Skocz do zawartości

Dekoder 4K Multi


mrozio11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, white snake napisał(a):

W sumie to chyba raczej rzadkość aby operator po multicast dodatkowo oferował dekoder z Android TV. Przynajmniej jeśli mowa o dużych firmach.

Tak mi powiedział konsultant jak pytał jaki dekoder chcę. Powiedział że 4K Multi posiada aplikacje. Na stronie Orange przy danych tego dekodera to potwierdzają. Zobaczę jutro jak podłączę i skonfiguruję, jak to wszystko będzie hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mrjacob990 napisał(a):

Ale wiesz, że Orange TV GO można zainstalować tylko na telefonie lub tablecie? Chyba, że z pliku APK będzie Ci dobrze działać. To daj znać.

Też jestem ciekawy jak ta aplikacja będzie wyglądać na TV i jak będzie działać, bo jednak jest zaprojektowana pod dotyk, a nie pod pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, white snake napisał(a):

@Janio wcześniej korzystałeś z usług telewizyjnych od innego operatora? Z ciekawości pytam.

Raz miałem na testowaniu coś od Polsatu. Nie wypadło dobrze bo miałem słaby internet. Kiedyś, kiedyś miałem satelitarną. Korzystam z aplikacji streamingowych jak można potestować np. Gonet, Televio, WP Pilot, Player TV, SweetTV, Megogo. Wszystko idzie dobrze, po WiFi. Dekoder od Orange powinien poradzić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, white snake napisał(a):

Dużo jest "zabawy" aby ustawić w menu dobry obraz pod treści SDR/HDR?

Dekoder jest bardziej przyjazny użytkownikowi od dekodera Stream? 😉

Na razie muszę czekać ok. 24 godziny na uruchomienie usługi. Odebrałem dekoder 4K Multi, podłączyłem, pobrał aktualizacje, zainstalował aplikacje z sklepu Google Play i czekam na pojawienie się nazwy właściciela i kodu żeby uruchomić kanały. Jak włączam dekoder to pojawia się w prawym górnym rogu napis HDR, ale moje oczy nie widzą różnic. Zastanawia mnie tylko jedno. Pilot od TV LG steruje dekoderem. Kiedy włączam dekoder pilotem od niego nie włącza mi telewizora. Telewizor muszę włączyć pilotem od TV i tak samo przy wyłączaniu. Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dzięki za instrukcję. Pobawię się jak już będę miał kanały aktywne. Zapytałem o włączenie dekodera tylko dlatego że po HDMI ARC mam podłączony Soudbar i on włącza się z chwilą załączenia telewizora, a dekoder nie i na razie nie wiem dlaczego? Poczekam na aktywne kanały to się pobawię.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc też dzisiaj byłem w salonie wymienić swój ICU100 na Multi 4k. Żadnych problemów, pani poklikała w komputerze, poszła na zaplecze, przyniosła nowy dekoder i tyle. Żadnych papierków do podpisania, twierdziła też, że nie będzie żadnej miesięcznej opłaty, poprzedni też miałem za darmo. Kilka minut i wszystko się ładnie poinstalowało. TV zaczęła działać od razu, chociaż pani mówiła, że może to potrwać do 24 godz. Obraz porównywalny z tym w ICU. Obsługa i interfejs o wiele bardziej przyjazne, wszystko jest intuicyjne i działa bardzo szybko. Sparowałem z TV Sony i HDMI-CEC działa super. To tyle pierwszych wrażeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę czekać na uaktywnienie się kanałów do jutra, ale doszedłem z pilotami. Wszystkie piloty działają na obu urządzeniach. Pilot od LG Magic obsługuje dekoder i odwrotnie pilot od dekodera obsługuje TV LG. Jest tylko jeden mały myk. Na pilocie od dekodera jest dwa przyciski Włącznik dekodera i przycisk TV które u mnie pracują osobno. Dekoder włączamy czerwonym ''wł'' a telewizor przyciskiem TV. Wszystkie inne funkcje pracują bez problemu. Oczywiście mam włączoną funkcję HDMI-CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

@Janio jak wyłączysz czerwonym boxa to potem TV sam się wyłączy, a jak wciśniesz TV to najpierw wyłączy się TV, a potem box.

I analogicznie  jest przy włączaniu.

@white snake nie robią problemów z wymianą, bo ICU 100 to antyk.

Przetestowalem. U mnie jest tak że pilotem od TV włącza się box i TV, natomiast nie można wyłączyć. Wyłączyć trzeba pilotem od dekodera osobno box przyciskiem wył i osobno TV przyciskiem TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już się aktywował. Tak jak pisze white snake będziemy testować jakiś czas. Wydaje się że niektóre kanały się powielają( np TVN jest na 3 i bodajże na 51. Zawiodłem się jednak na jednej rzeczy. Jak pisałem wcześniej mam przystawkę  Google Chromecast 4 podłączoną do monitora 24". Jest tam do pobrania aplikacja ze sklepu Google Play "Orange TV"

Myślałem że będę miał możliwość odbioru w drugim pomieszczeniu poprzez przystawkę i aplikację od Orange. A tu niespodzianka. Aplikacja ma możliwość sparowania tylko dekodera 4K Stream. No i nici z odbioru. Ciekawe jest to że ze  sklepu Google Play pobieramy apkę na smartfon Orange TV Go, wpisujemy to co potrzeba i odbieramy wszystko to co na dekoderze.  Na PC wpisujemy stronę www://tvgo.orannge.pl i też mamy wszystko. Na przystawce Chromecast podobna apka i tylko dla jednego dekodera? Nie wiedziałem o tym wcześniej. Napisałem do twórców tej aplikacji. Zobaczę czy dostanę jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji jeszcze nie testowałem.

Telewizja- w porównaniu do IWU 200 obraz ma żywsze kolory (ustawień w telewizorze nie ruszałem). Pasek, sprawdzone  na TVN 24 ma lepszą płynność. Nie ma takiej irytującej stopklatki, tylko delikatne szarpnięcie obrazu i ustawia się profil. C+4k ma HDR i wygląda bardzo dobrze. Szybkość zmiany kanałów jest bardzo rewelacyjna, co z resztą wspominały inne osoby.

Korzystałem też z dekodera Play. W Orange jest przyjemniejsze menu, bardziej przyjazne do korzystania z tv, ale to oczywiście moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Czyli jednak mają aplikację na TV, tylko ma jakieś bezsensowne powiązanie z ich boxem i w dodatku tylko tym starszym.

To jest tak. Jeśli masz Smart TV to nie da rady pobrać tej aplikacji na telewizor. Nie ma jej w sklepie Google Play. Natomiast na wszystkie inne urządzenia jak smartfony można pobrać i działa. Na przystawce Google Chromecast apka ma działać tylko z jednym dekoderem i to jest dziwne. Może coś się zmieni. Chociaż pod komentarzami pod pobraną apką na smartfon nie widać żeby twórca był zainteresowany jakąkolwiek odpowiedzią. czy reakcją na gwiazdki. Trochę się zawiodłem. Miałem brać 4K Stream zamiast 4K Multi? Zawsze nowszy to nowszy.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Właśnie piszę o Orange TV, którą też widzę na Chromecast, a Orange TV Go to oddzielna aplikacja tylko na smartfony i tablety. Skoro Orange TV jest na Chromecast, to powinna być też na telewizorach.

Właśnie nie ma. Sprawdzałem. Z drugiej strony to po co. Jak się do TV podłącza box to po co apka.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...