Skocz do zawartości

Dekoder 4K Multi


mrozio11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, white snake napisał(a):

Nie nie zmieniałeś w ustawieniach fabrycznych dekodera?

Nic nie zmieniałem. Zauważyłem dzisiaj jak tańczyły dziewczyny, ze obraz nie nadąża za ruchem w czasie podskoków czy machania rękami. Będę jeszcze obserwował. Teraz wpadło mi do głowy, że przyczyną spadku jakości może być zbyt wiele urządzeń połączonych przez WiFi i odbierających programy w tym samym czasie. Praktycznie to jedno urządzenie powinno być po WiFi, a następne po kablu, tak bynajmniej piszą mądre głowy jeśli chodzi o multiroom.

Myślę że sieć będzie obciążona w przypadku gdy jedna osoba na laptopie ogląda mecz, druga na TV jakiś program, a trzecia przez chromcasta np. film. Wszystko po WiFi.

Mogą wtedy pojawić się kłopoty w przepustowości sieci WiFi.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem. Na większości kanałów podczas dynamicznych scen. Najlepiej to widać na kanałach Eleven. Robiłem różne rzeczy i nic to nie dało. Mam internet 1 Gb/s na 300 Mb/s. W salonie powiedziano mi, że nic z tym się nie da zrobić, bo taki sygnał idzie z centrali. Po prostu telewizja w Orange jest słabej jakości. Zrezygnowałem z telewizji u nich, założyłem sobie antenę satelitarną i mam spokój. Obraz dużo lepszej jakości i przy dynamicznych scenach nie ma rozmazania ani pikselozy. Przyjemnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jedno wyjście. Podłączyć większość sprzętu po kablu ethernet? Tylko jak to zrobić? Ciągnąć przewody po pokojach? Router stoi w jednym pomieszczeniu a każdy odbiornik w innym. Taki np. chromecast nie ma wejścia ethernet. Będę coś myślał. A jak nie to tak zostanie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Janio napisał(a):

Może jest jedno wyjście. Podłączyć większość sprzętu po kablu ethernet? Tylko jak to zrobić? Ciągnąć przewody po pokojach? Router stoi w jednym pomieszczeniu a każdy odbiornik w innym.

Tak to się robiło 20 lat temu, bo wtedy WIFI jeszcze raczkowało 😀

53 minuty temu, Janio napisał(a):

Taki np. chromecast nie ma wejścia ethernet. Będę coś myślał. A jak nie to tak zostanie.

Można dokupić hub.

https://htpc.xyz/2022/02/25/hub-usb-typu-c-do-chromecast-4/

11 godzin temu, Janio napisał(a):

Zauważyłem dzisiaj jak tańczyły dziewczyny, ze obraz nie nadąża za ruchem w czasie podskoków czy machania rękami. Będę jeszcze obserwował.

To wygląda na zbyt niski bitrate i niekoniecznie przy dekodowaniu, a już przy enkodowaniu. Na Android nie da się sprawdzić parametrów dekodowania gdyż Google nie daje takiej możliwości. Wyjątkiem może być producent urządzenia z Androidem jak np. Amazon lub twórca aplikacji.


Do tego pewnie TVN w Orange ma 25p co jeszcze bardziej potęguje niedoskonałości przy takiej dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janio napisał(a):

Może jest jedno wyjście. Podłączyć większość sprzętu po kablu ethernet? Tylko jak to zrobić? Ciągnąć przewody po pokojach? Router stoi w jednym pomieszczeniu a każdy odbiornik w innym. Taki np. chromecast nie ma wejścia ethernet. Będę coś myślał. A jak nie to tak zostanie.

 

Nie ciągniesz kabli tylko :

- kupujesz routery z MESH WiFi6  zwykle są po 2-3 w zestawie i podłączasz kablem urządzenie  albo łączy się przez WIFi do najbliższego, to droższa opcja ale masz sieć LAN  1 Gbps i WiFi 300-800 Mbps  w domu. 

 

- kupujesz zestaw Powerline, zwykle 2 do 4 urządzeń i wpinasz do kontaktu, podłączasz kablem 1-3 urządzenia  a reszta działa na repeaterze WiFi. Zapewnia transfery na poziomie sieci 300-500 Mbps w zależności od urządzeń i jakości sieci energetycznej. 

 

Routery MESH najlepszą opcją do spokojnie można obsłużyć duży dom 2-3 kondygnacyjny jedną siecią nie tracąc na jakości połączenia i mieć sieć domową przynajmniej ma poziomie 500-1000 Mbps. 

Do wyboru w miarę tanie zestawy Tenda Nova, TP-Link Deco, Amazon eero  itp, osobiście korzystam z rozwiązań NETGEAR Orbi Mesh WiFi 6 Tri-Band System ale to najdroższe systemy cenowo ok 3-5 tyś za zestaw, tańsze wychodzą ok 1000 zł za 3 sztuki i zapewniają sieć LAN i WiFi w obrębie 100 m w granicach  1 Gbps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu  Wydaje mi się że zestaw wzmacniaczy Powerline dwa urządzenia byłby odpowiedni. Propozycja godna zastanowienia.

A czy można dołożyć jeszcze dekoder i stworzyć tzw. multiroom. Do multiroom dodają dekoder Sagemcom UHD88. Skoro na Google Chromcast 4HD nie ma aplikacji Orange TV Go. żeby odbierać na drugim TV trzeba stworzyć multiroom.  Chociaż jak pisałem wcześniej nie jestem zadowolony z jakości obrazu w dynamicznych scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dekodery w oreng i ta pikseloza jest i na dekoderach po wifi I po kablu eternet najgorzej to wygralada przy programch na żywo i meczach czy transmisjach sportowych dodam że czasem canal + wygrala lepiej w aplikacji na tv jak w oreng na dekoderze

Swego czasu oreng miała problem z programem canal+4k mecze na żywo sie zacinały teraz tego problemu nie ma ale wycofali ofertę dla nowych z canal +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AMA operator "tłumaczył" taki stan rzeczy, że taki sygnał dostaje od nadawcy..

Co do C+ to korzystam też z aplikacji. Dobrze, że jest za free w ramach umowy. ;-)

Podczas lotów, obraz na TVN 7 był słaby, na Eurosport zdecydowanie lepiej to wyglądało.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, polinik18 napisał(a):

Mam 3 dekodery w oreng i ta pikseloza jest i na dekoderach po wifi I po kablu eternet najgorzej to wygralada przy programch na żywo i meczach czy transmisjach sportowych dodam że czasem canal + wygrala lepiej w aplikacji na tv jak w oreng na dekoderze

Swego czasu oreng miała problem z programem canal+4k mecze na żywo sie zacinały teraz tego problemu nie ma ale wycofali ofertę dla nowych z canal +

No właśnie i dlatego nie jestem zbytnio zadowolony. Zastanawiam się czy się nie wycofać. Dla mnie to jest jakiś dyskomfort. Chociaż powinno być bez wad. Przecież to leci po światłowodzie jak oni to mówią po kablu. Pickselozę to miałem kiedyś przy necie 8/10 Mb/s, ale nie przy 100Mb/s kiedy 4k i 8k można oglądać.

Zastanawiam się czy nie dołożyć ze dwa transmitery sieciowe sygnału. Zastępują kabel.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekodery działały w Orange po kablu ethernet, około 2 metry od Funboxa 6 do pierwszego dekodera i około 10 m do drugiego a jakość była taka, jak napisałem. Taką jakość telewizji ma Orange i żadne zabiegi tego nie poprawią. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na dodatkowy sprzęt, bo to nic nie da. Muszą to zrobić u siebie, bo taki mają sygnał.  Ogólnie jest problem, ale Orange udaje, że tego nie widzi albo tnie koszty, dając sygnał słabej jakości. W każdym razie, tak to nie powinno wyglądać. W końcu jak za coś się płaci to i jakość powinna być przyzwoita. Niby taki dostają sygnał od dostawców, ale nie wien czy to prawda. Sąsiedzi mają internet i telewizję od lokalnego dostawcy a sygnał telewizji do ich dostawcy dostarcza Jambox i obraz jest super. Żadnej pikselozy podczas dynamicznych scen. Najlepiej to widać jak np. leci konfetti.

Edytowane przez adamus29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem specjalnie program na TVN "Draq Queen", który bądź co bądź jest wymagający. Nie zauważyłem pikselizowania, jakiegoś rozmazywania obrazu. Było akceptowalnie.

Miałem sat i UPC przez moduł, czy był świetny  obraz? Polemizowałbym. Na sat jest mocno obcinany bitrate, dużo kanałów w SD to widać. W UPC  obraz też nie był taki, aby nazwać go super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy. Obserwuję reklamy i inne sceny i wszystko jest ładnie. Może jak są programy na żywo to obraz nie nadąża. Chyba tak musi być. Wzmacniacz sieciowy dołożę, ponieważ i tak korzystam z repatera bo za duża odległość od routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przed podłączeniem Orange czytałem opinie. Zapobiegliwie zanim powiesiłem telewizor podłączyłem antenę z naziemną..i dobrze zrobiłem. ;-)

 

Telewizja to tylko dodatek. To co ma dobrą jakość zwykle jest w serwisach streamingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testów i ogólnego użytkowania zdecydowałem się na wymianę z powrotem na IWU 200.

Ale trzeba było samemu się przekonać. ;-)

Na ten moment Android TV  jako przystawka z telewizją  jak dla mnie to niezbyt dobre połączenie.

- menu, opis programów, informacje o telewizji, bardziej przyjazne i przerzyste na IWU 200

-dźwięk mnie trochę denerwował, coś było nie tak.

- płynność nie była do końca idealna

- wisienką na torcie było jak mi apki zaczęły klatkować, ciąć gdy obraz był w ruchu. Wsparcie techniczne było bezradne i doradzili wymianę.

 

Zatem wróciłem do poprzedniego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4K Multi na razie bez uwag. Za to dostałem dekoder 4K IWU 200 jako drugi do multiroom. Na razie trudno mi powiedzieć cokolwiek ponieważ coś jest nie tak. Dekoder się zainstalował po kablu ethernet. Wszystkie komunikaty, wyświetlanie , pilot, przełączanie w porządku. Problemem są kanały. Znalazł kanały ale przy wybraniu np. TVP 1 widać pasek na dole informacyjny, ale ekran czarny, głosu brak. Odbiera jakieś programy info od orange, diagnostykę, jakieś BBS, Arirang i inne. Nie odbiera tych polskich. Dzwoniłem do Orange, zapisali sprawę, maja się zająć. Podobno coś na serwerach? Mimo wszystko jest to wnerwiające. Człowiek zamawia, płaci ,a tu o[beep]wo. Czeka może naprawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, white snake napisał(a):

Multi- moim zdaniem to po prostu aplikacja Orange GO zapakowana w pudełku z innymi aplikacjami. Lepszym i może jakościowo na plus  rozwiązaniem byłoby bezpośrednio  wczytanie przez system Smart w telewizorze.

Tak 4K Multi to taki trochę Android. Jest kilka aplikacji, ale jest też gniazdo USB nie wiem na razie do czego? Póki co pracuje. Zobaczę jak w praktyce. IWU200 niem gniazda USB. Trzeba uruchomić multinagrywarkę. Mam problem z połączeniem przez WiFi. Po kablu wszystko śmiga. Po WiFi nie chciał mi się połączyć. Nie ma wyboru nazwy sieci i połączenia z menu dekodera. U mnie będzie po kablu, ponieważ 4K multi odbiera przez WiFi. Nie wiem tylko po jasną cho....ę dają na siłę telefon stacjonarny i komórkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...