Skocz do zawartości

Nowości w Orange TV – stan aktualny


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różne są godziny dodawania "nowych" kanałów w Orange od dzisiejszego poranka (jeszcze wczoraj nie było tych kanałów) w IPTV są już ATM Rozrywka, Nat Geo People HD i na 171 NTL Radomsko. Brakuje jeszcze TV 4 HD, ale pewnie "wkrótce" nam go dodadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Witam pytanie piotrek-podlasie:

 

Jak tobie odbierają kanały chodzi mi o warunki atmosferyczne czy się zacinają  jak coś pada lub zawieje mocniej bo rozumiem masz przez internet bo się zastanawiam nad tym cudem. Proponują mi do 20 mb/s i dają gwarancję że to pójdzie. Ja mam teraz antenę satelitarną i kijowo odbiera jak coś się pogarsza.

 

Napisz mi coś od siebie jak to odbiera.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksiaze351 Mam do 20 mb/s i jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Obraz jest płynny nie przycina, kanały HD jak na sygnał IPTV odbierają super na 32" telewizorze kanały HD są dobrej jakości. Podczas złej pogody nie ma żadnych "zrywów" obrazu ani przycięć. Do zeszłego roku korzystałem z kablówki (nie mam możliwości skorzystania z satelity bo za oknem mam drzewa) i też miałem wiele obaw, jednak z perspektywy czasu (już rok korzystam z IPTV w Orange) moje obawy były bezpodstawne. Jestem usatysfakcjonowany. Pamiętaj tylko o tym, że mając internet do 20 mb/s podczas oglądania telewizji w technologii IPTV prędkość internetu spada do 10 mb/s kanały SD "kradną" 4-6 mb/s natomiast kanały HD 6-8 mb/s. Należy również pamiętać o tym, że 20 mb/s to górna granica prędkości, ja stałą prędkość internetu mam w granicach 17 mb/s. Dodam jeszcze od siebie, że jeżeli nadal nie będzie żadnych problemów z Orange to w przyszłym roku (umowa mi się kończy 31 października 2016) przedłużę umowę na kolejne 2 lata. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz zaznaczyć w umowie, że chcesz telewizję "po kablu" przez IPTV, pamiętaj również jeszcze o jednej ważnej sprawie w przypadku braku telefonu stacjonarnego w Orange, do ceny należy doliczyć 29,24 zł miesięcznie za utrzymanie łącza. Ja posiadam FunPack HD (internet, telewizję, telefon na łączu internetowym) również płacę za utrzymanie łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

piotrek-podlasie

To już wiem wszystko wielkie dzięki teraz mi się kończy internet zobaczę czy na mojej linni pójdzie do 20mb/s w wykazie jest możliwość ale zobaczymy czy w praktyce  to będzie chodzić a w marcu uciekam do Orange na kablu nigdy więcej satelity same problemy :(.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz zaznaczyć w umowie, że chcesz telewizję "po kablu" przez IPTV, pamiętaj również jeszcze o jednej ważnej sprawie w przypadku braku telefonu stacjonarnego w Orange, do ceny należy doliczyć 29,24 zł miesięcznie za utrzymanie łącza. Ja posiadam FunPack HD (internet, telewizję, telefon na łączu internetowym) również płacę za utrzymanie łącza.

Gdybyś pomyślał, to mógłbyś obniżyć to pseudo utrzymanie łącza do opłaty za nr.tel. w stanie zawieszenia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada to brak inwestycji Orange - TPSA w lepsze łącza w małych miejscowosciach. W sumie dotyczy to także Netii i innych dostawcow internetu. Osiedli na laurach.

Dla przykładu jeden z dostawcow internetu po kablu położył kable od skrzynki do 2 nowowybudowanych blokow 4 piętrowych ( 4 piętra po 4 mieszkania + parter lokale usługowe ). Jakos nie pomyslał o domkach jednorodzinnych ( 10 sztuk w zabudowie blizniaczej ) po drugiej stronie ulicy ( ulica ma 6 metrow szerokosci). Wszyscy z domkow to teraz podpisali umowy na internet LTE albo po wifi ciągną od sąsiadow z blokow po drugiej stronie ulicy za free albo po kosztach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można, komu się nudzi i chce sobie mieszać :F

 

Utrzymanie łącza - 29,24 zł (czyli masz funpack/neo i płacisz w cenie internetu taką kwotę za utrzymanie druta)

Zawieszenie linii - 21,53 zł (czyli najpierw sobie zamawiasz nowy numer telefonu PSTN (POTS analogowy) i co 12 miesięcy dzwonisz na infolinię żeby zawiesić ten nowy numer na kolejny rok)

 

Czy dla tych 7 zł warto takiego zachodu? Sam zdecyduj. Tylko pamiętaj że na ten nowy numer musisz najpierw zawrzeć normalną umowę, a jeśli nie zawiesisz linii wtedy płacisz normalny abonament.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kosztuje tylko 1 telefon na ich 801... więc czemu nie?

To mnie natchnęło, że ponieważ co raz rzadziej potrzebny mi stacjonarny telefon, to też chyba zawieszę linię i tym samym zmniejszę opłatę z około 40 (abonament) do 21,53 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...