Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tego. Miałem podłączone przez miesiąc oba dekodery nbox i Pace, widziałem wyraźnie różnicę. Po oddaniu Pace, dostosowałem TV do dekodera n-ki, co skutkuje niestety tym, że obraz podawany na Tv z innych źródeł jest trochę zbyt mało nasycony i za jasny - dlatego, że musiałem te parametry dostosować do dekodera jako najczęściej oglądanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz słaby telewizor ;) .Mój Panas ma osobne ustawienia dla każdego wejścia.Osobna sprawa to nasycenie czy inne parametry.Tutaj każdy człowiek ma swoje indywidualne preferencje i po to jest regulacja parametrów zeby z niej korzystać.Trudno uznać za gorszy bardziej nasycony obraz bo dla drugiej osoby właśnie bardziej nasycony uzna za lepszy. :)

 

Ja osobiście używałem równolegle Phila PVR i nBoxa i większych różnic nie zauważyłem a jeśli już to obraz nboxa bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego tak do siebie tak jak i ja tego nie czynię.

To tylko sprzęt i jeżeli ta większość jak piszesz tak faktycznie reaguje to wyrażam swoje wyrazy ubolewania i współczucia.

Kolega, który szukał tutaj pomocy pewnie już dalej tego nie czyta więc tracimy i tak czas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłumacz mi co Ci da ustawienie dla każdego wejścia osobno, jeśli każdy sprzęt podłączony jest do amplitunera i jednym kablem HDMI do telewizora?

I tak jak piszesz, każdy ma swoje preferencje. Wg moich nbox ma gorszy obraz. Wolno mi.

 

Zamiast się męczyć podepnij sprzęty pod osobne wejścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ilości sprzętu.Jak mam nBoxa,CD i BD - dwa optyki i jeden coaxial a więc raptem trzy dodatkowe kabelki i możliwość rożnych ustawień dla nBoxa i BD.W Twoim przypadku rzeczywiście może być trudno o kompromis ale nie można mówić ze jest gorszy obraz tylko jest po prostu inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorszy, takie jest moje zdanie. Miałem oba w tym samym czasie, porównywałem te same kanały, nadawane z tego samego transpondera dla obu platform.

Rozumiem, że Ty skoro twierdzisz, że nbox daje lepszy obraz, też miałeś oba w tym samym czasie i wiesz co piszesz, bo tylko bezpośrednie porównanie daje w miarę obiektywny wynik.

 

Oczywiście sam dekoder jest dużo lepszy od Paca, możliwości i obsługa przewyższają Pace o kilka poziomów. I tego się spodziewałem, ale spodziewałem się co najmniej porównywalnego obrazu, więc tu jestem zawiedziony. Inna sprawa, że to kwestia przyzwyczajenia, nie mając w tej chwili dekodera Cyfry, więc punktu odniesienia, nie wiedzę takiej różnicy, natomiast gdy przez miesiąc używałem obu naprzemiennie, trudno było jej nie zobaczyć.

 

Natomiast jest jedna rzecz do której nie mogę się przyzwyczaić i dziwi mnie, że tak mało osób o tym pisze. Chodzi mi o BARDZO duże zróżnicowanie poziomu dźwięku na różnych kanałach. Od bardzo cichego, prawie niesłyszalnego, do ryczącego na pełny regulator. Nie wiem z czego to wynika, w Cyfrze nie było aż tak dużego zróżnicowania poziomu dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy przy sofcie Turbo nazwy programów przy przeglądaniu info pokazane są w całości, czy tak jak jest w zwykłym N-Boxie czyli jeśli tytuł jest długi to nie ma go do końca ...? Ile obecnie kosztuję zmiana softu na Turbo?

A zapomniałbym, dopiero od niedawna jestem abonentem N-ki i przeniosłem się z Cyfry i jak dla mnie obraz z Pace Cyfry był o wiele ładniejszy od tego który mam teraz w N-ce, wydaje mi się że kontrast był bardziej nasycony, ale dla mnie nie jest to istotny czynnik przy wyborze telewizji. Osobiście wolę mieć co oglądać w jakości SD, niż nie mieć co w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue_voyager ale TVP HD w życiu nie jest cichsze od pozostałych kanałów !

Przynajmniej nie na nBox turbo.

Swego czasu kilku użytkowników zgłaszało problemy z głośnością na kanale BBC Kn HD.

Okazało się to bardzo marginalne i zależało od egzemplarza nBoxa ale nie doszliśmy nigdy do tego jakie to egzemplarze (czy serie czy pojedyncze przypadki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest. Nie wiem na jakiej podstawie to kwestionujesz, nie przypominam sobie żebym Cie ostatnio gościł u siebie i prezentował możliwości posiadanego dekodera. Może jest to urok posiadanego przeze mnie egzemplarza, a może kwestia ustawienia dźwięku na DD 5.1 tak jak pisał Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak wszystko bierzesz do siebie.

Bez kompleksów opowiadamy tutaj i chcemy wyjaśnić sprawę bo Twoje opowieści odbiegają od ogółu.

Nic nie kwestionuję a wręcz zalecam zbadanie przez Ciebie sprawy za pomocą innego dekodera bo po prostu wierzę Ci, że u Ciebie TVP HD gra ciszej.

Przejdź się do pierwszego lepszego APS n`ki i pobaw się pilotem.

Opisujesz, że masz sporo sprzętu podłączonego więc może to nie wina samego dekodera ale wzmacniacza, głośników.

Ciężko mi się wypowiadać ale to dość specyficzny przypadek i nie należy go tak generalizować.

Masz już wypowiedzi kilku posiadaczy nBoxów, w tym mnie, że u nas ten problem nie występuje.

Na forum n`ki w wątku poświęconym temu właśnie problemowi też zdecydowana większość tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, po [beep] wyjeżdżasz z tym krytykanctwem? Rozmawiamy normalnie o wadach i zaletach tego sprzętu a tu nagle wyskakujesz Ty. Nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj i pozwól rozmawiać innym.

 

Aniolku - jak Ci sie to forum nie podoba i to, ze kazdy na nim moze zabrac glos, to udaj sie na onet. Bo poziom Twoich postow i agresja wrecz z nich bijaca raczej pasuja tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj no wiewiorka zgadza się, każdy może zabrać głos bo od tego jest to forum, ale Twoje podteksty dotyczące krytykanctwa zachowaj dla Siebie, temat tego działu brzmi: nBox Turbo - problemy, oceny, komentarze, więc blue_voyager ma jak najbardziej prawo opisać swój problem i szukać w tym dziale rozwiązania.

Korzystając z N-Boxa nie zauważyłem jakiejś znaczącej zmiany głosu na podanych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dla Ciebie - Pan Wiewior. Jezeli nie jestes w stanie zalapc cudzego nicka - to go nie przekrecaj. Bo swiadczy to o calkowitym braku szacunku do osoby, do ktorej sie zwracasz.

Po drugie - nie zauwazylem, zeby blue_voyager szukal rozwiazania problemow. On stwierdza, ze nbox jest do kitu i calkowicie nie docieraja do niego jakiekolwiek stwierdzenia innych. Za to co chwila wynajduje nowe argumenty na potwierdzenie swojej tezy i atakuje kazdego, ktory osmiela sie stwierdzic, ze jest inaczej.

Z mojej strony EOT. Jak chcecie, to teraz mozecie mi spokojnie naublizac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...