Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne jest to, że we wrześniu 2010 w Stęszewie jeszcze odbierałem wszystkie kanały a teraz po cudownych zmianach odbieram tylko MUX 3 (moc 20kW) a MUX2 (100kW) wsiąkła jak ta słynna amba fatima co byłą i jej ni ma. Dziwne zatem że z odległości 30km odbieram 100% sygnał o mocy 20kW a 100kW nie mogę? Telewizor mam z tego wieku dokładniej z 2009 - SONY 40W5710. Chyba nadajniki nie są robione tylko pod fergusony by lepiej sprzedać produkt krajowy?

Ma ktoś jakiś pomysł co jest powodem braku 39 kanału?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest? Jak mialem sile zasiegu na MUX 28 ze Sremu ok 45% to wystepowaly mniejsze zaklocenai obrazu a jak mam teraz ustawione zasieg w granicach 60% to lapie mi wieksze zaklocenia typu z motorynek ,kosiarek itp?? Jak to jest? Lepiej bedzie jak ustawie na te ok 45% sily sygnalu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mieszkają w Dąbrówce (k.Poznania) jeszcze kilka miesięcy temu odbiór MUX-1 k-23 był idealny (7 kanałów w tym TVP Info Poznań) na okres mundialu w RPA włączono testowo na kanale 28 całą paczkę TVP w tym TVP HD, odbiór idealny. Czyli jeszcze w czerwcu był odbiór 14 kanałów. Teraz po 30 września zarówno k-39 jak k-28 FATALNIE !!!!!! słaby sygnał w ciągu dnia, wieczorem idzie coś oglądać, dzisiaj np. nie odbierał ani jeden kanał, co się dzieje !!!!!!!!! i na dodatek na k-28 leci TVP Info Warszawa!!! gdzie jest Poznań????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko ok i co ciekawe dziś sygnał odbieram z anteny skierowane w stronę Skórzewa - sygnał na poziomie 75 i 83 błędów 0 !!! - antena ustawiona jest ze względu na miejsce zamieszkania i okna wychodzą w kierunku Lasku Marcelińskiego.

 

Spróbuj pokręcić anteną, chyba że masz wzmacniacz spróbuj bez wzmacniacza może coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uruchomią kanały:

 

- TV6 - ma koncesję na nadawanie naziemne - jeszcze nie uruchomiony

- TV PULS 2 - ma koncesję na nadawanie naziemne - jeszcze nie uruchomiony

- POLSAT SPORT NEWS - ma koncesję na nadawanie naziemne - jeszcze nie uruchomiony (kiedyś była mowa o kanale POLSAT2)

- TVN 7 - oczekuje koncesji na nadawanie naziemne

 

Teraz tylko trzeba czekać :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos musiało się pogorszyć po tych wszystkich zmianach. Wcześniej anteną SIGNAL DA DVB-T ściągałem bez problemu całą paczkę TVP (w tym TVP SPORT) i dodatkowe kanały POLSAT, TVN, PULS itd. a teraz jedynie co mogę złapać to TVP1, TVP2, TVP INfo gdzie leci TVP2 (jak kolega powyżej), TVP Kultura (ekran kontrolny) i TVP Historia. Czasami mogę złapać drugą paczkę: POLSAT, TVN, PULS, TV4 ale przeważnie nie chce dobrze odbierać ta paczka i praktycznie jej nie widzę, a jak już pisałem wcześniej nie miałem jakiś większych problemów czy to słońce czy to deszcz. Tuner mam USB, antena SIGNAL ze wzmacniaczem (odłączenie tego wzmacniacza też nic nie daje). Antena skierowana na południe w kierunku Śremu z osiedla Armii Krajowej - po drodze żadnych bloków, więc nie wiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś odbiera DVB-T w okolicach Skoków. Ja próbuje ustawić antene i siła sygnału na kanale 39 jest w granicach 83 % natomiast max. błędów. Kanału 28 nie odbieram.

 

Witam. Ja mieszkam w Wągrowcu i Mux3 czyli kanały TVP odbieram z siła sygnału 78% i poziomem błędów 1. Natomiast kanały w ofercie Mux2 odbieram z siła sygnału 100% i poziomem błędów 0. Więc może antenę masz źle ustawioną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...