Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mazi23 otworz liste w programie potem znajdz np tvp1 i kliknij w niego 2 razy :D

 

@macjuch mozesz tez zrobic jak kolega wyzej z lista zaznaczyc caid dla cyfry na danych jej kanalach a takie cais to secamediagraud inaczej 0100 , na pm masz soft testowy z dzwiekiem ACC sprawdz ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schodzę z aktualizacjami do coraz niższych softów ciągle to samo.

czy aktualizacje robi się z kartą w czytniku?

 

w końcu działa na 3.23, tyle że obraz jakby gorszy :[

jeszcze sobie pogrzebie :), może się da coś więcej wycisnąć.

 

dzięki wielkie za pomoc

 

Ps: i tak będę się pewnie jeszcze pytał, w końcu to nowa zabawka :)

Ps,: z ułożeniem programów poczekam aż w końcu wrzucą TVP HD i BBC HD :) i wtedy podzielę się spostrzeżeniami na temat programu

 

 

30min. później

za szybko się cieszyłem, dalej to samo ;(

i co teraz chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za instrukcję, jutro wypróbuje.

 

Ujawnił się u mnie jeszcze jeden problem, z którym nie mogę się uporać... Podczas nagrywania na HDD teoretycznie można oglądać inne programy z tego samego transpondera (nawet wg instrukcji), jednak zaznaczone programy nie dają się włączyć, chyba że wyłącze zapis (REC). Co więcej podczas nagrania nie mogę oglądać nawet programów naziemnych. Udało się komuś rozwiązać ten problem? Dekoder 9600 TS.

 

Ciekawostka, np. na TVP nadawanej z naziemnej anteny jest AC3, z Cyfry już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macjuch wgraj soft niszy niz 3.20 na tym poprawnie dziala C+ ;) ( zasieglem zrodel) wada jest jedna jest to soft nielegalny poniewaz nie bylo softu mcas od 3.02 az do 3.2x

 

@mazi23 opcja ogladania 2 naraz z danego tp nie zostala jeszcze dopracowana w tym modelu co do naziemnej to nie wiem

 

co do tvp jeszcze nie dodali na statce ac3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdzcie czy macie peny pakiet HD potem reaktywacja karty w ICA i zapala oba kanaly .....

 

@macjuch masz na czym innym sprawdzic ta karte ???? lub pozyczyc od kolegi czy znajomego karte C+ i sprawdzic w tunerze bo mam 2 opcje cos nie tak z tunerem albo cos nie tak z karta C+ ( moze masz ja ze zwrotow i czesc takich kart nie wyrabia poprawnie dekodojac) ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigcyc123 zrobiłem reaktywacje karty po wgraniu jeszcze raz soft 3.20 i wszystko odpukać działa. Jakby cos jeszcze było nie tak to pożyczę od kolesia kartę i sprawdzę.

A czy można wymienić kartę na nową tak jak jest u operatorów komórkowych?

Wielki dzięki na pomoc. A jeszcze dodatkowo zaznaczyłem w opcjach: wyświetlaj informację z CA jako włączone może to pomogło. Właściwie co to jest to CA.

 

u mnie działają już wszystkie HD :)

BBC HD było na 343 kanale a nie to z 25x tak któregoś.

 

Ps: duże podziękowanie dla bigcyc123 i mazi23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja wyswietlaj CA jest moze zbedna ale jak dziala to zostaw ( sa to komunikaty karty czyli tego kanalu nie masz w abonamencie czy brak subskrypcji ( jakos tak) przewaznie jak korzystamy z 2 operatowow a oni maja wspolne kanaly ) tak karte mozna wymienic nalezy sie dowiedziec u operatora jaki jest koszt wymiany ( dlatego iz oni moga twierdzic roznie ze karta jest okk i nie widza problemu )

 

Narazie sprawdz powysze bledy aby wyelminowac co jest uszkodzone ( dla duzej pewnosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigcyc123 zrobiłem reaktywacje karty po wgraniu jeszcze raz soft 3.20 i wszystko odpukać działa. Jakby cos jeszcze było nie tak to pożyczę od kolesia kartę i sprawdzę.

A czy można wymienić kartę na nową tak jak jest u operatorów komórkowych?

Wielki dzięki na pomoc. A jeszcze dodatkowo zaznaczyłem w opcjach: wyświetlaj informację z CA jako włączone może to pomogło. Właściwie co to jest to CA.

 

u mnie działają już wszystkie HD :)

BBC HD było na 343 kanale a nie to z 25x tak któregoś.

 

Ps: duże podziękowanie dla bigcyc123 i mazi23

Mam to samo.Pierwszy tuner padł.Wymienili mi i na drugim to samo kanał zakodowany co któreś włączenie niezależnie jaki soft od chyba 3.02.Wymieniłem wczoraj cały zestaw antenowy łącznie z kablami(hb+astra monoblock-85cm)Czytałem i pisałem na różnych forach na ten temat-bardzo rzadko to występuje u posiadaczy 9600hd.Niestety wymiana anteny nic nie dała.Wczoraj aktywowałem w cyfrze opcje hd(bbc i tvphd) i pózniej rozmawiałem z gosciem z serwisu cyfry,ktory wysłał mi znowu uprawnienia przez 30min i mowił,że może to pomóc mimo mego sceptytyzmu.Na razie jest ok.Rozmawiałem też z nim też na temat wymiany karty cyfry,ktora na philipsie cyfry działała bez zarzutu.Kazał mi isc do dystrybutora i powiedziec o problemie i wymiana za darmo.Jeżeli to nie będzie karta to mam chyba pecha z 2 9600hd.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam podobny problem jak pawelo1968.

mazi23 było już dobrze, ale wczoraj włączając tuner znowu to samo, nie wiem co się dzieje. Dziś koleś wyjeżdża na weekend i ma mi pożyczyć swoją kartę. Zobaczymy czy na niej też tak się będzie działo. Poza tym czy Wasze urządzenia też tak się grzeją? U mnie wczoraj można było jajecznice na nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten czas nie ma sposobu na uniknięcie napisu "kanał zakodowany", ja też walczyłem ze swoim 9600 ts ok. 2 tygodnie różne softy, i inne cudowanie bez efektu, jakość mam 100% sygnał 85%, także instalacja nie ma tu nic do rzeczy. Nie wydaje się żeby to był problem małej garstki użytkowników, część ludzi (fanboye opticum) się do tego nie przyznaje, inna grupa używa na innych platformach (moduły) lub shar. Ja swojego całe szczęście sprzedałem i po problemie, kupiłem tnk hd i powiem że jestem mile zaskoczony jakość obrazu lepsza szybkość i stabilność również. Co do grzania to ten typ tak ma i nie ma co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja wiem dlaczego wyskakuje komunikat "kanał zakodowany" w Opticum HD TS9600.

Mam ten tuner , abonament C+ i pewne doświadczenia.

Wcześniej miałem tuner Feruguson Ariva combo i miałem jakość sygnału 60% a siłę 100 %

i wszystkie kanały chodziły bez zarzutu.

Z innych powodów postanowiłem go sprzedać i kupułem Opticum HD TS9600.

Na tym samym ustawieniu anteny po przełożeniu kabla miałem w Opticum jakość sygnału 90% a siłę sygnału 100%

Na arivie chodziły wszystkie kanały mimo pokazywania mniejszej jakośći sygnału. Na opticum przestały chodzić animal planet HD i Eska wyskakiwał komunikat "kanał zakodowany"

Poprawiłem ustawienia konwertera i anteny i na arivie jakość sygnały wzrosła do 68 % a opticum nadal pokazywał jakość 90% ale już zaczęły chodzić kanały Animal planet HD i Eska.

Teraz doszły kanały HD mix i na kanale Foxlife HD wyskakuje komunikat "kanał zakodowany" podczas gdy pozostałe chodzą bez zarzutu. Trzeba znowu poprawić antenę ale już mi się nie chce.

Wniosek jest taki.

To że Opticum pokazuje jakość sygnału 90 % to g.... prawda. Tak naprawdę jakość wynosi około 50-60%.

Jak komuś pokazuje jakość sygnału 85% w opticumie to na pewno realna jest około 50 % i na kanałach wyskakują komunikaty "kanał zakodowany"

Moim zdaniem należy podłączyć inny bardziej czuły tuner do ustawienia anteny lub prezyzyjny przyrząd i dopiero po dobrym ustawieniu anteny tuner będzie pracował poprawnie.

Już podczas pojawienia się na rynku Opticuma 9600 TS HD i opublikowania testu w "Satkurier" jako wadę podano nieprecyzyjny wskażnik jakości sygnału. A to się przekłada na użytkowanie w praktyce.

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam użytkowników tego tunera z którego ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest to, mój sygnał miał 85% opticum, 80% ADB (tnk) i na pionku z cyfry tyle samo, sygnał tu nie gra roli. Problem jest taki że włączasz tuner i masz wszystkie kanały zakodowane, wyłączasz za parę minut odpalasz i jest ok. i przy każdym włączeniu raz dobrze raz nie. Za każdym razem pomaga wysunięcie i wsunięcie karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nikogo nie namawia do zakupu modułu, ale widzę kolego że żyjesz złudnymi nadziejami, u mnie na różnych tunerach sygnał jest stabilny i zawsze wszystko działa tylko nagle 9600HD potrzebuje "specjalnych parametrów" jaki jest sens ustawiać na innym tunerze jeżeli na każdym miałem jakość 100% i sygnał powyżej 80%, problem na pewno jest w czym innym tylko nie wiadomo w czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...