Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bo zaktualizowałem swój nowiutki 100HD przez USB niestety wgrałem soft dla 200HD ten z 4 stycznia. Niby wielkość ta sama data też ale tuner się wyłącza po planszy startowej i pokazaniu menu około 5s tak że nic nie dam rady zrobić. Jeżeli będę chciał zaktualizować przez RS232 to jak to zrobić skoro nie mogę włączyć go a chyba musi być włączony bo tak wynika z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie możesz włączyć?

Podaje instrukcję

1. sięgamy ręką za tuner

2. Macając szukamy przełącznika power

3. zgrabnym ruchem przełączmy z pozycji 0 na 1 ;)

4. odpalamy program...

5. Program prosi o restet, a więc znowu sięgamy i przełączmy z 1 na 0 i znowu na 1

6. powinno lecieć...

 

wszystko odbywa się w 'zgaszonym' tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed nową wersją TS Doctor 1.0.11 beta. Pliku TS utworzonego po cięciu pierwotnego pliku DVR nie da się już otworzyć. Ja po instalacji wykonałem "cofkę" na wersję 1.0.8, którą miałem wcześniej.

 

Dopisane: Problem zażegnany. Wygląda, że wersja 1.0.13 beta nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK.

Tylko że po odpaleniu działa 3s. Chyba, że sam program do wgrywania softu zapobiegnie jego wyłączeniu czyli zdąży w ciągu tych 3 s wprowdzić tuner w tryb serwisowy. Wtedy się zgodzę. Pisze bo nigdy tego nie robiłem więc nie wiem jak to wygląda.

I tak nie masz innego wyjścia i sposobu "naprawy".

 

Jak to nie zadziała to tylko serwis.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to zrobić bo czytałem ta instrukcję. Sęk w tym, że do wgrania softu potrzebny jest włączony tuner wg. instrukcji. A ja go nie mogę włączyć!!

Chodzi o to żeby tuner miał podane napięcie czyli przełącznik 0/1 z tyłu tunera a nie fizyczne jego włączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić, że ten nowy soft 1.03.B9 jest skopany. Większość po wgraniu tego softu ma problemy z kanałami. Ja w ramach testu cofnąłem sie do softu poprzedniego czyli 1.03.B5. Po wgraniu listy kanałów stwierdziłem, że wszystke dolegliwości z zakłuceniami znikły.

 

O dziwo w menu pozostała mi opcja "automatycznego usuwania urządzenia z USB" - taka ciekawostka choć informacja o sofcie pokazuje soft 1.03.B5, który tego nie miał. Pozostaje czekać na nowy a informacje od Experta Fergusona to czyste bajki mające na celu zamaskowanie własnego błedu i z[beep]e winy na C+. No cóż takie życie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tyg użytkowania Arivy 200 stwierdziłem jeden znaczący defekt , a mianowicie chodzi o zasięg pilota. Mam mały stolik przede tunerem który stoi na półce niżej telewizora i nie jest widoczny dobrze jak siedzę na kanapie.

muszę celować pod stolik aby się przełączały kanały siła głosu w arivie itp . Dla porównania mam telewizor Toshiba i gdziekolwiek skieruję pilota czy na sufit, ścianę, okno, podłogę to zawszę mi przełączy kanały , siłę głosu itp . Nawet jak celuję dokładnie w tuner i skieruję pilota w prawo lub lewo o 35 stopni to już nie łapie i tuner nie reaguję na przyciski naciskane w pilocie .

 

Dodam jeszcze , że odległość od kanapy na której siedzę do tunera ariva 200 to około 2,60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio po zakupie Arivy 100 zaktualizowałem soft do 1.03.B9 i przyznam, że jest z nim trochę problemów. Działam na Cyfrze: HBO, HBO 2 i HBO Comedy strasznie się tną, dosłownie co kilka sekund; na takich programach jak Hallmark oprócz cięcia czasem wyskakuje też napis ZAKODOWANE. Poza tym tuner 2 razy mi się zawiesił w ciągu 2 dni. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ?? Czy to wina softu ?? Zaznaczam że programy HD /a mam ich 7/ chodzą bez problemu, a najzwyklejszych HBO w SD nie da się przez tą cięcie oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny wątek o modelu 100, ale to prawie identyczne tunery, dla najnowszej serii Globo 9600 i pochodnych jest jeden wątek na forum :)

 

@ste100 - tną się kanały z transpondera 10719, wszystkie inne chodzą poprawnie, w poprzednich wersjach softu tej przypadłości nie było.

 

pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić, że ten nowy soft 1.03.B9 jest skopany. Większość po wgraniu tego softu ma problemy z kanałami. Ja w ramach testu cofnąłem sie do softu poprzedniego czyli 1.03.B5. Po wgraniu listy kanałów stwierdziłem, że wszystke dolegliwości z zakłuceniami znikły.

 

O dziwo w menu pozostała mi opcja "automatycznego usuwania urządzenia z USB" - taka ciekawostka choć informacja o sofcie pokazuje soft 1.03.B5, który tego nie miał. Pozostaje czekać na nowy a informacje od Experta Fergusona to czyste bajki mające na celu zamaskowanie własnego błedu i z[beep]e winy na C+. No cóż takie życie.

 

Pozdr.

 

Dziwi mnie ta sprawa, że po wgraniu starego softu są jakieś zmiany z nowszego. Czy mam rozumieć, że skoro po wgraniu edukacyjnego mam możliwość edytowania kluczy, to po wgraniu oryginalnego nadal pozostanie widoczna ta opcja edycji? (myślę pod kątem gwarancyjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę szanownym kolegom sytuację sprzed kilku tygodni, gdy na tp 10892 też działy się dziwne rzeczy ("zakodowany" opłacony Canał+ na dedykowanym Philu, duże litery EPG).

Cyfra+ ewidentnie coś "grzebie" w przesyle. Z Waszych postów wynika, że nie poziom sygnału jest winą podstawową (bo tu by było szatkowanie) , a raczej soft A200 znów na COŚ natrafił.

Popieram zdanie kolegów , że trudno chwalić coś co nie pozwala na bezproblemowe odbieranie tych funkcji, do których jest stworzone...

pociechą jest , że linia Ariva jest ważna dla producenta i z problemami klient nie zostanie sam.

Na to liczę i jeszcze wstymam się z zakupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić, że ten nowy soft 1.03.B9 jest skopany. Większość po wgraniu tego softu ma problemy z kanałami. Ja w ramach testu cofnąłem sie do softu poprzedniego czyli 1.03.B5. Po wgraniu listy kanałów stwierdziłem, że wszystke dolegliwości z zakłuceniami znikły.

 

O dziwo w menu pozostała mi opcja "automatycznego usuwania urządzenia z USB" - taka ciekawostka choć informacja o sofcie pokazuje soft 1.03.B5, który tego nie miał. Pozostaje czekać na nowy a informacje od Experta Fergusona to czyste bajki mające na celu zamaskowanie własnego błedu i z[beep]e winy na C+. No cóż takie życie.

 

Pozdr.

Dziwi mnie ta sprawa, że po wgraniu starego softu są jakieś zmiany z nowszego. Czy mam rozumieć, że skoro po wgraniu edukacyjnego mam możliwość edytowania kluczy, to po wgraniu oryginalnego nadal pozostanie widoczna ta opcja edycji? (myślę pod kątem gwarancyjnym)

Tasuje tymi softami dosc czesto i jakos nie zauwazylem zeby jakos podczas zaladowania jakiegokolwiek starszego softu mialbym funkcje ktore byly w nowszym,czy to zwykly soft czy to edu :wink:

Też się zgadzam ... bzdury hehehe :brawo:

 

PS - dorastać nie mam zamiaru :)

 

 

Co do zmian na 10719 - miałem zawsze ~84% jakości

dziś patrzę ~69% :( czyli jednak operator coś namieszał

 

Swoją drogą w sofcie nie ma możliwości zmiany FEC, modulacji, pilota i innych parametrów TP

Wszystko jest z automatu - wywaliłem więc cały TP i dodałem na nowo.

Efekt jeszcze mniej przycięć .... ciekawe...

Jakos od samego poczatku mam sygnal na poziomie 73-74 % jakosc (zez Szkocja) i jakos nie mam zadnego spadku od tego poziomu .Kanaly jak cielo tak tnie na 10719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...