Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tu o SD a nasz Canal+ jako jeden z pierwszych w Europie 3D będzie puszczał.

są szczegóły pierwszej w Polsce bezpośredniej relacji z meczu piłki nożnej w technologii 3D i standardzie HDTV. Pierwsza transmisja 3D zostanie przeprowadzona 15 maja br. i będzie to niekodowana relacja na żywo z meczu 30. kolejki Ekstraklasy.

 

Po 15 maja wybrane filmy będą emitowane w formie premier w 3D. Pierwszym z nich miałby być film animowany pt.: Koralina i tajemnicze drzwi. Najpierw pojawi się on w HD, a następnie także w 3D. Kolejne transmisje w 3D będą już kodowane.

W dalszej perspektywie możliwe jest pojawienie się na jesieni kilku wybranych spotkań z angielskiej ligi piłkarskiej Premier League w 3D - trwają negocjacje w kwestii praw do transmisji.

Przekaz w 3D pojawi się na 28. kanale w terminalach platformy, jako CANAL+ 3D TEST. Bez odpowiedniego sprzętu, obraz i dźwięk pojawią się, ale obraz nie będzie nadawać się do oglądania. TV 3D z odpowiednimi okularami jest wymagany.

więcej szczegółów na:

https://satkurier.pl/news/53946/canal-15-maja-ekstraklasa-na-zywo-w-3d-hdtv.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Satkurierpl+%28SatKurier.pl%29

i tu

http://www.dvbnews.pl/news/4294/trojwymiarowy_canal_3d_na_poczatek_ekstraklasa

no i na naszym forum osobny watek na ten temat już powstał

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=14002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 D jest jeszcze trochę daleko. Ludzie dopiero odkrywają HDTV - w ostatnim czasie kupili LCD,plazmy wiec na pewno przez najbliższe 3-5 lat nie będą wymieniac na Tv 3D. Więc ta technologhia dla garstki "maniaków"Tv ale od czegos trzeba zacząc fakt. Dobrze napisł Pawop niech lepiej rozwiną ofertę kanałów HD i ich jakośc-no i niech się rozejrzą za nowym trp. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oferta telewizji 3DTV dopiero raczkuje, lecz zapowiedź Cyfry+ miała również wymiar "propagandowy"- że oto pierwsi w Polsce przeprowadzimy transmisję sportową i pokażemy film w tej technologii!

Na start gotowego kanału Canal+ 3D poczekamy chyba do przyszłego roku. W międzyczasie zostanie zakupionych i pokazanych parę filmów w 3D (mi.in. "Avatar"), wynegocjuje się umowę dotyczącą pokazywania angielskiej Premier Ligue w 3D i to będzie prezentowane, raz na jakiś czas na kanale "testowym". A żeby transmitować Ekstraklasę w 3D, trzeba będzie zakupić znowu nowy sprzęt i samochód transmisyjny- a tego nie da się już raczej zrealizować w tym roku...?

 

Tym samym abonenci liczący na nowości w zakresie kanałów SD, HD nie muszą się obawiać zaprzestania inwestycji w tej materii. Na razie ustanowiono rekord czasowy w trwających negocjacjach dotyczących poszerzenia oferty kanału dla dzieci :D Poza tym w końcu wypadałoby od dłuższego czasu dołączyć "coś" do oferty w HD! Ech! Na wiosnę zawsze chyba były jakieś małe nowości :wink:

 

@MZKS1929, faktycznie kiedyś Sharp był oferowany w promocji dla abonentów. Lecz współpraca z tą firmą się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej żart gdyż mnie dziwi to ,iż nagle przesunęli by discovery na 60 tyle razy zmieniali listę kanałów i zawsze pozostawało na 59

Kurde ale chciałbym się mylić fajna paczka by została dodana

Akurat teraz taka zmiana byłaby logiczna

TV1000 jest kanałem filmowym...

...ale ja też myślę, że to Prima-aprilisowy żart

N I E S T E T Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...