Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Strona TVP Katowice nie działa przekierowuje na główną stronę TVP, czyli oddziały regionalne TVP chyba też wyłączone, czyli nie  będzie żadnych informacji z regionu ani  programu regionalnego pod szyldem telewizji publicznej . 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

Witamy w Państwie Świeckim. Po raz pierwszy TVP 3 nie nadaje o 15:00 Koronki do Miłosierdzia Bożego od momentu jej wprowadzania do ramówki parę lat temu.

Co ciekawe operatorzy, dźwiękowcy, oświetleniowcy pracowali normalnie jak codziennie.
Można to było zaobserwować na kanale sanktuarium: https://www.youtube.com/watch?v=32NIMDOmxwg
Transmisja chyba poza satelitarnym surowym przekazem technicznym nie była nigdzie dostępna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz nie ma Koronki w TVP. Dobrze, że chociaż Msza Św. o 7:00 była rano na dwóch kanałach - TVP 1 i TVP Info.

Dodam, że w TV Republika również nie ma Koronki, choć jest wpisana w EPG. Tam jako jedyne medium transmitowali zmianę Prezesa PAP - przepychanka słowno-prawna Posłów PiS i nowego szefa PAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Powinna być interwencje Konferencji Episkopatu Polski i parafii na której znajduje się kaplica. Podobno TVP 3 nadaje wewnętrznie.

 

Dziś ekipa telewizyjna również pracowała w czasie Koronki z Łagiewnik. OTV Kraków wywiązuje się z porozumienia z KEP, tylko widowni brak. Transmisja mogłaby być nadawana nawet na YT, podobnie jak już ma to miejsce z Jasnej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nowa miotła wyłączyła Info, bo przekaz i za jakiś czas ma być nowy kanał informacyjny TVP. Ale jak długo będzie trwało zawieszenie ośrodków regionalnych, które nadają wewnętrznie i nikt tego nie widzi?

W 19:30 był materiał z kostką trójki z Gorzowa czy innego ośrodka regionalnego. 

Pytanie, czy TVP3 też będzie podlegać likwidacji?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ekipa telewizyjna również pracowała w czasie Koronki z Łagiewnik. OTV Kraków wywiązuje się z porozumienia z KEP, tylko widowni brak. Transmisja mogłaby być nadawana nawet na YT, podobnie jak już ma to miejsce z Jasnej Góry.
Jest nadawana w ramach kanału Faustyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć z Koronką, ale właśnie się zastanawiałem i wychodzi mi na to że takiej sytuacji jak teraz jeszcze nigdy nie było odkąd się urodziłem,

że już trzeci dzień z rzędu ośrodkom regionalnym nie pozwala się puszczać ani sekundy własnego programu.

Co więcej, nigdzie nie pada nawet przybliżona data kiedy te okienka mogłyby zostać wznowione.

 

Nawet jak była katastrofa w Smoleńsku, to chociaż okienka regionalne były skrajnie okrojone czasowo, to jednak każdego dnia przynajmniej jedno okienko na dobę było, po to żeby chociaż móc nadać wiadomości z regionu.

A jak umarł Jan Paweł II, to w ogóle nie było problemu, bo wtedy nie było TVP Info. Lokalne wiadomości pewnie też głównie mówiły o papieżu, ale nikt im nie zabraniał emisji.

 

No i to jest paradoks: kiedy regiony miały okienka tylko w Dwójce - takiej sytuacji nie było.

Kiedy regiony miały okienka w TVP Info - takiej sytuacji nie było.

Sytuacja zdarzyła się kiedy mają teoretycznie swoją własną antenę. I to nie z powodu jakiejś skrajnego kataklizmu (wojna, trzęsienie ziemi) czy nadzwyczajnej sytuacji tak jak ta z JPII i Smoleńskiej,

tylko po prostu z powodu zmiany politycznej władz w telewizji.

 

Ja byłem dość tolerancyjny wobec nowej władzy i na pewnym forum nawet zastanawiałem się że ośrodki mogłyby wrócić po Nowym Roku albo chociaż po Trzech Króli, ale teraz przychodzi mi refleksja że przesadziłem i to jednak za duża doza tolerancji. To przestaje być zabawne - to by było łącznie nawet dwa tygodnie bez lokalnych programów.

 

Przy okazji okazało się też że prawdopodobnie oni nawet technicznie nie mają możliwości wejść ze swoim programem, a to mnie zdziwiło. Kiedyś całkiem często było tak że regiony, jak się TVP Info za bardzo rozzuchwaliło z przeciąganiem swojego programu to niektóre OTV wchodziły ze swoim programem wbrew instrukcjom z Warszawy. Potem zapewne mogli wyciągać z tych kroków konsekwencje służbowe, ale Warszawa nie mogła fizycznie zablokować regionom emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że w TVP trwa bunt starego kierownictwa które nie może się pogodzić z tym że już nie rządzą i okupują niektóre pomieszczenia. Takiej sytuacji także nigdy nie było.

Kontrola nad emisją jest właśnie z tego powodu, aby osoby które się buntują nie miały możliwości wejść antenę i oczerniać nowe władze TVP.

Nikt chyba z nas nie napisze że to jest zdrowa sytuacja, ale na uczciwie trzeba przyznać że wielowątkowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Kontrola nad emisją jest właśnie z tego powodu, aby osoby które się buntują nie miały możliwości wejść antenę i oczerniać nowe władze TVP.

 

Może rozwiązaniem byłoby nagrywanie serwisów regionalnych do puchy, przesłanie pliku z programem na Woronicza i potem emisja z niewielkim poślizgiem czasowym jeśli w odcinku wszystko będzie ok.

Przy okazji, w ten sposób omijamy Plac Powstańców.

Lepszy jest serwis lokalny nie na żywo niż w ogóle brak serwisów nie wiadomo jak długo.

 

Choć przyznam że byłaby to cenzura przypominająca trochę PRL i nie jestem pewien czy powinno tak się robić w kraju demokratycznym.

 

BTW. Świrski zapowiedział monitoring programowy pod kątem realizacji Karty Powinności. Prawdopodobnie, brak emisji regionów także im wytknie chyba że tak samo ma na ośrodki wywalone.

 

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że musimy trochę dać czas na unormowanie sytuacji.

Sytuację prawną potwierdzi lub nie wpis do KRS. To być może buntownikom da mniejsze argumenty do dalszego działania. Zobaczymy. Sam obserwuję to z wielkim zaciekawieniem.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodki regionalne pracują i nagrywają program informacyjny normalnie, dają go na mediach społecznościowych bo strony internetowe także zostały zablokowane. Tu przykład z Kielc https://www.facebook.com/story.php/?id=100042845113896&story_fbid=1114028906701936

Jedynie wzmianka o proteście, i to nie jako wiadomość nr 1.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...