Skocz do zawartości

TV LG od Cyfry+


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Umowę podpisałem 23.XI.

Uchwyt zrobię we własnym zakresie (w firmie). Kawałek blachy wygiętej z otworami pod TV , a z drugiej strony pod śruby/haki w ścianie.Rozstaw między otworami w TV to 75 mm. Trochę bez sensu jest zasilanie w tym TV - z tyłu ścianki i nie ma żadnego zagłębienia, więc dodatkowe 3 cm będzie odstawać od ściany.

Blupol - instrukcje pewnie masz na plycie cd ktora byla ze sterownikami.

Możliwe, bo do CD nie zaglądałem - ale jak ktoś wziął ten TV pod PCta i nie ma monitora, to jak przeczyta instrukcję (nie znając języków) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol roku temu szkodzila mi sie matryca w TV marki Lg. Poniewaz Matrycy nie umieli naprawic, LG 15.10.2009 roku wymienil mi go na nowy model LG LH 5000 . Niby nowy. Niestety telewizor ten padl po miesiacu. 9 12 wrucil z naprawy byl uszkodzony inwenter. Dzis padl znowu: po nacisnieciu pilota tel. przelacza sie mi tylko lampka na dole na niebiesko, ale ekran pozostaje ciemny... Wynika z tego ze znowu cos z zasilaniem.

Dzwonilem do dobrego serwisu RTV w Wawie. Twierdza ze Lg wcisnelo mi felerny model. I zeby natychmiast im go zwrocic i zadac zwrotu pieniedzy poprzez urzad ochrony konsumentow. Co mi radzicie?

Pisze w tym temacie, zeby uzmyslowic jaki zlom Firma Lg oferuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem na to tak: Czytając posta użytkownika Marek76 i następnie Pawop-a przypomniała mi się taka rzecz- ładnych kilka lat temu gdy na topie był telefon marki Nokia o symbolu 3310 (zapewne pamiętacie ten model, był wtedy ogromnie popularny)i zepsuł mi się zaraz po kupnie oczywiście udałem się do serwisu wkurzony, że nowy telefon od razu się sp... Serwisant powiedział, że usterka jest w tym modelu częsta i ma non stop robotę z naprawianiem tych modeli. Mówię mu, że to szajs widocznie skoro tyle egzemplarzy siada, a on powiedział tak "jeżeli chodzi o procent felernych egzemplarzy to ten model nie jest wcale bardziej awaryjny od innych modeli czy marek, po prostu tych modeli sprzedała się tak ogromna ilość, że nieobeznani z tematem ludzie myślą iż wszystkie egzemplarze lądują w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę że LG (jak to u mnie mówią: Liche G*wno) nie jest zbyt dobrym producentem, na co dzień mam w pracy do czynienia z wieloma telewizorami m.in. właśnie z LG. U mnie w firmie jest kilka osób które wcześniej pracowały w autoryzowanym serwisie TV (kilku firm, akurat nie LG) i także oni niezbyt pochlebnie się wypowiadają na temat jakości wykonania produktów tej firmy.

To już Samsung produkuje po stokroć lepsze TV.

Chodź muszę przyznać, sam się skusiłem na ten TV z Cyfry+, normalnie w życiu bym tego nie kupił, ale gdy obliczyłem że w praktyce ten telewizor będzie mnie kosztował średnio 20zł miesięcznie (przy założeniu pakietu kanałów które chciałem), to wyszło mi że za ~500zł nic podobnego nie znajdę, bo za taki TV trzeba dać przynajmniej drugie tyle. A jako że kineskop w moim TV kuchennym Siemensa zmierza już ku kresowi swego żywota, wypadałoby go wymienić. Jak coś to zawsze są te 2 lata gwarancji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masówka" jest teraz wszędzie. W zasadzie telewizory różnych producentów różnią sie tylko między sobą logo i jakością i designem samej obudowy. Matryce w większości produkcji Sharpa, a podzespoły też wąskiej grupy producentów. Elektronika to elektronika- wąskie pole do popisu(chodzi mi oczywiscie o hardware, a nie software) w przeciwieństwie do różnicy jakości np. w przypadku obuwia: buty ze stodionu a Nike to już przepaść choc na pierwszy rzut oka są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozchodzi się o to dla kogo Matryce robi Sharp to jest to SONY od modelu 4xxx wszystkie maja matryce Sharp a poprzednio były matryce samsunga.

LG ma swoje matryce. Philips do końca tego roku używa do słabszych modeli matryc LG a do wyższych modeli 8xxx używa swoich matryc, natomiast od 2010 roku philips będzie bazował na matrycach firmy Sharp. Całe pozostałe badziewie kożysta z matryc od firmy Funai która tak na prawdę robi bardzo dobrej jakości matryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak, największymi tak naprawdę dostawcami matryc nie są znani producenci tacy jak np. Sharp, a mało kojarzone w Polsce firmy pokroju AU Optronics czy Tatung.

Prawda jest taka że nawet Sharp nie stosuje jedynie własne matryce, ale także kupuje głównie do tańszych modeli matryce od innych. Baa, zdarza się nawet że w jednym modelu można znaleźć matryce od różnych producentów.

A elektronikę większość dużych producentów TV robi sama i nie powiedziałbym że tutaj jest małe pole do popisu, dobra matryca to nie jest gwarancja sukcesu, jak ktoś źle skonstruuje PCB, lub użyje kiepskiej jakości komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model nowy M2362D.

 

Ten model nie jest nowy. Za LG "M2362D-PZ ZAKOŃCZONO PRODUKCJĘ" http://www.lge.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-M2362D-PZ.jsp

Nie wiem czemu go przysyłają. Może mieli ich trochę na magazynie, a nie wyrabiają z produkcją M237WD-PZ, które są w umowie.

Na moim M2362D jest data produkcji grudzień 2009r. Widocznie nie jest już ten model oferowany w Polsce, ale nadal jest produkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w dwóch fabrykach gdzie montuje się telewizory: Daewoo i Thomson (obecnie TCL) i montowałem i Sony i Thomson i Philips i wiele innych marek. Większość tych telewizorów rózni się tylko nazwą i logiem . Bebechy mają wręcz identyczne.

Oczywiście , czasami zdarzał się model o innej konstrukci wewnątrz ale odpowiednio cena była wyższa gdzyż zaburzało to proces produkcji.

Widziałem nie jedne cuda i dlatego tv made in Poland nigdy nie kupie. Wiem jak się pakuje, montuje i przechowuje te odbiorniki. Sam niejedno robiłem.

Ten dla Cyfry jak dla mnie niczym szczególnym się niewyróżnia więc cena jego wyprodukowania to max. 300-400 zł.

Na potrzeby Cyfry to mogli co najwyżej zmienić nazwe. Naklejka to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że Cyfry nie stać na to żeby LG wyprodukowało specjalnie dla nich model telewizora. To nie jest długopis czy kalendarzyk reklamowy albo kalkulator

Zobacz, że tego "gatunku" telewizora nie kupisz sobie ot tak w sklepie.

A jednocześnie jest to siła "marketingu" - by przywołać! Wszystkich! Do odpowiedniego zakupu i to się działo. I, co ważniejsze jeszcze się dzieje.

Gdybyś wiedział ile to Cyfrę+ kosztuje, to byś się "rozpłakał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...