Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety N słynie z tego,że antena musi być ustawiona bardzo dokładnie.Druga sprawa jest taka,że nbox nboxowi nierówny.Zaczynałem od BSLA-była kicha,brakowało kanałów,jakość 50%,później dostałem BZZB i bez dotykania anteny jakość wskoczyła na 80/90%.W tej chwili mam turbo DGCB i ten chodzi najlepiej.Sam ustawiałem antenę coś ze dwie godziny,czaszę przesuwałem po ułamku milimetra,aż uzyskałem najlepszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem kina domowego(sony n590), i tu pytanie czy nbox i ogólnie n-ka będzie działała jeśli puszcze sygnał przez wejście hdmi kina i dopiero od niego do hdmi tv? Bo mam tylko jedno hdmi i oprócz walorów dźwiękowych interesują mnie tez aspekty multimedialne kina które chyba wymagają tego typu podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety N słynie z tego,że antena musi być ustawiona bardzo dokładnie.Druga sprawa jest taka,że nbox nboxowi nierówny.Zaczynałem od BSLA-była kicha,brakowało kanałów,jakość 50%,później dostałem BZZB i bez dotykania anteny jakość wskoczyła na 80/90%.W tej chwili mam turbo DGCB i ten chodzi najlepiej.Sam ustawiałem antenę coś ze dwie godziny,czaszę przesuwałem po ułamku milimetra,aż uzyskałem najlepszy wynik.

 

Ja mam CLRA Co to za dekoder? Ma 500 GB pamięci? Często pojawia się tu "BRAK ANT 1"? Obraz też wydaje mi się troszkę "wymęczony"... Próbować wymienić? :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DGCB - MonsterBox, CLRA - Turbodekoder.

DGCB - 1TB dysk, CLRA - 500GB dysk.

 

Kate445, Na dwa kable antenowe masz podlaczony dekoder, czy na jeden ? jesli pisze ''Brak Ant1'' oznacza to, ze masz w ustawieniach ustawione jako dwa kable, a zapewne masz podlaczony jeden, jesli smigaja Ci kanaly, i do tego wyskakuje ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DGCB - MonsterBox, CLRA - Turbodekoder.

DGCB - 1TB dysk, CLRA - 500GB dysk.

DGCB ma tylko 500G dysk i jest zwykłym turbo , to DGST ma 1 TB dysk, od CRLA różnią się posiadaniem gniazda modemowego.

Kate445 Sprawdź końcówki F czy nie są zaśniedziałe,ewentualnie wymień konwerter na nowy dobrej firmy np:"Inverto" ze współczynnikiem szumów 0,1db.Jak masz możliwość to sprawdź dekoder na innej instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie DGST tylko DGCT ,to monsterbox 1tb,zaś CLRA nie koniecznie ma dysk 500gb,owszem każdy CLRA ma soft TURBO ale jak nie wykupiłeś przestrzeni to masz 250GB

 

Najlepiej sprawdź po statusie dysku :

 

Setup -> diagnostyka -> informacje o systemie -> zakładka "status" i tam zależy jaką masz pierwszą cyfre :

jeśli 1 to masz 250gb

jeśli 3 to masz 500gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam pytanie,czy mając tylko jeden przewód antenowy,można jakoś zaprogramować Astrę na Turbodekoderze(mam obrotnicę antenową-kiedy znajduję Astrę to siła jest 93 a sygnał 100 procent ale pod koniec instalacji dekoder pokazuje że nie mogą być zainstalowane wszystkie składniki i nie pozwala wejść na zakładkę zapisz.Czy koniecznie muszę mieć zeza by móc oglądać astrę? Przecież to głupie bo mam obrotnicę.Poprzednio byłem w C+ i nie było żadnego problemu z PVR em.Liczę że ktoś mi odpowie.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dekoder od 6.07.2012. Jestem w miarę zadowolony. To co mnie interesowało to działa tak jak powinno ale mam jeszcze kilka pytań.

 

-Jak wchodzę w listy kanałów przyciskiem OK mam parę pozycji "Hity filmowe" "nPremium HD" "Dzieci" itp. Gdy uruchomię np nPremium a potem znowu włączam listę to jest "Wszystkie kanały" system nie pozostaje w tej liście w której byłem.... Szkoda.... Jak utworze sobie własną i w niej wybiorę program to jest ok, system zawsze tam zostaje.

-Do dnia dzisiejszego nie mam VOD-ów (1 kabel) i tu jest małe pytanie. Czy ściąganie następuje podczas oglądania czego bądź czy trzeba jakoś zostawić dekoder na noc aby się ściągało

-nVod net działa bardzo wolno, mam tu namyśli szybkość uruchomienia i reakcji dekodera na moje komendy

-nPortal tak samo jak z "nVod net" zanim coś się uruchomi i zareaguje to czeka się i czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kolekcje VOD jeśli masz instalację na jednym kablu to ściąga się ona tylko w chwili gdy dekoder jest w stanie czuwania ( na wyświetlaczu powinien świecić się tylko zegar) co do funkcji nVOD i nPortal możliwe że Twój dostawca internetu coś szwankuje. U mnie działa to prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca raczej nie szwankuje. Mam dwa łącza jedno z Play 6Mbits/s nowy BTS nie obciążony 7-7.2Mbit/s wyciągam bez problemu przy pingach w granicy 50-60ms drugi dostawca to orange ADSL 2Mbit/s pingi 20-30ms. Wszystkie strony www chodzą jak marzenie tylko ten dekoder dość wolno chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chol..ra, akurat na tym się nie znam. Obecnie mam Turbodekoder ( podłaczony do Routera D-Link kablem ), w drugim pokoju biały dekoder.

Od kolegi dostałem Accespoint Netgear Rangemax Wireless Accespoint WPN802 v.2. Czy ten Accespoint można wykorzystać do białego dekodera ? Jeśli tak, to proszę o instrukcję instalacji krok po kroku ( czy trzeba go najpierw podłaczyć do kompa, czy,gdzie wpisać jakiś adres IP... ). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie- dam radę. Co do reszty przykro, ale nie rozumiem. Na prawdę mam sporą wiedzę z innych dziedzin ( np. doradzę chętnie w sprawach RTV ), z kompami sobie radzę dobrze, ale ten,w/w, przypadek jest mi obcy. Nawet nie wiem czy najpierw muszę podłaczyć Accespoin'ta do kompa,żeby go skonfigurować ? Proszę znajdź trochę czasu i napisz, o procesie instalacji i konfiguracji.

 

Edit: zalogowałem się do Acesp., ale nigdzie w ustawieniach nie widać:

- DHCP- OK, Wyłaczone,

- ssida D-linka dodałem w ustawieniach wireless." Access Control List:Turn Access Control On.Trusted Wireless Stations (Local MAC Address Database) ". Dobrze ? Bo sam Accesp. Routera nie wyszukał. Natomiast tu: " Available Wireless Station List" jest pusto.

 

Jeśli to wszystko, to nie wiem- symbol antenki w Accesp. miga.Nie wiem czy to znaczy,że OK, czy nie.

 

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...