Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój debiut w tym wątku. Kupiłem Arivę 200 i po kilku dniach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wyboru (oby tak dalej). Mam jednak jedno pytanie - oglądałem wczoraj mecz LM z nSport SD (karta TnK SD w czytniku), tuner podłączony do TV dziesięciometrowym kablem HDMI. Po kilkudziesięciu minutach (już na meczu, studio było OK) dźwięk co jakiś czas przyciszał się i podgłaszał - jest to jakaś wada tunera czy nadawca wczoraj się nie popisał? Miał ktoś podobny problem?

Oprogramowanie tunera najnowsze ze strony Fergusona, lista też ze strony zmodyfikowana przeze mnie.

Nie mam TNK więc co do dźwięku na tej konkretnej audycj nie odpowiem, ale interesuje mnie bezpośrednie porównanie jakości obrazu: PVR vs Ariva - jak wypada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva nagrywa dokładnie to, co nadaje nadawca. Rozmiar MPEG4 może być podobny do MPEG2, gdyż kanał HD ma wiekszą rozdzielczość, co kompensuje zysk z zastosowania większego stopnia kompresji.

 

Oczywiście, chodziło mi o porównanie nagrania dwóch kanałów SD - w MPEG4 powinno być jednak sporo mniejsze.

 

Jeśli chodzi o polecenie copy, to uzycie go w formie copy /b powoduje binarne połączenie plików...

 

Dokładnie tak - czyli jeśli Ariva nagra program w 2 lub kilku plikach (ponieważ plik przekroczy 4GB), to z powodów opisywanych przez ArtS007 można połączyć je poleceniem "copy". Wszystko będzie działało. Zauważyłem, że inaczej jest kiedy chciałoby się w ten sposób połączyć dwa rózne programy, wtedy może być problem (u mnie właśnie tak było, albo źle podawał czas nagrania albo nie odtwarzał połączonej części). No ale kto w ten sposób potrzebuje łączyć różne programy... sprawa dotyczy kilku plików tego samego nagrania.

 

DVD. Generalnie DVD powninno przyjąc bez zmian rozdzielczość 704x576

 

Kłopot tylko wtedy kiedy dany program nadaje w MPEG4, Ariva nagra to bez zmian (czyli też MPEG4) i wtedy przed nagraniem na DVD wymagane będzie przekodowanie do MPEG2. Żaden to problem, kwestia w tym że to zajmuje już trochę czasu.

 

Inne pytanie... Jak jest u Was z EPG na BBC Knowledge z Cyfry+? Ja go zwyczajnie nie mam!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z modułem nCamHD, otóż nie mogę go zaktualizować. Mam soft w dekoderze najnowszy i w menu karty przy aktualizacji pokazuje, że "sprawadzam czy są nowe aktualizacje i proszę czekać..." I Czekać można całą noc i nic. Co zrobić, żeby pobrać nową wersję? Z pewnością wiem, że mam tą pierwszą a jest już nowsza, na której karta się nie blokuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem taki błąd w mojej arivie - dodaję kanał np. TVP 2 z CP (dopisuje sią na końcu listy "Wszystkie Satelity", z której także korzystam), dodaję go do listy CP i ustawiam na 2 pozycji. Na wspomnianej liście "Wszystkie Satelity", mimo że tego nie chcę, kanał ten także przesuwa się w górę na poz. 4 (po TVP 1 i 2 i TVP HD dla Cyfry). Jego przesunięcie na głównej liście także powoduje ruch naliście CP.

Można przesuwać kanał na jednej z list nie powodując jego ruchu na innych listach?

Soft najnowszy ze strony Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torre24

Niestety na dziś nie da rady.

Kolejność na listach ulubionych poszczególnych kanałów jest taka sama, choć ich konkretna pozycja oczywiście nie musi być taka sama.

 

@pharphocel

To próbuj na tym co masz.

Chodzi o aktualizację modułu, a nie jego 100% poprawne działanie - po aktualizacji możesz znów wgrać najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło przeczytać wątek o module TNK HD (nCam HD) i wątek o Arivie 200 (uprzedzam Twoją uwagę o objętości tych wątków - jest funkcja szukaj!).

Skąd wiem, że już o tym było? Bo sam pisałem uwagi o aktualizacji na Arivie (z resztą swoje 3 grosze dorzucił też użytkownik Brain), więc to że Ty to robisz teraz nie oznacza, że odkrywasz Amerykę.

Zanim zaczniesz pisać o problemach które "odkryjesz po aktualizacji" użyj narzędzi forum i przejrzyj co już zostało w tym obszarze napisane - a jest tego sporo.

Czekamy na aktualizację softu od Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja 200 jedzie na sofcie 1.04B7.Nie narzekam ale czy jest nowszy soft na którym lepiej działa np epg.Miałem kłopot także z zegarem.Jak był włączony w stby to arivka całkowicie się zawieszała tzn. ciemność na panelu i brak reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zostałem na razie przy 2.07B8. Chociaż była to wersja testowa, na razie sprawia najmniej problemów (opinia subiektywna oczywiście). Trzeba jednak przyznać, że EPG nie działa najlepiej - ładuje się a za chwilę znika. Jest to jednak przypadłość chyba większości softów z serii 2.xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym kiedyś:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=11252&p=304224#p304224

Ja widać w przytoczonym poście, wtyczka USB wymaga modyfikacji.

 

Można też wyjąć klapkę (wystarczy ją otworzyć bardziej niż do oporu - spokojnie nie połamie się), potem zsunąć maskownicę (frontową część klapki z polerowanego plastiku) - jest to na zatrzaski więc schodzi bez problemu, pod tym polerowanym plastikiem jest wycięcie na USB które na zamówienie Fergusona zostało wykorzystane na miejsce na zatrzaski, potem wycinamy np. scyzorykiem delikatnie zatrzaski i otrzymujemy prostokątny otwór w który wchodzi swobodnie wtyczka USB przez zamkniętą klapkę (w ten sposób nie widać modułu i karty w czytniku), polerowany plastik można przykleić np. taśmą klejącą z przesunięciem o 2cm w prawo od pierwotnej pozycji i już. Jak będziecie chcieli sprzedać tuner to klapkę wystarczy delikatnie podkleić w miejscu małych prowadnic trzymających polerowany plastik i jest jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...