Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie, jak chcesz być 100% legalny to kup sobie moduł cam, taki który poradzi sobie z DVB-S2 i mpeg4. Oczywiście z Viaacces 3.0.

Inna opcja to np. zakup w holexie i prośba o zainstalowanie oprogramowania. Pisałem o tym z Orbitą np. tutaj:

viewtopic.php?f=2&t=17071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już sprawdzał czy karta "TP" z nową ofertą (tą od "Nki") też działa w innym tunerze, niż ten "firmowy" (szczególnie mnie interesuje działanie tej karty w czytnikach "Globo HD S1" z "softem" "23701" - jeśli ktoś robił w nim testy, to będę wdzięczny za info o wyniku)???

 

P. S. W którym z tych nowych pakietów "TP" od "Nki" jest "Discovery Historia"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
no to nie wiem, możliwe ze zablokowali, wsadź do SHD85

 

No w końcu mam odblokowane kanały z TP, przyczyna okazał się uszkodzony czytnik w moim GLOBO, po powrocie z serwisu i wcześniejszej aktywacji karty z A120 na kanale 4funTV wszystko wróciło do normy i teraz mogę cieszyć się z dodatkowych kanałów jakimi są NICKELODEON oraz TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam ogromny problem z ktorym sama sobie nie poradze .

Posiadam Dekoder Ferguson Ariva 220 Combo plus karte tp - orange. Nie mam pojecia jak zrobic aby sparowac te 2 rzeczy ze soba. Czy w ogole jest taka mozliwosc ?

 

Jezeli mozna to prosilabym o prosta instrukcje.

Czy dekoder musi byc podlaczony do liveboxa ?

 

Pozdrawiam i dziekuje za wzrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby odbierać kanały płatne z platformy Orange na dekoderze Ariva 220 Combo to musisz dokupić jeszcze moduł Viaccess CI ponieważ taka karta jest parowana z tym modułem a wspomniany dekoder posiada tylko Conax dla kart platform TNK SD i Cyfry + ,które nieparują kart z modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od fergusona ale pewnie podobnie jak w opticum trzeba przeprogramować sprzęt na oprogramowanie uniwersalne (w opticumamch to mcas), tak by możliwe było dekodowanie systemu Viaacess. Jak to zrobić to najlepiej pytać na forum dotyczącym fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson fabrycznie czyta karty wszystkich systemów, Viaccess też. Karta TP nie jest parowana z odbiornikiem. Teoretycznie powinno wystarczać włożenie karty do Fergusona do wbudowanego czytnika, wyszukanie kanałów i powinno działać (o ile nie ma jakiegoś babola w sofcie, nie mam Arivy do zabawy). Karta TP powinna być najlepiej wcześniej aktywowana (być może aktywacja na Fergusonie przejdzie, ale lepiej jednak mieć już działającą kartę, żeby jeśli coś nie wystartuje nie mieć miliona możliwych przyczyn ;) )

 

Fergusona nie trzeba podłączać pod Livebox, raczej też powinno obejść się bez przeprogramowywania (co najwyżej aktualizacja do ostatniej wersji, jeśli byłby jakiś zgrzyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy coś w kwesti "parowania" karty z tunerem "TP" zmieniło się po wprowadzeniu do oferty "TP" pakietów "Nki"???

 

Myślę, żeby sobie za jakiś czas (jak wyjaśni się kto kupi "Nkę" i jeśli tym kupcem nie będzie "Cyfra+" :D ) dokupić do "Neostrady" pakiet "Świat HD" i używać karty w czytniku mojego "Globo HD S1" (oczywiście z "softem" "mcas"). Mogą być z tym na ten moment jakieś problemy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @robsat pisze kompletne bzdury.

 

Karta Orange oficjalnie jest parowana z dekoderem. Dlaczego tak tłumaczą nie mam pojęcia.

W rzeczywistości karta NIE JEST PAROWANA z odbiornikiem. Zarówno "stara" jak i "nowa"(kanały n-ki w TP) karta - pracują w każdym obsługującym je odbiorniku.

Prawdą jest że część osób ma problemy z aktywacją karty (rozwiązaniem jest włożenie jej do sprzętu TPSA). Pomijam inną część osób, która nie wierzy że na kanale FTA można przesyłać uprawnienia.

 

W tej chwili parowanie kart Viaccess ma miejsce w dwóch platformach satelitarnych (o kablowych się nie mogę wypowiedzieć) - piraci już sobie poradzili z parowaniem, ale rozwiązanie jest dostępne dla zamkniętej grupy osób (temat dotyczy Viaccess 5.0).

Wątpię, żeby dało się uruchomić parowanie na kartach TP (Viaccess 3.0) - ale nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ogromny problem z ktorym sama sobie nie poradze .

Posiadam Dekoder Ferguson Ariva 220 Combo plus karte tp - orange. Nie mam pojecia jak zrobic aby sparowac te 2 rzeczy ze soba. Czy w ogole jest taka mozliwosc ?

 

Jezeli mozna to prosilabym o prosta instrukcje.

Czy dekoder musi byc podlaczony do liveboxa ?

 

Pozdrawiam i dziekuje za wzrozumialosc.

 

Pamiętaj że karta orange musi być wsadzona chipem do dołu do arivy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem czy karta z platformy orange tp będzie działać na dekoderze ariva 220 combo no i działa pakiet podstawowy i żeby aktywować karte w dekoderze to po włożeniu karty do czytnika wystarczy wybrac kanał orange sport lub 4fun i czekać ok 20 min aby pokazaly sie uprawnienia,dodam jeszcze ze ta karta była już wcześniej aktywowana na orginalnym dekoderze od TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie.

Obecnie mam podstawową ofertę z TP, denerwuje mnie jednak działanie kanału orange sport. Czasami działa bez żadnch zacięć, a czasami tnie niemiłosiernie. Nie ma znaczenia pogoda. Bo jak jest bezchmurnie też potrafi ciąć, a kiedy pada deszcz jest ładny obraz. Nie ma reguły. Żeby obraz się poprawił (nie zacinał i nie wyskakiwały co jakiś czas kolorowe paski na ekranie) wystarczy lekko ruszyć transponder albo go po prostu wytrzeć.

 

Zastanawiałem się, czy zmiana dekodera/ tunera? na np wspomnianego Fergusona coś da w poprawie obrazu. Podłączenie anteny sprawdzałem miernikiem, mam taki jakiś tani w domu i pod tunerami kolegów (jeden cyfra, drugi Polsat) i działają ich bez problemu,. kanały chodzą bez zająknięcia.

Dziękuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak wycierasz transponder?? :D To raczej nie jest wina dekodera, a ustawienia anteny... Ten problem pojawia się też zapewne w tym samym czasie na innych kanał, tylko nie zwracasz na to uwagi. Najlepiej wezwać jakiegoś serwisanta, który za precyzyjne ustawienie weźmie 25 złotych, ale przynajmniej będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sory, ja myle pojęcia pewnie. Pisze, że chodzi mi o inne rzeczy a pisze o innych, bo nie znam tematu, chodzi mi o te techniczne sprawy ;)

A jak przeleciałem po wszystkich innych kanałach co mam odkodowane, to żaden się nie tnie. Chyba, że któryś powinien działać i nie działa bo pisze by zamówić kanał albo jakość zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

może nie ten temat ale potrzebuję szybkiej rady.

Który dekoder wybrać do tej właśnie karty:

Opticum XTS 703P czy Ferguson Ariva 210 Combo czy może 120 Combo ważne aby działał bezproblemowo przez długie lata i nagrywał bez problemowo, co się składa do tego aby nie żałować zakupu bo troszkę kosztuje

 

PS - Combo bo to aby odbierac NTC

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...