Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DO JENEKA

 

Wiem ze zielonym przyciskiem zmienia sie sciezke tylko ze u mnie byla tylko oryginalna i nie mozna bylo przestawic. Wykasowalem program z listy wyszukalem od poczatku ale to nic nie dalo. Dopiero na komputerze w edytorze listy kanalow jak zmenilem wartosc PID zalapal jezyk polski. Cos mi sie zawiesilo w dekoderze i nie pobiera wszystkich danych dla danego programu.

 

PS: Widze ze nie tylko ja mam ten problem na Ariva HD Combo. Jedyny sposob to zmienic edytorze listy kanalow wartosc PID z 377 na 376.

 

POBIERZ EDYTOR ZE STRONY FERGUSONA:

- zgraj liste programow z dekodera na usb

- uruchom edytor i wybierz plik z lista programow (trzeba zwrocic uwage ze typ pliku to usb i taki zaznaczyc w okienku inaczej nie bedzie go widzial edytor)

- po wybraniu pliku z lista kanalow pojawi sie znow okienko i trzeba wskazac plik o nazwie HDcombo.cfg ktory znajduje sie w katalogu edytora

- wybieramy hotbird , transponder 11,278 wyszukujemy Canal + HD zmieniamy wartosc PID A na 376

- zapisujemy i wgrywamy nowa liste do ARIVY COMBO, dekoder sam sie przeresetuje. UWAGA !!! Jak probowalem zielonym zmienic sciezke dzwiekowa znow przelaczylo mi sie na oryginalna i nie bylo mozliwosc powrotu, musialem wgrac znow liste kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście nowa oferta jest do bani. Jak bym nie kombinował zawsze będę płacił w okolicach nowej ceny 129zł (Za stary Prestiż HD+). Spodziewałem się większej repakietyzacji a tu zonk ... Dla mnie niestety to dużo za dużo ... Muszę to jeszcze raz policzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta nowa oferta jest ok. W końcu „rozczepili” te kanały HD od kompaktu i optimum. O to mi chodziło żeby były osobno. Co prawda na razie do jesieni mnie nie dotyczy ta nowa opcja ale nie uśmiechało mi się płacić dodatkowo za optimum HD czy kompakt HD z kanałami Fox Life HD czy Eurosport HD.

Jesienią jak będę przedłużał umowę to na pewno wezmę Canal+ kompakt + HBO. Chyba że nie można osobno HBO do C+kompaktu tylko multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati82 dzięki za odp. Mam jeszcze tylko pytanie cz Ty też masz masz Fergusona 8800hd czy dekoder cyfry plusa jeżli masz Fergusona czy musiałeś cos ustawiać czy napisy na canal+ hd w wersji dvb działały od początku bez problemu.\\\\\\\\\\\dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maris co ma znaczek HD w logotypie stacji do znaczku HD w programie TV na stronie C+ gdzie były wyróżnione pozycje które są HD ?

Nie zrozumiałem do końca, że koledze rozchodziło się właśnie o oznaczenia programów w programie telewizyjnym. Jedynie na Canal+ Sport są oznaczenia, które pozycje są nadawane w formacie HD. Ale jeśli takich oznaczeń nie ma w programie Canal+ jak i Canal+ Film, to może to oznacza, że wszystkie pozycje programowe są nadawane w formacie HD i nie ma sensu dawać takich oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie pozycje są nadawane w HD, spora część po prostu jest upscalem. Zrezygnowali z oznaczania filmów jako HD żeby w "wojnie propagandowej z HBO" móc konkurować: oni mają wszystko w HD, to my też! Niektóre filmy w EPG są jeszcze oznaczone SR i HD, innego oznaczenia już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuk87 -> Nie do końca masz rację, bo na stronie internetowej w programie HBO filmy emitowane w HD są oznaczone znaczkiem HD, podobnie Cinemax. Nie wszystko na tych programach leci w HD. Na C+Film HD często 1-2 filmy dziennie (czasem wcale ;)) były w HD, powodem do chwały z pewnością to nie było. :) Teraz zrezygnowali z oznaczania i wiekszość abonentów będzie się cieszyć jak to wszystko teraz mają w HD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi. HBO też nie wszystko nadaje w HD ale w programach dla prasy nie podaje tej informacji. Np w programie HBO HD na stronach Cyfry+ zawsze wszystkie pozycje były oznaczone znaczkiem HD. No i jak to wyglądało - HBO HD ma wszystko w HD a C+ nie wszystko.

W tej nierównej walce propagandowej lepiej przestać się przyznawać do tego co jest a co nie jest w HD.

 

Przykro też stwierdzić że HBO czasem kłamie na własnej stronie internetowej, pisząc, że film jest w HD a emituje upscal (mam kilka nagrań na których widać to aż za wyraźnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...