Skocz do zawartości

Dekoder 4K Multi


mrozio11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz telewizor z Android TV? Z tego co pisałeś, to masz LG, a w nim jest webOS.

Aplikacja jest po to żeby olać box, bo jest zbędny.

@white snake ty masz Sony, więc sprawdź czy jest Orange TV, bo skoro jest na Chromecast to będzie wszędzie. Aplikacja ma w wymaganiach Android TV 9 lub nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

A masz telewizor z Android TV? Z tego co pisałeś, to masz LG, a w nim jest webOS.

Aplikacja jest po to żeby olać box, bo jest zbędny.

@white snake ty masz Sony, więc sprawdź czy jest Orange TV, bo skoro jest na Chromecast to będzie wszędzie. Aplikacja ma w wymaganiach Android TV 9 lub nowszy.

Tak mam LG Smart TV i on ma webOS. Czyli nie jest to android. Sony jest na androidzie.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Możliwe, bo taki jest opis:

Aplikacja dla klientów telewizji od Orange przeznaczona na dekoder 4k Stream. Aby korzystać z aplikacji, zamów światłowód od Orange wraz z usługą TV.

Data premiery

5 sty 2021

Ostatnia aktualizacja

16 sty 2024

No właśnie. Mam światłowód od Orange i usługę TV. Na smartfon na androidzie jest apka Orange TV GO i można odbierać kanały TV, a na Chromecast też na androidzie 12 Orange TV jak się zwał tak się zwał i do odbioru na jednym wybranym dekoderze. Czysta głupota i sytuacja bez logiki i pojęcia. Jak brałem dekoder 4K Multi nie zwróciłem uwagi że chromecast ma apkę do jednego dekodera. Jakaś paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest, bo ten starszy 4K Stream nie potrzebuje aplikacji do oglądania telewizji, więc po co ona w ogóle jest w Google Play. Chyba że to działa tak, że bierzesz multiroom z 4K Stream, ale go nie używasz tylko ściągasz aplikację na TV i jakoś ją aktywujesz, bow końcu kupiłeś ten multiroom z boxem 4K Stream i wtedy sobie oglądasz tylko na TV w aplikacji.

 

Jednak w 4K Stream ogląda się telewizję przez tą aplikację 😀

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dziwne to jest, bo ten starszy 4K Stream nie potrzebuje aplikacji do oglądania telewizji, więc po co ona w ogóle jest w Google Play. Chyba że to działa tak, że bierzesz multiroom z 4K Stream, ale go nie używasz tylko ściągasz aplikację na TV i jakoś ją aktywujesz, bow końcu kupiłeś ten multiroom z boxem 4K Stream i wtedy sobie oglądasz tylko na TV w aplikacji.

Wydaje mi się że można mieć tylko jedno wytłumaczenie na ten stan rzeczy. Skoro aplikacja działa tylko na dekoder 4 K Stream, a jest to nie najnowszy sprzęt. Jeśli po nim pojawiły się dekodery 4K Premium ICU 100 i 4K IWU 200, a następnie 4K Multi to znaczy że nie aktualizowali w ogóle aplikacji. Tak jak by o niej zapomnieli że istnieje. Może dlatego z nią nic nie robią. Olali sprawę i tyle. To ja im przypomnę. Może to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest jakieś dziwne. Bo jeśli smartfony mają androida obojętne jaki numer, no powiedzmy od 11 i wyżej, to Google Chromecast 4 ma android 12. Więc skoro można pobrać na smartfon  apk Orange TV Go, to powinno być do pobrania również na Chromecast. Skoro przez tą aplikację na samrtfonie można oglądać takie same kanały jak na dekoderze 4K Multi, to powinno też tak być na Chromecaście. Dlaczego tak nie jest nie mam pojęcia? Chyba był w tym jakiś cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrjacob990 napisał(a):

Przecież cel jest jasny: sprzedać multiroom…

Niby się zgadza. Skoro jeśli posiada się talerz np. NC+ i można mieć dwa dekodery niezależnie odbierające kanały, to tutaj tez można by stworzyć taką możliwość do odbioru na drugim TV z podpiętą przystawka Google Chromecast i aplikacją jak na smartfon Orange TV Go i odbierać niezależnie. Dziwne?

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aplikacji, wszystko gra i buczy 🙂 Jest wykrywany HDR tam gdzie powinien, jest Dolby Atmos.

Troszkę szybciej jednak  działają apki na Google TV w telewizorze i Apple TV- może dlatego, że nowe urządzenie. :-)

 

Pilotami od Sony oczywiście można sterować Multi. 

Na duży plus, można obejrzeć później do końca program nawet na TVP 1, jest to zapamiętywane w pamięci urządzenia w formie kafelków. Czy to dotyczy wszystkich kanałów i programów jeszcze sprawdzę.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też wszystko działa. Pilotami od LG też mogę sterować dekoderem. Mam tylko jeden mały problem. To znaczy włączanie. Jeśli włączę pilotem od TV oba urządzenia to wyłączyć mogę tylko jedno TV. Natomiast w pilocie od Multi muszę używać przycisku dużego WŁ do włączenia dekodera i małego TV do włączenia telewizora. Wszystkie inne funkcje działają na wszystkie piloty. HDMI CEC mam aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To znaczy, że HDMI-CEC działa nieprawidłowo. Ono jest po to żeby jednym pilotem obsługiwać wiele urządzeń, a użytkownik wybiera ten pilot który bardziej mu pasuje.

Wszystkie inne funkcje działają. Problem tylko z WŁ/WYŁ. Włącza się jednym przyciskiem czy to pilotem od TV, czy od dekodera, a wyłącza tylko TV. Dekoder trzeba osobno przyciskiem na pilocie dekodera. Niech tak zostanie. Mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli źle działa. Pilotem od TV włączasz lub wyłączasz TV, a box powinien się automatycznie włączyć lub wyłączyć. Natomiast pilot od boxa ma dwa przyciski - box i TV. Jak włączysz lub wyłączysz box to TV automatycznie się włącza lub wyłącza, a jak włączasz lub wyłączasz TV to box automatycznie się włącza lub wyłącza. Tak to powinno prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Czyli źle działa. Pilotem od TV włączasz lub wyłączasz TV, a box powinien się automatycznie włączyć lub wyłączyć. Natomiast pilot od boxa ma dwa przyciski - box i TV. Jak włączysz lub wyłączysz box to TV automatycznie się włącza lub wyłącza, a jak włączasz lub wyłączasz TV to box automatycznie się włącza lub wyłącza. Tak to powinno prawidłowo działać.

U mnie tak nie działa. Próbowałem różnych sposobów. Nawet odłączyłem box z sieci. Nic nie pomogło. Wyłącza się telewizor a box nie. Trzeba oddzielnie wyłączyć. Tak musi być jak nie może inaczej. U mnie w TV LG jest dwa HDMI. Po jednym polączny jest soundbar(HDMI ARC), a po drugim dekoder(HDMI). Soundbar włącza się razem z TV.

Dla mnie najważniejsze jest żeby na Google Chromecast 4 pojawiła się apka Orange TV Go tak jak na smartfony. Przecież to te same androidy. Dlaczego nie ma? Ot pytanie.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze trochę o Orange Światłowód +TV i dekoder 4K Multi. Jeśli chodzi o sterowanie pilotem, wszystko odbywa się prawidłowo. Należało jeszcze ustawić HDMI-CEC na Dekoderze. Miałem tylko na TV. Natomiast co dzisiaj zauważyłem to w czasie audycji Mam Talent dochodzi do bardzo ekspresyjnych scen. Wydaje mi się że obraz nie nadąża za ruchem. Obraz robi się niewyraźny i rozmazany. Na obrazie gdzie więcej statyki wszystko jest ładnie i wyraźnie. Internet jak pisałem wcześniej światłowód. Prędkość 100 Mb/s. Odbiór przez WiFi. Router Funbox 6, w drugim pomieszczeniu wzmacniacz sygnału WiFi i po kablu ethernet do dekodera 4K Multi. Bez kabla, tylko po WiFi większa prędkość, ponad 200 Mb/s efekty takie same. Trochę mnie to zastanawia i denerwuje. Dla mnie już nie jest idealnie. Nie wiem gdzie leży wina? Wcześniej tego nie zauważyłem.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...