Skocz do zawartości

Dekoder 4K Multi


mrozio11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, poruszam się po całym menu pilotem od TV. Za wymianę nie było opłaty (chociaż taka informacja pojawia się na forach/stronach w internecie). Wymianę załatwiłem przez czat w aplikacji, wysłano mi nowy dekoder kurierem (była niestety opłata za kuriera), a poprzedni oddałem do salonu (trzeba w ciągu chyba 2 tygodni). Całą wymianę załatwiłem ze 3-4 miesiące od podpisania umowy, czyli można w trakcie umowy. Uważam, że warto. Nie mogłem znieść tego jak IWU 200 powoli chodzi, włączał się dla mnie wieczność, interfejs wyglądał jak sprzed kilkunastu lat. IWU 200 w porównaniu do mojego jeszcze wcześniejszego dekodera 4K UltraBox w C+ był jak jakiś relikt przeszłości

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały pretekst. Przełączając kanały góra-dół losowo pojawia się kanał Dla Ciebie. Dopiero jak wpiszę kanał według nr z pilota on się pojawia lub po kombinacji D-C-D w menu pilota i wyjsciu z menu.

Poza tym jest wszystko ok.

Dział techniczny podobno z tym walczy.

Dam im jeszcze tydzień, dwa i może ruszę z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można swoją listę ułożyć, wydaje mi się, że nie. Można pozaznaczać ulubione kanały i one znajdą się na oddzielnej liście ulubionych, ale w kolejności operatora. Kanały w formie kafelków są do wyboru na ekranie głównym dekodera, przy oglądaniu tv normalnie jest lista, można wybrać rodzaj listy (np. wszystkie, film, lifestyle). Wywołanie pionowej listy kanałów przyciskami góra/dół. Jest też lista pozioma, wywoływana przyciskami lewo/prawo. Także większość użytkowników powinna być zadowolona. Fajne jest to, że dekoder podpowiada na ekranie głównym ostatnio oglądane kanały. Podpowiada też programy, których oglądanie przerwaliśmy, a jest możliwość ich kontynuowania z zapisu w chmurze. W ogóle dziwię się, że nie ma żadnego omówienia oprogramowania tego dekodera w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ewentualną wymianą na Multi. Poza tą delikatną przypadłością na Dla Ciebie, Espresso, gdy przełączając kanały losowo pojawia czarny ekran lub kanał (informatycy są w trakcie  rozwiązywania tego  problemu)  IWU 200 bardzo dobrze się sprawuje. Android TV mam w telewizorze i boxa Apple TV więc nad takim udogodnieniem jak skrzynka na apki aż tak mi  nie zależy..

Wymiany można też dokonać w Salonie, dzierżawa oczywiście pozostaje.

 

 

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ podobno:

- multi szybciej pracuje od IWU 200

-można używać pilota od nowego Sony

- po zainstalowaniu apek mogę odciążyć pamięć telewizora

- na jednym pulpicie telewizja od Orange+ apka Polsat Box i Canal+

Na razie takie głównie + widzę.

Decyzję podejmę w przyszłym tygodniu. Nie chcę tylko "przedobrzyć" bo naprawdę do jakości telewizji na IWU 200 nie mam się do czego przyczepić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR możesz ustawić żeby włączał się automatycznie wtedy  kiedy obraz jest nadawany z HDR. Obecnie Orange nie oferuje pakietu  Canal+, chyba że masz go wykupionego szybciej jak jeszcze oferował to raczej powinien działać w 4k z HDR bo eleven 1 w 4K działa tylko, że on nie ma HDR. W aplikacji canal+ online nie ma zarówno canal+4k jak i eleven 1 w 4K

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem światłowód Orange 600 Mb/s dokupiłem TV w tym 136 kanałów i dekoder 4K Multi.  W jednym pokoju dekoder będzie podłączony do telewizora po HDMI. Odbierał będzie przez WiFi , natomiast w drugim pomieszczeniu odbiór poprzez przystawkę Google Chromecast i aplikację Orange TV Go. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mrjacob990 napisał(a):

W jaki sposób Orange tv go na chromecast instalujesz?

Trzeba posiadać Google Chromecast 4. Ona działa na androidzie i posiada możliwość instalowania aplikacji tak jak Smart TV czy Smartfon. Pobierasz Orange TV  i instalujesz. Do odbioru potrzebny jest dekoder od Orange. Bez tego nie ma możliwości odbioru ani na smartfonie ani na laptopie czy PC. Jutro zobaczą jak odbiorę dekoder i zainstaluję. Dam znać na forum.

23 minuty temu, white snake napisał(a):

Ja już prawie się zdecydowałem na ten multi. 

Oby nie było tylko gorzej pod względem jakości obrazu, bo widzę same "+" wobec IWU 200.

 

Dekoder 4K Multi ma się różnić od pozostałych tym że posiada androida i aplikacje ze sklepu Google Play jak You Tube, Netflix i inne do pobrania. Być może jakością odbioru?

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...