Skocz do zawartości

Dekoder 4K Multi


mrozio11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oba te dekodery. 4K Multi jako główny, a IWU 200 jako drugi do multiroomu. Specjalnie nie widzę różnic. 4K Multi do TV LG 50" , a IWU 200 pod monitor 24" Acer. Obraz ładny wyraźny. 4K Multi posiada androida z możliwością instalowania aplikacji  ze sklepu Google Play (YT, MAX,  Player i inne). Jeśli chodzi o jakość to tak jak ktoś napisał, zależne od sygnału. Występuje smużenie przy dynamicznych ruchach. Przekazy statyczne są w wysokiej jakości. Menu różni się w od siebie. Dekoder IWU 200 posiada możliwość zmiany kolejności kanałów. 4K Multi nie. Program operacyjny 4K Multi podobny jak w dekoderach sieci Play. Osobiście uważam z mojego punktu widzenia 4K Multi lepszym dekoderem. Prawda jest niestety taka,że Orange wymienia dekodery bez problemu, ale są to dekodery po naprawie nie nowe, czyli cały czas w obiegu klientów. Miałem ten problem ze swoim 4K Multi. Po wymianie na razie odbiera bez zarzutu. Net prędkość 600 mb/s. IWU 200 podpięty po kablu ethernet, natomiast 4K multi przez wzmacniacz WiFi z wykorzystaniem przewodu ethernet.  Szybkość na dekoderze 4K 97,52 Mb/s. Obraz stabilny bez zacięć i pikselozy. Zalecenia operatora są takie żeby jedno urządzenie TV  odbierało przez WiFi natomiast  drugie i następne po kablu ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 09:34, shevchenko1987 napisał(a):

Pytałem kiedyś o to samo na forum Orange. Taką dostałem odpowiedź: 

 

Czemu Multi to porażka do telewizji? 

 

- Wyraźny spadek jakości kolorów przy ustawieniu 4K

- Wyłączenie HDR wyraźna degradacja czerni

- Pikselizowanie obrazu przy szybkim ruchu na wielu kanałach w tym TVN, TVN 7

- Po paskach informacyjnych-nie były zbyt płynne

- Uboższe menu i mniej funkcji znanych na IWU 200

- IWU 200 bardziej komfortowy i przyjemniejszy w normalnym użytkowaniu

- Aplikacje..zacinały się. Czkawka

 

Telewizor: Sony Mini Led 2023.

 

Zaproponowano wymianę na nowy Muti. Wróciłem do IWU i jest naprawdę dobrze.

 

W dniu 4.07.2024 o 10:08, mrozio11 napisał(a):

Co do pikseli przy szybszym ruchu to nie kwestia dekodera tylko jakości w Orange. Na innym dekoderze będzie to samo bo 4K Multi dostaje taki sam sygnał jak IWU 200. 

Dlatego też najlepiej sprawdzić samemu, bo w internecie to mogą być fejki. Skoro można bez problemu wymienić IWU 200 na Multi i potem Multi na IWU 200, to ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

 

Dlatego też najlepiej sprawdzić samemu, bo w internecie to mogą być fejki. Skoro można bez problemu wymienić IWU 200 na Multi i potem Multi na IWU 200, to ja bym tak zrobił.

No właśnie chyba nie można. Mi zaczął szwankować 4k multi i poszedłem wymienić. Chciałem IWU 200. Niestety pracownica punktu Orange poinformowała mnie że nie. Że Multi na Multi. Może jest taka możliwość on line i przez kuriera? Tego nie wiem. W każdym razie pani z punktu powiedziała że bez problemu wymieniają sprzęt na miejscu w punkcie bez dzwonienia do Orange. Przecież to w końcu sprzęt wypożyczony za opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

 

Skoro można bez problemu wymienić IWU 200 na Multi i potem Multi na IWU 200, to ja bym tak zrobił.

W moim przypadku zgodę na powrót do IWU dał dział techniczny przez infolinię. Oczywiście w 1 kolejności zapropowano znowu Multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, white snake napisał(a):

W moim przypadku zgodę na powrót do IWU dał dział techniczny przez infolinię. Oczywiście w 1 kolejności zapropowano znowu Multi.

Dlatego napisałem że przez infolinie może tak, a w salonie nie zamienią jednego na drugi tylko na taki sam model. Tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jednak IWU 200, od początku go chciałem ale konsultantka z którą rozmawiałem zamawiając ofertę uparcie chciała mi wcisnąć 4K Multi. Uparłem się że nie podpiszę umowy jeśli nie dostanę tego czego chce i mi wydała IWU 200. Póki co działa bardzo dobrze, nie mam do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co niektórzy chcą od 4K Multi? Dla mnie całkiem w porządku dekoder. Fajny pilot do niego. Miałem okazję przetestować dekodery Play przez światłowód.  Jeden 4K Play Box TV i drugi TV Box. Oba mają androida. Jeden may okrągły , a drugi jak nasz IWU 200. Piloty podobne w obydwu. Menu w jednym i drugim  podobne do 4K Muliti od Orange. Jedynie z czego byłem nie zadowolony to przełączanie kanałów. Zauważyłem jakieś małe zatrzymania podczas przełączania. W sumie to u Orange i u Play TV działa płynnie. Ruter Play Box Net o ciekawym designie. Dla mnie nie mogę narzekać ponieważ mam multiroom wię posiadam oba dekodery. Mogę zamieniać niezależnie. Oba chodzą. Dla mnie osobiście 4k Multi lepiej się prezentuje. Jednak to sugestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, white snake napisał(a):

@Ozzy666 Smart mam w telewizorze I Apple TV. Dekoderek wystarcza, że dobrze na nim działa telewizja.

Mniejszy "wstrząs" po przesiadce z ultraboxa. 😀 

Dekoderek Orange w ogóle nie byłby ci potrzebny gdyby mieli aplikację na TV. Żeby nie mieć aplikacji w 2024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, white snake napisał(a):

 

@Janio czkawka na aplikacjach przesądziła, że oddałem ten dekoder.  

Może czkawka na aplikacjach spowodowana prędkością netu? Chyba jednak przy światłowodzie to niemożliwe? Mi w tych dekoderach brakuje jedynie możliwości podpięcia pamięci i nagrywania jak w dekoderach do TV naziemnej, lub obejrzenia swoich nagrań czy zdjęć.  Jest niby  multinagrywarka, ale to według mnie nie rozwiązuje sprawy. Nie można nagrać każdego kanału, tylko wybrane.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, white snake napisał(a):

Nie wiem czym to było spowodowane. Na tym samym kablu HDMI na starym boxie Play 2 i starym telewizorze apki działały bez zarzutu. 

U mnie był inny problem. Mam IWU200 podpięty przez kabel HDMI/VGA. Wszystko działało, obraz był tylko pojawiał się co chwilę czarny ekran. Kombinowałem z kablami HDMI i nawet chciałem wymienić monitor. W końcu na alle znalazłem ekstractor HDMI do HDMI +Audio konwerter, czyli wyciągnąłem audio. O dziwo prze ten konwerter problem czarnego ekranu zniknął. Wszystko hula że aż miło. Dlaczego przez kabel HDMI i adapter HDMI/VGA było takie niedopasowanie nie wiem. Zjawisko było tylko na monitorze 24" Acer, na TV LG nie. Ważne że jest dobrze.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...