Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Arivę. Wcześniej miałem Linboxa i uwazam, że jakośc obrazu ma upscaling'u 1080i na dobrej jakosci niemickich programach wcale nie odbiega od jakosci programow HD FTA nadawanych z Astry, ktore mam teraz mozliwosc podgladac na Arivie. Niestety zachwytu nie ma. Zastanawiam sie czy warto doplacac do polskojezycznych programow HD, czy ich jakosc warta jest tej kasy za nie ?

Jak na razie Ariva pracuje bardzo stabilnie, żadnych zwiech przy pracy na karcie C+. Nagrywanie na HDD bez żadnej pikselozy, ale to chyba zasluga mocnego procka Arivy.

Szybko przełacza kanały. Szkoda ze nie posiada modulatora bo puszczalem nim sygnal do drugiego pokoju.

To tyle pierwszych spostrzezen co do Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmet

Ja z kolei aktualizuje tylko RS232, bo jest to dla mnie wygodne i w żaden sposób nie mogę otrzymać plików .abs.

Programem AliEditor mogę otrzymać .udf, .ddf, .ddd ale .abs nie. Czyli swoja wyedytowaną liste kanałów wcześniej zassaną RS'em za pomocą usb nie załaduje. Trochę to zakręcone jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Widziałem w tym temacie, że były problemy z modułem CyfrPolsatu. Mianowicie przy włożonym module tuner nie startuje, pomaga tylko wyjęcie karty. Więc w tym momencie nie mogę z niego korzystać :/ Czy ktoś sobie z tym poradził? Myślicie, że nowe wersje softu poprawią współpracę z modułem polsatu, czy softem nie da się tu nic zrobić?

 

EDIT: o dziwo wróciłem do domu i wszystko działa prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam z tym fergusonem maly problem gdy włączam tuner nie za kazdym razem załapuje i musze raz albo kilka razy pstryknąc z tyłu zasilanie. Nie wiem czy przesłac go do serwisu czy moze jest jakas tego przyczyna? :( moze ktos tez sie spotkał z tym problemem ?? moze to soft?

 

Ja się spotykam. Zawsze kiedy w gnieździe CAM siedzi polsatowski moduł. Ale już się na ten temat rozpisywałem...

Choć kolega Matsunami dowodzi, że być może i modlitwa może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żeby zgrać liste trzeba mieć rs 232 więc odpada...

 

No panowie - wystarczy poczytać - lista producenta aktualizuje defaultdb czyli domyślną bazę danych odbiornika, która jest przywracana po przywróceniu ustawień fabrycznych. Listy takiej nie można edytować wprost w edytorze.

 

Ale wystarczy listę wgrać zgodnie instrukcją producenta.

Co w efekcie da nam listę w pamięci użytkownika userdb

 

A następnie w menu aktualizacja z USB zapisać -> Dump.abs

I ten plik otwieramy w edytorze (user data base) i możemy edytować zmieniać itp.

 

A po wszystkim zapisujemy jako nowy plik abs -> wchodzimy w aktualizację z usb i wybieramy tylko userdb aby wczytać swoją poprawioną listę!!!

 

Nie trzeba w ogóle używać RS232 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kupiłem ten tuner,włożyłem kartę cyfry i,z jednym wyjątkiem,wszystko ładnie śmiga.

Mianowicie,nie działa wyświetlacz,świecą tylko dwie diody sygnalizujące działanie i stan czuwania

Czy ten tuner ma funkcję włączania wyświetlacza?

Jeśli nie,to pewnie trzeba będzie reklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trytyp- nie spotkałem funkcji wyłączania wyświetlacza. Jakaś wada.

 

grzesiek30- musimy sprecyzować co robi twój tuner z modułem TNK. Co rozumiesz przez "nie odpala"? Bo co innego gdy moduł wywołuje takie zwarcie, że się w ogóle nie uruchamia. Co innego gdy się uruchamia i prawidłowo zapewne funkcjonuje, a nie ma jedynie sygnału na TV. To dwie różne kwestie.

W każdym razie mój odbiornik ładnie wspólgra z modułem i kartą TNK, oraz z samą kartą TNK w uniwersalnym czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę Arivę, wszystko fajnie, tylko nie odbiera TVP HD. Wiem, że ten temat już był, ale nigdzie nie widzę rozwiązania.

Na monobloku (o.2 db) odbieram i Astrę i Hotbirda, na większości transponderów mam dobrą jakość sygnału, ale transponder 10862 jest martwy!

Czy to kwestia ustawienia anteny? Zamarzam na balkonie wykonując najsubtelniejsze ruchy anteną, ale ani na moment nie pojawiła jakakolwiek zwyżka sygnału. Możliwości edycji są w tym tunerze nikłe, co jeszcze można zrobić?? Przecież niektórym to odbiera...

 

Dla mających takie same problemy - z licznych porad (za które dziękuję) najbardziej pomocna okazała się ta o resecie do ustawień fabrycznych. :brawo:

Wcześniej za diabła nie dało się ustawić niczego na transponderze 10.862 (mimo że był niby ustawiony jak trzeba jeśli chodzi o parametry).

Po resecie parametry transpondera się nie zmieniły, ale za to zaczął odbierać i mam kanały TVP HD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to??? :shock: a podobno zakodowali TVP HD.

 

No właśnie... Eksperymentowałem w zeszłym tygodniu i ucieszyłem się, że się wreszcie udało, a potem nie włączałem TVP HD. Teraz okazało się, że moja radość była nader krótka...

Ale przynajmniej problem od strony technicznej został rozpracowany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trytyp- nie spotkałem funkcji wyłączania wyświetlacza. Jakaś wada.

 

grzesiek30- musimy sprecyzować co robi twój tuner z modułem TNK. Co rozumiesz przez "nie odpala"? Bo co innego gdy moduł wywołuje takie zwarcie, że się w ogóle nie uruchamia. Co innego gdy się uruchamia i prawidłowo zapewne funkcjonuje, a nie ma jedynie sygnału na TV. To dwie różne kwestie.

W każdym razie mój odbiornik ładnie wspólgra z modułem i kartą TNK, oraz z samą kartą TNK w uniwersalnym czytniku.

witam, dokładnie nie odpala to znaczy ze jest w stanie czuwania i po wciśnięciu powera dioda gasnie a na wyswietlaczu tunera i na ekranie w tv nic sie nie pokazuje. Karta tnk jest umieszczona w wbudowanym czytniku tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie identyczne zjawisko występuje u mnie gdy mam włożony moduł polsatowski. TNK zarówno bezpośrednio w czytniku uniwersalnym, jak i poprzez moduł CAM działa prawidłowo.

Jak rozumiem, gdy wyłączysz tuner, wyjmiesz karte i właczysz tuner aż się odpali system, po czym włożysz karte- działa już prawidłowo? Tylko nie wstaje biedak?

Mam tak samo właśnie z Polsatem. To co? Oddajemy do serwisu czy czekamy na nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...