Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siatki nigdy nie polecam bo to tylko kawal druta i wzmacniacz ktory lubi sie wzbudzac

nie zgodzę się - dobrze zaprojektowana i wykonana siatka jest to bardzo dobra antena do odbioru DVB-T w trudnych warunków miejskich lub tam, gdzie jest bardzo niejednorodne pole, jak np. przy montażu na strychu. Szeroki kąt odbioru i stosunkowa duże listki tylne, powodują odbieranie i kumulację odbić ze wszystkich kierunków, często umożliwiając w ten sposób stabilny odbiór DVB-T.

 

Stosując przyzwoity, ekranowany wzmacniacz (przykładowo LNA-177), a nie jakiś pseudo-wzmacniacz, nie ma problemów wzbudzeń, a przynajmniej ja o takich nie słyszałem. Oczywiście, wzmocnienie wzmacniacza, jeśli jest konieczny, trzeba dobrać...

 

Ale, fakt, alternatywą dla 'siatek' w tych warunkach są anteny logoperiodycne.

a na wsiach yagi oczywiście

widziałem już Yagi, będące, podobnie do niektórych 'siatek', antenami tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatki nigdy nie polecam bo to tylko kawal druta i wzmacniacz ktory lubi sie wzbudzac itd.[...]

Ja również nie zgadzam się z twoimi słowami. taka antena nadaje się do tego odbioru, znam to z własnego przykładu, anie z opowieści. Sam miałem kilka problemów z obiorem, ale po przestawieniu w odpowiednie miejsce antena taka w pełni spełnia swoją rolę, a nie jest to najnowszy produkt. Oczywiście, że nie wszystkie mogą spełniać założenia do odbioru jeśli nie jest to kompletna odwalona taka w postaci drutu, tak jak piszesz, to możesz mieć problem. Wiele z tych starych anten lepeij się zachowuje, a przy najmniej nie oszukuję, jakie to one są super i jaki to mają super zysk itp. jak można przeczytać na wielu taki tego typu produktach pochodzenia nie wiadomo jakiego często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam pewien problem z odbiorem kanałów z grupy mux-3.

Mieszkam w Kórniku koło Poznania i posiadam zewnętrzny tuner TV "AVerMedia AverTV Hybrid Volar HX" i programy z mux-2 odbiera mi bardzo dobrze, ale jak przełączam na jakikolwiek program z mux-3 to cała aplikacja do odbioru TV mi się zawiesza, a jakość odbioru wynosi 0%.

Podejrzewam, że to wina bardzo słabego zasięgu, ale czy możecie napisać co Wy o tym sądzicie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Niedawno nabyłem odbiornik DVB-T firmy COMSAT TE 2040. Skusiła mnie przystępna cena i odpowiednie parametry (wiecie coś więcej?). Pozostaje mi zamontować antenę - nie wiecie, która będzie lepsza, biorąc pod uwagę, ze mieszkam w Mieczewie obok Kórnika (do Śremu nie ma nawet 20 km): kierunkowa czy logarytmiczna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam odbiór mux 2 z Mikstatu w odległości 30 km na północ od nadajnika. Tuner: LV6T MPVR4, antena: siatkowa, jakość: 94% - przy włączonym zasilaczu antenowym, 60% - bez zasilacza, 77% z zasilaczem i skierowana na Śrem (bokiem do Mikstatu,tyle samo ile mux II ze Śremu) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam prawidłowy i stabilny odbiór MUX2 z Mikstatu w Wieluniu(Woj.Łódzkie) Siła sygnału wynosi 55%, jakość 100%. Do nadajnika w linii prostej mam ok. 58km.Antena którą posiadam to ATX91 przedwzmacniaczem LNA-177(skierowana na Mikstat) Tuner: ADB 2850ST TNK HD,Samsung SHD85 od TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sygnał z Mikstatu jest tak mocny,że mogę kręcić anteną ATX91 we wszystkie strony i dalej będzie odbierało prawidłowo.W związku z tym antenę ustawiłem w kierunku nadajnika Częstochowa/Wręczyca Wielka(Klepaczka).Mikstat siła/jakiość: 90%/60%, Wręczyca siła/Jakość: 50%/100%. Czyli z obu nadajników odbiór poprawny.

 

PS. Miejsce odbioru: Wieluń(Łódzkie),Centrum miasta,antena ATX91,Tuner TNK HD i Samsung SHD85 z TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...