Skocz do zawartości

TVP - Polsat - czy się dogadają ?


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do "ponoć trwających rozmów TVP w sprawie obecności TVP Sport na pozostałych platformach cyfrowych" zastanawia mnie jedno!-dlaczego dla "baronów" TVP tak bardzo zależy, aby TVP Sport oglądali tak nieliczni!? Wygląda to tak,jakby TVP Sport był traktowany i był tyle wart conajmniej jak np.HBO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze nie masz racji.Po drugie nic nie wiesz na temat rozmow o dolaczeniu kanalow TVP do CP poniewaz nikt cie do nich nie dopusci.

TVP Sport na razie jest tylko w N i nie ma tu zadnej umowy na wylacznosc.To po prostu taka dziwna polityka ludzi z Woronicza.

Kanaly TV Publicznej powinny byc z zasady ogolnodostepne.Tak nie jest ale moze kiedys to sie zmieni.

Mysle ze to po prostu N p[beep]rnela na razie TVP Sport z racji braku innych ciekawych kanlow w ofercie.

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedzi. To, że nie ma pozostałych kanałów TVP w CP, to głównie inicjatywa TVP (oczywiście to moje domysły), która już od kilku lat, w sumie prawie od początku działalności CP utrudnia dostęp do swoich kanałów abonentom CP i to niestety nic nowego i na pewno to nie ma nic związanego z n-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedzi. To, że nie ma pozostałych kanałów TVP w CP, to głównie inicjatywa TVP (oczywiście to moje domysły), która już od kilku lat, w sumie prawie od początku działalności CP utrudnia dostęp do swoich kanałów abonentom CP i to niestety nic nowego i na pewno to nie ma nic związanego z n-ką.

 

TVP nadal by nie było na CP, gdyby Pan Solorz nie powiedział, że da im LM, gdy kanały TVP trafią na jego platformę.

Dał im LM (stare czasy) to i TVP trafiły na CP.

 

Teraz nie ma czym targować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, TVP nie ma wykupionych odpowiednich licencji na niektóre programy, transmisje sportowe i oczywiście filmy. Muszą je nadawać tylko na terenie kraju, a więc nie mają praw nadawania za granicą - a z tym właśnie się wiąże emisja FTA z satelity. Troche to dziwne, ponieważ programy własne (np: wiadomości, seriale produkowane wyłącznie na polskiej licencji mogą być niekodowane z satelity. Ale tutaj w grę wchodzi jedynie dobra inicjatywa od strony TVP której jest brak. Mogliby pójść śladami włoskiej telewizji RAI albo słoweńskiej TV Slowenija i szyfrować wybrane pozycje programowe. Tak niestety jeszcze długo nie będzie, są różne zapowiedzi dotyczące odkodowania sygnału ale to tylko po to aby narobić wielkiego zamiesznia wokół swojej marki.

Oczywiście w grę wchodzą też pieniądze, bo przecież TVP pobiera odpowiednie opłaty od platform cyfrowych - myślę że z tego źródła pozyskiwania kasy to nie bardzo by chcieli rezygnować. Tak więc Abonenci w ogóle nie są szanowani przez polskich nadawców, stąd też problemy z pełnym dostępem do wszystkich kanałów produkowanych przez TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze n dogadala sie w sprawie LM z tvp sport i od tego czasu tvp sport bedzie dostepny tylko w n i sieciach kablowych a czy mam racje to zobaczycie panowie pozdrawiam

 

A co ma TVP Sport do Ligi Mistrzów??? Jej tam nie ma, TVP ma prawa tylko do pakietu w telewizji otwartej, a TVP Sport jest kodowany. Więc nie pisz głupot, a jak dalej twierdzisz, że to prawda, to napisz skąd to wiesz albo daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w grę wchodzą też pieniądze, bo przecież TVP pobiera odpowiednie opłaty od platform cyfrowych

 

Ojjj z tego co wiem (z dość bliskiego źródła) to prędzej TVP musiało by dopłacić Cyfrze+ za to że ma w ofercie TVP niż na odwrót.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sprawa rozbija sie jak zwykle o pieniadze. TVP jak najbardziej udostepni swoje kanaly platforma cyfrowym, ale chce za to pieniadze. Z kolei operatorzy platform nie chca placic za cos co jest ogolnodostepne. Dlatego Polsat powolal sie na jedna z ustaw i nadaje programy TVP bez ich zgody, w taki sposob jak to jest mozliwy. Czyli TVP kultura i Polonia cyfrowo, bo TVP ich nie koduje a TVP1 i 2 musi pobrac z nadajnika naziemnego. Pamietam, ze miedzy TVP a Cyfra tez byly jakies przepychanki. N-ka aby wystartowac z jakas oferta zapewne placi za kanaly TVP stad ma (i bedzie miala dostep do nastepnych) wszystkie. To sa moje spekulacje, ale wydaja mi sie racjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie to bywa. Niemieckie stacje publiczne nadaja free od lat (locznie ze wszystkimi stacjami regionalnymi). Im kalkuluje sie oplacac nawet transpondery analogowe (jeden transponder to jeden kanal) dla nielicznych juz chyba posiadaczy starych odbiornikow satelitarnych. Do tego reklama w niemieckiej TV publicznej to rzadkosc. Tu wyraznie widac poszanowanie widza. Placacy abonament TV musza miec dostep do telewizji w kazdy mozliwy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...