Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam taki problem. myslalem ze gdy wgram nowy plik softcam to pomoze ale niestety. chodzi mi o kanal polsat sport hd, za kazdym razem gdy proboje go wlaczyc ( [beep] , soft 3.14 ) to wyskakuje mi napis ecm decode fail. czyli rozumiem ze nie moze znalezc kluczy do tego kanalu choc moj dostawca udostepnia mi caly pakiet polsatu.. tylko z tym kanalem mam problemy. wie ktos moze jak wyedytowac softcam zeby to zadzialalo ?

pozdrawiam

 

ps. jeszce takie pytanko. czy myslicie ze wgranie wersji soft 3.19 pomoglo by ?? bo wlasnie wyszla wersja 3.19 jakas poprawiona z dnia 11.03, nie wiem co tam poprawiono ale wczesniej na tej wersji strasznie mi sie [beep] cięło dlatego powróciłem do 3.14, ale może w ej poprawionej wersji już to załatwili. wie ktoś coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam małe pytanko a dokładnie zakupiłem dysk twardy firmy WD smartWare 1Terabit , zasilany z własnego źródła. Po podłączeniu pod dekoder nie jest rozpoznawalny, dokładnie nie widzi nic, robiłem 2 partycje na fat i na ntsc i nic, jak możecie mi doradzić jaki dysk najlepiej kopić i które działają, cena nie gra roli, rozchodzi się o dobra pojemność i kanały HD.

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przypomnienie. Co do info w menu miałem Fcombo co mnie właśnie poważnie zmyliło.

Dobra ok. Jest w porządku Panowie. BigCyc wyjaśnił już całą sprawę a Mr Orbita oznaczenia.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przypomnę więc może dokładnie wszystkie skróty softów dla 9600:

 

 

Skróty dla :: Opticum 9600 HD.

 

= S20 - skrót dekodera Opticum 9600 HD.

 

= FOR DVB-S2.

= FOR S2.

= FS2. - Tutaj pojawia się dla obu modeli ale najczęściej dla 9600 HD.

= S2.

 

Skróty dla :: Opticum 9600 HD TS.

 

= TS20 - skrót dekodera Opticum 9600 HD TS.

= TS - PL tj naziemna telewizja cyfrowa.

= TS - skrót od Terrestrial MPEG-4.

 

= FOR COMBO.

= F-COMBO.

= FCOMBO.

 

Skróty dla :: Legalnych systemów kodowania dołączonych do softu.

 

= Conax - czytniki obsłużą system: Conax. W tym systemie kodowania działają np: Telewizja na kartę oraz MTV Unlimited.

= MCAS - czytniki obsłużą wiele systemów. Obsłużą wtedy karty ofert: Telewizji na kartę, MTV, Cyfra+ i erotykę.

 

Skróty dla :: Nielegalnych systemów kodowania dołączonych do softu.

 

= FULL - czytniki obsłużą wiele systemów. Jakich zależy od danego softu. Najczęściej jest to: TNK, MTV, Cyfra+ i erotyka.

= FULL * często powodujące uziemienie sprzętu. Wgrywając lewy soft traci się gwarancje! Płacimy słono za naprawę!

= FULL * Nie jest wspierany przez producenta. Co ważne serwis nie ma przymusu aby naprawić naw wtedy dekoder.

 

= ALT - alternatywny. Soft piracki - wgrywając tracimy gwarancje producenta. Częste błędy = uziemienie sprzętu!

= ALT * czyli ogólnie to samo co wyżej. Odradzamy wgrywanie tego typu softów znalezionych w internecie.

 

= EDU - edukacyjny. Soft piracki - wgrywając tracimy gwarancje producenta. Częste błędy = uziemienie sprzętu!

= EDU * czyli ogólnie to samo co wyżej. Odradzamy wgrywanie tego typu softów znalezionych w internecie.

 

* Zamieszczono w celach informacyjnych. Ku przestrodze!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeżeli ja sam popełniam jakieś błędy z oznaczeniem to proszę mnie poprawić.

Może komuś przyda się w przyszłości podczas poszukiwań.

Nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam serdecznie.

 

A to co powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma takiego oprogramowania i nie bedzie , wiem co mowie :D ( kolega sugerowal sie na opticum 9500 i innych gdzie sa takie softy) ale tu nie ma ....... zrezygnowano z tego oprogramowania mcas ( nie bedzie i koniec a producent nie ma tu nic do gadania do takiego oprogramowania tylko Developerzy ( tworcy lewych oprogramowan)).... pozostaje ci wgrac orginal i uzywac modulu jak chcesz C+ , jesli nie to wgranie nielegalnego oprogramowania a plus jego taki ze czytniki sa uniwersalne i dziala karta w slocie a minus taki ze posiada nielegalne klucze gdzie jest to karalne jako piractwo art. 7.2 na temat swiadczenia uslog elektronicznych + inne paragrafy + koszta rocznego abonamenty najwyszego od danego operatora..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dziękuję za wyczerpującą wiadomość. Tym samym sprzęt wraca do sklepu w którym mnie zapewniano że z Cyfrą pójdzie, trzeba sobie tylko wgrać inne oprogramowanie. Nawet oferowano pomoc. Niech się (kogoś) bujają z takim badziewiem. Na tym się kończy moja przygoda z "Globo"..

 

P.S. Ale jak widzę, to nawet zaprzyjaźniony sklep "Hollex" pisze tak..

"Czytniki pracują z kartami w różnych systemach m.in. Viaccess (erotyka), Seca (Cyfra+), Conax (TNK lub MTV unlimited).."

Polska, to naprawdę dziwny kraj.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa rozbija się o jedna cyferkę w nagłówku aby aktualizacja działa po usb . Ale tu chyba nie można o tym mówić :)

Czytałem twoje wcześniejsze posty odnośnie wgrania niewłaściwego softu. Wiem co pisze u góry na czerwono ale nie widzę podstaw żeby było coś nie właściwego dlaczego byś kolego miał nie opisać jak naprawiłeś tuner po tej męczarni sam jestem ciekawy? A może coś ściemniasz może był jednak serwisik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...