Skocz do zawartości

Telewizja od PiS?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

No i ta nazwa PTV będaca skrótem od określenia „Polska Telewizja" używanego za poprzedniej władzy w serwisach informacyjnych nadawcy publicznego.

Screenshot-20240524-195249-Adobe-Acrobat

Mało tego PTV ujawniło logo dzięki wpisowi w Urzędzie Patentowym: https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/Z.569698?lng=pl

Jak dla mnie to ewidentna zżynka z starych nazw i logotypów ośrodków regionalnych w Łodzi i Poznaniu.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tworzyć TV przejąć już istniejące wPolsce.TV mogłoby przejść na kanał ogólnotematyczny, a Republika TV utrzymać tak jak jest. Kanały mają zasięg w tej chwili wiec można już wprowadzać zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie. Poza tym w którymś z artykułów mówiono o... dofinansowaniu wPolsce.pl ale tylko i wyłącznie w sytuacji awaryjnej. Zresztą Panom Adamczykowi i Pereirze (którzy to moga współtworzyć PTV) może nie być po drodze z stacją braci Karnowskich a tym bardziej z Republiką. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Moim zdaniem wyjdzie z tego kanału takie skrzyżowania Nowej TV i WP z początku istnienia choć znając życie wielu z nas nastawiało się na kanał informacyjno-publicystyczny. Ja po przeczytaniu opisu jeszcze liczę na to że PTV będzie czymś w stylu pierwotnej Superstacji czyli informacja skrzyżowana z rozrywką i lifestylem. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem osoby zwolnione z TVP Info wcale nie muszą znaleźć tutaj dla siebie zatrudnienia. Za to mogą na to liczyć tacy jak Tomasz Kammel czy inne osoby usunięte z "Pytania na Śniadanie".

 

I, podsumowując, w takim razie całkiem logicznym może być wybór KRRIT: Republika i PTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne, że jakiś inwestor z Węgier pcha się do polskiego multipleksu z kanałem rozrywkowo-lifestylowym?

To jest bardzo dziwne... O dziwo, też przetoczyło się przez jeden portal, że właśnie kanał informacyjny i lifestylowo-rozrywkowy mają otrzymać te miejsca, mimo że konkurs nie miał sprecyzowanego konkretnego profilu stacji... Śmierdzi mi to na odległość

Edytowane przez rotalplus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rotalplus napisał(a):

O dziwo, też przetoczyło się przez jeden portal, że właśnie kanał informacyjny i lifestylowo-rozrywkowy mają otrzymać te miejsca, mimo że konkurs nie miał sprecyzowanego konkretnego profilu stacji... Śmierdzi mi to na odległość

 

A zatem, wcale się nie zdziwię jeśli będzie tak jak @dvbtowiec pisał parę dni temu: mianowicie jeśli wybory prezydenckie pójdą po myśli obecnego rządu i uda się potem zmienić skład KRRIT, to obecny konkurs może być wyraźnie prześwietlony i wcale nie wiadomo czy jego wyniki nie zostaną anulowane. Choć znając obecną sytuację polityczną, może być bardzo burzliwie, bo może się okazać że zaistnieją dwie sprzeczne względem siebie rzeczywistości prawne, tak jak teraz w przypadku TVP czy od kilku lat z Trybunałem Konstytucyjnym. Łatwo sobie wyobrazić jaka mogłaby być batalia sądowa w tej sprawie*. Współczuję nawet Emitelowi, który będzie postawiony przed wyborem: wyłączyć czy nie wyłączyć sygnału? 

 

*A najgorzej, jeżeli skład KRRIT zostanie zmieniony nie w wyniku przyjęcia nowej ustawy albo nieprzyjętego sprawozdania Rady, tylko na skutek postawienia Świrskiego przed Trybunałem Stanu, bo tak powołana KRRIT może być kwestionowana przez środowisko niedawnej władzy.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że Węgierska telewizja kontrolowana przez Orbana będzie wspierała PiS, zresztą sami o tym mówili że będą tworzyć wielki projekt telewizyjny z obcym kapitałem i widać namówili Orbana.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
48 minut temu, Krosnoludek napisał(a):

Ależ oczywiście że Węgierska telewizja kontrolowana przez Orbana będzie wspierała PiS, zresztą sami o tym mówili że będą tworzyć wielki projekt telewizyjny z obcym kapitałem i widać namówili Orbana.

Jedyna różnica jest w tym że z pierwotnym potencjalnym inwestorem z zagranicy którym to miał być właściciel stacji Euronews nie udało się dogadać. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to. 

 

Co do Węgrów, może i będzie to kanał rozrywkowy, ale kto zabroni wystąpić o zmianę warunków koncesji w trakcie nadawania. 

Media niby prywatne, ale powiązane z Orbanem i takie nagłe zainteresowanie naszym rynkiem?

Nie tak dawno był podobny konkurs na wolne miejsca w MUX8, zainteresowanie zerowe, teraz nagle wysyp prawicowych mediów + Węgrzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vigoo napisał(a):

PISowski kanał rozrywkowo-lifestylowy przeznaczony dla kobiet?  😂

 

https://satkurier.pl/news/237059/ptv-w-konkursie-na-mux-8-co-to-za-kanal.html

Czyli komuś informacje nie "pykły". Ten projekt raczej nie jest projektem tworzonym przez ludzi z dawnej TVP i finansowanej przez PiS, ten mit można już porzucić. Na marginesie byłem ciekawy o co chodzi z tą "telewizją od Węgrów" ale już nie chcę by weszli na MUX8, skoro ma być to stacja głównie dla kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest tak zagmatwana, ze można snuć różne teorie. Chociażby taką, że skoro PTV ma być kanałem przeznaczonym dla kobiet, Świrski celowo utrudnia przedłużenie koncesji TVN Style, aby ułatwić start i zdobycie rynku stacji węgerskiej,. ;-) Chociaż sposób ich dystrybucji różni się. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartek2lp2 napisał(a):

Czyli komuś informacje nie "pykły". Ten projekt raczej nie jest projektem tworzonym przez ludzi z dawnej TVP i finansowanej przez PiS, ten mit można już porzucić. Na marginesie byłem ciekawy o co chodzi z tą "telewizją od Węgrów" ale już nie chcę by weszli na MUX8, skoro ma być to stacja głównie dla kobiet

Ja bym się jeszcze tego mitu trzynał zważywszy że skoro stacja pochodzi z Węgier gdzie rządzi Orban to jej poglądy mogą być konserwatywne. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie by w ramach koncesji przemycić informacje i publicystykę w ten sam sposób (a może i nawet szerszy) jak to dawniej robiły stacje Nowa TV i WP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...