Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na Combosem się zastanawiałem... A czy stworzyć stałą listę kanałów można z poziomu pilota, czy z trzeba kabelkiem?

Bo bodajże w Ariva100 niestety trzeba kabelek :)

 

EDIT

Znalazłem w necie instrukcję i widzę tam, że można to zrobić z poziomu pilota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem, kupując dekoder np Golden Media Uni-box 9080 wkładam kartę dostępową telewizji TP do zwykłego czytnika w tym dekoderze i będzie mi śmigać normalnie jak w SHD85 czy nie ? a moze jakieś inne dobre i tanie combo ?

Dzięki

 

PS. I czy da się w takich odbiornikach przypisać kanały pod nr na pilocie z mieszanych platform (TP, TNK oraz DVB-T) np:

1.TVP1 (TP)
2.TVP2 (TP)
3.TVP Info (TP)
4.POLSAT (NTC)
5.TVN (TP)
6.TVN 7 (TP)
7.TV PULS (TP)
8.TV 4 (NTC)
9.National Geographic (TP)
10.Discovery (TNK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest teraz w kartą TP? Wczoraj byłem w punkcie i zapytałem czy (teraz) karta jest parowana z dekoderem - odpowiedź TAK.

 

Może ktoś podpisywał nową umowę na TV i może potwierdzić fakt parowania, czy może jest inaczej. Ja chciałem skorzystać z własnego dekodera (Ariva 200). Szukałem być może na forum było napisane. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle że skoro TP dogadała się z N mogą parować kartę z dekoderem. Nie chodzi mi o osoby które mają podpisane wcześniej umowy ( zanim podpisali umowę o współpracy z N) tylko te umowy które były podpisane od czerwca 2011.

 

Wolę się zapytać - choć w TP otrzymałem informację że parują karty z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bierzesz każdy dekoder obsługujący Viaacces 3.0. Najczęściej wiąże się to z tym, że trzeba przeprogramować dekoder na mcas, o domyślnie najczęściej jest tylko conax. Czasem jedyną możliwością jest zakup modułu CAM, ale jeśli mówisz o opticum to nie trzeba. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tworzone i ma wsparcie.

 

Zauważ, że oprogramowanie MCAS wychodzi razem z oprogramowaniem Conax.

 

Jest to obejście wymogów licencyjnych..

 

Ok, dzięki. Jestem początkujący w tych sprawach to moja pierwsza TV

 

Jest to obejście wymogów licencyjnych..

 

Mam to rozumieć że to nie jest zgodne z prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgodne :) ..o ile nie używasz oprogramowania edukacyjnego (jeszcze inne niż te dwa) na którym oglądasz używając kluczy bądź przez sharing.

 

Tu chodzi bardziej o systemy kodowania, że producent jednego systemu kodowania nie godzi się na używaniu w czytniku swojego systemu razem z innymi systemami itp. Wymogi licencyjne. Dotyczy to producenta sprzętu, a nie Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem odpowiedź od globo

 

Witamy,

 

Nie wypowiemy się na taki temat.

Wsparcie techniczne dotyczy sw pisanego przez naszych programistów obsługującego karty w systemie kodowania Conax.

 

Inne karty w naszym softwarze muszą być włożone do modułu CI dedykowanego dla danego systemu kodowania,

Więcej informacji proszę szukać na forach o tematyce satelitarnej, lub u instalatorów,

 

Pozdrawiamy

Wsparcie Techniczne

 

 

 

 

Cytowanie Użytkownik formularza kontaktowego :

 

 

 

IP użytkownika: IP: 79.191.133.209, PROXY: , Przeglądarka

użytkownia: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0.1)

Gecko/20100101 Firefox/5.0.1, E-mail nadawcy: matu2.pl@wp.pl

 

L_PORTAL_ANSWER_TO: matu2.pl@wp.pl

 

Witam, Posiadam TV Neostrada od TP i mają strasznie lipny dekoder,

chcę zmienić na Opticum x7 i moje pytanie brzmi czy karta dostępowa

od TP będzie działała bez problemów i czy uprawnienia będą

przechodziły na następny miesiąc ? Karty mają chyba viaccess 3.0

Dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtrącę swoje trzy grosze. przez dwa 2 m-ce karta chodziła w HDTS 9600 bez problemu (soft MCAS) wraz karta C+ teraz wszystkie kanały "zakodowane" od TP,

jakoś nie mam wolnej chwili aby sprawdzić czemu się tak dzieje. Ale po rozmowie z konsultantem (jakiś 1 m-c temu) dostałem info aby podłączyć ich dekoder wraz liveboxem ;/ aby przeszły uprawnienia. Czy to pomoże nie wiem - warto spróbować. Kartę mam sprzed 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem odpowiedź od globo

 

blablabla

 

No jak nie chcesz ryzykować to nie próbuj :) Nikt Cię batem do tego nie przymusi. W każdym razie na pewno karta by Ci zadziałała i nie byłoby problemu, to tylko Viaccess..

 

Np ja mam x7 i mimo, że według instrukcji stoi jak wół tylko Conax to bez problemu działają także Mediaguard 4 Cyfry i Nagravision 3 od HD+, uwaga: bez modułu CAM. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...