Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli posiadasz taki router to oczywiście, że tak. Natomiast w przypadku rozwiązania z komputerem i oscamem, lepszym rozwiązaniem jest kupienie tunera który obsługuje viaccess i nie ma problemu z kanałami universal i sci-fi. Dodatkowo przy twoim rozwiązaniu jesteś zmuszony mieć zawsze załączony komputer, żeby móc cokolwiek oglądać z pakietu orange :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że post pod postem, ale...

Czy u was też jest problem z odbiorem kanalów na wlasnym dekoderze z transponderów nie należących do TP ?

Np: dzialaja AXN'y discovery itd. A nie dzialaja kanały Eurosportu, MTV, TVN'u ?

Czy jest faktycznie jakis problem teraz, czy poprostu dekoder mi siada ?

 

@Dobra, nieważne ....

Wyciągnąłem karte Cyfry+ i zaczely dzialc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsprawie dekodera który działa z karta viaccess TPSA.Jest to Golden Interstar GI-TS 870 CRCI,pracuje na następujących programach'TVP1.TVP2,TVN,TVN Warszawa,TVN7,Orange info sport,Orange sport,TVReligia,Nicolodion.To na uniwersalnym czytniku który jest zainstalowany fabrycznie,na stronie producenta jest informacja mówiąca o module CAM który działa z kartami systemu viaccess TPSA.Dostępne są już moduły MPEG2->MPEG 4 firmy Neotion, które po włożeniu w gniazdo CI przetwarzają sygnał MPEG 4 na MPEG 2. czyli powinien dekodować pozostałe pakiety TPSA,jeżeli oczywiście mamy je wykupione.Ja sprawdziłem na tym dekoderze pakiet podstawowy nadający w MPG2.Mam nadzieje że informacje będą przydatne dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany dekoder golden interstar pracuje w MPG 2(DVBS)Paczka podstawowa nadaje w tym formacie.Natomiast MPG4 są to formaty SD i HD,czyli jak ktoś posiada dekoder SD i HD z uniwersalnym czytnikiem (viaccess) to co jest nadawane w DVBS-2 będzie dekodowane.Popatrz w sat kurierze jakie częstotliwości są przydzielone dla poszczególnych platform (ORANGE).Opisałem co mogłem zdziałać na golden interstarze,narazie nie posiadam modułu CAM,więc nie określę dalszych możliwości dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHŁOPIE nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia!

DVB-S i DVB-S2 są to standardy nadawania, nic z tego, że masz moduł dekodujący mpeg4 jak nie masz w tunerze głowicy obsługującej sygnał DVB-S2!

 

Najpierw poczytaj, później pisz bo kogoś wprowadzisz w błąd.

 

To że się utarło, że w DVB-S najcześcięj jest mpeg2 a w DVB-S2 jest mpeg4 nie znaczy, że pojęcie mpeg i DVB to to samo!

Popatrz chociaż na paczkę TVP na Astrze kilka kanałów jest na transponderze DVB-S i mpeg4.

 

Na tym tunerze masz DVB-S głowicę i nic więcej ci nie zdekoduje, większość Transponderów Orange jest w DVB-S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym tunerze masz DVB-S głowicę i nic więcej ci nie zdekoduje, większość Transponderów Orange jest w DVB-S2

racja :) Dodam jeszcze dla tych co nie wiedzą, jak chcecie kombinować z kartą viaccess w innym dekoderze, to oprócz tego, że czytnik musi obsługiwać system viaccess, warto zaopatrzyć się w taki który obsługuje dvb-s2, bo zakup dekodera dvb-s nie ma w tym przypadku większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy tematy, wszystko jest opisane.

 

Feguson fx7600 ma głowicę DVB-S, czyli nie odbiera sygnału DVB-S2 w którym nadawana jest większość kanałów platformy Orange.

Karty samej wziąć nie można, trzeba wykupić neostradę z telewizją i od nich dostaniesz na wypożyczenie dekoder SHD-85 który jako platformowy obsługuje wszystkie kanały platformy, kanały NTC, VOD od TP oraz TV na życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moduł CAM francuskiej firmy Netion NP4+ Moduł ten zmienia sygnał MPEG4(z satelity)na MPEG2 w wybranych odbiornikach(dekoderach)międzyinnymi jak "Tuner Golden Interstar GI-T/S 870 CRCI Xpeed ".Informacje z SAT Kurier z marca 2010(5strona)To tak dla tego Pana który nazwał mnie CHŁOPEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dangerzone6 dobrze Ci napisał (no, może bez tego "chłopie" - to można było darować :P ), bo MPEG-4 i MPEG-2 to jedno, a DVB-S2 i DVB-S to drugie. Moduł nic nie da w GI 870, bo on ma tylko głowicę DVB-S i nie odbierze sygnału z transponderów Orange, a jak nie odbierze sygnału, to moduł nie będzie miał co przerabiać z MPEG-4 na MPEG-2. Moduł potrafi zamienić MPEG z 4 na 2, ale DVB-S2 na DVB-S nie zamieni, bo to już problem sprzętowy na poziomie głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jakie tunery polecacie do platformy IPTV? Czy są jakieś dobre i za rozsądną cenę, która będą płynnie odbierały wszystkie kanały drogą kablową? Dodam, że nie za bardzo się znam na tego typu rzeczach, a obecny dekoder, który dostałem w zestawie od TP doprowadza mnie do szału, jego czas reakcji itp. pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tunery polecacie do platformy IPTV? Czy są jakieś dobre i za rozsądną cenę, która będą płynnie odbierały wszystkie kanały drogą kablową? Dodam, że nie za bardzo się znam na tego typu rzeczach, a obecny dekoder, który dostałem w zestawie od TP doprowadza mnie do szału, jego czas reakcji itp. pozostawia wiele do życzenia.

 

żaden,

z 3 powodow jakie znam ( moze byc wiecej)

1)szyforwanie danych między platformą a dekoderem

2) uwierzytelnianie po serialu i macu STB

3) uwierzytelnianie po nr identyfikacyjnym abonenta i pinie do videostrady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...