Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale to i tak nie ich jest wiec oni nie bd mieć problemów. Także zadna kara nie wchodź w gre , a jestem ciekawy czy pójdzie normalnie. ponieważ gdzies czytałem o parowaniu kart z dekoderem i wyższym kodowaniem (viaccess PC 5.0). A tez musieli by mi to wysłać poczta wiec nie dam rady sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dawniej karta kodowa orange (viaccess Biała)działała w dekoderze Golden interstar GI-S890CRCI do momentu wydłużenia (Ecam)przez orange.Pytanie-1 czy istnieje firmware które, usuwa te ograniczenie? 2- Albo czy istnieje możliwość ręcznego zmienienia tego parametru? 3-na rosyjskiej stronie jest jakiś nowszy firmwar od tego ze strony polskiego dystrybutora?4-czy istnieje jakieś uniwersale "oprogramowanie" do tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Czytam różne opinie i jedni twierdzą, ze biała karta orange (viaaccess) jest sparowana z dekoderem a inni twierdzą, że nie - więc jak to jest? Zakupiłem dekoder LINBOX HD2 (system odbiera viaaccess, wg opinii ma współpracować z białą kartą orange), zmieniłem soft i włożyłem białą kartę i otrzymałem informacje,że kanały są zakodowane czyli wnioskuje, że dekoder nie rozkodował więc dalej myślę, że karta jest sparowana? Jeśli tak jest możliwość rozparowania? Chce korzystać z innego dekodera, nie z tego od orange bo mnie irytuje. Telewizje mam z talerza, nie z netu.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała karta nie jest sparowana. A uprawnienia na karcie masz aktualne? Być może musisz poczekać aż się pobiorą Zostaw włączony dekoder na TVP1, TVP2.

 

Wnioskuje, ze uprawnienia na karcie mam aktualne gdyż karta jest w ciągłym użyciu w oryginalnym z Orange dekoderze. Chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na oryginalnym tunerze Orange możesz oglądac programy z oferty np. TVP 1 HD, National Geographic, Nick jr to masz aktualne uprawnienia.

Problem z białymi kartami jest taki że nie każdy dekoder prawidłowo wspołpracuje z taką kartą. Tyczy się to dekoderow z czytnikiem uniwersalnym lub Viaccess z oprogramowaniem zamkniętym producenta. Objawia się to brakiem odkodowania kanałow lub że uprawnienia nie przechodzą w takim tunerze.

Na 99 % dekoderow z linux - E2 karta działa ok.

 

Może ty masz ofertę IPTV a nie sat z Orange ? Jaki dekoder masz z Orange. Karta taka nie zadziała prawidłowo z dekoderem sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinna działać. Być może musisz gdzieś w ustawienia dekodera jakby wymusić kodowanie Viaccess. Być może się mylę ale najlepiej napisz do producenta dekodera.

 

Napisalem do producenta LINBOX HD2 i odpowiedzial, ze jesli biala karta orange bedzie rozparowana to zadziała

 

Jesli na oryginalnym tunerze Orange możesz oglądac programy z oferty np. TVP 1 HD, National Geographic, Nick jr to masz aktualne uprawnienia.

Problem z białymi kartami jest taki że nie każdy dekoder prawidłowo wspołpracuje z taką kartą. Tyczy się to dekoderow z czytnikiem uniwersalnym lub Viaccess z oprogramowaniem zamkniętym producenta. Objawia się to brakiem odkodowania kanałow lub że uprawnienia nie przechodzą w takim tunerze.

Na 99 % dekoderow z linux - E2 karta działa ok.

 

Może ty masz ofertę IPTV a nie sat z Orange ? Jaki dekoder masz z Orange. Karta taka nie zadziała prawidłowo z dekoderem sat.

 

Dziękuję Tweed7 za Twoją odpowiedź, wybacz nie umiałem odpisać gdyż jestem nowym użytkownikiem tego forum i brak mi narazie tej opcji na priv.

 

mam ofertę SAT z orange - dzwoniłem i potwierdzałem ten fakt na infolinii. A dekoder to najprawdopodobniej SHD 85 (taki stary, biały, dziadowski)

 

System w linboxie hd2 odczytuje kartę jako viaaccess (odnajduje tą informacje w systemie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne przywracałem naście razy, listę kanałów skanowałem naście razy, softy wgrywałem naście razy, opcje znam na pamieć.

 

Linbox odbiera niekodowane programy (ogrom włoskich, aldzazir itp), przy probie włączenia telewizji z pakietu orange mam informacje "kanal kodowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Linbox HD2 nie udało się uruchomić z białą karta orange.

 

W związku z tym proszę zarekomendujcie jakiś tuner w rozsądnej cenie, który będzie współpracował z białą kartą orange, tuner musi mieć WiFi (zewnętrzne lub wbudowane) gdyż w miejscu gdzie chce zainstalować nie mam kabla LAN a TV orange potrzebuje połączenia z internetem. Musi również współpracować z Clone+.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam tuner Ariva HD Combo. W czytniku uniwersalnym karta TNK Smart HD+, w gnieździe CI moduł Viaccess Smit 4.1 a w nim biała karta Orange TV (pakiet podstawowy) i wieczne z tym problemy... Pierwszy to każdorazowe resetowanie odbiornika w celu uaktywnienia modułu Viaccess. podczas przełączania na jakiś kanał z paczki Orange. Jest to dość irytujące. Bez resetu tuner nie widzi modułu. Drugi problem to wieczne kłopoty z pobieraniem uprawnień na białą kartę, zwłaszcza po 10 każdego miesiąca. Do tej pory trwało to krócej lub dłużej, ale zawsze z pozytywnym skutkiem. Obecnie po 10 marca nie jestem w stanie do tej pory pobrać uprawnień - godziny oczekiwania na kanałach 4Fun, TVP1 i TVP2 SD, HD, Orange Sport. Dodam jeszcze ciekawostkę, że np. po wyjęciu białej karty Orange nie działa część kodowanych kanałów z TNK SmartHD, czego już nie jestem w stanie zrozumieć. Trochę zależy mi na Orange TV - jest tam kilka kanałów, których brak w TNK Smart HD, np. National Geographic, MTV, Nickelodeon czy choćby od wczoraj Paramount Channel HD. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i przede wszystkim pomysł, jak obecnie odblokować białą kartę? Telefony do BOK to chyba strata czasu, bo uprawnienia wysyłają na bieżąco, nie tylko 10-go. W Arivie mam najnowszy soft, więc tutaj nic nie polepszę. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia na dany miesiąc są dawane DO 10-go, więc aby nie trzeba było odnawiać (a czasami trzeba w tym celu dzwonić do BOK) należy między 1 a 10-tym dniem miesiąca przynajmniej raz włączyć na dłużej, by pobrało uprawnienia na następny miesięczny okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja z brakiem uprawnień na białą kartę się wyjaśniła po telefonie do BOK. "Namierzyli" mnie, że posiadam 2 karty i zablokowali mi białą. Istotnie, przy wymianie białego dekodera na czarny pracownik salonu Orange sam zaproponował mi pozostawienie białej karty w celu korzystania z niej w innym tunerze. Na nic zdały się moje argumenty, że tak jest dla mnie wygodnie i praktycznie, że odpada problem z ciągnięciem 10-metrowego kabla z drugiego pokoju, gdzie znajduje się Livebox, że irytuje mnie ich badziewiasty i ciągle zawieszający się czarny UHD 86, że przecież biała karta była też moja, jest legalna a czarną chętnie im oddam. Po prostu taki jest regulamin, wolno mieć tylko jedną kartę i koniec, kropka... Szkoda, że Orange wykazuje tu brak dobrej woli i zdrowego rozsądku a ja w podzięce poczekam jeszcze kilka miesięcy i nie przedłużę z nimi umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak długo nie podpinaliście SHD85, bo korzystacie z karty gdzie indziej, to włączcie go i zaktualizujcie. Oszczędzicie sobie rozmowy z BOK.

Orange monitoruje, kiedy ostatnio dekoder był online (u mnie ponad rok) i dzwonią, żeby pomóc z podpięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...