Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
@kacper241 - dzięki, a dalej pytam, może ktoś wie, co z siłą Muxa3 ze Śremu ? W Biedrusku nie daje się tego oglądać (Mux1 OK).

wszystko jest zrozumiałe mux1 100kW a mux3 20kW.Rożnica musi być.Musisz próbować specjalne anteny http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... ix-aktywna albo czekać na podniesienie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper241 - dzięki, a dalej pytam, może ktoś wie, co z siłą Muxa3 ze Śremu ? W Biedrusku nie daje się tego oglądać (Mux1 OK). Obawiam się, że po zastosowaniu silnej anteny kierunkowej ze wzmacniaczem Mux1 będzie przesterowany, czyli co chwilę "Brak sygnału" na naszym Panasonicu.

 

Mieszkam w Pleszewie to jest ok 100km od nadajnika spokojnie łapie sygnał MUX-1 oraz MUX 3

antena nie jest wielkich rozmiarów, więcej powiedziałbym,że jest wręcz miniaturką.Cała tajemnica pewnie to wzmacniacz antenowy

Tak w nawiasie, szkoda,że Polsat i TVN nie poszli wzorem TVP HD i nie nadawają swoich programów w HD, jakość Polsatu nie jest rewelacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MUX-3 ruszył... :)

Nadal jest napis test, jednak zwiększył moc. Przez chwilę nie było odbioru mux-1, mimo, że pasek sygnału pokazywał wystarczającą moc. Potem sygnał wrócił i bez problemu jest odbiór mux-3, paski sygnału są równe!! A to powinno oznaczać równą moc (przynajmniej w części). Do tej pory zawsze była różnica w paskach sygnału. Mieszkam około 100km od Śremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jednak zwiększył moc.

 

Sygnał jest trochę mocniejszy, dodatkowo na TVP HD tylko jest dźwięk - obraz czarny :?::!:

 

I czekamy do 30.09.2010 na start na 39 kanale.

 

Etap I (30.09.2010)

RTCN Poznań/Śrem - k. 39 (618 MHz) źródło: https://satkurier.pl/news/59162/mux-2-te ... dvb-t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z moim postem o zwiększeniu mocy się pospieszyłem. To była tylko propagacja (chyba to tak się nazywa, jeszcze jest coś takiego jak TROPO, przy tropo można odebrać baardzo dalekie stacje), w tamten dzień odebrałem MUX-1 z TVP INFO Gorzów (co prawda tylko wczytało kanały, brak odbioru wizji i fonii). Jednak myślę, że MUX-3 ruszy o czasie (27.10.2010??), wogóle zdaje się, że Śrem (i np Raszyn) w tym roku ruszy z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest...Mieszkam w Kotlinie miedzy Jarocinem a Pleszewem to bedzie do nadajnika po linii prostej ok 60km 2 tygodnie temu ladnie zlapalem 14 programow a dokladnie moj tv zlapal przez automatyczne szukanie i oczywiscie antena jest ustawioina na Srem. Ale od dwoch dni te podstawowe programy zniknely i nic nie ma pozostaly tylko te Testowe... Co sie dzieje?? Jakies konserwacje czy co?? Bo nie mam pojecia co sie stalo??/ Ktos tak tez tak ma czy tylko ja??

Czy jakies przerwy sa i zaklocenia jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...