Skocz do zawartości

Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Chyba nadeszła pora, żeby nieco odświeżyć wątek... Nadchodzi wielkimi krokami jesień, a wraz z nią zapowiadane nowości i zmiany, także dotyczące kanału Romance TV Polska. Kanał początkowo miał wystartować w w pierwszym półroczu br., później była mowa o II kwartale, teraz aktualna wydaje się być jesień 2010. Nie zaprzestano tych planów, bo dwa dni temu w serwisach medialnych pojawiła się poniższa informacja:

satkurier.pl[/url]":33s4bber]Niemiecki oddział kanału Romance TV, którego właścicielem jest niemiecka spółka Mainstream Media, chce zatrudnić Polaków. Polskie przedstawicielstwo pozwoli na stworzenie planowanej już od dłuższego czasu polskiej wersji tego kanału. Zgodnie z informacjami z marca br., Romance TV dla Polski ma wystartować jesienią 2010 roku. Romance TV ma być kanałem rodzinnym, dedykowanym głównie kobietom po 30. roku życia.

 

Widzowie mogą liczyć na serial wiele seriali, w tym „Statek marzeń”, adaptacje powieści Rosamunde Pilcher i romantyczne filmy. Krzysztof Mikulski, przedstawiciel Romance TV w Polsce, podkreślił, że stacja zamierza emitować filmy bez przerw na reklamy. Romance TV wystartował w Niemczech, w lutym 2008 roku.

Miejmy nadzieję, że dzięki polskiemu przedstawicielstwu rozmowy z operatorami nabiorą tempa i zaczną się finalizować, bo jeśli chcą wystartować do końca tego roku to chyba czas najwyższy. Specjalnie nie jestem zainteresowany ofertą Romance TV Polska, ale uważam, że kanałów telewizyjnych nigdy nie jest za dużo, a szczególnie takich z potencjałem, posiadających do zaproponowania coś nowego, czego polski widz dotychczas doświadczyć nie mógł. Podoba mi się również pomysł emisji filmów bez przerw na reklamy i myślę, że jeśli tylko uda im się zapewnić sobie przyzwoity zasięg to na polskim rynku bez problemu się utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I znowu ja! :P Piszę, bo zdaje się, że jest o czym:

wirtualnemedia_pl[/url]":2c0cqha0]Kierowany do kobiet kanał filmowy Romance TV ma rozpocząć nadawanie w Polsce w połowie grudnia br. Stacja od początku emitowana będzie w formacie panoramicznym.

 

W ramówce kanału, przygotowanej specjalnie na polski rynek, znajdą się przede wszystkim filmy o miłości - melodramaty i komedie romantyczne. Będą to głównie telewizyjne produkcje niemieckie (pochodzące z m.in. archiwum publicznej stacji ZDF oraz od producentów niezależnych), ale nie zabraknie też filmów z USA czy Bollywood. Niektóre produkcje, które pokazywać Romance TV, można było oglądać dotychczas w specjalnym paśmie w kanale TVS.

 

Uzupełnieniem oferty nowej telewizji będą także seriale. – Stawiamy na jakość, nie będzie u nas telenowel latynoskich – zapewnia nas Krzysztof Mikulski, szef firmy Frame by Frame, reprezentującej nadawcę w Polsce. Jak dodaje, niewykluczone, że kiedyś na antenie stacji pojawią się też polskie produkcje.

 

Romance TV nadawana będzie w formacie 16:9, docelowo w przyszłości ma też przejść na emisję w HD. Mikulski informuje, że z częścią operatorów umowy na dystrybucję kanału zostały już podpisane, ale nie zdradza na razie z jakimi.

 

Stacja Romance TV nadaje obecnie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Kanał należy do spółki Mainstream Media.

A więc start przełożony (znowu) tym razem na połowę grudnia. Mam nadzieję, że teraz nie zawiodą - w końcu ponoć mają już podpisane umowy na dystrybucję. Cieszy fakt nadawania od początku w formacie 16:9 i już chyba nawet nie dziwi pomysł nadawania w przyszłości w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
satkurier.pl[/url]":1lfsrpcy]- Romance TV to program dla osób, którzy poszukują prawdziwych wzruszeń i chwili wytchnienia. Jestem pewien, że szybko zgromadzi liczną romantyczną widownię. Przekonuje mnie o tym sukces emisji testowej w TVS, gdzie oglądalność naszego przedziału czasowego podwoiła się wraz z wprowadzeniem programu Romance TV – powiedział Tim Werner, Dyrektor Generalny Romance TV Polska Sp. z o.o. - TOYA jest naszym pierwszym partnerem, z którym podpisaliśmy umowę na rozpowszechnianie Romance TV w Polsce. Jesteśmy także w kontakcie z kolejnymi operatorami kablowymi i platformami satelitarnymi, stąd mogę wyrazić nadzieję, że wkrótce będę mógł ujawnić więcej szczegółów nt. naszego rozwoju w Polsce.

Już się platformy rwą, żeby mieć w swojej ofercie kanał z serialami z TVS... Nadzieja matką głupich... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swego czasu", czyli ponad 3 lata temu to Cyfrowy Polsat był chętny na niemal każdy kanał, który tylko pojawił się na polskim rynku. Teraz jest bardzo trudno, żeby nawet niekodowane kanały znalazły się na liście Cyfrowego Polsatu, który obecnie niemal wyłącznie stawia na znane marki. A więc jeśli już któraś platforma miałaby dołączyć Romance TV do swojej oferty to raczej na pewno nie będzie to Cyfrowy Polsat, wątpię w zainteresowanie n-ki. Najbardziej prawdopodobnie pierwszą platformą satelitarną będzie Cyfra+, choć i w tym przypadku wątpię w użyczenie cennego miejsca na satelicie. No, ale wszytko przed nami, może w jakiś sposób Romance TV przekona do siebie do siebie innych operatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, kanał może nadawać z innego satelity, a być dostępny tylko w sieciach kablowych. Sieciom kablowym to raczej bez różnicy czy dany kanał będzie z 13'E czy innej. Ja osobiście uważam, że póki co ten kanał wyląduje w kablówkach. Może z czasem zawita do jakiejś platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...