listy przeznaczone do Kodi, pluginów poszczególnych platform.

Są z Rakutena na pewno, jeden z znajomych z forum ma te kanały na liście

Aktualizacja listy: (kursywą zaznaczono nowości)

Player:

TVN Rewolucje w Kuchni

TVN Talk Show

TVN Milionerzy

TVN Kultowe Seriale

TVN Życie jak w Bajce

TVN Momenty Prawdy

TVN Rajska Miłość

TVN Seriale o Kobietach

TVN Telenowele

TVN Prawo i Życie

TVN Usterka

TVN Moto

TVN Szkoła Życia

TVN Szpitalne Historie

TVN W Domu

TVN Kryminalnie

Rakuten TV:

Top Movies Polska

Moconomy

Bigtime

Grjngo

WP Pilot:

Karuzela Śmiechu

Patronite Podróże

Benchmark TV

Pilot w Domu

Glina TV

Auto Pilot

Didaskalia TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bingo TV napisał(a):

 z Rakutena na pewno, jeden z znajomych z forum ma te kanały na liście

Na liście jako m3u może mieć co najwyżej  Grjngo.  Nie wiem jak z Moconomy, ale pozostałe mają zmienny token, więc szybko wygasają. 

Jedynie posiadacze odbiorników linuxowych ze specjalnym pluginem mogą je dodać trwale na listę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, dlatego więc wolałbym, aby dołożyli te "śmieciowe pieniądze" do obecnego przekazy satelitarnego i poprawili dotychczasowy stan posiadania, aniżeli tworzyli klona podstawowego kanału (vide MWE i jego TVC, TVC Super itd.). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 19:48, ms2901 napisał(a):

Czy dysponuje ktoś linkiem do wyżej wymienionych kanałów w m3u?

 

W dniu 15.04.2024 o 20:09, Marek99 napisał(a):

Pewnie są takowe listy przeznaczone do Kodi, pluginów poszczególnych platform.

A nawet można sobie zrobić taką listę samodzielnie wedle preferencji i oglądać w Kodi legalnie nadawane kanały.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Music Box Group startuje ze swoim pierwszym kanałem FAST - Music Box Classic

Tylko... po co? Jestem ciekawy ile tam będzie reklam-w głównym Music Boxie 10-15 minutowy blok reklamowy jest co 2, max 3 teledyski.

2 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Bo zrobienie kanału FAST to są śmieciowe pieniądze, drobne.

To są znikome pieniądze, w zasadzie zerowe (jedyne co może kosztować to szata graficzna kilka groszy)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał(a):

 

A nawet można sobie zrobić taką listę samodzielnie wedle preferencji i oglądać w Kodi legalnie nadawane kanały.

Właśnie sęk w tym, że nie używam (osobiście nie lubię oraz mam w domu jednak użytkowników o minimalnych umiejętnościach posługiwania się boxem z Androidem), w związku z czym szukam m3u głownie pod Tivimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnych list m3u od dostawców takich jak player.pl, Polsat Box Go, TVP VOD, WP pilot, CDA Premium, CANAL+ online nie znajdziesz, takie działania można uzyskać jedynie w ramach aplikacji KODI, która no niestety jest czasem powolna, niezależnie od sprzętu jaki się posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam działa szybko. Inna sprawa, że większość kanałów typu FAST, jak dla mnie, to są śmieci. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.  Czasem lubię popatrzeć i posłuchać muzyczne, np. Rakuten TV ma ich 10, w tym Now70s, Now80s, Now Rock, Trace Urban.

Edytowane przez Kirk
Ucięto, żeby było zgodne z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2024 o 20:39, Bingo TV napisał(a):

Jestem ciekawy ile tam będzie reklam-w głównym Music Boxie 10-15 minutowy blok reklamowy jest co 2, max 3 teledyski.

Nie no, przesadziłeś. Blok reklamowy trwa 4 minuty i w ciągu godziny są 3 bloki. Przy kanałach FAST wygląda to inaczej. Oglądam Trace Urban na Rakuten TV. Co pewien czas pokazują tam reklamę filmu "Avatar Istota Wody", "Barbie" czy "Oppenheimer". To nie są reklamy, które znamy z tradycyjnej telewizji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...