Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

630x354_

"NEU" - 26 01 2014 [VIVA GER]

OLLY MURS - RIGHT PLACE, RIGHT TIME

CHARLI XCX - SUPERLOVE

YOU ME AT SIX - FRESH START FEVER

THE DISCO BOYS & CUEBRICK - WATCH OUT

TAYLOR SWIFT & ED SHEERAN - EVERYTHING HAS CHANGED

METAPHYSICS FEAT. DEAR ZIM - SKATE TO LIVE

ICONA POP - JUST ANOTHER NIGHT

ATB FEAT. STANFOUR - FACE TO FACE

LEA MICHELE - CANNONBALL

SAMSAYA - STEREOTYPE

MARTERIA - OMG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630x354_

"NEU" - 02 02 2014 [VIVA GER]

MIGHTY OAKS - BROTHER

NESSI - HUSH HUSH

CRIS CAB - LIAR LIAR

SAM SMITH - MONEY ON MY MIND

AVICII - ADDICTED TO YOU

THE VAMPS - WILD HEART

CASPER - ALLES ENDET

MIKE - 23

BASTIAN BAKER - LUCKY

JUDITH HOLOFERNES - NICHTSNUTZ

LORDE - TEAM

PSAIKO.DINO FEAT PALINA POWER UND BARTEK - BOAH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630x354_

"NEU" - 09 02 2014 [VIVA GER]

JUSTIN BIEBER - CONFIDENT

MARTIN GARRIX & JAY HARWAY - WIZARD

THE FRAY - LOVE DON'T DIE

LEXY & K-PAUL FEAT. YASHA - KILLING ME

HARDWELL FT MATTHEW KOMA - DARE YOU

SCORPIONS MIT JOHANNES STRATE - ROCK YOU LIKE A HURRICANE

TIËSTO - RED LIGHTS

DJ ANTOINE VS. MAD MARK - CRAZY WORLD

LUXUSLÄRM - EINMAL IM LEBEN

SIX60 - FOREVER

TOONY FT. MAREK FIS - OSTBLOCKERKÄMPFERHERZ

DISCLOSURE FEAT. MARY J. BLIGE - F FOR YOU

DONATAN & CLEO - SLAVIC GIRLS

ONE DIRECTION - MIDNIGHT MEMORIES

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapy z klipu "TOONY FT. MAREK FIS - OSTBLOCKERKÄMPFERHERZ". VIVA GER i orzeł bielik.

7tdq.png

 

bkrz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi za Marka Fisa cała ta akcja z kabaretami w RTLu wrrrrr :x Po co poszerzać stereotypy ? Nie rozumiem to tak jak by Ukrainiec/Rosjanin przyjechał do polski i nabijał się z swojego narodu. Jestem ZDECYDOWANIE na NIE !

 

PS Polacy jak najbardziej niech robią kariery itd za granicą :D Ale nie na płaszczyźnie podśmiewania się z własnego narodu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630x354_

"NEU" - 16 02 2014 [VIVA GER]

AVICII - ADDICTED TO YOU

R5 - LOUD

SAMY DELUXE FEAT. DIE FANTASTISCHEN VIER - HALT DICH GUT FEST

JOHN NEWMAN - LOSING SLEEP

BEDOUIN SOUNDCLASH - BRUTAL HEARTS

Y-TITTY FEATURING MC FITTI - #HASHTAG

NICO & VINZ - AM I WRONG

FETTES BROT - FÜR IMMER IMMER

POCHER & CLYDE TREVOR - THIS IS EDM

PRINCE KAY ONE - ICH HASS ES DICH ZE LIEBEN

CLEAN BANDIT FEAT JESS GLYNNE - RATHER BE

MR. PROBZ - WAVES

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Według ramówki - od wtorku wylatują wszystkie gry SMS-owe, wraz z magazynem "GET THE CLIP". Miejsce tych gier zajmie magazyn "MUSIC".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowity ostateczny koniec GTC? :( Co do nowości widzę starych znajomych - Samy Deluxe, Die Fantastischen Vier, Fettes Brot - na niemieckim rynku muzycznym widzę dość stabilna sytuacja... Jeszcze jak baczniej obserwowałem niemiecką Vivę tak z 10 lat temu (może troszkę więcej) to Ci wykonawcy się przewijali ;) Do tego Oliver Pocher w wydaniu klubowym - no, no no... A taki zawsze jajcarz z niego był, a to wygląda na kawałek "na poważnie". Szybka reakcja na nowego Avicii - takie "NEU" to rozumiem - że nowość to faktycznie nowość, a nie po paru tygodniach od premiery na YouTube...

 

EDIT: Co do nowości z zeszłego tygodnia - Lexy & K-Paul to też stara gwardia, widzę nowy klip ma też wersję niecenzuralną :]

 

Dzięki za wstawianie @Sentence, ja wypadłem już z tematu, ale czasami podglądam nowości z sentymentu za znanymi mi wykonawcami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że to definitywny koniec "GET THE CLIP". W ostatnim czasie już ten magazyn był zastępowany pasmem "MUSIC", a teraz nie będzie tego w ogóle w nadchodzącym tygodniu. Fakt, starzy wyjadacze jeszcze utrzymują się na rynku muzycznym do dziś. Oliver Pocher (dawny prezenter VIVY) również i mnie zaskoczył tą nutą pozytywnie, choć podkład muzyczny jest zerżnięty od innego starego kawałka klubowego. Prezenterzy VIVY często współtworzą teledyski, np. ostatnio Palina w wykonaniu tego numeru "PSAIKO.DINO FEAT PALINA POWER UND BARTEK - BOAH!" albo wcześniej widziałem Vastę (była prezenterka) i Collien w owych klipach. Bez wątpienia, dziś "NEU" to najlepsze pasmo muzyczne w VIVIE. Do "VIVA TOP 100" również trafiają nowości, które nie przewinęły się przez "NEU".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej zainteresowanie wysyłaniem smsów na klipy na tyle spadło, że bardziej opłaca się wyemitować pasmo "Music". Bardzo cieszy brak gier sms. Ale według mnie pasma MUSIC mogłoby nie być tylko jakieś inne, z czołówką choćby i normalną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego szczególnego jest w paśmie GTC, że go tak żałujecie?
Teraz to już tylko sentyment został. "GET THE CLIP" bardzo osłabło w 2011, kiedy to okrojono dance w tym paśmie.
Ale według mnie pasma MUSIC mogłoby nie być tylko jakieś inne, z czołówką choćby i normalną nazwą.
Myślę, że zamiast "MUSIC" powinno być "VIVA SOUNDS", jak dawniej. Magazyn "VIVA WECKER" przez ostatnie lata był tylko do 07:59 ze względu na aplikacje SMS, teraz ich już nie będzie, więc powinni z powrotem to pasmo wydłużyć do godz. 08:59.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego szczególnego jest w paśmie GTC, że go tak żałujecie?

Sentyment - z czasów VIVY Plus... Było to wbrew pozorom ciekawe pasmo, w klasycznym GTC było 100 klipów do głosowania i co tydzień od poniedziałku wstawiano nowości. Nawet przez jakiś czas zapisywałem jakie klipy dorzucono do zestawu. Zaletą GTC było to, że jednak ludzie potrafili przegłosować rzeczy mało popularne i dzięki temu nagrałem na kasety magnetofonowe naprawdę sporo materiału w latach 2002-2004 z tego, co promowano wówczas z muzyki dance (ale nie tylko). Rzeczy, których w Polsce w życiu bym nie usłyszał, choćby wspomniany wyżej Lexy & K-Paul - Dancing, Girls (Get It First), Love Me Babe, Vicious Love, Let's Play, Mark 'oh oraz jego projekt Mandy & Randy - taki młody wtedy byłem, takie piękne czasy... Pamiętam jak się wkurzałem, że co chwilę grają Alexandra (Alexander Klaws, zwycięzca pierwszej edycji Deutschland sucht den Superstar - niemieckiego odpowiednika polskiego Idola, tak często go grali, że można było się zastrzelić :lol2: )

VIVA Plus miała swój urok, choć wiadomo, że wolałbym VIVA Zwei po staremu, Zwobota (

) i w ogóle ich playlistę. Byli jak STARS.TV teraz, tylko może bardziej odważni, bo grali mniej znane rzeczy, nawet coś mi zostało na VHS ;)

 

Zresztą umówmy się - późniejsza VIVA Plus z GTC niemal cały dzień to był efekt porażki VIVY Plus jako kanału muzyczno-informacyjno-interaktywnego. Okazało się, że mimo wywiadów i łączenia się z prezenterami na całym świecie widzów nie przybyło i dali GTC niemal całą dobę aż do zakończenia żywota tego kanału... VIVA Plus zastąpiła VIVĘ Zwei, która była kanałem pozycjonowanym na ambitniejszych widzów i też przegrała... Najwidoczniej ambitniejszych widzów jest zbyt mało...

 

Pamiętam z czasów nagrywania, że GTC na VIVIE Plus startował o 12:00 i było dobrze pojawiać się na początku, bo to był moment, gdy startowali system, nie było głosów, więc mogły zostać zagrane totalnie przypadkowe utwory - łatwiej było upolować perełki (albo pady systemu :lol2: GTC na VIVIE Plus miewał czasami pady systemu głosowania - było to dość zabawne jak na profesjonalną TV ;) działo się tak szczególnie jak mieli coś zmieniać - zwykle wprowadzanie zmian w GTC skutkowało awariami :lol2: ) No i jeszcze w soboty od 21 był GTC Dance - to była dopiero skarbnica rzadko granych klipów dance ;) Teraz nawet na YouTube część z tego jest niedostępna!

 

Teraz jest trochę inaczej, bo jest YouTube itp., ale wtedy jeszcze to były ostatnie chwile, gdy niemiecka VIVA była jakimś tam oknem na świat. Wiadomo, że to nie było to samo, co lata .90, ale chociaż czymkolwiek się wyróżniali. Przejęcie przez Viacom/MTV dokonało ostatecznego zniszczenia tej stacji. GTC jest takim ostatnim symbolem starych czasów. Jeśli zniknie ostatecznie, to szkoda... :(

 

Teraz trochę przestawiły się moje horyzonty muzyczne i słucham czego innego, teraz przykładowo katuję The Cure, zakupiłem winyl Snowbird - Moon - polecam, ubóstwiam Tori Amos, ale gdzieś tam jest to wspomnienie z rzadkich pięknych i beztroskich chwil z przeszłości ;)

 

Co do VIVA Wecker to jest klasyk - powinni to dać po staremu, z zegarem, do 9:00... Pamiętam jeszcze Shirin Valentine... Boże, jaki ja stary jestem :shock: Gdzie jest mój balkonik? :lol2: Jestem sentymentalnym starym piardem :lol2: Niech ktoś napisze, że też pamięta te czasy, żebym nie czuł się tak staro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Mój Boże, jaki klasyk! Szacun @audib6 - to były czasy! :D Teraz to jest nieprawdopodobne, że można było nagrać piosenkę o kanale muzycznym, ale młodziaki uwierzcie mi, że wtedy VIVA była taką potęgą, że się o tym kanale nagrywało piosenki! Ciekawe, czy ktoś pamięta jeszcze nurt Eurorap - było coś takiego, tak jak Eurodance... Flip Da Scrip, Down Low, czy Nana to było właśnie to...

 

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=PKLLlOhccIQ

 

BTW: Jak w Tym roku zmiana kodu, to z góry Wszystkiego Najlepszego @audib6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla Ciebie admin:

Mmm, wpada w ucho. :D I od tyłu też nie ma niepokojących wiadomości. :D Fajnie, że kiedyś VIVA była dobra, i raperzy z wielką chęcią tworzyli takie coś. Teraz to VIVA niestety stoi w tyle i "przyjaźni się z MTV". :/

Przejęcie przez Viacom/MTV dokonało ostatecznego zniszczenia tej stacji.

Dlatego jak ja będę tworzył stację, to będę robił wszystko, żeby nikt mnie nie wykupił. W ogóle to się dziwię czemu VIVA się dała im sprzedać... :? Z roku na rok coraz gorzej dobijają tą VIVĘ tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok coraz gorzej dobijają tą VIVĘ tylko.
Od 2011 jest znaczna poprawa. Jest więcej muzyki, do popołudnia, w sobotę do 17:59. Nawet za czasów poprzedniej oprawy nie było tyle godzin muzyki non stop, od rana. W niedzielę jest nieco gorzej, bo tylko do 11:59. Jeszcze teraz zrezygnowano z gier SMS-owych, to tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie 10 lat wstecz. Od piątku (godz. 09:00) nowe pasmo "#TREND", do 09:59 - z emisją w dni powszednie. Co do muzyki, jaką VIVY emituje dziś, to mam wiele zastrzeżeń. Niestety jest za dużo popu, praktycznie przez cały czas tylko pop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630x354_

"VIVA SOUNDS: HAPPY BDAY RIHANNA" - 20 02 2014 [VIVA GER]

#14. RIHANNA - S.O.S.

#13. RIHANNA - UNFAITHFUL

#12. RIHANNA FEAT. JAY-Z - UMBRELLA

#11. RIHANNA - DON'T STOP THE MUSIC

#10. RIHANNA - TAKE A BOW

#9. RIHANNA - RUDE BOY

#8. EMINEM FEAT. RIHANNA - LOVE THE WAY YOU LIE

#7. RIHANNA - ONLY GIRL

#6. RIHANNA - S&M

#5. RIHANNA FEAT. CALVIN HARRIS - WE FOUND LOVE

#4. RIHANNA - DIAMONDS

#3. RIHANNA FEAT. MIKKY EKKO - STAY

#2. EMINEM FEAT. RIHANNA - THE MONSTER

#1. SHAKIRA FEAT. RIHANNA - CAN'T REMEMBER TO FORGET YOU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...